Şimdi Ara

Windows Phone mağazası kopya uygulamaları kabul edebiliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Windows Phone mağazası kopya uygulamaları kabul edebiliyor

Mobil işletim sistemleri geliştiricilerin emeklerini korumak adına mağazalarında sıkı tedbirler alırken, bazı platformlarda harici kaynaklardan uygulama yüklemek yasak. Ancak Windows Phone uygulama mağazasında bir açık tespit edildi.

Vietnamlı bir geliştirici, Halfbrick firmasının elinden çıkan Fruit Ninja uygulamasının XAP kurulum dosyasını kendi hesabından tekrar mağazaya yüklemeyi başardı. Kopya uygulama ücretsiz olarak indirmeye sunuldu.

Bu uygulamanın zararlı yazılım olup olmadığı bilinmiyor zira XAP dosyaları mağazaya yüklemeden önce modifiye edilebiliyor. Microsoft'un kabul sürecinde ne tür incelemeler yaptığı bilinmiyor ancak böyle bir açığın mevcudiyeti geliştiricileri ve kullanıcıları ürkütmeye yetebilir. Microsoft'tan henüz bir açıklama gelmedi.  

Kaynak:http://wmpoweruser.com/microsoft-allowing-pirated-xaps-to-be-uploaded-to-the-windows-phone-store/

• Bende bunun burda ne işi var diyorum

• kaldırmışlar marketten.
  • Sabah gorfum keşke indirseydim bak içimde kaldı şimdi wp marketinde boyle bir hatanın olması bir açığı gosteriyor ancak en kısa zamanda açıklar kapanaır diye tahmin ediyorum apple nin hacklenipte verilerimiz sağlam demesindense bu açık daha iyidir 😊

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hadi bakalım açılsın yavaş yavaş
  • İşe yarar bir bug imiş ama güvenip indirmezdim orası ayrı.
  • İyiki indirmemişim bi şeylik olduğu belliydi zaten :D

• bu olaydan sonra Microsoft market için yeni düzenleme gelebilir yada kabul süreci eskiye nazaran uzayabilir.

• Windows' ta diyor ki maksat uygulama fazla olsun... Artık eskisi gibi uygulama yükleme islerini pek takmiyorlar. Denetleme yapmadan hemen yüklüyorlar markete..

• Wp ye karalama kampanyası gibi bi haber

• Şu cihazı Bi boot edebilsek kaynak kodları kolay

• Açıkcası Apple'ın bu uygulama magzası onay ve araştırma süreci yıllar içinde oturdu. Halen veriyorsun anca bir haftada bazen iki haftada sıra geliyor.

Ancak en azından en güvenlisi çok emek var ama güzel bir iş çıkıyor ortaya.

• bu açık değil ki, geliştirici hesabından yükleme, sen bi, geliştirici isen uygulama yukleyebiliyorsun, sadece denetimsizlik, geliştirici hesabın varken zaten dışardan uygulama yukleyebiliyorsun :d
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.