Şimdi Ara

Gigaset'ten Tegra 4 yongasetli tablet modeli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Gigaset'ten Tegra 4 yongasetli tablet modeli

Ülkemizde de ev ve internet telefonları ile yakından tanıdığımız Alman Gigaset, tablet pazarına adım attığı iki yeni modelini memleketinde resmen lanse etti.

Sürekli büyüyen tablet pazarında kendisine de yer bulmak isteyen Gigaset'in tabletleri QV830 ve QV1030 adını taşıyor. Firmanın hali hazırda Android işletim sistemli tam dokunmatik bir kablosuz DECT telefonu bulunmaktaydı. Bu bakımdan firma ekosisteme çok da uzak değil.

Gigaset QV1030 modeli oldukça iddialı özelliklere sahip. 10.1 inçlik ekranda 2560x1600 piksel çözünürlük sunan cihaz, Retina iPad ve Transformer PadTF701T gibi modellerin de doğrudan rakibi oluyor.

Modele 1.8GHz saat hızında çalışan NVIDIA Tegra 4 yongaseti güç verirken, 16GB depolama kapasitesi microSD kartlarla artırılabiliyor. Android 4.2.2 işletim sistemi, stereo hoparlörler, çift LED flaşlı 8MP çözünürlükte arka kamera, 1.2MP çözünürlükte ön kamera, Bluetooth 4.0, çift bant WiFi, GPS, 9000mAH batarya modelin diğer özelikleri. 

Gigaset QV830 modelinde ise 8 inçlik 1024x768 piksel çözünürlükte bir ekran yer alıyor. Alt seviye segmenti hedefleyen modelde 1.2GHz saat hızında çalışan 4 çekirdekli MediaTek işlemcisine yer verilmiş. Android 4.2.2 işletim sistemi, 8GB depolama kapasitesi, microSD yuvası, 5MP çözünürlükte arka kamera, 1.2MP çözünürlükte ön kamera, Bluetooth, WiFi şeklinde özellikler mevcut.

Gigaset modellerini haftaya Almanya'da pazara sunacak. Gigaset QV1030 modelinin satış fiyatı 370 Avro olarak belirlenirken, QV830 modeli ise 200 Avro fiyat etiketine sahip. Modellerin global satışı ile ilgili bir bilgi yok.

Kaynak:http://www.globenewswire.com/news-release/2013/11/28/593122/0/en/DGAP-News-Gigaset-AG-A-new-player-on-the-tablet-market.html

• Gigaset QV1030 un donanımı oldukça yüksek.. Türkiye fiyatları ne olacak bakalım
  • tegra benim için atrix ile öldüüü

• Pili iyiymiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu haberi ben bir gün önce gectim

http://forum.donanimhaber.com/m_84560760/f_//tm.htm#84560760

Umarım güzel fiyattan çıkarlar almayı düşünüyorum.

Sonuçta ''Made in germany''
  • tegra 3 gibi olursa yazık olur cihaza.
  • Das Premium-Tablet mit High-Performance Display :D

• Siemens SX1. Şu sıralar milletin custom rom yükledikleri gibi firmware yükler dururduk. Hey gidi günler.
    Umarım bu tabletlerde SX1 gibi durduk yere reset atmaz.

• Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş bir kere tegra 3 ile ağzımız yandı...

• quote:

Orijinalden alıntı: crazywinner3

Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş bir kere tegra 3 ile ağzımız yandı...

Neler oldu tam olarak? Neler yaşadınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Utku

quote:

Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş bir kere tegra 3 ile ağzımız yandı...

Neler oldu tam olarak? Neler yaşadınız?

Düşük enerji çekirdeğinin sorunlu çalışması, çekirdekler arası dağılım yapılamaması , özel optimize edilmiş oyunların kasması, gameloft ve ea gibi firmaların oyunlarının hiç oynanamaması,driver güncellemede geç kalınması vb. daha sıralanabilir nvidia yenisini çıkarınca eskisini unutuyor anlaşılan bu arada tegra 4'e fazla güvenmeyi gpu'su yine düşük performans fazla çekirdek ağırlıklı buda seneye çıkacak oyunlarda sorun yaratacaktır büyük ihtimal

• quote:

Düşük enerji çekirdeğinin sorunlu çalışması, çekirdekler arası dağılım yapılamaması , özel optimize edilmiş oyunların kasması, gameloft ve ea gibi firmaların oyunlarının hiç oynanamaması,driver güncellemede geç kalınması vb. daha sıralanabilir nvidia yenisini çıkarınca eskisini unutuyor anlaşılan bu arada tegra 4'e fazla güvenmeyi gpu'su yine düşük performans fazla çekirdek ağırlıklı buda seneye çıkacak oyunlarda sorun yaratacaktır büyük ihtimal

P880 Booster'dan cpu kullanımını takip ettiğimde, telefon boşa düştüğü anda hayalet çekirdeğin etkinlik kazandığını görüyorum. Sorun nerede? Nasıl anlaşılıyor?

Telefonumda iki adet EA oyunu var; Most Wanted ve Real Racing 3. Bu iki oyunu da çok iyi bir şekilde oynayabiliyorum.

Oynanamayan Gameloft oyunları var ama bunun sorunlusu Tegra 3 değil, optimizasyon yapma özürlü Gameloft'tur. Most Wanted'ı sorunsuz oynayıp, Asphalt8'i en düşük grafik ayarlarında bile oynayamamanın başka bir açıklaması yok.

Bir de şu kasan kasan Tegra 3 optimizeli oyunların ismini söyleyebilir misiniz? Bugüne kadar benim indirdiklerimin bir tanesi bile kasmadı çünkü.

• Aldığı cihazda tegra bulunanların ölümüne tegrayı savunması akla mantığa sığmıyor. Şuan o firmaya sövüyor olmanız lazımdı. Bazı oyunları doğru dürüst oynayamadığınız bir gerçek. Düşük performans(benchmark uygulamarındaki performansı gösterse iyiydi), aşırı ısınma ve fazla tüketim de cabası. Oynayamadığınız oyunlarda yapımcı firmayı suçlayacağınıza android platformunda tabiri caizse "pek önemsenmeyen" tegrayı ve nvidia'yı suçlayın. Doğru düzgün bir işlemci olsaydı oyunlarda ona göre optimize edilirdi. Hata nvidia'nındır suçlanması gereken tarafta. Diğer hataya düşen taraf, aldığınız cihazın diğer cihazlara göre işlemci ve gpu bazlı eksiklerini görmezden gelip ölümüne tegrayı savunan kullanıcılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gordon Gekko -- 1 Aralık 2013; 16:43:07 >
  • sanki biraz fazla çerçeve bırakılmış gibi donanım olarak iyi gelirse ülkemize nerdeyse almanya fiyatıyla aynı olur

• quote:

Orijinalden alıntı: wasiligorbacov

Aldığı cihazda tegra bulunanların ölümüne tegrayı savunması akla mantığa sığmıyor. Şuan o firmaya sövüyor olmanız lazımdı. Bazı oyunları doğru dürüst oynayamadığınız bir gerçek. Düşük performans(benchmark uygulamarındaki performansı gösterse iyiydi), aşırı ısınma ve fazla tüketim de cabası. Oynayamadığınız oyunlarda yapımcı firmayı suçlayacağınıza android platformunda tabiri caizse "pek önemsenmeyen" tegrayı ve nvidia'yı suçlayın. Doğru düzgün bir işlemci olsaydı oyunlarda ona göre optimize edilirdi. Hata nvidia'nındır suçlanması gereken tarafta. Diğer hataya düşen taraf, aldığınız cihazın diğer cihazlara göre işlemci ve gpu bazlı eksiklerini görmezden gelip ölümüne tegrayı savunan kullanıcılar.

Siz bu cihazlardan birini kullanmayan olarak hangi tarafta bulunuyorsunuz? Sıfatınız ne de kullananların yorumunu eleştiriyorsunuz?

Ben kişisel tecrübem aktarıyorum. Standart kullanımda son derece sorunsuz. Ben bir hatasını görmedim.

Genel kullanımda memnun olduğum cihazın bileşenlerinden birine niye söveyim? Akla mantığa sığıyor mu?

Bazı oyunları doğru düzgün oynayamazsam siler, başka bir oyunu yüklerim. Asphalt oynatmadı mı, sildim Most Wanted oynuyorum. Ne kaybettim? Most Wanted daha iyi ayrıca.

Isınma olayını eleştirme de çok cahilce. Bu cihaz hakkında bilgi sahibi olunmadığı; ya da karşılaştırma yapma durumunda bulunulmadığı ortaya çıkıyor. Gidin ağır grafikli oyunları G2'de, Note 3'de oynayın, onlar da daha az ısınmıyor.

CPU'nun da, GPU'nun da eksiği yok. Firmalar optimizasyon için uğraşmıyor diye tegra 3'ü suçlayacak değilim.

Ben son kullanıcıyım. Kullandığım cihazı önemsemeyen firma, beni de önemsemiyor demektir. O saatten sonra ürünlerini siler geçerim. Umrumda olmaz. Oyun delisi çocuklar gibi telefona küfür etmeye gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Utku -- 1 Aralık 2013; 18:10:06 >

• Tegra 4 Snapdragon 800 ile aynı hızlarda 2k tabletlerde S800 ile eşit.

Buyrun 3d mark skorlarını inceleyin.

http://community.futuremark.com/hardware/mobile

Sonuçta ''Made in Germany''

den bahsediyoruz arkadaşlar 50 sene bozulmadan çalışırsa Gigasetler şaşırmayın Grundig in iflas etmeden ve satılmadan önceki hali gibi.

Bu arada Leica adlı fotoğraf makinesi üreticiside Almandır, SLR ve Rengafield sistem makinelerin yaratıcısıır almanlar olmasa ne motorlu taşıt nede taşınabilir fotoğraf makineleri olurdu...

edit: Ek Tegra mimarisinin BİOS tarzı yazılım sorunları olabilir düzeltilebilir. Asus gibi Gigaset gibi markalar en üst ürülerinde bu mimariye yer veriyorlarsa ve testlerde s800 e eşitse büyütmemek lazım düzeltilmeyecek bir şey değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi explorerAA -- 1 Aralık 2013; 20:11:33 >

• çerçeveleri biraz kalın gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Utku

quote:

Aldığı cihazda tegra bulunanların ölümüne tegrayı savunması akla mantığa sığmıyor. Şuan o firmaya sövüyor olmanız lazımdı. Bazı oyunları doğru dürüst oynayamadığınız bir gerçek. Düşük performans(benchmark uygulamarındaki performansı gösterse iyiydi), aşırı ısınma ve fazla tüketim de cabası. Oynayamadığınız oyunlarda yapımcı firmayı suçlayacağınıza android platformunda tabiri caizse "pek önemsenmeyen" tegrayı ve nvidia'yı suçlayın. Doğru düzgün bir işlemci olsaydı oyunlarda ona göre optimize edilirdi. Hata nvidia'nındır suçlanması gereken tarafta. Diğer hataya düşen taraf, aldığınız cihazın diğer cihazlara göre işlemci ve gpu bazlı eksiklerini görmezden gelip ölümüne tegrayı savunan kullanıcılar.

Siz bu cihazlardan birini kullanmayan olarak hangi tarafta bulunuyorsunuz? Sıfatınız ne de kullananların yorumunu eleştiriyorsunuz?

Ben kişisel tecrübem aktarıyorum. Standart kullanımda son derece sorunsuz. Ben bir hatasını görmedim.

Genel kullanımda memnun olduğum cihazın bileşenlerinden birine niye söveyim? Akla mantığa sığıyor mu?

Bazı oyunları doğru düzgün oynayamazsam siler, başka bir oyunu yüklerim. Asphalt oynatmadı mı, sildim Most Wanted oynuyorum. Ne kaybettim? Most Wanted daha iyi ayrıca.

Isınma olayını eleştirme de çok cahilce. Bu cihaz hakkında bilgi sahibi olunmadığı; ya da karşılaştırma yapma durumunda bulunulmadığı ortaya çıkıyor. Gidin ağır grafikli oyunları G2'de, Note 3'de oynayın, onlar da daha az ısınmıyor.

CPU'nun da, GPU'nun da eksiği yok. Firmalar optimizasyon için uğraşmıyor diye tegra 3'ü suçlayacak değilim.

Ben son kullanıcıyım. Kullandığım cihazı önemsemeyen firma, beni de önemsemiyor demektir. O saatten sonra ürünlerini siler geçerim. Umrumda olmaz. Oyun delisi çocuklar gibi telefona küfür etmeye gerek yok.

Bu konudaki sifatim eski bir one x kullanicisi olmam Allah'tan cihazi satmisim diyorum yoksa böyle sağda solda tegrayi savunmak zorunda kalirdim(hic sanmiyorum da orasi ayri bir konu).
    Onca para verdiğim telefon neden "bazi" oyunlari calistirmaz ya da internet tarayicisinda bile cayir cayir yanar dedim kendime. Sonra dedim ki tegra olmamis "son kullanici" olarak benim istediğim deneyimi saglayamadi ve sattim. Tegra artik ragbet gormuyor bunu telefon ve ya tablet üreticilerinin secimlerimlerinden de anlayabiliriz herhalde(bknz: asus,htc). Son kullanici şikayetçi olmasa pazarda tutunabilirdi burada firmanın avukatligini yapmaya gerek yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Bu konudaki sifatim eski bir one x kullanicisi olmam Allah'tan cihazi satmisim diyorum yoksa böyle sağda solda tegrayi savunmak zorunda kalirdim(hic sanmiyorum da orasi ayri bir konu).
    Onca para verdiğim telefon neden "bazi" oyunlari calistirmaz ya da internet tarayicisinda bile cayir cayir yanar dedim kendime. Sonra dedim ki tegra olmamis "son kullanici" olarak benim istediğim deneyimi saglayamadi ve sattim. Tegra artik ragbet gormuyor bunu telefon ve ya tablet üreticilerinin secimlerimlerinden de anlayabiliriz herhalde(bknz: asus,htc). Son kullanici şikayetçi olmasa pazarda tutunabilirdi burada firmanın avukatligini yapmaya gerek yok.

O da One X'e özel sorun o zaman. Benim telefonum 4x'te tarayıcıda falan ısınma söz konusu değil.

Bu tarz küçük şeylerle telefon, işlemci vs.. karalanmaz.

Google Maps kullanırken de S3 yanıyor mesela. Hadi hemen ona da çamur atalım.

Yaşınızı bilmiyorum; ama bir telefonu, bir oyunu oynatmıyor diye kötülemek yetişkin işi değildir. hem de o oynatmadığı oyundan daha ağır grafikli oyunları oynatabiliyorsa. Sorunun ne olduğunu adam gibi çözmek lazım.

Firmalar şu saatten sonra isterse hiç kullanmasın. Beni ne ilgilendirir.

Şu işlemci hakkında kullanandan çok kullanmayan konuşuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Utku -- 2 Aralık 2013; 0:30:50 >

• eee peki sonuç sizce alınırmı ttnet 24*19 Tl ye veriyor. Oyun ve dizi izlemek için alınırmı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.