Şimdi Ara

BAYMAK KOMBİ ARIZALARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
5
Favori
19.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sevgili arkadaşlar baymak marka kombilerle alakalı yaşadığınız sıkıntıları paylaşmanızı rica ediyorum bi nebzede yardımcı olursam ne mutlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kombici06 -- 30 Kasım 2013; 19:43:18 >

• kombici06 kullanıcısına yanıt
    Slm.yeni nesil baymak kombilerin sürekli yanma sorunu var.neden sürekli yaniyor ve hic beklemeye geçmiyor
  • meddah58 kullanıcısına yanıt
    slm sevgili meddah bu belirttiğiniz kabul edilebilir bir durum değil anlattıklarınız cihazın ntc lerden gelen komutu dinlemediğini veyahut anakartın ntc lerden gelen komutlara tepki vermediği anlamına gelir minimum gaz ayarının çok düşük olması sürekli yanmaya neden olur ve arıza olarak kabul edilebilir. Cihaz minimum gaz ayarının düşük olması azar azar ısıtma gerçekleştirmesine neden olacağından bir yandan ısıtırken gönderdiği suda radyatörlerden ortama yükünü bırakacak ve daha ısıtma bitmeden tekrar soğumuş olarak döneceği için cihaz devreden çıkamayacak ve ısıtmaya devam edecektir. eğer cihaz minimum alev boyu yüksek olsa idi gönderdiği su daha yükünü ortama aktarıp dönmeden sistemdeki suyun tamamı ısıtılmış olacaktı ve sönecekti. sadece sıcak kullanım suyunda bazı modellerde kullanım bitene kadar devreden çıkma şeklinde programlanmışlardır. istenilen rejime ulaşsa ve geçse dahi musluk kapanana kadar yanmaya devam etmekteler sevgiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kombici06 -- 29 Aralık 2013; 23:09:24 >

merhabalar anlattıklarında haklısın genel kabul gören aslında cihazın istenilen rejime ulaşana kadar durmadan yanması sistemdeki suyun sıcaklığını istenilen değere ulaştırdıktan sonrada 3 er dakikalık periyodlar halinde ısınmış olan suyu pompalaması ve alt sıcaklık değerine ulaştığında tekrar yanmaya geçerek 1 ila 2 dakika arasında ısı takviyesi yapmasıdır. eğer sistemdeki dönüş filtresi tıkalı yada 3 yollu vana mil grubu tam görev yapmıyorsa ve takılı kalıyorsa yada minimum gaz ayarı yüksekse cihaz istenilen rejime girmeden ısıtma devresinden çıkıcaktır ve su sıcaklığı saniyeler içinde düşerek cihaza tekrar yan komutu verecektir. senin cihaza 40 derece komutu verdiğin anda eğer minimum gaz ayarı yüksekse en kısık alev boyuna geçerek ısıtmaya devam edecektir ve bu alev yüksekse 45-50 derecelere ulaşınca tam ısıtmadan istenilen rejimi aştığı için sönücektir. aslında senin istediğin sıcaklığa sistemdeki su ulaşmadan kombi devreden çıkacak ve içerisindeki sıcaksu sisteme gönderildiğinde cihaza dönecek suyun sıcaklık farkı çok olduğundan az ısıtmışım diyerek yeniden devreye girecektir. baymak kombilerde ve birçok marka kombilerde kullanıcı düzeyi pompa ayar parametreleri ısıtma varsa sürekli çalış şeklindedir ancak servis isterse bu parametreleri ıstma bittikten 3 dakika sonra dinlenmeye geç yada 5 dakika say şeklinde değiştirebilmektedir. pompanın bu şekilde davranmasını istemek cihaza oda termostatı işlevi yaptırmak gibi bir istektir ve beklemede kalan su yavaş yavaş soğuyacağından cihaz daha aza devreye girecek ve yakıt sarfiyatı düşecektir. ancak evin izalasyonu iyi ise ve ısıyı içerde tutabiliyosan bu ayarlar talep edilmelidir. değilse ortam içerisinde ısı farkı açılacağından cihaz bu beklemeler sonrasında bir an önce rejime girebilmek için alev boyunu iyice yükseltecek ve tasarruflu yanmayı 2 ci plana atacaktır. sevgilerimle.

• quote:

Orijinalden alıntı: kombici06

slm sevgili meddah bu belirttiğiniz kabul edilebilir bir durum değil anlattıklarınız cihazın ntc lerden gelen komutu dinlemediğini veyahut anakartın ntc lerden gelen komutlara tepki vermediği anlamına gelir ve arıza olarak kabul edilebilir. ancak sadece sıcak kullanım suyunda bazı modellerde kullanım bitene kadar devreden çıkma şeklinde programlanmışlardır. istenilen rejime ulaşsa ve geçse dahi musluk kapanana kadar yanmaya devam etmekteler sevgiler.

son olarakta kısık ayarda sürekli yanma cihazın minimum gaz ayarının çok düşük olduğunu gösterir sevgilerimle.
    ee demekki kimsenin baymak kombilerde sorunu yokmuşş iyi o zaman
  • quote:

Benim bir sorunum, daha doğrusu sorum var ama hala fabrika bile doğru dürüst cevap veremedi. Yeni kasa Novadens Extra hangi dış hava sensörü ile uyumlu çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

quote:

Benim bir sorunum, daha doğrusu sorum var ama hala fabrika bile doğru dürüst cevap veremedi. Yeni kasa Novadens Extra hangi dış hava sensörü ile uyumlu çalışıyor.

Alıntıları Göster
    Baymak bakxi eko 3 240fi kombi...
    Ateşleme yapmıyor.
    Arıza kodu E01 veriyor reset yaptım düzelmedi!
    Şarteli kapatıp açtım düzelmedi!
    Gaz vanalarını kontrol ettim olmadı!
    Ön kapagı açtım yanma odasının vidalarını gevşettim
    Kapağı araladıktan sonra şarteli açtım ve yandı
    Bu hata neden kaynaklanır ben hava almıyor diye yorumladım
    acaba başka birşeyden mi bacadan olabilirmi?
    veya çakmaktan!

Selamlar,
    Benimde Baymak Falke condense 280 fi kombim var ve bu kombi normalde ateşleme durduğunda suyun sıcaklığınıa 3 dk bir bakacağına 1 dakikada bakıyor. Bunu 3 dakikaya çekmek istiyorum. Elinizde servis dökümanı veya servis menüsüne nasıl girileceği ile ilgili bilgi var mı?

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: excalibur13

Selamlar,
    Benimde Baymak Falke condense 280 fi kombim var ve bu kombi normalde ateşleme durduğunda suyun sıcaklığınıa 3 dk bir bakacağına 1 dakikada bakıyor. Bunu 3 dakikaya çekmek istiyorum. Elinizde servis dökümanı veya servis menüsüne nasıl girileceği ile ilgili bilgi var mı?

Teşekkürler

sevgili kardeşim burdan anladığım kadarıyla minimum alev boyun yüksek olduğundan cihaz tam ısıtmayı saglamadan devreden çıkıyor ve sistemden kombiye tam ısıtılmamış su giriş yapar yapmaz 3 dakikayı beklemeden eyvah az ısıtmışım deyip tekrar ısıtmaya geçiyor. minimum gaz ayarını yaptırın sorun düzelecektir parametrelerle alakalı bir sorununuz yok saygılarımla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarlo-

Baymak bakxi eko 3 240fi kombi...
    Ateşleme yapmıyor.
    Arıza kodu E01 veriyor reset yaptım düzelmedi!
    Şarteli kapatıp açtım düzelmedi!
    Gaz vanalarını kontrol ettim olmadı!
    Ön kapagı açtım yanma odasının vidalarını gevşettim
    Kapağı araladıktan sonra şarteli açtım ve yandı
    Bu hata neden kaynaklanır ben hava almıyor diye yorumladım
    acaba başka birşeyden mi bacadan olabilirmi?
    veya çakmaktan!

merhabalar evet çakmak yaptırır eğer şaseye atlama yapıyorsa bu ateşlemeyi sağlıklı yapamadığından alev oluşmasını engeller ve cihaz e01 e düşer. cihaza gaz gelmemesi e01 e düşürür birde baca prosestatı takılı kalırsa yada fan üzerindeki venturi tıkalı olursa ateşleme yaptırmayacağı için e03 e düşer. cihaz alevin yandığını algılayamıyorsa yani alev denetleme elektrodu alevi algılamıyorsa buda cihazı e01 e düşürür gözlemleyin cihaz yanmaya çalışıcaktır ateşleme başlatılacak çakmak sürekli çakacak ve alev yanınca ateşleme kesilecektir eğer kesilmezse cihaz emniyete geçecektir. gazı kesecektir. bu elektrodun alev oluşumunu algılamadığını gösterir. alevde oluşmuyorsa sorun zaten ateşleme elektrodunun şaseye kaçırdığı anlamına gelir kabloyu takip edip gözlemleyin. saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

quote:

sevgili zebza inan bunu ben hiç araştırmadım ve montajını yapmadım ama bildiğim kadarıyla QAc34 bütün cihazlarla uyumlu çalışmaktadır. kaskat sistemlerde buna dahil. araştırıp sana dönücem sevgilerimle.
  • iyi günler baymak kombilerde kombiye bacanın girdiği yerde 2 tane metal conta oluyor bunlar sanırım emişi ve egzozu sınırlandırmak için konulmuş bunları bazı servis takıyor bazısı takmıyor bu contaların tüketime ne etkisi var ve kombi e03e geçince küçük olanı çıkarıyoruz çalışıyor bu konuda nelar söyleyebilirsiniz bunlar nezaman takılmalı ne zaman takılmamalı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pulpa

iyi günler baymak kombilerde kombiye bacanın girdiği yerde 2 tane metal conta oluyor bunlar sanırım emişi ve egzozu sınırlandırmak için konulmuş bunları bazı servis takıyor bazısı takmıyor bu contaların tüketime ne etkisi var ve kombi e03e geçince küçük olanı çıkarıyoruz çalışıyor bu konuda nelar söyleyebilirsiniz bunlar nezaman takılmalı ne zaman takılmamalı?

selam sevgili kardeşim bahsettiğin kısma pullarıdır. hermatik baca uzunluğu 1.5 metre ve üzerinde ise bacada olması gereken kısma pulları çıkarılır çıkarılmazsa kombi e03 e düşer kısma pulu olmadığı halde e03 veriyorsa prosestatın değişecek demektir. bu pullar kısa bacalarda taze hava ve gaz dengesini sağlamak üzere konulur ve sağlıklı yanmanın gerçekleşmesi için gereklidir. sevgiler. bacan uzunsa pulları çıkar

• quote:

quote:

iyi günler baymak kombilerde kombiye bacanın girdiği yerde 2 tane metal conta oluyor bunlar sanırım emişi ve egzozu sınırlandırmak için konulmuş bunları bazı servis takıyor bazısı takmıyor bu contaların tüketime ne etkisi var ve kombi e03e geçince küçük olanı çıkarıyoruz çalışıyor bu konuda nelar söyleyebilirsiniz bunlar nezaman takılmalı ne zaman takılmamalı?

selam sevgili kardeşim bahsettiğin kısma pullarıdır. hermatik baca uzunluğu 1.5 metre ve üzerinde ise bacada olması gereken kısma pulları çıkarılır çıkarılmazsa kombi e03 e düşer kısma pulu olmadığı halde e03 veriyorsa prosestatın değişecek demektir. bu pullar kısa bacalarda taze hava ve gaz dengesini sağlamak üzere konulur ve sağlıklı yanmanın gerçekleşmesi için gereklidir. sevgiler. bacan uzunsa pulları çıkar

baca standart baca uzun deil ama pul varken e03 verdi pulu çıkardım düzeldi benim merak etttiğim bu pul ile tüketim ilişkisi sanki pul yokken daha çok tüketim yapıyor gibi cvihaz zaten sadece küçük pul vardı onu çıkarttım tüketimle ilişkisi nedir bu pulların?

Qac34 için önce olur dediler sonra olmaz dediler, araştırma sonucunu merakla bekliyorum.
  • Sevgili kombici06 kombi bakımı ve servis konusunda isminizi ankarada duyuyorum siteden de takip ediyorum çevremde servisinizden memnun olan arkadaşlarım ısrarla sizi tavsiye ediyorlar benim kombide bir sorun var arızasını ve modelini yazmıyorum artık kafam iyice karıştı daha da karıştırmak istemiyorum henüz sorunu çözen usta bulamadım iyi usta bulmak çok zor telefonumu mesaj attım lütfen bana bir randevu verirmisiniz
    teşekkür ederim ilgilendiğiniz için
    kombi bu arızayı bir
    daha tekrarlamadı ilginç
    bir yerde sorun varsa devamlı yapması lazım
    yakında cıkar heralde yine görüşürüz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferkan06

Sevgili kombici06 kombi bakımı ve servis konusunda isminizi ankarada duyuyorum siteden de takip ediyorum çevremde servisinizden memnun olan arkadaşlarım ısrarla sizi tavsiye ediyorlar benim kombide bir sorun var arızasını ve modelini yazmıyorum artık kafam iyice karıştı daha da karıştırmak istemiyorum henüz sorunu çözen usta bulamadım iyi usta bulmak çok zor telefonumu mesaj attım lütfen bana bir randevu verirmisiniz

teveccühünüz özel mesaj attım bilginiz olsun saygılar.
  • quote:

quote:

quote:

baca standart baca uzun deil ama pul varken e03 verdi pulu çıkardım düzeldi benim merak etttiğim bu pul ile tüketim ilişkisi sanki pul yokken daha çok tüketim yapıyor gibi cvihaz zaten sadece küçük pul vardı onu çıkarttım tüketimle ilişkisi nedir bu pulların?

selam . küçük kısma pulu yanma odasındaki havanın tahliyesinde buyuk pul ise yanma odasına yeterli havayı sağlamada rol oynar eğer pullar kısa bacalarda olmazsa yanma odasına gaz hava karışım oranından fazla hava sağlayacağı için alev körüklemesi sanki soba yanıyomuş gibi pof pof pof sesi işitilir eğer küçük pul olmazsa içerideki hava ve gaz hemen tahliye edileceği için alevde uçuşma ve e01 oluşur. baca ölçünüz 1 metre ve altıysa kısma pullarının ikisinide çıkarmayın bu durumdayken cihaz e01 e düşüyorsa dediğim gibi prosestatınız artık beni değiştir diyor bazan takılır bazanda hiç bir sorun yokmuş gibi çalışır ama aslında size değişmem gerek sinyalini vermiştir saygılar.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.