Şimdi Ara

Asus melez soğutuculu GeForce GTX 780 Ti ROG Poseidon ekran kartını gösterdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
2
Favori
1.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Asus melez soğutuculu GeForce GTX 780 Ti ROG Poseidon ekran kartını gösterdi

Asus'un ilk defa Haziran ayındaki Computex 2013 Fuarı'nda lanse ettiği Poseidon isimli melez yapıdaki sıvı/hava soğutma çözümünü kullanan en hızlı ekra kartı ilk detaylarıyla birlikte ortaya çıktı. Nvidia'nın GeForce GTX 780 Ti çözümünü temel alan ekran kartı, 28nm fabrikasyon süreciyle üretilen ve Kepler mimarisini temel alan GK110-425 B1 GPU'sundan güç alıyor. 2880 adet paralel işlem birimine ya da Nvidia'nın ifadesi ile CUDA çekirdeğine, 240 doku ünitesine ve 48 adet ROP birimine sahip olan ekran kartının, 6GB GDDR5 bellekle gelmesi olasılıklar arasında yer alırken, resmi detaylar henüz açıklanmadığından bunu şu an için teyit edemiyoruz.

Yüksek kaliteli bileşenlerin kullanıldığı ekran kartına DIGI+ VRM tasarımı eşlik ediyor. Siyah metalik kapasitörlerin kullanıldığı ekran kartı, bu sayede %30 daha az güç kirliliği ve 5 kat daha fazla dayanıklılık sağlayabiliyor. Performans anlamında oldukça iddialı olan kartın, en güçlü yanlarından biri de özel soğutucusu. Haberimizin başında da ifade ettiğimiz gibi hem hava soğutma olarak hem de uygun bir kit ile sıvı olarak kullanılabilen soğutucu, yüksek performansı sayesinde GK110-425 B1 GPU'sunun hız aşırtma potansiyelini ortaya çıkaracak gibi görünüyor.

Çok sayıda alüminyum yapraktan oluşan ısı dağıtıcı blok ve bakır ısı borularından oluşan Poseidon isimli soğutucu, toz korumalı fanları ile rakiplerine kıyasla %25 daha uzun kullanım süresi vaad ediyor. Aynı zamanda daha yüksek görsellik için üzerinde LED aydınlatmaya yer verilen soğutucu, kartın genel görünümü de çok daha kaslı kılmış. 2013'ün bitmesine 1 ay kadar kısa bir süre kala ortaya çıkan bu kart, melez soğutucu tasarımı ve performans iddiası ile yıla damgasını vuran kartlar listesinde zirveye aday olacak gibi görünüyor.  Asus'un yeni kartla ilgili daha fazla detayı Dreamhack Kış etkinliği kapsamında anons etmesi bekleniyor. 

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Asus GeForce GTX 780 Ti ROG Poseidon

• kart cok guzel duruyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ASUS yine yapmış yapacağınıbunu alacak parayla artık araba takası yapılır
  • Cok guzel duruyo ikisi de. Kart, Anakarta cok yakismis

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasin.25

ASUS yine yapmış yapacağınıbunu alacak parayla artık araba takası yapılır

750 dolar civari yurtdisi fiyati olur diye tahmin ediyorum ben

• Şunun tatlılığına bak. Yerim seni.

• Bence artık bütün anakart ve ekran kartı modellerinde bu şekilde sıvı soğutma girişleri standart olmalı.

• Psydia kullanıcısına yanıt
    ben tahmin edemiyorum malesef. Benim merak ettiğim acaba bu da diğer özel yapımlar gibi sayıyla mı üretilecek. yoksa seri üretim şeklinde sınırlama olmadan mı üretilecek
  • ASUS yine yapmış yapacağını
  • @kurunc

80 Dolarlık anakartta ne işe yarayacak o sıvı soğutma ?

Ekstrem anakartlarda var zaten. Ayrıca herkesde Costum Sıvı Soğutma yok.

Ekstra masraf getirir.
  • kurunc kullanıcısına yanıt
    maliyet konusu ne olacak ve ayrıca üst model anakart, ekran kartı, ram gibi donanımların ne artısı kalacak...
  • Sıvı soğutmaya geçmeme nedenim ekran kartının soğutucusunu çıkartmak istemememdi.

Bu harika olmuş.
  • Fotolardan göründüğü kadarıyla soğutucu aluminyum. Bakırı veya blok içi nikel kaplamayı hem maliyetten hem de ağırlıktan dolayı tercih edeceklerini sanmıyorum.
    Hiçbir kapalı sıvı soğutma sisteminde aluminyum + bakır bir arada kullanılmamalı, bu tarz ürünlere heves edenler "galvanik korozyon" nedir bir araştırsın. Custom loop kurarsanız, işlemci bloğunuz bakır, nickel kaplı bakır olacak. Eğer bu ürünün soğutucusu bakır değilse ciddi sıkıntılara yol açar. Aynı sıkıntı Maximus 6 Formula'da da vardı.
    Üst seviye diye kaktırılacak bir üründe de Samsung yerine Elpida memory olması da üzücü.
  • custom sıvı sogutmaya göre %30 daha soğuk çalıştıgını duymustum. asus yapıyor yahu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC_Hawker -- 29 Kasım 2013; 15:03:08 >
  • Adeta vitrinlik.

• Haberi güncellediler kart GTX 780 Ti değil 780 miş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Digitaldrop

Fotolardan göründüğü kadarıyla soğutucu aluminyum. Bakırı veya blok içi nikel kaplamayı hem maliyetten hem de ağırlıktan dolayı tercih edeceklerini sanmıyorum.
    Hiçbir kapalı sıvı soğutma sisteminde aluminyum + bakır bir arada kullanılmamalı, bu tarz ürünlere heves edenler "galvanik korozyon" nedir bir araştırsın. Custom loop kurarsanız, işlemci bloğunuz bakır, nickel kaplı bakır olacak. Eğer bu ürünün soğutucusu bakır değilse ciddi sıkıntılara yol açar. Aynı sıkıntı Maximus 6 Formula'da da vardı.
    Üst seviye diye kaktırılacak bir üründe de Samsung yerine Elpida memory olması da üzücü.

büyük ihtimal dediğin gibidir adamlar pcb yi değiştirme zahmetinde bile bulunmamışlar , soğutma olarak full cover nickel bir bloğun yerini tutmayacağı belli bir ürün.

• Duvara tablo diye asarım uzun uzun seyrederim!
  • fiatı titandan biraz daha yüksek olur
  • Giriş seviyesi ya da bahsettiğiniz 80 dolarlık kartları kastetmiyorum tabiki, zira o kartlar hız aşırtma için uygun değiller!
    Fakar Bütün üst seviye kartlarda bu şekilde sıvı soğutma yok! Bende diyorum ki hız aşırtmaya yatkın olan kartlar için artık bu standart olsun.
    Maliyet dediğiniz nedir ? Custom yapmaya kalksanız zaten çok daha maliyetli olacak! Rekabet bu noktalara geliyor artık, bakın daha neler göreceksiniz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.