Şimdi Ara

Toshiba Q Serisi 256 GB SSD Video İnceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Bu videomuzda NAND Flash yongalarının mucidi Toshibanın 256 GB kapasiteli katı halli sürücüsünü inceliyoruz.

• Böyle ssd videoları yayınlıyorsunuz insanın canı istiyo almak. :-)

• çöp;

• Bencede öyle bir değerlendirme çok yararlı olur ...

• Kontrölcünün Marvell olduğu açık ca görülüyor

• Genel SSD değerlendirmesini bekliyoruz reis.
  • 1- O kadar çok SSD incelemesi yaptınız. Sitede SSD kıyaslama tablosu sunmamanız olmaz. Eski yeni tüm disk inceleme tablosunu bekliyorum. (Crucial M4 sahibi olarak unutmayın diyorum. :) )
    2- İncelemelerde tablolarda bazı değerler veriyorsunuz. 16, 17, 18 bunlar nedir? Birimi yazın lütfen. Yüksek olan iyidir, düşük olan iyidir. Önceleri bunları belirtirdiniz.
    3- Diski incelediniz ama Türkiye'de satan tek firma bulamadım.

• iops değeri varmıydı göremedim

• Gerçek yaşam testi olmadan tablo şeklindeki testler artık pek bir şey vermiyor tabi ki rakamsal değerleri yansıtması güzel ama ben yinede böyle ürünlerin gerçek yaşam testleri çok daha fazlasını verecektir hatta geçen incelediğiniz rapid teknolojisini çok merak etmiştim.

• 12:31 i iyi dinleyin. sanırım biri gaz çıkardı :D

• o kadar çok SSD incelendi de hala Sandisk Extreme II nin testi yok ... Extreme II bir çok yerde satışta olmasına rağmen ...

• Kesinlikle yapilmali boyle bi program...

• quote:

Orijinalden alıntı: interwap

1- O kadar çok SSD incelemesi yaptınız. Sitede SSD kıyaslama tablosu sunmamanız olmaz. Eski yeni tüm disk inceleme tablosunu bekliyorum. (Crucial M4 sahibi olarak unutmayın diyorum. :) )2- İncelemelerde tablolarda bazı değerler veriyorsunuz. 16, 17, 18 bunlar nedir? Birimi yazın lütfen. Yüksek olan iyidir, düşük olan iyidir. Önceleri bunları belirtirdiniz.3- Diski incelediniz ama Türkiyede satan tek firma bulamadım.

Siz nerelere baktınız bilmiyorum ama ürün pcdepo, sanalmarketim ve daha bir çok sanal mağazada mevcut.

• quote:

Orijinalden alıntı: aragorn22

12:31 i iyi dinleyin. sanırım biri gaz çıkardı :D

Erdi salmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: electro_g

quote:

Orijinalden alıntı: aragorn22

12:31 i iyi dinleyin. sanırım biri gaz çıkardı :D

Erdi salmış

Erdi evet diyor mirildanarak. Hemen kötü şeyler getiriyorsunuz aklınıza

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 tane ssd'yi sli tarzı ekran kartlarında olduğu gibi birbirine bağlayıp tek bir ssd'ymiş gibi kullanabilir miyiz ? Ssd almak istiyorum ama elimde olan ssdye yüklü olan işletim sistemimdeki dosyları tekrar kurmak ile uğraşmak istemiyorum da. Hiç bir yerde bulamadım bu konu ile ilgili bir şey, bir de buraya yazayım sorayım dedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: aspirin_00

iops değeri varmıydı göremedim

75000 civarı iops gösteriyor 32kblik dosyalarda
    bide marvel yazıyor kontrolcünün üzerinde bir ben mi gördüm acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: maaammmi

quote:

Orijinalden alıntı: aspirin_00iops değeri varmıydı göremedim
    75000 civarı iops gösteriyor 32kblik dosyalardabide marvel yazıyor kontrolcünün üzerinde bir ben mi gördüm acaba

Marvel tek kontrolcü üretmiyordu sanki ? Ondan olabilir. Yanlış hatırlıyor olabilirim. Açıklama gelir yakında.

• Şu anda 1 TB SSD 434 dolar.http://www.amazon.com/Crucial-2-5-Inch-adapter-Internal-CT960M500SSD1/dp/B00BQ8RGL6/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1385987398&sr=8-1&keywords=960+gb+ssd

Bununla kıyasladığımızda yarım TB SSD'yi 217 dolara bulabilmemiz gerekirken ters bir durumla karşılaşıyoruz, en ucuz satan 269 dolara satıyor.http://www.amazon.com/Crucial-2-5-Inch-adapter-Internal-CT480M500SSD1/dp/B00BQ8RHJ2/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1385987699&sr=8-2&keywords=960+gb+ssd

Şu anda boyut yükseldikçe GB başı fiyat oranı malesef artıyor, en azında eşit olmalı, arada ciddi fiyat oynuyor.

• inceleme için çok teşekkürler...
    laptoplar için en ideal ssd hangisi hocam ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.