Şimdi Ara

OCZ iflas başvurusunda bulundu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
1.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• OCZ iflas başvurusunda bulundu

Yüksek performanslı SSD ve RAM ürünleri ile yakından tanıdığımız OCZ, ne yazık ki kötü geçen bir yılın ardından durumu toparlayamadı ve iflas başvurusunda bulunma kararı aldı.

OCZ'nin önceki CEO'sundan kalan mali problemler bu yıl da giderilemeyince iflas kaçınılmaz oldu. Geçen yıldan bu yana kabul edilebilir bir kar tablosu beyan edemeyen OCZ, borsa listelerinden de çıkarılmıştı. Bu yıl firma geçerli bir mali tablo bildirse de, yüksek satışlara karşın artan zarar miktarı nedeniyle dengesiz bir satış modeli takip ettiğini ortaya koymuştu.

OCZ'nin varlık yönetimi Hercules adlı sermaye firmasına devredildi ve muhtemel satış için arayışlar başladı. Firmadan yapılan açıklamada Toshiba tarafından firmanın tüm varlıklarını satın alma teklifinin yapıldığı belirtiliyor. 

İcra iflas mahkemesi ise Toshiba'nın satın alma teklifini kabul etme aşamasında ve bu sayede OCZ'nin teknolojilerinin depolama ürünlerinde kullanılmaya devam edilebileceği ifade ediliyor.  

• Çok üzüldüm...Muhtemelen bir çok insan işsiz kalacak :(

• Beklendik bir durum... Ssd'leri son zamanlarda cok bozuluyordu, cok kullanici kaybettiler, ozellikle de samsung a karsi...

• Reaper serisi RAM'lerini hala unutmam yazık olmuş.

• uyku modunda reset atma kitlenme gibi sorunları bir türlü çözemediler bu kadar kullanıcı mağdurken iflas etmelerine şaşmamalı.

• hiç beklemiyordum valla. yazık olmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: FreeRun

uyku modunda reset atma kitlenme gibi sorunları bir türlü çözemediler bu kadar kullanıcı mağdurken iflas etmelerine şaşmamalı.

ben de ocz vertex 4 120 gb modeli var ben böyle bir sorunla daha karşılaşmadım böyle bir durumu da ilk defa duyuyorum tabi buna forumda bu konu hakkında fazla dolaşmamam da etkili olabilir ama bilmiyorum ben memnunum şuana kadar

• 5 yıl garanti vaad ediyorlardı inş sıkıntı çıkmaz
  • 2008 yılıydı sanırım, dünya para verdiğim 1066mhz reaper ramlar gigabyte anakartımda çok sorun çıkarmıştı. O günden sonra ocz markalı bir şey almadım.
  • Forum üyeleri site yönetiminde bulunan kişilerden daha hızlı ve özenli davranarak konuyu daha önceden açıyorlar bile, hayret doğrusu.

OCZ için üzülmedim, hem kendi kapasiteni biliyorsun hemde yüksek fiyattan vazgeçmiyorsun. Kalite ve uygun fiyatlı ürün satmak yerine isim satmaya çalışmanın bedeli budur.
  • Daha geçen gün Vector serisi 4 tane SSD aldım. Battınız mı? Siz bir de beni düşünün :/

• Bir konuda haklarını yiyemem; müşteri hizmetleri takdire şayandı. Saçma sapan aletler üretip, yine de biz saçmaladık, buyrun size yeni ürün, telafi olarak kabul edin demeyi biliyorlardı.
  • hardisk olarak bilmem ama ram olarak hep ocz aldım hiç sorun çıkarmadılar
  • Vertex 4 vardı 5 ayda bozuldu yerine yeni seri vector verdiler 5 aydır kullanıyorum Bi sıkıntı yok inş bişi olmaz

• Çok üzüldüm.
  • Rizeli55 kullanıcısına yanıt
    Ocz ninde tesisleri var bildiğim kadarıyla yani çalışan sayısı az değil. İşsiz kalma durumu olacağını sanmam , OCZ yi komple satın almak için ilk teklifte bulunan Toshiba olmuş. Toshiba zaten sektördeki iyi ürün sağlayıcılardan birisi hem kullanıcılar için hem firmalar için , bu yüzden Toshiba alırsa gayet güzel olur diye düşünüyorum.
  • Ben ocz vertex 4 kullanıyorum yaklaşık 1 sene oluyor, şimdilik hiç sorunla karşılaşmadım ama kullandığım ürün hakkında böyle bir haber beni üzdü, bu haberdeb sonra ileride ssd değişirsem, ocz almamaya karar verdim.

• samsung hangi piyasaya girse 1-2 rakibi zor duruma düşüyor.

• Ram üretimini bırakınca bu hallere geleceği belli idi sen ne diye bırakırsın en iyi yaptığın işi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: JrMaster

samsung hangi piyasaya girse 1-2 rakibi zor duruma düşüyor.

Hayır. Ocz nin batmasının sebebi corsair

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.