Şimdi Ara

Analiz : Gelecek yıl tablet satışları bilgisayar satışları ile başabaş olacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Analiz : Gelecek yıl tablet satışları bilgisayar satışları ile başabaş olacak

2010 yılında ilk nesil iPad modelinin tanıtılması ile resmen ortaya çıkan ve o günden bu yana önlenemez bir şekilde yükselişini sürdüren modern tablet pazarı, otoriteler tarafından PC pazarına tehdit olarak görülüyor. Yapılan son analizler de bu görüşü doğruluyor.

Canalys tarafından gelecek yılın PC pazarına yönelik yapılan yeni bir analize göre tabletler dahil toplam satış rakamı 575 milyon olacak. Bu rakam içerisinde tabletler 285 milyon, masaüstü bigisayarları 98 milyon, dizüstü bilgisayarları ise 192 milyon seviyesinde olacak. 2017 yılında ise tabletlerin 396 milyon satış rakamına ulaşacağı tahmin ediliyor. 

Tabletler satış rakamı bakımından ayrı ayrı masaüstü ve dizüstü modellerini geride bırakacakken, birleştirildiğinde ise başabaş bir mücadele sergileyecek. Sadece 3 yıl içerisinde tablet konseptinin katettiği mesafe dikkat çekici. PC pazarı ise Windows 8 ile başlayan durgunluk döneminin etkilerini üzerinden atamamış görünüyor.

Tablet pazarında ise dengelerin değiştiği bir süreç yaşanıyor. Analizde gelecek yıl satılan tabletlerin yüzde 65'inin Android işletim sistemi üzerinde çalışacağı belirtiliyor. iPad modellerinin yüzde 80 ile hakimiyet kurduğu bir dönemden Android tabletlerin üstünlüğü ele geçirmeye başladığı bir döneme geçiliyor. İvme bu şekilde devam ettiği sürece Apple'ın pazar kaybının sürmesi bekleniyor.

Kaynak:http://www.canalys.com/newsroom/tablets-make-50-pc-market-2014

• adet olarak öyle, benim evde bile 3 tane tablet var ama 3'ü bir notebook fiyatı etmez

• Satış rakamları baş başa da olsa hiç bir zaman ne laptop ne de desktop yerini alabilir ve tutabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yillardir dh de yazdigim tahminler bir bir gerceklesiyor.

• Eve gidince PC yi haftada bir kez açıyorum o da download için dizi-film.

Ipad'i alıp koltukta uzanarak rahat rahat oynamanın keyfi paha biçilemez.
  • Tablet piyasasında işletim sistemine göre ayırmayıp tek tek şirketlere bakıldığında,hakimiyeti Apple'ın elinden kimse kolay kolay alamaz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertrixfun -- 26 Kasım 2013; 23:59:53 >
  • piyasada 100 liraya tablet bulunabiliyor nerdeyse. satışlarının artması normal.
    o fiyata ne telefon ne notebook var çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okisht

piyasada 100 liraya tablet bulunabiliyor nerdeyse. satışlarının artması normal. o fiyata ne telefon ne notebook var çünkü.

en sonunda wintel tekeli kiriliyor iste. daha guzelimi var. 100tl ye notebookun tek basina ne islemcisini satin alabilirsin nede isletim sistemini.

• quote:

Orijinalden alıntı: Public_Enemy

adet olarak öyle, benim evde bile 3 tane tablet var ama 3'ü bir notebook fiyatı etmez

aynen öyle. casper satış temsilcilerine tablet satışlarından prim bile vermiyor.
  • Çok normal çünkü pc fiyatları aşırı pahalı.

3sene önceki donanımı 3 sene önceki fiyatlara satmaya çalışıyor pc üreticileri.

Benim bildigim pc fiyatları degişmez ama kullanılan teknoloji ilerler.teknoloji ilerlemiyor ama fiyatlar artıyor?

• Bilgisayar ile tableti karşılaştırmak kadar saçma bir şey duymadım.

Tablet ile bilgisayarın tek ortak noktası internete girebiliyor olması

Yoksa müzik film oyun office uygulamaları gibi birçok alanda tabletler çok gerideler..

Bilgisayarın içindeki işlemcinin fiyatı bile ortalama tablet alacak değerde

• piyasa tablete doyduktan sonra zor gerçekleşir bu analiz
  • 100 dolara dizustu bilgisayar yapacagiz diye yola cikildiginda (asus eee pc, netbooklarin cikisi oncesi) herkes heyecanlanmis ve internet, teknolji her yere gidecek diye dusunmustu . ancak bunu gercek anlamda tabletler basardi. kullanim acisindan cok daha rahat ve basarili cihazlar netbooklara gore.

sahsi olarak ise tabletler benim icin fotograf cercevesinden baska bir sey degiller.
  • "Gelecek tabletlerin olacak" diyen adamın tablet müsvettelerinin hiç tutulmayıp rakibinin pazarı ele geçirmesi de ironi

• quote:

Orijinalden alıntı: 1OO1

Eve gidince PC yi haftada bir kez açıyorum o da download için dizi-film. Ipadi alıp koltukta uzanarak rahat rahat oynamanın keyfi paha biçilemez.

evet senin oynadığın oyun 100 mb benim oynadığım oyun 28 gb :D
    Sen real racing oynarsın ben bf4 sonuçta ikiside oyun demi :D

• quote:

Orijinalden alıntı: gcb1903

quote:

Eve gidince PC yi haftada bir kez açıyorum o da download için dizi-film. Ipadi alıp koltukta uzanarak rahat rahat oynamanın keyfi paha biçilemez.

Keyif aldıktan sonra kaç gb kaç mb olduğu önemli değil tabletler çok kullanışlı tabi pc ve Laptopların yerini asla tutmazda

• quote:

Orijinalden alıntı: mahsur kalan adam

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 1OO1 Eve gidince PC yi haftada bir kez açıyorum o da download için dizi-film. Ipadi alıp koltukta uzanarak rahat rahat oynamanın keyfi paha biçilemez.
    evet senin oynadığın oyun 100 mb benim oynadığım oyun 28 gb :DSen real racing oynarsın ben bf4 sonuçta ikiside oyun demi :D
    Keyif aldıktan sonra kaç gb kaç mb olduğu önemli değil tabletler çok kullanışlı tabi pc ve Laptopların yerini asla tutmazda

hocam müzik için,film için,surf için anlarım da oyunda cidden bilgisayar yerini tutmuyor tablet. oyun oynamak için bir kere kontrolcüye ihtiyaç var,ha tablete kontrolcü takacam dersen tamam olur,o zaman da ne anladım ben tablet işinden.
    fakat şöyle bir şey var,hiç bir laptop size 12 saat kesintisiz internet,müzik ya da film deneyimi sunamıyor,taşıması kolay,çantamdan çıkarmıyorum.
    benim gibi oyun bağımlısı olmayanlarlar için tabletler daha nitelikli.

• gelecek yıl editlerim editlemessem biri alıntı yapıp uyarsın
  • quote:

quote:

Ben 10mb lik oyundan bile keyif alabilirim. Aksine bilgisayardaki yeni nesil oyunlar hic hosuma gitmez.

Ben orda tableti koltukta rahatca oynarim derkena aslinda tableti kullanmaktan soz etmistim. Tablet sonucta hic bir zaman yerini tutmaz bir pc nin. İs yerinde her daim kullaniyorum. Ama eve gecince tablet rahatlik demek.

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 1OO1 Eve gidince PC yi haftada bir kez açıyorum o da download için dizi-film. Ipadi alıp koltukta uzanarak rahat rahat oynamanın keyfi paha biçilemez.
    evet senin oynadığın oyun 100 mb benim oynadığım oyun 28 gb :DSen real racing oynarsın ben bf4 sonuçta ikiside oyun demi :D
    Ben 10mb lik oyundan bile keyif alabilirim. Aksine bilgisayardaki yeni nesil oyunlar hic hosuma gitmez. Ben orda tableti koltukta rahatca oynarim derkena aslinda tableti kullanmaktan soz etmistim. Tablet sonucta hic bir zaman yerini tutmaz bir pc nin. İs yerinde her daim kullaniyorum. Ama eve gecince tablet rahatlik demek.

Dostum bende tablet kullanıyorum 2 yıldır telefonda oynayacağıma çoğu oyunu orda oynuyorum evet fruit ninja pcden daha zevkli oynanıyor tablette ya da temple run çok iyi oyunlar var ama ben açıp cod bf pes oynamadıkça oyun oynadım diyemem ki mobilde ki ara zaman için kesinlikle evde pc dururkene tablete dokunmam anca salonda ya da başka bir yerdeysem tableti elime alırım telefonda oyun hiç oynamam otobüs ya da metroda değilsem. pc bitmez bitemez insanlar heveslerini alsın tabletten ki bende heveslendim aldım zaten telefon android işte aldık bir daha alırmıyım meçhul ama pc bir parçası bozulsun hemen alırım.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.