Şimdi Ara

iBuyPower'ın SteamOs Cihazının Donanımı Açıklandı!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•     Daha önce de mini PC'ler üreten iBuyPower, bugün itibariyle iki farklı Steam Machine'ini ortaya çıkarmıştı. Gordon ve Freeman adındaki SteamOs cihazlarıyla ilgili teknik özellikler yayınlandı. 

Belirtilenlere göre iBuyPower'ın üreteceği Steam Machine'ler, 499 dolardan satılacak. Bu iki donanım arasında tek fark, renk açısından karşımıza çıkacak. Steam kütüphanesindeki bütün oyunları 1080p ve 60 fps'de çalıştıracağı söylenen mini PC'nin donanımı tam olarak açıklanmasa da, bazı detaylar ortaya çıktı.

Belirtilenlere göre Gordon ve Freeman, birden fazla çekirdeğe sahip AMD tabanlı CPU kullanacak. Ekran kartı konusunda ise karşımıza AMD Radeon R9 270 çıkacak. 500 GB'lık hard diskin de yer alacağı mini PC'ler, 2014'te piyasaya sunulacak. 

iBuyPower'ın satışa çıkaracağı 499 dolarlık pakette Valve'ın üreteceği Steam Controller da yer alacak. SteamOs işletim sistemi kurulu olacak olan Gordon ve Freeman'da Xbox 360 kontrolcüsü veya Oculus Rift gibi ek donanımlar kullanmak da mümkün

• bence 500 gb hdd az olmuş bu sisteme

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Ps4'ün yanına yakışır.
  • bu kekin sadece bir dilimi daha. böyle bir donanım 499 dolara. arkasında valve desteği, steam servisi.

iBuyPower'ın SteamOs Cihazının Donanımı Açıklandı!
  • şuan hem sunacağı 1080p 60fps donanımıyla hem fiyatıyla xbox one'dan çok daha alınabilir duruyor.

• Radeon 270X ile Steam kütüphanesindeki bütün oyunları nasıl 60 FPS'de oynayacak merak ediyorum. Bence bu konuda biraz sallamışlar. Bu arada 499 dolarlık fiyat güzel bence de.
  • 60 fps çalıştırıyor ama hangi ayarlarda? Hepsi en yüksek ayarlardaysa tadından yenmez.
  • Anlamadığım battlefield 4 o ayarlarda oynayacak mıyız

• sadece oyun icin kulanacaksak ve dijital olacaksa her hali karda 500 GB cok az :)
    daha ne isletim sistemi gördük nede vaad etikleri aciklamalar. bunu nasil söküp acacagiz degistirile bilir diyorlardi. format icinde ekstra zaman .sadace steam gamepad kontolcu cok kötü geldi bana sadece.

• O ekran kartiyla saglam oyunları (metro ll crysis3)
    60fps 1080p de acarmi acar ama en bitik ayarlarda acar:D
    499dollar hayatta vermem.

• mesela grafik olarak üst düzey oyunlar(battlefield 4)gibi oyunları bu cihaz üzerinden çalıştırılıp test etmek lazım 1920x1080pde 60 fps alırsa ortalık karışır ama bana pek inandırıcı gelmedi.(sonuçta ne kadar konsollarda x86 mimarisi olsada konsollara göre optimizasyon yapılıyor.)

• Metro last light steam de var ee adam gtx 780 le son ayarlada 45fps ortalama aliyor sen r9270 le nasil 60 alcan?

• Oh be valla bu proje çok iyi oldu. PC en son 4 yıl önce topladım. İlerleyen zamanlar da yenilemeyi düşünüyorum da Türkiyede malum dolar fırlayınca Donanım parçalarının fiyatlarıda otomatikman fırlıyo. Bundan bitane almak çok daha mantıklı
  • İsimlerinin ''Gordon Ve Freeman'' olması güzel olmuş.
  • Her oyunu nasıl 60 fps çalıştıracak diye soranlara bilgim kadarıyla cevap vereyim; bildiğiniz gibi bu cihazlarda SteamOS işletim sistemi kullanılıyor ve oyunlara da SteamOS desteği yavaş yavaş geliyor. Steam Machine'lerde her ne kadar birkaç model olsa da zaten hepsinde kullanılacak donanımlar belli. Haliyle oyun geliştirilirken bu donanımlara ve işletim sistemine göre optimizasyon edilecektir diye düşünüyorum

• 500 dolara pc niyetine bile alınır la bu. video renderi için bile kullanılır

• Şu valve de olmasa ne yapacağız biz :D Adamlar counter, half life ve daha çok süper oyunları yaptılar ve şimdide bizi windowstan kurtaracaklar bunun kadar güzel bir şey yok steamos un çıkmasını dört gözle bekliyorum gerçekten çok heyecanlıyım :D

• okuma yazmanız yok bellki STEAM KÜTÜPHANESİNDEKİ OYUNLARDAN BAHSETMİŞ

gidip bf4 demişler te Allah'ım ya

• Buraya yazıyorum valve bu haberin arkasından tonla oyun çıkarıcak pc için steam için daha çok satsın diye.

• bf4, fifa 14 filan yok. bilmeyenlere duyurulur. steam nedir, hangi oyunlar vardır bir bakın da konuşun lütfen

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.