Şimdi Ara

İstanbul için kar tahminleri (Gönüllü Meteorologlar) (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
835
Cevap
27
Favori
37.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İsim benzerliği olabilir ama WowTurkey'den takip ediyordum sizi.

Buralara gelmeniz iyi olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BmCpRo827

İsim benzerliği olabilir ama WowTurkey'den takip ediyordum sizi.

Wowturkeyden geldim doğrudur :) bu arada gece güncellemesinde cumartesi akşamı ve pazar kar etkili olduktan sonra pazartesi yağış kesilecek görünüyor ancak 11-12 aralık günü kar yağışı tekrar Istanbullulara süpriz yapacak gibi duruyor çok soğuk ve zorlu bir hafta olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Orçun Bostancı

quote:

Wowturkeyden geldim doğrudur :) bu arada gece güncellemesinde cumartesi akşamı ve pazar kar etkili olduktan sonra pazartesi yağış kesilecek görünüyor ancak 11-12 aralık günü kar yağışı tekrar Istanbullulara süpriz yapacak gibi duruyor çok soğuk ve zorlu bir hafta olacak.

bugün beynim dondu o derece soğuktu haftaya öldük o zaman

• quote:

Orijinalden alıntı: Fusion.

quote:

quote:

Atkıları bereleri çıkarın naftali kokulu dolaplardan şimdi söz sırası kış mevsiminde.

•  İstanbul için kar tahminleri (Gönüllü Meteorologlar)

İstanbul için kar tahminleri (Gönüllü Meteorologlar)

Photograph of the meteorological station 'Omond House', Laurie Island, ref. GB 0015 P58/102/227
    The house was named after Scottish meteorologist Robert T Omond, a strong supporter of the idea of making meteorological observations in Antarctica. It was built with over 100 tonnes of stone manually quarried then hauled on sledges from an adjacent glacial moraine.

Resimlerdeki harabe İskoçların 1902de gerçekleştirdikleri Antartika seferinde kurdukları ilk meteoroloji istasyonu.

Bu da 2012 yılında yapılmış isviçreden bir meteoroloji araştırma istasyonu.

Nereden nereye :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Fusion.

quote:

quote:

Atkıları bereleri çıkarın naftali kokulu dolaplardan şimdi söz sırası kış mevsiminde.

bugün atkıyı çıkardım yarın bereyi artık

• Orçun Bey buradan da merhaba :),

Sizin kadar bilimsel ve profesyonel olmasa da, yıllardır hava durumuyla ilgilenen biri olarak bir konuda fikirnizi almak istiyordum.

İstanbul kışlarında şehrin genelini etkileyen ve biz karseverleri mutlu eden her güçlü sistemin birkaç gün öncesinde öncü bir sistem geliyor. Yıllardır dikkatimi çeken ve incelediğim bir durum bu. Bu öncü sistem güçlü sistem gibi wtkili kar yağışı veya kuvvetli ayaz yaratmıyor fakat havayı önemli derecede sogutuyor ve yer yer kky'a sebebiyet veriyor.

Öncü sistem - Güçlü sistem olayını önceki senelerin hepsinde yaşamıştık. Tarihleri de paylaşabilirim.

Acaba haftasonu sistemi öncesi yaşadığımız ve bugünü (Salı) kapsayan sistem de bir öncü sistem olarak sayılabilir mi??

Eğer öyleyse, haftasonuna umutlarım bir nebze daha artacak :).

• Orçun Bostancı kullanıcısına yanıt
    kolay gelsin dostum.
    takipteyiz.
    hangi sistem ne zaman, nerden gelir onu bilemem ama bildiğim birşey vardır, çamlıcada her sene kar eksik olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GulfStream -- 4 Aralık 2013; 1:14:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YigitAkar

Orçun Bey buradan da merhaba :),

Sizin kadar bilimsel ve profesyonel olmasa da, yıllardır hava durumuyla ilgilenen biri olarak bir konuda fikirnizi almak istiyordum.

İstanbul kışlarında şehrin genelini etkileyen ve biz karseverleri mutlu eden her güçlü sistemin birkaç gün öncesinde öncü bir sistem geliyor. Yıllardır dikkatimi çeken ve incelediğim bir durum bu. Bu öncü sistem güçlü sistem gibi wtkili kar yağışı veya kuvvetli ayaz yaratmıyor fakat havayı önemli derecede sogutuyor ve yer yer kky'a sebebiyet veriyor.

Öncü sistem - Güçlü sistem olayını önceki senelerin hepsinde yaşamıştık. Tarihleri de paylaşabilirim.

Acaba haftasonu sistemi öncesi yaşadığımız ve bugünü (Salı) kapsayan sistem de bir öncü sistem olarak sayılabilir mi??

Eğer öyleyse, haftasonuna umutlarım bir nebze daha artacak :).

Merhabalar Yiğit bey
    Burada da karşılaşmak güzel, sorunuza gelecek olursak aslına bakarsanız böyle bir genelleme yapamayız çünkü geçmişte herhangi bir belirti göstermeden gelen bir çok sistem var ancak istisnai olarak bazı durumlarda ilk önce kuzeyde toplanan soğuk hava mini bir atakla koridor oluşturup daha sonra geriden gelecek olan sisteme yol açabiliyor. Elinizde bir ip var ve kamçı hareketi yapmak suretiyle ipe hareketi veriyorsunuz, mesafe ilerledikçe ip üzerindeki moment artacaktır bunun gibi. Sistemin başlangıç noktası ile katettigi mesafe süresince genişlemesi ve genisledikce etkisini yitirerek dağılması buna örnek olabilir. Bunlar bilimsel metodlarla desteklediği müddetçe çok güzel tez konusu olabilir istanbul iklimi üzerinde

• Peki soruma gelirsek, haftasonu sistemiyle iligili olarak beklentimizi cok dusurmelimiyiz??
  • quote:

Orijinalden alıntı: GulfStream

kolay gelsin dostum.
    takipteyiz.
    hangi sistem ne zaman, nerden gelir onu bilemem ama bildiğim birşey vardır, çamlıcada her sene kar eksik olmaz.

Teşekkürler
    İstanbul her Kış bi şekilde kar almayı başarıyor sistemlerin geçiş rotası üzerinde olduğumuzdan avantajlıyız. Çamlıca zaten bu sistemlerden en güzel şekilde yararlanıyor bu senede güzel bir kış geçireceğiz bu daha başlangıç

• quote:

Orijinalden alıntı: YigitAkar

Peki soruma gelirsek, haftasonu sistemiyle iligili olarak beklentimizi cok dusurmelimiyiz??

Kar görecek miyiz? Evet.. peki örtü oluşturacak mı? Yüksek semtler ve anadolu yakasında Evet.. ancak yağış pazar akşamı kesilme sinyali veriyor. Çarşamba günü (11 aralik) daha yoğun ve örtü oluşturabilecek seviyede kar yağışı yeniden başlayabilir takipteyiz.

• Orçun Bostancı kullanıcısına yanıt
    Peki ya İzmit? Kar var mı burada da bu hafta?

• Ah ah eski kar fotograflarim dursaydi cok guzel olurduda. Guzel konu olmus hocam kar yagdiginda fotograflarla desterklersek dahada mukemmel olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Loveliest

Peki ya İzmit? Kar var mı burada da bu hafta?

Cumartesi gecesi ve pazar günü izmitte kar yağışı olacak. 11-12 aralık tarihlerinde kar yeniden etkili olabilir daha kuvvetli bir şekilde

• Bir tahmin de mumkunse Sivas/merkez icin alabilir miyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: E.w.i.f.K

Bir tahmin de mumkunse Sivas/merkez icin alabilir miyim?

8-13 aralık tarihleri arasında zaman zaman kuvvetli kar yağışları görülme ihtimali yüksek Sivas'ta. Sıcaklıklarda gündüz 0 dereceyi geçemeyecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orçun Bostancı -- 4 Aralık 2013; 2:19:04 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: E.w.i.f.K

Bir tahmin de mumkunse Sivas/merkez icin alabilir miyim?

8-13 aralık tarihleri arasında zaman zaman kuvvetli kar yağışları görülme ihtimali yüksek Sivas'ta. Sıcaklıklarda gündüz 0 dereceyi geçemeyecek.

Tesekkur ederim

• E.w.i.f.K kullanıcısına yanıt
    Rica ederim

• Cumartesi gecesi İzmir'de kar olasılığı varmı

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.