Şimdi Ara

Nokia Lumia 625 video inceleme 'Büyük ekranlı Lumia mercek altında' (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
1
Favori
1.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TurboCore

quote:

Orijinalden alıntı: *Metin

Arkadaşlar ya bu telefonu ya da 720 alacağım hangisini alayım?

Bu arada Sanandreas 512MB RAM telefonlara gelir mi?

1- Lumia 625 almalısın. Hem daha büyük hem 4G destekli daha iyi bir SoC kullanıyor.

2- Kesin bir şey soylemek zor.

Soc derken?4G LTE di mi?
    Arkadaşımda var 625.Çözünürlüğü iyiydi hoşuma gitti.

512MB destek vermeleri lazım android değil ki bu stabil sistem.İnşallah destekler.
    Ayrıca güncelleme desteği ne zamana kadar hocam?
    Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

1- Lumia 625 almalısın. Hem daha büyük hem 4G destekli daha iyi bir SoC kullanıyor.

Soc derken?4G LTE di mi?

512MB destek vermeleri lazım android değil ki bu stabil sistem.İnşallah destekler.
    Teşekkürler.

Windows Phone 9 a kadar alacak .

SoC = Çip. 720de Qualcoom S4 MSM8227, 625de Qualcoom S4 MSM8630 (yani daha güçlü CPU.) + 4G [LTE] desteği var.

Kötüleyen arkadaşlara bakma sen. Windows Phone + 625 senin için çok güzel bir deneyim olacaktır

Ekleme : Windows Phone 9 için rahat 3.5yıl var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5AF373BF5 -- 26 Kasım 2013; 22:24:14 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: foz54

Discovery sadece bir örnek şuan f/p kralı olduğu için. Yani buna vereceğin parayla bir dünya android alabilirsin seçenek çok. + lumia 625 4.7inc 480*800 = 199ppi ekran var discovery de 720p 320+ppi hala neyi tartışıyoruz öyle bahsettiğin gibi kasma da yok.

Tartışmaya gerek yok zaten dünya genelinde smartphone satışının %81i android alanlar mal, cihazlar hep kasıyor çok sorunlu , %4 wp8 alanlar da... anladınız siz onu

son kullanıcının almasının sebebi samsung reklamlarının etkisinde kalıp Android iyidir zihniyetine girmesi. Şu an samsung alan tüm arkadaşlarım birer birer Android + Samsung ikilisinden illallah edip Nokia-HTC One veya İphone a geçiyor. Samsung androidin yüz karası, android de Linux un yüz karasıdır. Normalde Linux a virüs bulaştırmak oldukça zordur ancak android algoritması sağ olsun bayağı kolaylaştırıyor.

Ekran PPI düşük olabilir ancak Puremotion+ Clearblack i denemenizi öneririm

samsung yüz karası haklısın ama sadece hayatında samsung dan başka android telefon kullanmamış olanlar samsung dan sonra android e laf atarlar. ben çok android cihaz kullandım. ve samsung bir isnisna, onu baz almamak gerek. çok güzel android cihazlar var.

linux'a virüs yüklemek zor değildir. linux son kullanıcı tarafından tercih edilmediği için virüs yazan yok sadece.

android e virüs girmesinin nedeni kötü bi yazılım olması değil, virüs girmesinin nedeni programların makina konu olarak derlenmek yerine bytecode oalrak paketlenip dağıtılmaları. bunun dezavantajı ne? bytecode olan programı ilgili java editör ile açıp içinde ne var ne yok görebilirsin, düzenleme yapabilirsin, ekleme yapabilirsin. ama makina konuna kadar düşük seviyeye indirgenmiş, yani derlenmiş kodu makina kodu açan assembly ayıklayıcı ile açsam bile zilyon tane anlamsız ne üdüğü belirsin döngü arasında kala kalırsın. yani açığın nedeni büyük oranda android'in kullandığı sanal makina sistemi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Soc derken?4G LTE di mi?

Teşekkürler.

Windows Phone 9 a kadar alacak .

SoC = Çip. 720de Qualcoom S4 MSM8227, 625de Qualcoom S4 MSM8630 (yani daha güçlü CPU.) + 4G [LTE] desteği var.

Kötüleyen arkadaşlara bakma sen. Windows Phone + 625 senin için çok güzel bir deneyim olacaktır

Ekleme : Windows Phone 9 için rahat 3.5yıl var

Windows 8'i beğenmiyordum bende kullanmadan önce.Ama kullandıktan sonra anladım ne olduğunu.Menüler yağ gibi akıyor, stabillik, en önemliside tasarım oldu benim için.İnşallah sorunsuz alırım.Yardımınız için teşekkürler.

• Ekran kötü Ram 512MB olmamış yani daha neyi savunuyorsunuz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Elektrofx320

quote:

Orijinalden alıntı: foz54

Discovery sadece bir örnek şuan f/p kralı olduğu için. Yani buna vereceğin parayla bir dünya android alabilirsin seçenek çok. + lumia 625 4.7inc 480*800 = 199ppi ekran var discovery de 720p 320+ppi hala neyi tartışıyoruz öyle bahsettiğin gibi kasma da yok. Tartışmaya gerek yok zaten dünya genelinde smartphone satışının %81i android alanlar mal, cihazlar hep kasıyor çok sorunlu , %4 wp8 alanlar da... anladınız siz onu

312 ppi discovery bilginin dogruluğu açısından yazdım ekran sorunsuz ram canavarı denilen android kaymak gibi discoveryde

Kaymak gibiden kastınız nedir? Rehberi 3 saniyede açması mı, yoksa uygulama yanıt vermeyi kesti demesi mi?

1: Ben sana alıntı yapmadım
    2 : Asla dediğin gibi bir durumla karşılaşmadım
    3 : Kaymak gibi dedim bu seni neden rahatsız etti sen Wp ve nokia ile mutlu olsana ben senin fanboyluk mesajlarına karışıyor muyum ???
    4 : İyi geceler iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ObjektifEye -- 26 Kasım 2013; 22:34:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: web101

Ekran kötü Ram 512MB olmamış yani daha neyi savunuyorsunuz.

Buna Fanboyluk deniliyor kardeş bozuk gibi tel bile yapsın firmalar fanboylar gene savunur bu ona özğü bir durum başka hiç bir telefonda yok diye...

• quote:

Orijinalden alıntı: Godolphin

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: GodolphinBu saatten sonra 512 mb ramli telefon alan adamın telefondan anlamaması gerek..
    İncelemeyi izlemediğinizi farz sayıyorum.

İzledim bildiğin çöp bu cihaz ilk kez bir cihaza çöp yazdım bu arada..

Cihaza çöp demeden önce dünya nüfusunun yarısının hayatta hiç telefon kullanmadığını unutmayın en çok saat lumia 920 değil 520 ve hala normal telefonlar akıllarından çok satıyor lütfen piyasaya d4 z1 gözünden bakmayın

• Cihazı 512 mb diye kötüleyenler genelde android kullananlar. Cihazda hiç donma kasılma yok 2 aydır 1 kez bile hata vermedi kilitlenmedi. Kamerası idare eder ekran çözünürlüğü kesinlikle yeterli. Arkadaşlar cihazı alın kullanın androide göre ne kadar rahat ve keyifli görürsünüz. General mobile ile ilk başta malzeme kaslitesi olarak devasa bir fark var. Karşılaştırma yapmak mümkün değil.

• video incelemelerde "internetimiz iyi degil" lafindan nefret ediyorum. bunu duyunca direk kapatiyorum. sonucta en iyi sartlarda nasil bi hizla aciliyor haritalar yada internet sayfalari diye acip izliyoruz. video inceleme adi ustunde ses kaydi yapsaydiniz yeterdi bu durumda.

• Ekranı en kötü wp ve tami de çok kötü

• merhaba arkadaş
    donanım haberi zaman buldukça takip etmeye çalışıyorum. bir çoğunuzun donanım ve sistemler üzerine bilgileri üst seviye. yapılan video incelemelerinin yada tanıtım haberlerinin üzerine yaptığınız yorumlar sayesinde ürünlerin artılarını eksilerini daha iyi görüp, alma konusunda fikir vermemize yardımcı olmakta.
    Ancak hiç birimizin babasının malı olmayan bu tür cihazlar hakkında
    bir birinize yaptığınız alaycı, hakarete varan söylemlerde bulunmazı görüyor olmak gerçekten üzücü. Bizler apple'nın ıphonu, microsoft'un windowsphone, nokia'nın Lumiası, google'ın andiroidini ve benzeri markaları değil cebimizden çıkan parayı savunmalıyız. Sormalıyız neden 2013 yılında çıkmış 600 tl üzerinde fiyatları olan chazlarda 512MB ram var 512mb ile 1024mb arasında kaç yüz lira maliyet farkı var. kendi fikrim windowsphone gerek kendi sistem eksikleri gerekse mağazadaki ugulamaları hızlıca iyileştirizse başarılı bir sistem olur. ios gibi stabil olup insanları 4 inçe mahkum etmek yerine, çeşitli arternatifler sunması acısından apple dan daha populer olacaktır.telefonlarını çok kurcalamayan andiroid kullanıcılarınında uygun fiyatlı windowsphone ye transfer olucaktır. Donanım ve oyun meraklılarını Andiroiden başkası uzun süre kesmeyecektir. nokia Lumia almak istiyorum ama ne kendime dostlarıma 620,625,720,820 bunları mahalesef tavsiye edemiyorum çok şık olan 820 nin de aynı 625 gibi ekran çözünürlüğü çok düşük. 920 on numara diyecem cepte taşınması acısından sıkıntılı. yani hep bir handikap var. 8.1 güncellemeli yeni lumiaları bekliyecem.dilerim atık üreticiler 1000 lira altı cihazlarda ram miktarlarını, ekran çözünürlüklerini, kaliteli bir standarda çekerler.
    iyi forumlar arkadaşlar

• Bu telefonu kullanan biri olarak katılmadığım hususlar şunlar:
    -Şarjı söylendiği gibi değil. Telefon sürekli wifi'a bağlı ve ara sıra temple run, fruit ninja gibi oyunları oynamama rağmen şarjı günü tamamlıyor hatta ertesi gün öğle vaktine kadar dayanıyor.
    -Piksel kalitesi olarak o kadarda kötü değil elbette çok iyi bir görüntü sağladığını söyleyemem ama facebook bildirim çubuğunda pikselleri saymak için mikroskopla bakmak lazım heralde çünkü ben öyle birşey göremedim. Ayrıca yazılar gayet keskin ve kesinlikle ppi düşüklüğünden kaynaklanan görüntü bozukluğu yok.
    -WP 8 işletim sistemini bilenler 512 mb ram'in gayet yeterli olduğunu bilirler. Elbette ilerki zamanlarda yeni çıkan oyunlarda zorluk çekecektir ama güncellemeler ile performans düşüklüğü yaşayacağını sanmıyorum.

Katıldığım kısımlar ise:
    -Kamerası çok iyi değil gerçekten özellikle düşük ışıklı ortamlarda çok iyi çekim yaptığı söylenemez.

Eksiklikleri elbette olmakla birlikte bence kullanımı gayet hoş ve tatminkar. Bir telefondan çok aşırı özellikler beklemeyen biri için çok ideal bir telefon kesinlikle tavsiye ederim.

Ayrıca bazı arkadaşlar için şunu söylemeden edemeyeceğim. Telefonu eleştirirken diğer modellerle de kıyaslama yapın istediğiniz her özellik bir başka telefonda mevcut olabilir. O zaman gidip o telefon hakkında yorumda bulunun gelipte burada hiçbir bilgi sahibi olmadan telefonu eline alıp incelemeden direk "çöp" nitelendirmesi yapmak biraz cahilce kalıyor kusura bakmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtoyanik -- 27 Kasım 2013; 2:17:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eresist

Cihazı 512 mb diye kötüleyenler genelde android kullananlar. Cihazda hiç donma kasılma yok 2 aydır 1 kez bile hata vermedi kilitlenmedi. Kamerası idare eder ekran çözünürlüğü kesinlikle yeterli. Arkadaşlar cihazı alın kullanın androide göre ne kadar rahat ve keyifli görürsünüz. General mobile ile ilk başta malzeme kaslitesi olarak devasa bir fark var. Karşılaştırma yapmak mümkün değil.

Aynen katılıyorum kardeşim. Android kullanan birçok kişi wp bir telefonu alıp kurcalamadan hakkında en ufak bir bilgi sahibi olmadan kıyaslama yapıyorlar yazık.
    Kendi 1 gb lı telefonları donup, kendi kendini restleyip dururken ben önceki lumia 620'de de bundada birkez bile şahit olmadım. Ağzı olan konuşuyor derler ya o hesap herkes birşeyler söylüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: hukuksever

Ekranı en kötü wp ve tami de çok kötü

Aynen düşük çözünürlügün yanında ekranı ayna gibi görüntüyü oldugu gibi yansıtıyor;mat ekran olsa daha iyi olurdu.

• quote:

Orijinalden alıntı: turkattack

quote:

Orijinalden alıntı: hukuksever

Ekranı en kötü wp ve tami de çok kötü

Aynen düşük çözünürlügün yanında ekranı ayna gibi görüntüyü oldugu gibi yansıtıyor;mat ekran olsa daha iyi olurdu.

kim üretmiş şimdiye kadar mat
  • 3DMystic kullanıcısına yanıt
    Mat değilde clear Black'den bahsediyorlar galiba. Çekimde öyle yansımış normalde öyle parlak görünmüyor ekran açıkken.

• Pil süreside çok kötü, ekranı berbat bari clear teknolojisini kullansaydınız kesecem kesecem diyipte bunu yapmayın... Gidin gm discovery alın keyfinize bakın herkese hayırlı akşamlar

• 22 dakika izlemek yerine ilk 5 dakikayı izleyip hiç bir halta yaramaz ama rengi güzel yorumunu anladığım için at çöpe gitsin boş boşuna zaman kaybı 1020 si varken bakmam bile buna
  • quote:

Orijinalden alıntı: korkunçlukarı

22 dakika izlemek yerine ilk 5 dakikayı izleyip hiç bir halta yaramaz ama rengi güzel yorumunu anladığım için at çöpe gitsin boş boşuna zaman kaybı 1020 si varken bakmam bile buna

Sizin gibi insanları anlamak çok zor ve sizin gibilere bir şeyler anlatmakta çok zor.

Dediğin telefonun fiyatına bak bir de buna bak. Lumia 1020 üst segment bir telefonken bu orta hatta alt segment bile sayılabilir. Eleştirirken biraz usturuplu sallayın da bari komik duruma düşmeyin.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.