Şimdi Ara

Canon Mx925 sürekli kartuş temizleme sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Her fotokopi çektiğimde yazıcı 1 dakikadan fazla kartuşları temizliyor. Hızlı seçeneğine aldığımda bunu yapmıyor fakat o zamanda soluk çıkıyor renkler. Fazla çıktı almamama rağmen 1 ayda mavi ve kırmızı kartuş yarıdan aşağıya inmiş durumda. Acaba bu temizleme olayını kapatmak için bir ayar var mıdır?

• Bugün yaklaşık 100 sayfalık bir çıktı aldım siyah beyaz, hiç alakası olmamasına rağmen yarıdan fazla olan mavi kartuş kullanmadan bitti. Neden böyle birşey yapar.
  • sizin yazdır komutu verdiğiniz sayfa sadece siyah renk olsa bile yazıcı diğer renkli kartuşlardanda bir miktar mürekkep alır.renk tonunu tutturmak için fabrikasyon olarak bu şekilde ayarlıdır tüm yazıcılar.

bunu önlemek için dosya/yazdır seçeneğinden sonra yazdırma tercihleri bölümünden siyah beyaz seçimini seçmeniz gerekir.seçmediğiniz takdirde diğer renkleride az miktarda olsa kullanır.tüm marka ve modellerde durum bu şekildedir.
  • Seçtim zaten
  • Seçim yaptığınız halde bittiyse kafa temizliği sırasında çekmiştir mürekkebi.

mürekkepli yazıcı kullanıyorsanız en iyi çözüm sürekli besleme sistemi kurmaktır. aksi halde dolum ile baş etmek çok zordur.

cıss yada sürekli besleme sistemi olarak google da araştırın videolarda var inceleyin.

başka ucuz yöntem yok.

eski canon yazıcım ile yaklaşık 9000 sayfa civarı çıktı aldım bu şekilde. kartuş dolumu ile baş edilmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xpress34 -- 9 Aralık 2013; 1:42:05 >
  • bende canon 925 alacaktım burdaki yazıyı okuyunca kafama takıldı şimdi pcye bağlamadan fotokobi çekerken 1 dk bekliyor mu? nette araştırdım canona benzeyen epson 3520 var acaba bu yazıcıda 1dk kafa temizlemesi yapıyormu bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim.
  • epsonlar kafa temizliğinde canonlara göre daha fazla boşa mürekkep tüketir.

fakat epsonların kendinden orjinal hazır dolan kartuşlu modeli var daha kullanışlı olabilir.

canonlardada bu şekilde bitmeyen tanklı kurulu hazır sistemli satılıyor bunlarada bakabilirsiniz.fakat epsonların reset işlemi canonlara göre daha zordur. bazı modellerde ücretli yazılım gerekiyor. iyi araştırın.
  • xpress34 X kullanıcısına yanıt
    O zaman bu durumda Canon biraz daha makul gözüküyor. cevabınız için teşekkürler.
  • Işık Adam I kullanıcısına yanıt
    Canondan şaşmayın her türlü ihtiyaca göre modeli mevcut. Sürekli besleme sistelerinde en sorunsuz markadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OCP Türkiye

Canondan şaşmayın her türlü ihtiyaca göre modeli mevcut. Sürekli besleme sistelerinde en sorunsuz markadır.

Sürekli besleme sistemleriyle alakalı forumlarda çok şikayet okudum buna canon markasıda dahil. Sürekli besleme sistemi devamlı ara vermeden çıktı alanlar için uygun olabilir fakat ev kullanıcıları için kolay dolum alternatifi daha uygun gibi. Cevabınız için teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende kolay dolum düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: iboli007
    Her fotokopi çektiğimde yazıcı 1 dakikadan fazla kartuşları temizliyor. Hızlı seçeneğine aldığımda bunu yapmıyor fakat o zamanda soluk çıkıyor renkler. Fazla çıktı almamama rağmen 1 ayda mavi ve kırmızı kartuş yarıdan aşağıya inmiş durumda. Acaba bu temizleme olayını kapatmak için bir ayar var mıdır?

Bugün yaklaşık 100 sayfalık bir çıktı aldım siyah beyaz, hiç alakası olmamasına rağmen yarıdan fazla olan mavi kartuş kullanmadan bitti. Neden böyle birşey yapar.

Daha önce bahsettiğim sorunumu çözüldü, MX925 yazıcımın setup kartuşları bitti dolan kartuş sistemi aldım. Şuan gereksiz temizleme yapmıyor yazıcıyı açtığım gibi yazdırabiliyorum. İnşallah ömrüde uzun olur..
  • quote:

quote:

Her fotokopi çektiğimde yazıcı 1 dakikadan fazla kartuşları temizliyor. Hızlı seçeneğine aldığımda bunu yapmıyor fakat o zamanda soluk çıkıyor renkler. Fazla çıktı almamama rağmen 1 ayda mavi ve kırmızı kartuş yarıdan aşağıya inmiş durumda. Acaba bu temizleme olayını kapatmak için bir ayar var mıdır?

Bugün yaklaşık 100 sayfalık bir çıktı aldım siyah beyaz, hiç alakası olmamasına rağmen yarıdan fazla olan mavi kartuş kullanmadan bitti. Neden böyle birşey yapar.

Daha önce bahsettiğim sorunumu çözüldü, MX925 yazıcımın setup kartuşları bitti dolan kartuş sistemi aldım. Şuan gereksiz temizleme yapmıyor yazıcıyı açtığım gibi yazdırabiliyorum. İnşallah ömrüde uzun olur..

Merhaba hocam normal fotokopi çekeceğim zaman 1 dakikadan fazla temizleme yapıyor. Kullandığım kartuşlar dolan kartuş. Normalde bilgisayardan çıktı alırken hızlı şekilde çıktı alıyorum. Fakat fotokopi çekerken çok temizleme yapıyor. Siz nasıl çözdünüz hocam.

• Sorunu biraz geç gördüm kusura bakma. Setup kartuşlarını dolan kartuşlarla değiştirince bir daha yapmadı. Yazıcıyı açtığım gibi fotokopi çekebiliyorum. Tabi bazen 1 dakikanın üstünde temizleme yapıyor ama nadiren.
  • hocam bu dolan kartuş nedir, siz nereden aldınız? kalite olarak fark oluyor mu?
  • mavi çoğu renkte kullanıldığı için erken bitiyordur. Bende de öyle oluyor..

ARkadaşlar sizde hızlı yazdırılınca a4 te dikey çizgi varsa yamuk çıkıyor mu? Artık standartta da biraz yamuk çıkmaya başladı düzelmiyor. Yavaş yaz dediğimde düzgün çıkıyor o zamanda çok boya harcıyor.

Anlamadığım az boya kullan deyince neden hızlı yazıyor, hızla bağdaştırmaları saçma.

Standart ayarıda bozuldu..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.