Şimdi Ara

Samsung galaxy s3'e custom rom atmadan önce bir kaç sorum var.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • S.a arkadaşlar bende samsung galaxy s3 var fakat imei klonlu olduğu için yazılımı güncelleyemiyorum ama custom rom ile son sürüme yükseltebilirmiyim iyi günler.

• aNTIWIRUS kullanıcısına yanıt
    AOSP ROM larda sorun çıkmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şimdi benim şimdiki sürüm 4.0.4 ics ben bunun yerine 4.3'ü yükleyebilirmiyim custom rom ile .
  • aNTIWIRUS kullanıcısına yanıt
    Evet.

İsterseniz nasıl olacağını anlatabilirim.

• abi sana zahmet anlatsana nasıl yapılacağını
  • quote:

Orijinalden alıntı: aNTIWIRUS

abi sana zahmet anlatsana nasıl yapılacağını

Öncelikle doğabilecek sorunlardan ben sorumlu değilim;

Öncelikle aşaşıdaki programı indirin;
    https://www.mediafire.com/?5bgc4pqzxqgtyj4

Daha sonra şu dosyayı indirin;
    http://d-h.st/aIS

Cihazı ses kısma + ev + güç tuşlarına basılı tutarak açın. Karşınıza uyarı ekranı gelecek. Ses açma tuşuna basın. Downloading yazısı geldiyse şu anlık telefonla işiniz bitti.

Bilgisayarda indirdiğiniz Odin adlı programı çalıştırın. Daha sonra USB ile telefonu PC ye bağlayın. Odin de bağlandığına dair uyarı gelmesi lazım. Geldiyse programda PDA bölümüne indirdiğiniz md5 uzantılı dosyayı tanıtın.Daha sonra Start tuşuna basın. İşlem bittiğinde cihaz yeniden başlayacak. Ondan sonra kabloyu çıkarabilirsiniz. Kabloyu çıkardıktan sonra Odin programını kapabilirsin.

Daha sonra aşağıdaki iki dosyayı indirin ama zip ten çıkarmayın;
    http://download.cyanogenmod.org/get/jenkins/49051/cm-10.2-20131126-NIGHTLY-i9300.zip
    http://goo.im/gapps/gapps-jb-20130813-signed.zip

Bu dosyaları cihazın dahili hafızasına atın. Daha sonra cihazı kapatın. Ses açma + ev + güç tuşlarına basılı tutarak açın. Karşınıza aşağıdaki gibi recovery ekranı gelecek.
     Samsung galaxy s3'e custom rom atmadan önce bir kaç sorum var.

Bu ekranda Backup and Restore bölümüne girin;

-Cihazda 8 GB veya daha büyük bir hafıza kartı takılı ise "Backup to /storage/sdcard1" seçeneğini seçin
    -Cihazda 8 GB veya daha büyük bir hafıza kartı takılı değil ise "Backup to /sdcard" seçeneğini seçin

Bu işlem cihazın komple yedeğini alacaktır. Eğer yüklediğiniz sürümü beğenmezseniz geri dönüş yapabilirsiniz.

Ardından modem ve efs yedeği almamız gerekiyor (IMEI sorunu olursa geri döndürebilmek için)
    Yine Backup and Restore bölümüne girin. Ardından "Custom Backup and Restore" bölümüne girip "Custom Backup Job" bölümüne girin. Daha sonra sadece "Backup efs" seçeneği aktif olacak şekilde ayarladıktan sonra ">>Start Custom Backup Job <<" ye tıklayın;

-Cihazda hafıza kartı takılı ise "Backup to /storage/sdcard1" seçeneğini seçin
    -Cihazda hafıza kartı takılı değil ise "Backup to /sdcard" seçeneğini seçin

İşlem bittikten sonra sadece "Backup modem" seçeneği aktif olacak şekilde ayarladıktan yine sonra ">>Start Custom Backup Job <<" ye tıklayın;

-Cihazda hafıza kartı takılı ise "Backup to /storage/sdcard1" seçeneğini seçin
    -Cihazda hafıza kartı takılı değil ise "Backup to /sdcard" seçeneğini seçin

İşlem bittikten sonra recovery nin ana menüsüne gelin. Daha sonra "Wipe data/factory Reset" seçeneğini seçtikten sonra "Clean to Install a New ROM" seçeneğini seçin. Onay isterse evet diyin.

İşlem bittikten sonra recovery nin ana menüsüne gelin. Daha sonra "Install Zip" bölümüne girip "Choose zip from /sdcard" seçeneğini seçin. Önünüze hafıza kartının listesi gelecek. Burada hafıza kartına attığınız cm-10.2-20131126-NIGHTLY-i9300.zip dosyasını seçin ve yükle deyin.

İşlem bittikten sonra recovery nin ana menüsüne gelin. Daha sonra yine "Install Zip" bölümüne girip "Choose zip from /sdcard" seçeneğini seçin. Önünüze yine hafıza kartının listesi gelecek. Burada hafıza kartına attığınız gapps-jb-20130813-signed.zip dosyasını seçin.

İşlem bittikten sonra recovery nin ana menüsüne gelin. Daha sonra "Reboot system now" u seçin.

Tamamdır, artık Android 4.3.1 in keyfini çıkarabilirsiniz

• birazdan başlıyorum hadi bismillahirrahim telefonu uçurmamak dileğiyle :D
  • valla herşey bitti şimdi ekranda boynuzlu maviş bir android ayısı böyle ok işareti etrafında dönüyor onu bekliyorum
  • quote:

valla herşey bitti şimdi ekranda boynuzlu maviş bir android ayısı böyle ok işareti etrafında dönüyor onu bekliyorum

Sonucu bekliyorum
  • valla öncelikle allah razı olsun heerşey 4'4 lük ama 2 şey var :D 1- hattı tanıyor hatta arama yapabiliyorum ama bir türlü şebeke gelmiyor
    2- bu orjinal touchwiz temasını nerden bulacaz acaba çünkü bu tema s3'e ait değil :D

teşekürler her şey için
  • quote:

valla öncelikle allah razı olsun heerşey 4'4 lük ama 2 şey var :D 1- hattı tanıyor hatta arama yapabiliyorum ama bir türlü şebeke gelmiyor
    2- bu orjinal touchwiz temasını nerden bulacaz acaba çünkü bu tema s3'e ait değil :D

teşekürler her şey için

*#06# yazin cikani buraya yazin
    Google playe cyanogen mod theme yazin ordan arayin

• quote:

valla öncelikle allah razı olsun heerşey 4'4 lük ama 2 şey var :D 1- hattı tanıyor hatta arama yapabiliyorum ama bir türlü şebeke gelmiyor

teşekürler her şey için

Arama yapabiliyorsan nasıl şebeke gelmiyor?

AOSP ROM kullanacaksan Touchwiz olayını unut derim. Ama biraz da benzesin diyorsan aşağıdaki uygulamayı yükle. Daha sonra Ayarlar --> Temalar bölümünden temayı aktif et;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.thomassafca.theme.touchwiz.five.free&hl=tr

• imei çıkıyor buraya mı yazayım klonlu ama
  • abi imeide felan değişme yok ama sadece sebeke gelmiyor
  • quote:

abi imeide felan değişme yok ama sadece sebeke gelmiyor

Arama yapabiliyorum demiştiniz?

• evet yapabiliyorum ama eski stock roma nasıl tekrar dönebilirim acaba ?
  • abi ben bu romu hiç beğenmedim nasıl geri dönüş yapabilirim acaba?
  • quote:

abi ben bu romu hiç beğenmedim nasıl geri dönüş yapabilirim acaba?

Niye beğenmediniz?

Şu şekilde geri dönüş yapabilirsiniz;

1-Cihazı kapatın. Ses açma + ev + güç tuşlarına basılı tutarak açın. Karşınıza recovery ekranı gelecek.
    2-"Wipe data/factory Reset" seçeneğini seçtikten sonra "Clean to Install a New ROM" seçeneğini seçin. Onay isterse evet diyin. İşlem bittikten sonra recovery nin ana menüsüne dönün.
    3-Backup and Restore bölümüne girin
    4-
    *Önceden "Backup to /storage/sdcard1" seçeneğini seçerek yedekleme yaptıysanız "Restore from /storage/sdcard1" seçeneğini seçin
    *Önceden "Backup to /sdcard" seçeneğini seçerek yedekleme yaptıysanız "Restore from /sdcard" seçeneğini seçin
    5-Karşınıza yedek dosyası çıkması lazım. Yedek dosyasını seçin.
    6-İşlem bittikten sonra reboot system now u seçin. Size bir soru sorarsa "No" yu seçin.

Geri dönme işlemş bu kadar. Fakat dahili hafızada değişiklik olmuş olabilir. Herhangi bir dosya yöneticisine girin ve dahili hafızaya erişin. Karşınızda sadece "0","legacy" ve "obb" adlı 3 klasör çıkması lazım. Eğer çıkmışsa dahili hafızayı düzenlemeniz gerekecek. Eğer normal bir biçimde her dosya yerindeyse "0","legacy" ve "obb" adlı klasörler olmalı ve içleri boş olmalıdır. Eğer bu klasörler varsa ve içleri boşsa bu klasörleri silin. Fakat sadece "0","legacy" ve "obb" klasörleri var ve "0" klasörünün içinde dosyalaranız varsa o dosyaları dahili hafızanın ana dizinine atın. Daha sonra "0" ve "legacy" klasörlerini silin. Ardından "obb" klasörünün içindekilerini Android klasörünün içindeki obb klasörüne atın.

• abi s4 revolution romunu kuracam o nu çok beğendim oyüzden bide bunu zor kullanıyorum ve şebeke sinyali bir türlü göstermiyor

geri yüklerken bu önceden sd kart'a 2 adet zip dosyası atmıştık onları siliyim mi ?
  • quote:

abi s4 revolution romunu kuracam o nu çok beğendim oyüzden bide bunu zor kullanıyorum ve şebeke sinyali bir türlü göstermiyor

geri yüklerken bu önceden sd kart'a 2 adet zip dosyası atmıştık onları siliyim mi ?

Modem i güncelleyemediğimizden sinyali göstermiyor.

Ayrıca S4 Revolution gibi modem i güncelleyen ROM lar kurarsan IMEI gider,bidaha asla telefonu kullanamazsın.

O iki dosyaya ihtiyacın yok.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.