Şimdi Ara

hidrojenli kombi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
18.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    geçenlerde böyle bir kombinin yapıldığı,hatta satışının yapıldığı tvlerde ve gazetelerde çıktı.doğalgaz kullanmıyormuş
    bu kombiyi kullanan var mı?varsa nasıldır?verimlimidir?
    ikinci olarakta bu forumda bulunan ustalara soruyorum bu kombi alınır mı?görüşleriniz neelrdir?

• Görünüşe göre ve yapılan açıklamalara göre %40 tasarruf ettiren bir sistem.

hidrojenli kombi
  • azazel_666 A kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadar ile test aşamasında var, satışı henüz yok.
    http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/25097079.asp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebza -- 25 Kasım 2013; 12:39:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Bildiğim kadar ile test aşamasında var, satışı henüz yok.
    http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/25097079.asp
    anladığım kadarıyla doğalgaz kullanmıyor.yukarda belirtilen m2 ye göre bana h300 modeli uyuyor.9 kwh tüketim günlük tüketim diye düşünüyorum.9*30*0,36=97,2
    0,36 1kwh parasal değeri.şimdi bu 9kwh günlük olduğunu düşünüyoruz ve tabii ki ev yalıtım diğer konular sabitken sıcaklık kaç derecede buda önemli.
    kabaca bir hesapla istada ortalama yıllık 1300 fatura ödüyoruz (çok daha fazla)bunun 1000 liralık kısmı kışın gerçekleşiyor.5 ay böyle yaksak 500tl+ geri kalan aylarda toplam 150 tutsa 650 olur yukardaki tabloya göre hesaplarsak.bence çok ciddi rakamlar ve taarruf sağlar.bilgisi ve yorumu olan varsa lütfen yazsın.100 m2 net yalıtımlı istanbulda bir evin ortalama ısı ihtiyacı 22-23 derece olacak şekilde kaç kcaaldır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azazel_666 -- 25 Kasım 2013; 13:34:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: azazel_666

anladığım kadarıyla doğalgaz kullanmıyor.yukarda belirtilen m2 ye göre bana h300 modeli uyuyor.9 kwh tüketim günlük tüketim diye düşünüyorum.9*30*0,36=97,2
    0,36 1kwh parasal değeri.şimdi bu 9kwh günlük olduğunu düşünüyoruz ve tabii ki ev yalıtım diğer konular sabitken sıcaklık kaç derecede buda önemli.
    kabaca bir hesapla istada ortalama yıllık 1300 fatura ödüyoruz (çok daha fazla)bunun 1000 liralık kısmı kışın gerçekleşiyor.5 ay böyle yaksak 500tl+ geri kalan aylarda toplam 150 tutsa 650 olur yukardaki tabloya göre hesaplarsak.bence çok ciddi rakamlar ve taarruf sağlar.bilgisi ve yorumu olan varsa lütfen yazsın.100 m2 net yalıtımlı istanbulda bir evin ortalama ısı ihtiyacı 22-23 derece olacak şekilde kaç kcaaldır?

Alıntıları Göster
    Evet D.gaz kullanmıyor ki ,suyun H2O olan hidrojen ve oksijen atomlarının ısı enerjisine dönüştürme mantığı ile çalıştığı belirtiliyor.

Bilenşenleri de
    Paslanmaz su depolama haznesi
    Elektron akım kontrol unitesi
    Su sıcaklık göstergesi
    Su sıcaklık Probları
    Basınç Probları
    Akım Emniyet Sigortaları
    Kullanım suyu esanjörü
    Genleşme Tankı
    Isı Termostatı
    Elektronik Kontrol Ünitesi

Şimdilik Rusya'ya gönderilmiş dönüş olumlu olursa TR içinde yaygınlaşabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: baybarut

Evet D.gaz kullanmıyor ki ,suyun H2O olan hidrojen ve oksijen atomlarının ısı enerjisine dönüştürme mantığı ile çalıştığı belirtiliyor.

Bilenşenleri de
    Paslanmaz su depolama haznesi
    Elektron akım kontrol unitesi
    Su sıcaklık göstergesi
    Su sıcaklık Probları
    Basınç Probları
    Akım Emniyet Sigortaları
    Kullanım suyu esanjörü
    Genleşme Tankı
    Isı Termostatı
    Elektronik Kontrol Ünitesi

Şimdilik Rusya'ya gönderilmiş dönüş olumlu olursa TR içinde yaygınlaşabilir.

Alıntıları Göster
    yukardaki çok basit hesaplamalarıma göreyse ben hiç durmam direkt bu kombiye geçerim.bir gazetedeki röportajda kullanıldığını söylüyordu türkiyede.

ayda 1500 tl yakan elektrikli kombiyi de satarken doğalgazdan yarı yarıya ucuz diyorlar, nobo diye bi elektrikli rad.satıyorlar odanızı 10 tl ya ısıtır diye, bir müşteriden 8 tane söktük 4000 tl den aşağı gelmiyordu dedi..:D

ticari olarak nerdeyse gaz yakmıyor gibi anlatılan çok kombinin meğerse, Alaskadaki bir kombiden az yaktığını kullanınca görüyoruz.

1995 lerde 2000 w güçünde nükleer enerjiyle çalıştığını anladığım bir bazukayı rusyadan yedek parça diye sokmuşlardı, adama 1o tl lık elekrikle bütün evi ısıtırsın demişler, 2000 watt ın ufoya denk geldiğini görünce caymıştı..

hidrojen denetlemesi çok zor bir güçtür...evlere sokulması bence zararlıdır.

kullanan olmadan gazete yazıları ile alınmaz ve önerilmez bu gibi şeyler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Biray İzmir

ayda 1500 tl yakan elektrikli kombiyi de satarken doğalgazdan yarı yarıya ucuz diyorlar, nobo diye bi elektrikli rad.satıyorlar odanızı 10 tl ya ısıtır diye, bir müşteriden 8 tane söktük 4000 tl den aşağı gelmiyordu dedi..:D

ticari olarak nerdeyse gaz yakmıyor gibi anlatılan çok kombinin meğerse, Alaskadaki bir kombiden az yaktığını kullanınca görüyoruz.

1995 lerde 2000 w güçünde nükleer enerjiyle çalıştığını anladığım bir bazukayı rusyadan yedek parça diye sokmuşlardı, adama 1o tl lık elekrikle bütün evi ısıtırsın demişler, 2000 watt ın ufoya denk geldiğini görünce caymıştı..

hidrojen denetlemesi çok zor bir güçtür...evlere sokulması bence zararlıdır.

kullanan olmadan gazete yazıları ile alınmaz ve önerilmez bu gibi şeyler...
    biray hocam mühendis olduğunuzdan size soruyorum.hidrojenin zararlı olmasının nedeni nedir?bu arada dün firmayla konuştum.yeni yıldan itibaren bayiilerde olacak dedi. tüketimi (yalıtım vb. hiç konuşmadan) 24 saat olsa ne kadar fatura gelir dedim kış şartlarında en fazla 200 dedi.dediğiniz gibi kullanılmaya başlansın ondan sonra herşey daha açık olur.

• quote:

biray hocam mühendis olduğunuzdan size soruyorum.hidrojenin zararlı olmasının nedeni nedir?bu arada dün firmayla konuştum.yeni yıldan itibaren bayiilerde olacak dedi. tüketimi (yalıtım vb. hiç konuşmadan) 24 saat olsa ne kadar fatura gelir dedim kış şartlarında en fazla 200 dedi.dediğiniz gibi kullanılmaya başlansın ondan sonra herşey daha açık olur.

insanın aklına hidrojen bombası geliyor

hidrojen atomları füzyon ile birleşir helyuma dönüşür. hidrojen bombasının patlatılması için bir ısı enerji gerekir. bu ısı da atom bombası patlatılarak elde edilir

ABD, 1952'de atom bombasından çok daha etkili ve yıkıcı bir silah olan hidrojen bombasını geliştirdi. İlk hidrojen bombası 1954 yılında Büyük Okyanus’taki Marshall Adaları’na atılarak ABD tarafından denenmiştir. Atılan bomba Hiroşima ve Nagazaki'ye atılan atom bombalarının yaklaşık 1.000 katı gücündedir.
    Sovyetler 30 Ekim 1961 tarihinde, saatler Greenwich saati ile 8:30'u gösterirken Novaya Zemlya'da Tsar Bomba lakaplı 57 megatonluk bir hidrojen bombası denemesinde bulunmuştur. Bu bomba Hiroşima'ya atılan atom bombasından yaklaşık 3.800 kat daha güçlüdür. Oluşturduğu alev topu 965 km (599.623 mil) öteden gözlenebilmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hardcrss -- 26 Kasım 2013; 10:24:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

insanın aklına hidrojen bombası geliyor

hidrojen atomları füzyon ile birleşir helyuma dönüşür. hidrojen bombasının patlatılması için bir ısı enerji gerekir. bu ısı da atom bombası patlatılarak elde edilir

ABD, 1952'de atom bombasından çok daha etkili ve yıkıcı bir silah olan hidrojen bombasını geliştirdi. İlk hidrojen bombası 1954 yılında Büyük Okyanus’taki Marshall Adaları’na atılarak ABD tarafından denenmiştir. Atılan bomba Hiroşima ve Nagazaki'ye atılan atom bombalarının yaklaşık 1.000 katı gücündedir.
    Sovyetler 30 Ekim 1961 tarihinde, saatler Greenwich saati ile 8:30'u gösterirken Novaya Zemlya'da Tsar Bomba lakaplı 57 megatonluk bir hidrojen bombası denemesinde bulunmuştur. Bu bomba Hiroşima'ya atılan atom bombasından yaklaşık 3.800 kat daha güçlüdür. Oluşturduğu alev topu 965 km (599.623 mil) öteden gözlenebilmiştir.

Alıntıları Göster
    benimde aklıma o geldi ama bilgi sahibi olmadığımızdan dolayı bilgili kişilere soralım dedik.

Hangi şartlarda en fazla 200 TL geliyormuş ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Hangi şartlarda en fazla 200 TL geliyormuş ?
    ev 100m2 net dedim.24 saat kullanıcam dedim.kış şartlarında en fazla 200 dedi.dediğim gibi kullanmadan birşey demek yanlış ama dediği gibiyse bence çok iyi.
  • Hidrojen genel anlamda hava ile karıştığında düşük seviyede olsa bile kolayca yanabilir. Bu da oluşan güvenlik zaafiyetlerinde önlemleri arttırmayı gerektirir;hidrojenin sıvı formda depo edilmesi zor olmakla beraber çok düşük sıcaklıklar gerektirir.
    Bu yönden tehlike kaynağı olabilir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: baybarut

Hidrojen genel anlamda hava ile karıştığında düşük seviyede olsa bile kolayca yanabilir. Bu da oluşan güvenlik zaafiyetlerinde önlemleri arttırmayı gerektirir;hidrojenin sıvı formda depo edilmesi zor olmakla beraber çok düşük sıcaklıklar gerektirir.
    Bu yönden tehlike kaynağı olabilir...
    arkadaşlar bu basit ilkel model
    haberlere çıkan saate 1 kw elektrik tüketiyordu ki o bile yüksek bu listedeki en kötüsü 9 kw yani çok yüksek

günde 12 saat çalışsa

gunluk 108 kw elektrik eder yani 30 tl en kötü gunluk elektrik yakıyor.

Ama bu teknoloji geliştirilirse süper olacak.
    tv cıkan ise 1 kw tüketiyor dedi 12 saate 12 kw x 30gün desen 110 tl aylık elektrik faturası gelir. + su faturası
    Bu haliyle alınabilir.

AMa verdiğin resim bence mantıklı gelmedi

• baybarut kullanıcısına yanıt
    kesinlikle hiçbir tehlikesi yok.

o konuda kafan rahat olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa1403

kesinlikle hiçbir tehlikesi yok.

o konuda kafan rahat olsun
    firmayı arayıp sorduğumda 9 kw olanın konutlar çin büütk olduğunu söylemişti.daha küçüğü olacağını söyledi.100 m2 ev için 24 saat yaksam ne fatura gelir dediğimde kış ayları için 200 dedi.ama nasıl çalıştığını hiç bilmiyorum.
  • Konuyu hortlatacam arkadaşlar ama konu hakkında yeni bilgisi olan kullanan veya gören varmı. malum kış geliyor ve bizim yıllık ısınma giderimiz 2,5 3 bin tl. doğalgaz yok daha şehrimizde katı yakıtlı kazan ile ısınıyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: _erdal_

Konuyu hortlatacam arkadaşlar ama konu hakkında yeni bilgisi olan kullanan veya gören varmı. malum kış geliyor ve bizim yıllık ısınma giderimiz 2,5 3 bin tl. doğalgaz yok daha şehrimizde katı yakıtlı kazan ile ısınıyoruz
    merhabalar;

Ürün hakkında bende araştırma yaparken forumda açılmış olan konuyu fark ettim.

cihaz hakkında çok olmasada takan ve kullanan deneyen insanlar ile görüştüm.

cihaz hakkında biraz bilgi topladım kısacası şöyle;

Cihaz sudaki hidrojen gazını elektirik yardımı ile iyolizer ayrıştırma yapıyor ve bu ayrıştırdığı gazı sistemde yakarak evin hem ısınmasında hemde sıcak su ihtiyacını karşılıyor.

Cihaz bu işlemleri yapmak için aşağıdaki kw enerjileri tüketiyor.

100 mt2 bir daire için kullanılan kombiler için saatlik enerji tüketimi söyle

ısıtma için 3 KW / saatte
    sıcak su için 6 KW / saatte

sadece ısıtmada kullanırsanız saatte 3kw elektirik kullanırsınız bu durumda günlük 72 KW elektirik harçarsınız buda ayda 2160 kw enerji X 0,45 Krş = 972 tl aylık ısınma demek tabi bu hesap cihazın günlük sürekli çalışması halinde aylık gelebilecek en yüksek fatura

sadece sıcak su kullanımında saatte 6 kw elektirik kullanırsınız bunuda hesaplamak zor çünkü günlük kaç saat sıcak su ihtiyacınız olur ona siz karar verin.

hesaplar üç aşa beş yukarı böyle artık bu durumda bu cihaz kullanılırmı kullanılmazmı onuda yorumlarınız ile siz belirtin.

Konuyu takip eden arkadaşlara sesleniyorum herkes bulunduğu şehri belirterek aylık ısınmaya ne kadar harcıyorlar ve ısınmada ne kullanıyorlar ayrıntılı bilgi yazarsanız bu yeni nesil su ile çalışan kombilerin geleceği hakkında yorum yapma olanağımız olur.

Ben somadan

120 mt2 3 daire bina var.
    Yıllık ortalama 14ton 15 ton fındık kömür yakıyorum
    Yazdan alır koyarım kömürümü tonu 360 tl depoladım
    15ton X 360 tl = 5400 tl verdim.
    5400/3 daire = 1800 tl daire başı kışı çıkarıyorum mutfak ve banyoda sıcak su dahil.

• quote:

Orijinalden alıntı: 45soma45

merhabalar;

Ürün hakkında bende araştırma yaparken forumda açılmış olan konuyu fark ettim.

cihaz hakkında çok olmasada takan ve kullanan deneyen insanlar ile görüştüm.

cihaz hakkında biraz bilgi topladım kısacası şöyle;

Cihaz sudaki hidrojen gazını elektirik yardımı ile iyolizer ayrıştırma yapıyor ve bu ayrıştırdığı gazı sistemde yakarak evin hem ısınmasında hemde sıcak su ihtiyacını karşılıyor.

Cihaz bu işlemleri yapmak için aşağıdaki kw enerjileri tüketiyor.

100 mt2 bir daire için kullanılan kombiler için saatlik enerji tüketimi söyle

ısıtma için 3 KW / saatte
    sıcak su için 6 KW / saatte

sadece ısıtmada kullanırsanız saatte 3kw elektirik kullanırsınız bu durumda günlük 72 KW elektirik harçarsınız buda ayda 2160 kw enerji X 0,45 Krş = 972 tl aylık ısınma demek tabi bu hesap cihazın günlük sürekli çalışması halinde aylık gelebilecek en yüksek fatura

sadece sıcak su kullanımında saatte 6 kw elektirik kullanırsınız bunuda hesaplamak zor çünkü günlük kaç saat sıcak su ihtiyacınız olur ona siz karar verin.

hesaplar üç aşa beş yukarı böyle artık bu durumda bu cihaz kullanılırmı kullanılmazmı onuda yorumlarınız ile siz belirtin.

Konuyu takip eden arkadaşlara sesleniyorum herkes bulunduğu şehri belirterek aylık ısınmaya ne kadar harcıyorlar ve ısınmada ne kullanıyorlar ayrıntılı bilgi yazarsanız bu yeni nesil su ile çalışan kombilerin geleceği hakkında yorum yapma olanağımız olur.

Ben somadan

120 mt2 3 daire bina var.
    Yıllık ortalama 14ton 15 ton fındık kömür yakıyorum
    Yazdan alır koyarım kömürümü tonu 360 tl depoladım
    15ton X 360 tl = 5400 tl verdim.
    5400/3 daire = 1800 tl daire başı kışı çıkarıyorum mutfak ve banyoda sıcak su dahil.

Alıntıları Göster
    kombi sistemini jeneratör sistemi ile bağlantılı olarak kullanılsa belkide %80 lere varan tasarruf sağlayabilir. Yapılacak sistem basit aslında kazan içine yerleştirilecek yıldız tipi bir motorun jeneratöre bağlanması ile elektrik elde edilir o elektrik ile su hidroliz edilir ve sistem den sağlanan ısı evi binayı ısıtır.

• Yokmu hiç kullanan. Direk kullanıcı yorumu olmaması insanı düşündürüyor. Anlatıldığı gibiyse çok ses getirmesi lazım. Bilhassa doğalgaz olmayan yerler için çık güzel bir imkan ama nedense gereken ilgi yok gibi.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.