tempra sx ak
70 Cevap31934 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

43 Mesaj
31 Temmuz 2006; 16:12:33 

bende tempra sx ak war. 6 yıldır kullanıyom çok memnunum ve hastasıyım tempra. beni 6 yıldır hiç yolda bırakmadı. çoğu insan temprayı sevmez neden bilmiyom çok nazik falan der. hiç te bile ben arabamın periyoduk bakımlarını zamanında yaptırıyom ve inanın şimdiye kadar arabamda hiç sorun çıkmadı. lpg takdırmadım arabama benzinle kullanıyom 200 km yaptım yolda çok insanın saçını başını yoldurdum kalkışlarda kimseye geçilmiyom motor 1600 103 bg motor çok süper herkeze tempra tavsiye ederim başkalarının söylediklerine inanmayın eğer tempra hakkında sorusu olan warsa bana mail atsın herşeyini bilirim.
mertten90@msn.com

mertten90

295 Mesaj
31 Temmuz 2006; 22:04:36 

afferin sana

KulüPRenaulT MeganeII Hb.
85 R9 GTL
http://forum.donanimhaber.com/m_17018267/tm.htm

6498 Mesaj
31 Temmuz 2006; 22:06:07 

tempraya karşı concorde

Vw fanatikliği değilde 1.6 bebek puseti gibi araçla V5.7 amerikana kafa tutmak en büyük fanatiklik olsa gerek..
Mercedesin yıldızından daha güçlü bir yıldız varsa o da chryslerın yıldızıdır..

611 Mesaj
31 Temmuz 2006; 22:34:38 

Bence de Türkiye şartları için o zamanlar için gayet iyi arabadır.

234 Mesaj
31 Temmuz 2006; 22:41:22 

Bu tavsiyene mutlaka uyucazz

1544 Mesaj
31 Temmuz 2006; 23:03:10 

elbette her araba bakımlı adam gibikullanılırsa uzun yıllar hizmet verebilir.Tempra kötü araba değildir ama Türkiye şartıları biraz ağır geldi kendisine.Çünkü geldiğiyıllara göre çok karmaşık bir yapıya sahipti.Düşünsenize ustalar şahin-renault9-toros gibi basitmekanik arabaları tamir ederken,tempraların dilinden anlamak biraz zor oluyordu...

Ama her zaman derim arabayı bakımlı kullanırsan beğenmedikleri tata bile yıllarca kullanılabilir.

11050 Mesaj
1 Ağustos 2006; 0:17:25 

quote:

Orjinalden alıntı: hak78

Bence de Türkiye şartları için o zamanlar için gayet iyi arabadır.

+100000000

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

829 Mesaj
1 Ağustos 2006; 0:34:09 

Ya ya ne demezsin. Gerçekten tempra ve tipo süper araçlar. Bende de tipo vardı. Allah düşmanımın başına vermesin. Mükemmel bi araçtı.

İşte tipodaki memnuniyetimin sebepleri ;

500 ytlye enjeksiyon ünitesi değişimi.

200 ytl lambda sensoru (fiyat yanlış olabilir)

300-400 ytl ufak tefek sorunlar

ve ayrıca şehir içi km de 40-45 kuruş benzin tüketimi ve pompacıyla ahbap olmam.

Aracın sevdiğim tek şeyi gösterge tablosuydu. O da gündüzleri arkadan güneş vurunca okunmuyordu sadece geceleri güzel oluyordu. Alacak olan arkadaşlara kesinlikle tavsiye etmem. Alırsanız başınıza bela olur. Kimse kızmasın temradan tipodan uzak kaçın derim.

DACIA LOGAN KULÜBÜ

DACIA LOGAN 1.5 DCI AMBIANCE PACK CA İNCİ GRİ

3323 Mesaj
1 Ağustos 2006; 0:37:36 

buralarda kaza yapan tempraları gördüm.
kaza yaptıkları araçlarla kıyasladım.tempranın çok çürük bir otomobil olduğunu gördüm.(kişisel yorumum kimse alınmasın)

bu arada tempranın çarpışma testi falan var mı?
varsa merak ettim bakmak istiyorum.
SAYGILAR.

İnsanlar bir gün sonra unutulacak şeylerin hafifliği ile meşguller...

119 Mesaj
1 Ağustos 2006; 1:27:25 

Bir kere Arkadaşın bahsettigi sx ak modellerinde enjeksiyon problebi yok çünkü araba karbüratörlü +500,
300-400 e ytl yede temprada ufak tefek sorunları için ancak 5 yılda edecegin masraftır bakımlar ve ufak tefek sorunları okadar fiyata mal olmaz lamda sensörü palio nun ki 125 ytl oda dediğin gibi yanlış tempranın daha düşüktür.. kendim kullandım ve tempra arabamı çok sevmiştim yıkık olanını almayacan iş orda her zaman temiz, bakımlı ikinci el tempra bulunmuyor ama yok ta değil..
Bana açtıgı en büyük masraf öndüzendendir o da 2 yılda 80 ytl tablalar+25
ytl işçiliktir... senin tipoda çok dökükmüşseni üzmüş galibaa o yüzden böyle yazdın ama inan tempra 7-8 bin ytl ye alınabilecek en iyi arabalardan biri ama bakımlısı olmak şartıylaa!!

quote:

Orjinalden alıntı: muratugras

Ya ya ne demezsin. Gerçekten tempra ve tipo süper araçlar. Bende de tipo vardı. Allah düşmanımın başına vermesin. Mükemmel bi araçtı.

İşte tipodaki memnuniyetimin sebepleri ;

500 ytlye enjeksiyon ünitesi değişimi.

200 ytl lambda sensoru (fiyat yanlış olabilir)

300-400 ytl ufak tefek sorunlar

ve ayrıca şehir içi km de 40-45 kuruş benzin tüketimi ve pompacıyla ahbap olmam.

Aracın sevdiğim tek şeyi gösterge tablosuydu. O da gündüzleri arkadan güneş vurunca okunmuyordu sadece geceleri güzel oluyordu. Alacak olan arkadaşlara kesinlikle tavsiye etmem. Alırsanız başınıza bela olur. Kimse kızmasın temradan tipodan uzak kaçın derim.

1732 Mesaj
1 Ağustos 2006; 2:05:22 

Karbüratörlü Tempralar 103 değil,86 hp dir.Eski arabam 1.6 Tipo olduğu için iyi biliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alaybaz83 -- 1 Ağustos 2006; 2:06:29 >

2x2GB Team Xtreem Dark @1066 Mhz|E6600 @3.0 Ghz|2xSeagate ST3250410AS(Raid 0)

295 Mesaj
1 Ağustos 2006; 13:53:49 

quote:

Orjinalden alıntı: _codelinker_

buralarda kaza yapan tempraları gördüm.
kaza yaptıkları araçlarla kıyasladım.tempranın çok çürük bir otomobil olduğunu gördüm.(kişisel yorumum kimse alınmasın)

bu arada tempranın çarpışma testi falan var mı?
varsa merak ettim bakmak istiyorum.
SAYGILAR.

+1 kağıt gibi araba. gelecek çin arabalarının güvensizliğinden bahsedioruz ama hala sokaklarda dolaşan tempraları unoları unutuyoruz. kimse alınmasın ilk arabam unoydu 90 ı geçmeye korkuyordum. izmirde oturan arkadaşlar varsa bilirler çiğli carrefourun önünde olan kazayı araç ikiye bölünmüştü.

KulüPRenaulT MeganeII Hb.
85 R9 GTL
http://forum.donanimhaber.com/m_17018267/tm.htm

2253 Mesaj
1 Ağustos 2006; 13:56:06 

tempra mı

kalsın.

615 Mesaj
1 Ağustos 2006; 17:48:30 

91 model şahini 6.000 e sattık ve 2.000 ilaveyle 8.000 liraya 1993 2.0 İe CAT. motorlu tempra aldık..İnanın ben bu ülkeyi anlamıyorum..Şahinin yanında baya baya araba aldık yani..Hala şoktayım yazamıyorum...

:)))

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1656 Mesaj
1 Ağustos 2006; 17:57:28 

tempranın en sevdiğim tarafı göğsüdür
dijital ekranın çekiciliği......
ama tempra almaya istekli arkadaşlar sanayiye gidip gelmekten sıkılmayacaklarsa alsınlar.................

منده صغار ايكى جهان من بو جهانه صغمازام

گوهر لامکان منم كون و مکانه صغمازام

Mende sigar iki cahan, men bu cahane sigmazam,
Gövheri lamekan menem, kövnü mekane sigmazam.

43 Mesaj
1 Ağustos 2006; 23:20:59 

alaybaz83 kardeş benim tempra 1591 litre silindir hacmi motor motor 103 hp inanmazsan ruhsatı gösteririm. ayrıca arkadaşlarının yazdıklarını okudum bir temprayı ancak temprası olan ve kullanan anlar

mertten90

1911 Mesaj
1 Ağustos 2006; 23:31:53 

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeLiM_50 -- 14 Mart 2010; 8:09:16 >

626 Mesaj
1 Ağustos 2006; 23:38:49 

mertten90,16 v değil 8v, enjektör değil karbüratör ,o motordan 103 beygir çıkmaz.Ruhsata da fazla inanma.Belki sae formunda 103 tür.Ama din olarak 86hp.Şu anda daha teknolojik marea 1.6 16valf ,103 hp zaten.Arabanı kötülemiyorum güzeldir mutlaka ama bu verilerin tempra yı anlamakla ne ilgisi var.
http://www.fiat.com.tr/marea_teknik.htm

43 Mesaj
1 Ağustos 2006; 23:46:55 

benim arabamla 2 kez kaza yaptım ilk kazada arabam park halindeyken arkadan palio çarptı palio da ön taraf motora kadar girdi benim arabanın sadece tampon gitti ikinci kazam ise izmirde balçovada eshota çarptım 50 km ile giderken ikinci kazamda farlar ön tampon ve radyatör gitti sadece fazla hasar yoktu yinede zaten kasko ödedi ama benim görüşüm kasası doğandan ve şahinden sağlam bana göre

ayrıca arkadaşlar gerçekten 103 bg motor inanmayan warsa gösteririm

mertten90

626 Mesaj
1 Ağustos 2006; 23:58:35 

Arabanın teknik özellikleri aşağıda
http://www.otomobul.com...el_id=143&teknik_id=536

1728 Mesaj
2 Ağustos 2006; 0:00:34 

quote:

Orjinalden alıntı: mertten90
benim arabamla 2 kez kaza yaptım ilk kazada arabam park halindeyken arkadan palio çarptı palio da ön taraf motora kadar girdi benim arabanın sadece tampon gitti ikinci kazam ise izmirde balçovada eshota çarptım 50 km ile giderken ikinci kazamda farlar ön tampon ve radyatör gitti sadece fazla hasar yoktu yinede zaten kasko ödedi ama benim görüşüm kasası doğandan ve şahinden sağlam bana göre
ayrıca arkadaşlar gerçekten 103 bg motor inanmayan warsa gösteririm

iyi de Şahin le Doğan kasası hiç sağlam değilki, ama zamanına göre çok kaliteli ve konforlu araçlardı Tempra lar

Ben Antepliyim Şahinim ağam
Mavzerim omuzuma yük
Ben yumruklarımla dövüşeceğim
Yumruklarım memleket kadar büyük

119 Mesaj
3 Ağustos 2006; 2:34:59 

italyan tepraların beygir gücü ruhsatta 103 bg olarak yazılıdır ayrıca üretimde yurt dışı olarak işaretlidir...!!

119 Mesaj
3 Ağustos 2006; 2:37:10 

Dikkatinizi çekerim ITALYAN (1990-1992) arası geldi Türkiyeye hidrolik direksiyonda mevcuttu..

119 Mesaj
3 Ağustos 2006; 2:42:06 

Allah kimsenin başına vermesin geçmiş olsun...
Ama anlayamadıgınız şeyler var bir aracın kaputu v şeklinde deformite olmazsa camdan girip şöförün kellesini uçurur o katlanmalar normal ayrıca 30 km hızla yapılan bir kazada hasar normal arabaların haşat oldugu o euro N/cap Testleri 60 kmde frenleme olmadan yapılıyor.
quote:

Orjinalden alıntı: SeLiM_50

dün sanayiden bi kaportacı arkadaş evine gitmek üzere 91 model 7.750 tl ye satılık olan temprasıyla yola çıktı.
15 dk sonra korna çalarak geri geldi. Bi baktım arabayı tanıyamadım.Gitmiş dodge marka kamyonete arkadan girmiş.
Tamponda çizik yok. Kaput ters V şeklindeydı. 2 far 2 sinyal sol kırık camurluk cortlamıs . ön panel motora kadar girmiş. Adam ısrarla 30 la gidiodum dio.Tempra hastası. toplayıp satıo.
Dedik 50 60 la fan girmişindir ama yok adam ısrarla en fazla 30 la gidiodum diyor.
Sonra kafama takıldı 30 la giderken nası bu kadar hasar alıor araba die
çok temiz arabası wardı 7500 e satar artık.Tempra alacak warsa pendıkde araba

562 Mesaj
8 Ağustos 2006; 23:40:01 

lexus arkadasıma katılıyorum
tempramı mı kalsın

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
9 Ağustos 2006; 16:54:01 

TEMPRA ALMAYI DUSUNDUM AMA HEP ENGEL OLDULAR

2178 Mesaj
9 Ağustos 2006; 19:06:36 

arkadaşlar 4 yıl kullanmış ve 4 senenin sonunda kaza yaparak tempra macerasına son vermiş biri olarak şunu söyleyebilirim.. tempra rahat seri bir arabadır... sxak tempra beyaz italyan 1992 mod. klima hid. dir. 4 cam otom. sis farları çelik jantlar arka cam perdesi arka emniyet kemerleri vs. vs. standarttı 1992 de.
ayrıca bahsettiğiniz o çürüklük insan hayat kurtarmak için yada kaza anında kiseye zarar vermemesi açısından düşünülmüş bir inceliktir....
tempranın kaportası bükülerek hem darbeyi emer hamde şasiye darbenin yumuşakça ulaşması sağlanır...
çünkü tepranın şasisi çok sağlamdır...
yaptığım kazada araba darmaddağın olmasına rağmen(ön kısmı pejo j-9 la kafa kafaya şehir içi 70 km hız)
şaside ve bende hiçbir şey yoktu ve emniyet kemerimde yoktu...

SAYGILAR....

'02 Alfa Romeo 156 - Alfa Rosso
'08 Fiat G.Punto(dualogic) - Exotic Red
'97 Fiat Marea ELX - Sienna Red(Saygıyla Anıyoruz:()
Hep Kırmızı, Heryer Kırmızı ama Gönlüm Siyahla Beyazda...

2178 Mesaj
9 Ağustos 2006; 19:11:05 

AYRICA Bİ ARKADAŞ YAZMIŞ 1993 mod tempra aldık 2,0 ie. 16v the cat die....
1993 mod tempralar yalnızca 2,0 ie 8v 115 bg dir 1996da çıkan tepralar 2,0 ie. 16v 148 bg.dir ve the cat olarak adlandırılır..

SAYGILAR...

'02 Alfa Romeo 156 - Alfa Rosso
'08 Fiat G.Punto(dualogic) - Exotic Red
'97 Fiat Marea ELX - Sienna Red(Saygıyla Anıyoruz:()
Hep Kırmızı, Heryer Kırmızı ama Gönlüm Siyahla Beyazda...

1432 Mesaj
9 Ağustos 2006; 20:16:53 

benim dayımda vardı 94 SX AK. Şık araçtı ama inanın çok narindi. En son tamirciye gitmekten bıktığı için sattıııı

189 Mesaj
16 Ağustos 2006; 18:55:55 

Sisyphos Ciglideki kazayi cok iyi hatirliyorum, arac ne hale gelmisti oyle... Bize de bir tane Tempra SX-AK haciz yoluyla gelmisti. Araci duz yolda tutmaya zorlaniyorduk. Gercekten cok dengesiz bir aracti (sahsi dusuncem ve araba da kotu olabilirdi tabii ki). Temprayla kaza yapan cok arkadasim oldu, masrafi cok fazla oluyor ve dayaniksiz bir arac. Arkayi gorememen de cabasi... Ama icindeki km gostergeleri ve on dizayni cok hos...

Macbook Air 3.Nesil i5 128GB SSD, iPhone 5 16GB, iPad 4 4G 16GB Beyaz, iMac 27'' i7 3.Nesil

524 Mesaj
16 Ağustos 2006; 20:30:23 

fiatın en yakışıklısı bence

2005 PASSAT EXCLUSİVE 1.9 TDİ TİPTRONİC

27 Mesaj
26 Ağustos 2006; 1:11:59 

quote:

Orjinalden alıntı: 10ur_1

arkadaşlar 4 yıl kullanmış ve 4 senenin sonunda kaza yaparak tempra macerasına son vermiş biri olarak şunu söyleyebilirim.. tempra rahat seri bir arabadır... sxak tempra beyaz italyan 1992 mod. klima hid. dir. 4 cam otom. sis farları çelik jantlar arka cam perdesi arka emniyet kemerleri vs. vs. standarttı 1992 de.
ayrıca bahsettiğiniz o çürüklük insan hayat kurtarmak için yada kaza anında kiseye zarar vermemesi açısından düşünülmüş bir inceliktir....
tempranın kaportası bükülerek hem darbeyi emer hamde şasiye darbenin yumuşakça ulaşması sağlanır...
çünkü tepranın şasisi çok sağlamdır...
yaptığım kazada araba darmaddağın olmasına rağmen(ön kısmı pejo j-9 la kafa kafaya şehir içi 70 km hız)
şaside ve bende hiçbir şey yoktu ve emniyet kemerimde yoktu...

SAYGILAR....

arkadaşım sana katılıyorum ve bu inceliği anlamayanlara güzel bir cevap olmuş kaporta zayıf ama ön konsoldaki çelik bar insan hayatını kurtarıyor...tempra'nın önü zayıf ama kabin çok kuvvetli... sıfırı çıksa bugün alırım. ve hala keyifle biniyorum 98 1.6 ie sw sunroof klima full. ama modeli eskidi. fiat'tann marea aldım ama tempra bir başka sattım marea'yı!!! tempr^'daki uzun yol konforu bambaşka özellikle 20 ie 16v ve 1.6 ie olanları süper...bundan sonra alacağım araba ne toyota ne opel varsa BMW yoksa emektar TEMPRA'M SAYGILAR...

43 Mesaj
27 Ağustos 2006; 0:19:02 

sıfırı çıksa bende hemen alarım walla tempra onun gibi araba kullanamadım bir daha

mertten90

2279 Mesaj
27 Ağustos 2006; 0:21:05 

fren?

BİZLER DÜNYAYI DEĞİŞTİREBİLİRİZ(ODTÜ)

11050 Mesaj
27 Ağustos 2006; 0:27:58 

quote:

Orjinalden alıntı: GÖRKEMKAZAN

fren?

zamanına göre iyiydi ama şu anda o kadar da iyi değil
abs'li modeller gene iyide
normal sistemler de bakımları yapıldığı sürece bi sorun olmaz
bugün hala çoğu arabada da tempra'nın normal fren sistemi gibi sistem kullanılıyor(clio,albea,cordoba basic'te....vs.baz modelli araçlarda...)

2279 Mesaj
27 Ağustos 2006; 0:31:12 

tempralarda durma sorunu var o yüzden öle yazdım...şuanki araçlarda tempradaki fren sistemi kullanılsa da o fren sistemi tempra ya yetmiyor ayrıca ani frenle tempra arkasını atıyor şahit oldugum bi olaydır...

BİZLER DÜNYAYI DEĞİŞTİREBİLİRİZ(ODTÜ)

6498 Mesaj
27 Ağustos 2006; 0:33:07 

quote:

Orjinalden alıntı: GÖRKEMKAZAN

tempralarda durma sorunu var o yüzden öle yazdım...şuanki araçlarda tempradaki fren sistemi kullanılsa da o fren sistemi tempra ya yetmiyor ayrıca ani frenle tempra arkasını atıyor şahit oldugum bi olaydır...

o frenlerden kaynaklanmıyor amartsörlerden kaynaklanıyor

Vw fanatikliği değilde 1.6 bebek puseti gibi araçla V5.7 amerikana kafa tutmak en büyük fanatiklik olsa gerek..

6498 Mesaj
27 Ağustos 2006; 0:36:24 

bende o günlerin BİR BAŞKA ARABASI OLAN CONCORDE BAYILIYORUM

302 Mesaj
7 Eylül 2006; 11:56:22 

BAKIMI YAPAILAN ÇOĞU ARABA SORUN YAPMAZ

CPU:INTEL CORE 2 DUO E6420@3000 MHZ(Dual Core 2*2 Mb Cache) ANAKART:GIGABYTE GA-P35C-DS3R (rev. 2.1)Express Chipset,64bit Ready with Intel® EM64T,Gigabit lan 1000mb/s C.I.A. 2,
M.I.B. 2,R.G.B,Xpress Recovery 2,Intel® High Definition Audio 8 Kanal, i-Cool High DRR2 and DDR3 Support Overclock Settings
RAM:1 Gb Kingston DDR2 800+1 Gb Kingston DDR2 800
EKRAN KARTI:SAPPHIRE ATI X550 512 Mb PCI EXPRESS 16
MONİTÖR:PHILIPS 107 S66 REAL FLAT BLACK HARDDİSK:SEAGATE Barracuda 320 Gb Serial Ata2 16 mb Cache.
OPTİK SÜRÜCÜ:LG 20X H55N DVD-RW SAMSUNG 16 X DVD ROM-SAMSUNG 52-32-52 CD RW
KASA:rAIN X 5 fanlı 400W Atx Platform

3 Mesaj
20 Aralık 2006; 14:33:28 

kardeş iyi sallamışın bravo yani...........

3 Mesaj
20 Aralık 2006; 14:36:46 

kardeş sen tempra hakkında azıcık bişeyler bilseydin eğer bunları yazmazdın.......... çok ciddiyim. tempra'nın aerodinamik yapısından kaynaklanıyor o ters şekilde bükülme. sırf yolculuk eden insanlara zarar vermesin diye mühendisler tarafından çok iyi şekilde düşünülerek yapılmış o metod. azıcık araştırsaydın daha tempra ile ilgili neler neler öğrenirdin..............

3 Mesaj
20 Aralık 2006; 14:39:12 

sen bence tempra hakkında hiç ama hiçbişey bilmiyosun.
tempradaki özellikler ve sağlamlık 2006 arabaların çoğunda hala yok azıcık araştır bence. 0,28 sürtünme katsayısı hangi arabada var?

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
20 Aralık 2006; 15:19:45 

quote:

Orjinalden alıntı: mertten90

bende tempra sx ak war. 6 yıldır kullanıyom çok memnunum ve hastasıyım tempra. beni 6 yıldır hiç yolda bırakmadı. çoğu insan temprayı sevmez neden bilmiyom çok nazik falan der. hiç te bile ben arabamın periyoduk bakımlarını zamanında yaptırıyom ve inanın şimdiye kadar arabamda hiç sorun çıkmadı. lpg takdırmadım arabama benzinle kullanıyom 200 km yaptım yolda çok insanın saçını başını yoldurdum kalkışlarda kimseye geçilmiyom motor 1600 103 bg motor çok süper herkeze tempra tavsiye ederim başkalarının söylediklerine inanmayın eğer tempra hakkında sorusu olan warsa bana mail atsın herşeyini bilirim.
mertten90@msn.com

KARDEŞ SEN MEMNUN OLABİLİRSİN BELKİ AMA ÇEVREMDEKİ BU ARACI KULLANAN İNSANLAR HİÇTE ÖYLE DÜŞÜNMÜYORLAR.ÇOK SIK ARIZA VERİYORLARMIŞ.

3682 Mesaj
20 Aralık 2006; 15:42:39 

Bu arabayı kullanan bilir. Bende kullanıyorum çok memnunun.
Her otomobil arıza yapar fakat periyodik bakımları düzenli yapılırsa sorun çıkarmaz.

2005 Ford Focus C-MAX 1.6 TDCİ Ghia - AYTOZU GRİ

768 Mesaj
20 Aralık 2006; 16:51:34 

Tipo lar daha cok tuttuldu galiba tempraya oranla.şekli dişinda herşeyi aşaği yukarı aynı değilmi bu araçların.
bu aralar 2 el araç arıyorum da tipo lar hoş duruyor o bakımdan...

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=94366136

8 Mesaj
10 Şubat 2008; 0:25:57 

bende tempra kullanıcısıyım.şükürler olsun arabam iyi.daha o kadar masrafta acmadı.hemde 93 model sx.başı şeyler birazda insanda biter bence.daha bugün arabamın göğüsünü acıp kondarzitörlerini yanmayan ışıklarını değiştirdin,kalörifer direnclerini ve motordan ses geliyodu onları yaptım.bilmiyorum arabayı sanaiye götürsem kac para derlerdi.ama ister inanın ister inanmayın bana 5 ytl ye patladı hepsi.yarın da müşiri değiştireceğim sanırsam oda 5 ile 10 ytl arası imiş.arkadaşlar araştırma bazı şeylerin cözümüdür.herşeyi yapamassınnız ama yapacaklarınız ve uğraşamadıklarınız size cok masraf acabilir.irternette her şeyi nasıl yapabileceğinizi bulabilirsiniz.ben tempra parası ile şahin,doğan almak bana sacmageliyo.bu konforu ve sürüş keyifini değiştirmem.ama tercih herkesin şahsına ait.herkese güzel forumlar diliyorum.

herkese selam

1923 Mesaj
16 Şubat 2008; 15:20:57 

tempra 2.0 var arkadaşımda 160la giderken gaza kökledigi vakit hala araba kendini one atıyor.. böle bi motor olamaz. tempra tamamen hastalıktır bi kere sahip olunduktan asla vazgecilemez.. cogu tempra kullanıcısı da araclarının 1. sahipleridir zaten..

531 Mesaj
22 Şubat 2008; 23:11:41 

tempra bir yaşam tarzıdır bi karizmadır.tempradaki karizma hiç bi arabada yoktur hala.ayrıca masraf çıkartıyo demiş bazı arkadaşlar örn vs verin madem fiyatlarınıda yazın.tempranın sadece en pahalı parçaları ön arka tampon (orjinal)+kaput+kapılar ki bunlar her bakımda değişmeyen parçalardır.ama siz her 5000 km de kaza yapıyorsanız ayrı..

tempra şahin vs
sinyal lambası: 15 ytl 5 ytl
hava filtresi : 5 ytl 5 ytl
fren balatası : 20 ytl 15 ytl
amortisör : 50 ytl 40 ytl

aradaki farkıda konfora sayın yani buna rağmen pahalıysa kusura bakmayın arkadaşlar siz at arabasına layıksınız. bide şu tiposu olan vatandaş tiponun 2.0 motoru bile şehir içi 400 bin lira(40 ykr) yakmaz bizden utanmıyorsan kendinden utan bari yalanın bu kadarı olmaz.

531 Mesaj
22 Şubat 2008; 23:16:13 

ayrıca arkadaşlar 1.6(karbüratörlü) tempranın silindir kapağını taşlattıktan sonra lpg ile 213 km'yi rahat görüyo .uzun yol konforunda üzerine yok W124 kasa mercedes hariç............

11050 Mesaj
23 Şubat 2008; 0:30:07 

0.28 sürtünme katsayısını da unutmayın;bugün daha hâla çoğu araç bu değere ulaşamadı;0.30'larda kaldılar.

16576 Mesaj
23 Şubat 2008; 1:25:51 

zamanina göre iyi arabaydi

en kısa özeti bu

Opel Vectra 1.9 CDDesign Edition
150 ps 320 nm 6 ileri Active Select

531 Mesaj
23 Şubat 2008; 1:29:10 

+1 halada birçok yeni arabadan konforlu ve rahat sıfırı çıksa yine alınır..

531 Mesaj
23 Şubat 2008; 13:35:32 

tempra.te.ohost.de/01/Unbenannt1112.html

tempranın sağlamlığına inanmayan arkadaşlar bi zahmet üstteki linkten baksın belki biraz bişeyler öğrenirler.ben 160 km hızla otobanda boraya çarptım ordanda 100 metre civarı bariyerlere sürterek durdu araç.araçta 4 cam açıktı emniyet kemeri yok frenede hiç basmadım.boraya vurduğum sol ön taraf çökmüştü aks çıkmıştı kabinde ise kazadan eser yoktu tampon kırılmamıştı çekiciye yüklerken kopardılar ve bariyere vuran sağ taraf boydan boya çizilmesine rağmen çok az yamulmuştu ve sağ far hala yerinde sapa sağlam duruyodu.boranın sağ önü haşat olmuştu.kazanın sonucunda nemi oldu ben burnum bile kanamadan araçtan çıkmama rağmen boranın sahibi hem şoka girdi hemde sol kolu kırılmıştı.inanmayanlar olabilir ki istanbula yolu düşen arkadaşlar haliç köprüsü çıkışındaki rami -eyüp tarafına ayrılan yoldaki bariyerlerin neden değiştiğini ordaki karakola bizzat sorabilirsiniz.kaza sonrasında tutanak için ruhsat ve ehliyet fotokopilerini orda çektirmiştim

1031 Mesaj
11 Mart 2008; 18:34:07 

160 la giderken bi yere yada bi arabaya çarpıp içinden sağ çıktıysanız Allahın sevdiği kulusunuz demektir.Çünkü Tempra veya başka bi araba muhabbeti yapmıyorum,ama söylediğiniz süratte hiç arabanın sağlam kalmayacağına içinden de insanın sağlam çıkamayacığına eminim.Bu bence sizin şansınız ve Allahın mucizesiyle olmuş.

531 Mesaj
11 Mart 2008; 18:41:08 

açıkçası biraz şans birazda kazanın şiddeti araçlar birbirine vurunca savrulmasaydı iki aracında o trafikte halini düşünmek bile istemem belkide facia olurdu zincirleme.şuda bi gerçek araba ne kadar büyük olursa o kadar iyi oluyor(o kazayı unoyla yapmak istemezdim doğrusu)...

73 Mesaj
19 Mart 2008; 23:33:06 

10 yıl kullandık 1 kere yolda bırakmadı hemde neler neler gördü 94 model 2.0 dı 115 bg 0-100 10.1 sn gibiydi sanırım o zamanın kral aracıydı ki şimdiki araçların çoğuna rahatlıkla kafa tutar hiç yokta 4 cam otomatik dijital gösterge elektirikli yan aynalar 4 disk fren tempra ayrı bir ruh inanın yerli mercedes işte:) da bizimki italyandı parçası onun ıcın baya bir pahalıydı normallere göre,sağlamlık konusunda evet fazla övüncek bir yanı olduğunu söyliyemicem yaşadıgım kazadan öğrendim yani

JTD FOREVER!!!
bknz
http://forum.donanimhaber.com/m_16119691/tm.htm

337 Mesaj
6 Nisan 2008; 23:19:22 

Avrupa araç varken tempra kullanmak akıllara zarar

531 Mesaj
7 Nisan 2008; 0:16:55