Şimdi Ara

tempra sx ak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
41.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sıfırı çıksa bende hemen alarım walla tempra onun gibi araba kullanamadım bir daha
  • bende tempra sx ak war. 6 yıldır kullanıyom çok memnunum ve hastasıyım tempra. beni 6 yıldır hiç yolda bırakmadı. çoğu insan temprayı sevmez neden bilmiyom çok nazik falan der. hiç te bile ben arabamın periyoduk bakımlarını zamanında yaptırıyom ve inanın şimdiye kadar arabamda hiç sorun çıkmadı. lpg takdırmadım arabama benzinle kullanıyom 200 km yaptım yolda çok insanın saçını başını yoldurdum kalkışlarda kimseye geçilmiyom motor 1600 103 bg motor çok süper herkeze tempra tavsiye ederim başkalarının söylediklerine inanmayın eğer tempra hakkında sorusu olan warsa bana mail atsın herşeyini bilirim.
    mertten90@msn.com

• afferin sana
  • tempraya karşı concorde
  • Bence de Türkiye şartları için o zamanlar için gayet iyi arabadır.
  • Bu tavsiyene mutlaka uyucazz
  • elbette her araba bakımlı adam gibikullanılırsa uzun yıllar hizmet verebilir.Tempra kötü araba değildir ama Türkiye şartıları biraz ağır geldi kendisine.Çünkü geldiğiyıllara göre çok karmaşık bir yapıya sahipti.Düşünsenize ustalar şahin-renault9-toros gibi basitmekanik arabaları tamir ederken,tempraların dilinden anlamak biraz zor oluyordu...

Ama her zaman derim arabayı bakımlı kullanırsan beğenmedikleri tata bile yıllarca kullanılabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hak78

Bence de Türkiye şartları için o zamanlar için gayet iyi arabadır.

+100000000
  • Ya ya ne demezsin. Gerçekten tempra ve tipo süper araçlar. Bende de tipo vardı. Allah düşmanımın başına vermesin. Mükemmel bi araçtı.

İşte tipodaki memnuniyetimin sebepleri ;

500 ytlye enjeksiyon ünitesi değişimi.

200 ytl lambda sensoru (fiyat yanlış olabilir)

300-400 ytl ufak tefek sorunlar

ve ayrıca şehir içi km de 40-45 kuruş benzin tüketimi ve pompacıyla ahbap olmam.

Aracın sevdiğim tek şeyi gösterge tablosuydu. O da gündüzleri arkadan güneş vurunca okunmuyordu sadece geceleri güzel oluyordu. Alacak olan arkadaşlara kesinlikle tavsiye etmem. Alırsanız başınıza bela olur. Kimse kızmasın temradan tipodan uzak kaçın derim.
  • buralarda kaza yapan tempraları gördüm.
    kaza yaptıkları araçlarla kıyasladım.tempranın çok çürük bir otomobil olduğunu gördüm.(kişisel yorumum kimse alınmasın)

bu arada tempranın çarpışma testi falan var mı?
    varsa merak ettim bakmak istiyorum.
    SAYGILAR.
  • Bir kere Arkadaşın bahsettigi sx ak modellerinde enjeksiyon problebi yok çünkü araba karbüratörlü +500,
    300-400 e ytl yede temprada ufak tefek sorunları için ancak 5 yılda edecegin masraftır bakımlar ve ufak tefek sorunları okadar fiyata mal olmaz lamda sensörü palio nun ki 125 ytl oda dediğin gibi yanlış tempranın daha düşüktür.. kendim kullandım ve tempra arabamı çok sevmiştim yıkık olanını almayacan iş orda her zaman temiz, bakımlı ikinci el tempra bulunmuyor ama yok ta değil..
    Bana açtıgı en büyük masraf öndüzendendir o da 2 yılda 80 ytl tablalar+25
    ytl işçiliktir... senin tipoda çok dökükmüşseni üzmüş galibaa o yüzden böyle yazdın ama inan tempra 7-8 bin ytl ye alınabilecek en iyi arabalardan biri ama bakımlısı olmak şartıylaa!!

quote:

Orjinalden alıntı: muratugras

Ya ya ne demezsin. Gerçekten tempra ve tipo süper araçlar. Bende de tipo vardı. Allah düşmanımın başına vermesin. Mükemmel bi araçtı.

İşte tipodaki memnuniyetimin sebepleri ;

500 ytlye enjeksiyon ünitesi değişimi.

200 ytl lambda sensoru (fiyat yanlış olabilir)

300-400 ytl ufak tefek sorunlar

ve ayrıca şehir içi km de 40-45 kuruş benzin tüketimi ve pompacıyla ahbap olmam.

Aracın sevdiğim tek şeyi gösterge tablosuydu. O da gündüzleri arkadan güneş vurunca okunmuyordu sadece geceleri güzel oluyordu. Alacak olan arkadaşlara kesinlikle tavsiye etmem. Alırsanız başınıza bela olur. Kimse kızmasın temradan tipodan uzak kaçın derim.

• Karbüratörlü Tempralar 103 değil,86 hp dir.Eski arabam 1.6 Tipo olduğu için iyi biliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cdexos -- 1 Ağustos 2006; 2:06:29 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: _codelinker_

buralarda kaza yapan tempraları gördüm.
    kaza yaptıkları araçlarla kıyasladım.tempranın çok çürük bir otomobil olduğunu gördüm.(kişisel yorumum kimse alınmasın)

bu arada tempranın çarpışma testi falan var mı?
    varsa merak ettim bakmak istiyorum.
    SAYGILAR.

+1 kağıt gibi araba. gelecek çin arabalarının güvensizliğinden bahsedioruz ama hala sokaklarda dolaşan tempraları unoları unutuyoruz. kimse alınmasın ilk arabam unoydu 90 ı geçmeye korkuyordum. izmirde oturan arkadaşlar varsa bilirler çiğli carrefourun önünde olan kazayı araç ikiye bölünmüştü.
  • tempra mı

kalsın.
  • 91 model şahini 6.000 e sattık ve 2.000 ilaveyle 8.000 liraya 1993 2.0 İe CAT. motorlu tempra aldık..İnanın ben bu ülkeyi anlamıyorum..Şahinin yanında baya baya araba aldık yani..Hala şoktayım yazamıyorum...

:)))
  • tempranın en sevdiğim tarafı göğsüdür
    dijital ekranın çekiciliği......
    ama tempra almaya istekli arkadaşlar sanayiye gidip gelmekten sıkılmayacaklarsa alsınlar.................
  • alaybaz83 kardeş benim tempra 1591 litre silindir hacmi motor motor 103 hp inanmazsan ruhsatı gösteririm. ayrıca arkadaşlarının yazdıklarını okudum bir temprayı ancak temprası olan ve kullanan anlar
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeLiM_50 -- 14 Mart 2010; 8:09:16 >
  • mertten90,16 v değil 8v, enjektör değil karbüratör ,o motordan 103 beygir çıkmaz.Ruhsata da fazla inanma.Belki sae formunda 103 tür.Ama din olarak 86hp.Şu anda daha teknolojik marea 1.6 16valf ,103 hp zaten.Arabanı kötülemiyorum güzeldir mutlaka ama bu verilerin tempra yı anlamakla ne ilgisi var.
    http://www.fiat.com.tr/marea_teknik.htm
  • benim arabamla 2 kez kaza yaptım ilk kazada arabam park halindeyken arkadan palio çarptı palio da ön taraf motora kadar girdi benim arabanın sadece tampon gitti ikinci kazam ise izmirde balçovada eshota çarptım 50 km ile giderken ikinci kazamda farlar ön tampon ve radyatör gitti sadece fazla hasar yoktu yinede zaten kasko ödedi ama benim görüşüm kasası doğandan ve şahinden sağlam bana göre

ayrıca arkadaşlar gerçekten 103 bg motor inanmayan warsa gösteririm
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.