Şimdi Ara

TÜM HAFİF TİCARİ ARAÇLAR(Anketli) (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
527
Cevap
0
Favori
152.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki

TÜM HAFİF TİCARİ ARAÇLAR(Anketli)

(En Son Oy Tarihi: 2.10.2021)
Giriş

Orjinalden alıntı: agiegas

roomster çok modern hoş duruyodu ben de merak ediyorum ilk göreceğim günü fiyatı caddy nin altında olacağına göre bence tutar tam olarak ne zmn geliyodu biliyo musunuz??

roomster ticari bir arac deilki
  • kardeşim berlingoyu üreten peugeot zaten sen bi google de arat bakalım öğren bunları hiç bir zaman unutma eğer iki aracın kasası aynıysa iki yerde üretilmez tamammı bunun bi fabrikası vardır dünyada ikinci fabrikaya patent verilmez sana bi örnek vereyim peugeot boxer-fiat ducato-cıtroen jumper aynı yerde üretilio
    ikinci örnekğide verem ben sana
    renault trafic-opel vivaro-nissan primaster 3.nüde renault üretiyo ama 3üde aynı tabi arada donanım farkı var ama aynı fabrika
  • valla ben kangoo ya verdim. yıllarca kullandık yüklü yüksüz otoban,bozuk yol hiç bir sorun yaşamadık serviste de bizi üzmedi.hep standart bakımlar yapıldı.
  • Tasarım ve güç yönünden caddy
  • quote:

Orjinalden alıntı: ALph1940

Tasarım ve güç yönünden caddy

arıza ve sorun nedeniylede de caddy dimi
  • opel combo kullanıcılarından öğrenmek istediğim bir konu var. bilgilendirirseniz sevinirm. piyasada opel comboların 1.7 DTİ ve 1.3 CDTİ diye 2 motor seçeneği var. 1.7 nin CDTİ olanıda var mı? varsa 1.7 DTİ ile 1.7 CDTİ arasında fark var mıdır? varsa bunlar nelerdir?(yakıt, güç, vb.) 1.7 motorların hangisi daha çok tutuluyor? 1.7 DTİ mi yoksa 1.7 CDTİ mi?
    1.7 CDTİ motorlar Türkiye'demi üretiliyor? yoksa ithal midir? 1.7 CDTİ olanları piyasada hiç görmedim nedendir? 1.7 DTİ motorların japon ISUZU motor olduğu söyleniyor. bu doğru mudur? 1.3 ve 1.7 CDTİ motorlarda ISUZU motoru mudur? değil ise 1.3 ve 1.7 CDTİ motorları hangi firma üretiyor? tercihimi 1.7 DTİ mi, 1.3 CDTİ mi yoksa 1.7 CDTİ den yana mı kullanayım. ne dersiniz?
  • vallahi ibrahim 1,7 bulabilirsen piyasada kullan tercihini. ama yok. bugün ankarada 3 bayi aradım, 2007 kalmamış zaten, 2008 in de 1,7 si yok. 1330 ytl mazot yardımı varmış, 28000 civarı fiyat veriyorlar. biz de yıl sonu kampanyalarıyla 2007 yi iyi fiyata alırız diyorduk, ya ayak yapıyorlar 2007 bitti diye, ya da ankarada yok. sen buldun mu ki?

ısuzu motoru ilk defa senden duydum. cdti motor fiat-opel ortak yapımı. dobloyla opelin motoru aynı. ben doblodan nefret etmeme rağmen -tipi, işçiliği açısından- 90-100 kg ağır olmasına rağmen doblonun motor performansı daha iyi gözüküyor. fiyat farkını kabulllenirsen ve de bulabilirsen 1,7 en iyi tercih olur.

yalnız bu 1,7 işini ben anlamadım, bir gariplik var burada, sen 2008 modellerin fiyatını ilan edip piyasaya sürüyorsun ama ankarada araç yok, 2007 lerde de böyleydi bu. var bişeler.
  • ford connect tr sartlari icin 1 numara ama volkswagen caddy nin eline su dökecek arac yok türkiyede saglam dersen saglam konfor dersen full guc dersen sinifinda lider tipini biraz sevmedim ama yinede hafif ticarilerin icinde en albenili
  • dragotreis opel comboların 2004 yılına kadar olan 1.7 leri ISUZU motoruydu. 2005'ten itibaren üretilen ve türkiye'ye az sayıda ve siperiş üzerine getirilen 1.7 lerde CDTİ general motor bulunmaktadır. senin bu konuda bir bilgin yok sanırım. 1.7 CDTİ lerin hususi versiyonlarından satılık olan var mı? bana haber verir misin?
  • Caddy ve Connect Çok İyi Hafif Ticari Araç BunLar

Doblo da İdare Eder Aslında
  • quote:

dragotreis opel comboların 2004 yılına kadar olan 1.7 leri ISUZU motoruydu. 2005'ten itibaren üretilen ve türkiye'ye az sayıda ve siperiş üzerine getirilen 1.7 lerde CDTİ general motor bulunmaktadır. senin bu konuda bir bilgin yok sanırım. 1.7 CDTİ lerin hususi versiyonlarından satılık olan var mı? bana haber verir misin?

evet bilgim yok ama 1,7 leri hep dti gördüm ben. rastlamamış olabilirim. 1.7 cdti satılk ben de arıyorum ama yok. özellikle bekledik yıl sonunu 1,7 alalım diye ama yok diyor opel.
  • abi bence en iyisi kangoo cünkü en iyi ticari arac o simdi hangisinin 80PS gücü var hangisi daha iyi duruyo bence en iyi kangoo
  • Fiat Doblo,Türkiye Şampiyonu ünvanını koruyor!

Haber Kayıt Tarihi : 15.01.2008

Fiat, 2007’yi mutlu kapattı. Daralan pazara rağmen hem ticari hem de binek otomobil kategorisinde pazar payını artırabilen tek marka olan Fiat’ın pazar payı, 2006’ya göre toplam 1.3 puan arttı.

Pazar payını geçen yıla oranla yüzde 7 artırarak yüzde 17.1’e ulaşma başarısı gösteren Fiat Ticari Araçlar, toplam 40 bin 561 adetlik satış gerçekleştirdi. Fiat Ticari Araçlar, 2007’nin son ayında gerçekleştirdiği 7 bin 870 adetlik satışla tarihinin en yüksek aylık satış rakamına ve Aralık içinde yüzde 20.1’lik pazar payına ulaştı.

- Doblo birinciliği kimseye kaptırmadı

Bursa’da üretilip tüm dünyaya ihraç edilen Fiat Doblo, 2007 yılında da sınıfının en çok satan modeli oldu. Aralık ayında 6 bin 738 adet satan Fiat Doblo, son 7 yılın aylık satış rekorunu da kırma başarısı gösterdi. Türkiye’de pazara sunulduğu 2001 yılından bu yana sınıfının tartışmasız lideri olan ve 700 binden fazla üretilen Fiat Doblo, 2007 yılında ulaştığı 34 bin 68 adetlik satış rakamı ve yüzde 14.4’lük Pazar payıyla 2007 yılında da sınıfının en çok satan modeli olarak, son 7 yılın liderliğini devam ettirdi

- Fiorino’dan süper başlangıç

Fiat Ticari Araçlar ailesine en son katılan Fiat Fiorino da yollara çıktığı Aralık 2007’de gerçekleştirdiği 600 adetlik satış ile ilk ay hedefini aştı. Fiorino’nun ulaştığı bu satış adedi kendisiyle aynı dönemde satışa çıkan segmentin diğer modellerinin toplamının 3 katından bile daha fazla.

- “Ticaretin En Büyüğü” hedefine ulaştı

“Ticaretin En Büyüğü O” sloganıyla Kasım 2006’da yollara çıkan Fiat Ducato, 2007 sonuna kadar belirlenen 5 bin adetlik satış hedefine ulaşarak beklentileri boşa çıkarmadı. Haziran 2007’de Ducato ailesine katılan minibüs verisyonuyla birlikte sadece 2007’de 4 bin 445 adet satan Fiat Ducato, segmentinin en çok satan ithal modeli olma başarısı gösterdi.

• kangooo
  • quote:

Orjinalden alıntı: volvocu40

abi bence en iyisi kangoo cünkü en iyi ticari arac o simdi hangisinin 80PS gücü var hangisi daha iyi duruyo bence en iyi kangoo

80 beygire güç mü diyorsun? doblo - connect -caddy hepsinde 105-110 beygirlik motorlar var...
    ayrıca kangoo çok yüksek, dengesiz ve yol tutuşu çok kötü...
    zaten 3 aya bu seri bitiyor - bence diğer 3 araçla kıyaslanamaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: liberoz

Fiat Doblo,Türkiye Şampiyonu ünvanını koruyor!

Haber Kayıt Tarihi : 15.01.2008

Fiat, 2007’yi mutlu kapattı. Daralan pazara rağmen hem ticari hem de binek otomobil kategorisinde pazar payını artırabilen tek marka olan Fiat’ın pazar payı, 2006’ya göre toplam 1.3 puan arttı.

Pazar payını geçen yıla oranla yüzde 7 artırarak yüzde 17.1’e ulaşma başarısı gösteren Fiat Ticari Araçlar, toplam 40 bin 561 adetlik satış gerçekleştirdi. Fiat Ticari Araçlar, 2007’nin son ayında gerçekleştirdiği 7 bin 870 adetlik satışla tarihinin en yüksek aylık satış rakamına ve Aralık içinde yüzde 20.1’lik pazar payına ulaştı.

- Doblo birinciliği kimseye kaptırmadı

Bursa’da üretilip tüm dünyaya ihraç edilen Fiat Doblo, 2007 yılında da sınıfının en çok satan modeli oldu. Aralık ayında 6 bin 738 adet satan Fiat Doblo, son 7 yılın aylık satış rekorunu da kırma başarısı gösterdi. Türkiye’de pazara sunulduğu 2001 yılından bu yana sınıfının tartışmasız lideri olan ve 700 binden fazla üretilen Fiat Doblo, 2007 yılında ulaştığı 34 bin 68 adetlik satış rakamı ve yüzde 14.4’lük Pazar payıyla 2007 yılında da sınıfının en çok satan modeli olarak, son 7 yılın liderliğini devam ettirdi

- Fiorino’dan süper başlangıç

Fiat Ticari Araçlar ailesine en son katılan Fiat Fiorino da yollara çıktığı Aralık 2007’de gerçekleştirdiği 600 adetlik satış ile ilk ay hedefini aştı. Fiorino’nun ulaştığı bu satış adedi kendisiyle aynı dönemde satışa çıkan segmentin diğer modellerinin toplamının 3 katından bile daha fazla.

- “Ticaretin En Büyüğü” hedefine ulaştı

“Ticaretin En Büyüğü O” sloganıyla Kasım 2006’da yollara çıkan Fiat Ducato, 2007 sonuna kadar belirlenen 5 bin adetlik satış hedefine ulaşarak beklentileri boşa çıkarmadı. Haziran 2007’de Ducato ailesine katılan minibüs verisyonuyla birlikte sadece 2007’de 4 bin 445 adet satan Fiat Ducato, segmentinin en çok satan ithal modeli olma başarısı gösterdi.

valahi dobloya da benden

zevk meselesidir, kimsenin aracını kötülemek için söylemiyorum.

çok satması türkiyede fiat alt yapısı ucuz parçası, satılabilirliği için bence. şahin-doğanın yerini almıştır bence. sağlam olmadığını da bir çok kazada gördüğüm için iyice soğudum. motoru çekişi az yakması iyi olabilir, ama yol tutuş-sağlamlık açısından son sıralarda bence.

• imzamda yazıyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: LazRaiL53

quote:

Orjinalden alıntı: doblom

quote:

Orjinalden alıntı: bucakli

quote:

Orjinalden alıntı: LazRaiL53
    Çünkü bende de 2006 1,3 CDTI
    Doblo ise kamyon gibi ne gidiyor ne de duruyor.

aynı motor senin combo'da da kullanılıyor
    ikiside 1.3 multijet-cdti
    combo sadece ağırlık farkından seri olabilir
    yoksa başka türlü ikisinde de aynı motor var...

ya bu comboculara şaşırıyorum şimdiye kadar en az 4-5 combo sahibi combo cdti daha iyi dediler doblo 1.3 multijet ten.birçoğu opel in o motoru fiat tan aldığını ve ikisinde de aynı motor un olduğunu duyduklarında bir daha topic e uğramadılar

Valla doblonun motorunu bilmem ama opelin motoru GM yani General Motor bilmiyorum daha önce duydunuz mu??Eğer doblo da aynı motoru yani GM yi kullanıyorsa diyecek lafım yok.

Opel Combo 1.3 cdtı. Palio motoru ile aynı. FIAT ın bulmuş olduğu teknolojiyi kullanıyor. Sadece Opel değil, şu an yeryüzündeki bütün markalar, dizel araçlarında FIAT ın ürünü olan comman rail teknolojisini kullanıyorlar ;)

Saab 1.9 150 hp lik dizel motorlarını FIAT tan alıyor. Bu markalara Lancia ve Alfa Romea da dahildir.

BU arada FIAT Doblo' 2001 yılında piyasaya çıkmıştır ve çıktığı yıldan beri MPV sınıfında en çok satan araçtır.

Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yunus Kahraman -- 15 Şubat 2008; 10:08:41 >

• bilip bilmeden konuşma o dediğin motor fiatın motoru filan değil genaral motorun ürünüdür saab opel fiat olsun bu motorları kullanıyorlar ondan sonra burda konuş
  • yoğurdu ekşi olanı bulamazsınız.
    hepimiz yeni bir şey alırken bir yığın araştırma-izlenim edinip ona göre karar veriyoruz.
    duygularımızla mantığımız arasına da sıkışıyoruz.herkesin bir önceliğinin veya kullanım amacının olması da ayrı bir konu.
    sonuç:DOBLO
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.