- x
TÜM HAFİF TİCARİ ARAÇLAR(Anketli)
525 Cevap140480 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     1 2 3 4 5 6 [8]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
[Poll]

TÜM HAFİF TİCARİ ARAÇLAR(Anketli)

Volkswagen caddy
  32% (346)
Fiat Doblo
  19% (211)
Ford Connect
  15% (162)
Mercedes vaneo
  8% (93)
Opel Combo
  8% (87)
Renault Kangoo
  7% (78)
Peugeot Partner
  4% (44)
Cıtroen Berlingo
  2% (22)
Skoda Roomster
  2% (22)

Toplam oy : 1065

(en son oy tarihi : 10 Eylül 2014; 11:45:02) 
Giriş

14841 Mesaj
15 Şubat 2007; 0:23:39 

Ya Allah aşkına azaz abi Vaneo süper araç olsaydı Mercedes üretimden kaldırmazdı diyorum sana başka birşey demek istemiyorum..

Vito iyi bir ticari, Viano da çok konforlu araç, onlara laf eden yok zaten.. Hürriyet'in jürisi onları Caddy'le aynı kefeye koymuş, ben napiyim..?

1194 Mesaj
15 Şubat 2007; 0:38:14 

kardeşim vaneo çok şahane araçmı dedim ben senin çok konforlu dediğin caddy den güvenli ve konforlu diyorum evet tutulmadı ama caddyden çok daha güvenli vede konforlu. 2001 yılında üretilen vaneonun donanımını sayayım istersen 4 hava yastığı,asr,bas,asr,abs,sunroof,deri döşeme,otomatikvites,elektrik hafızalı koltuklar,dijital klima,hız sabitleyici,ısıtmalı koltuklar,ahşap ön konsol,elektrikli aynalar vede çift sürgülü kapı(caddy de hala opsiyon olan) evet caddy tutulmuştur fakat asla vaneodan kaliteli,konforlu,güvenli değildir.vw kendine güvenseydi kangoonun,berlingonun,doblonun,vaneonun katıldığı euroncap e katılırdı.hemen touran altyapısı var demeyin teste girsin görelim sonucu...
quote:

Orjinalden alıntı: joushkun

Ya Allah aşkına azaz abi Vaneo süper araç olsaydı Mercedes üretimden kaldırmazdı diyorum sana başka birşey demek istemiyorum..

Vito iyi bir ticari, Viano da çok konforlu araç, onlara laf eden yok zaten.. Hürriyet'in jürisi onları Caddy'le aynı kefeye koymuş, ben napiyim..?

edit:esp yi unutmuşum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azaz06 -- 15 Şubat 2007; 0:39:10 >

MERCEDES ======== "KONFOR,GÜVEN,PRESTİJ "

14841 Mesaj
15 Şubat 2007; 0:54:41 

Eğer ilk başlarda dikkat edicek olursan Vaneo'yu ayrı tuttum hep.

Çünkü o bir ticari araç değil. Ruhsatında ticari yazan, eski kasa A serisi üzerine kurulu bir araç. 45 bin lira olan fiyata da bu donanımlar dahildi evet.

Ben Vaneo'yu daha değişik bir kulvarda görüyorum. Mesela Chrysler Grand Voyager'ın ufak, Alman versiyonu diyebiliriz.. Caddy'nin rakibi diğer makaslı araçlardır..

Hadi iyi geceler abi, aman daha fazla tartışmayalım Alla kaza bela vermesin, Vaneo güzel araç ama tutmadı işte. Oturtamadılar bir türlü

1194 Mesaj
15 Şubat 2007; 0:58:43 

Allah hiç kimseye kaza vermesin sonuçta herkesin aracı kendine güzel iyi geceler

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
15 Şubat 2007; 1:08:34 

kısa ve güzel cevap
quote:

Orjinalden alıntı: azaz06

Allah hiç kimseye kaza vermesin sonuçta herkesin aracı kendine güzel iyi geceler

3182 Mesaj
15 Şubat 2007; 8:39:32 

vaneo'nun insanların gözündeki mercedes imajını zedelediği için üretimden kaldırıldığını söyledi eskişehir'deki mercedes yetkilisi...bunun nedeni de ticari kullanım için modifiye edilen A kasasının,diğer modellere göre daha fazla şikayet almasıymış...

KASTAMONU - SERBEST MİMAR - 17.04.1980

613 Mesaj
16 Şubat 2007; 21:25:57 

WALLA BEN DOBLO ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM AMA CADDY ÇOK HOŞUMA GİDİYOR PARAM OLSA CADDY ALIRIM AMA BİRDE BUNLARIN VERGİLERİ ÇOK FAZLAYMIŞ Bİ BİLGİNİZ VARMI BEN TİCARİ AMAÇLI KULLANMIYCAM AİLE ARABASI OLARAK CAMLI VE KOLTUKLU KULLANCAM BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM

EXPERT FLOORING LTD.

dodge sprinter 3500 cdi
bmw 335i coupe
chrysler town country

1194 Mesaj
17 Şubat 2007; 0:02:21 

caddy vaneodan daha fazla şikayet alıyo www.sikayetvar.com vs fakat sonuçta mercedes gibi büyük firma caddyden daha azda şikayet alsa bile şikayet alacak firma olmadığını düşündüğü için kaldırmıştır saygı duyarım sonuçta en kalitesi mercedes
quote:

Orjinalden alıntı: plateau

vaneo'nun insanların gözündeki mercedes imajını zedelediği için üretimden kaldırıldığını söyledi eskişehir'deki mercedes yetkilisi...bunun nedeni de ticari kullanım için modifiye edilen A kasasının,diğer modellere göre daha fazla şikayet almasıymış...

359 Mesaj
18 Şubat 2007; 22:53:27 

ankete baksanıza en iyi ticari araç ne 180 oyla 1. caddy

mercedes iyi olsa 4-5. olmazdı heralde

şekil olarak mercedesten ve forddan iyi

mercedes gibi küçük lastik kaput bölümüne baktınızmı böyle arabayı kim ne yapsın

bence doblonunda şıklığı var en azından forddan iyi

bencede caddy 1.9 TDİ 105 PS

[color=

6 Mesaj
20 Şubat 2007; 7:33:53 

Arkadaşlar CADDY Life'ın ticari sınıfta çıkma ihtimali var mı? Kampanyalar beni düşündürüyor, life çıkmak üzere gibi ama binek sınıfta çıkarsa çok pahalı olur. Bu arada ben de Caddy DSG almayı düşünüyorum, oyumu da CADDY ye verdim tabi...

2958 Mesaj
19 Mart 2007; 9:03:49 

bir arkadaşımda doblo 1.3 multijet var. İşi sürekli şehir dışında olduğunan az yakar ümidi ile almıştı. bana ortalama 140ykr. yakıyor derdi ve öve öve bitiremezdi. Bir depo eurodieselle 1.000km gidebilddiğinden bahsederdi. Geçenlerde aracını 40.bin lik bakıma verdi. Yerine 2 gün 1.9 65hp kangoo kullandı. Geldiğinde hayret le bana
"Yaw 120YTL lik mazot ile 1200km ye yakın yol gittim benim arabanın deposu 140ytl alıyor ama 1000km nin üstüne zor çıkıyorum demekki benim 1.3 doblo 1.9 kangoo dan daha fazla yakıyormuş" dedi

Yani sizin anlayacağınız 1.3 multijet alanlar çok fazla yakıt tasarrufu sağlamıyor. 1.3 h5hp lik motor 1350kğ. bir kasayı taşırken boşken bile 350kğ. yük ile kalkıyor bence. Bir de Rize veya Trabzon gibi dağlık şartlarda yüklü iken kullandığınızda kalkış ve hızlanmak için daha fazla gaza basmak zorunda kaldığınızdan motoru yeterli gelmiyor. Ben tofaş bayisinde neden 1.3 90hp lik motor yerine 1.3 75hp lik motor kullanılıyor bu kasaya 90hp lik motor daha iyi giderdi dediğimde aldığım yanıt enteresandı.

O zaman 1.9 105 hp yi kimseye satamayız.

İşte Türkiyenin gerçekleri. Koç gurubu yıllardır tenekeden bozma kuş serisini cılkını çıkara çıkara bize satmadılar mı?. Ne zamanki çalacak yada kalitesini düşürecek bir yeri kalmadı tuttular üretimden kaldırdılar. ya da dünya ya daha fazla rezil olmamak için.
Ama kabahat sadece koç gurubunda mı. Türk halkı da 2. elde iyi satılıyor diye aynı paraya daha doanımlı ve daha konforlu bir araba almak yerine kuş serisi araçlara yıllarca para vermediler mi?. Şimdi doblo nun dış görünümü gayet hoş ve çok baba gibi bi araba. Ama ya içine bindiğinizde kalitesi düşük plastik iç aksamının yaydığı kokular yüzünden araını çalıştırmadan evvel mutlaka iki pencereyi açan ve havalandıran arkadaşlarım var.
Bence Arabanın içi çok önemli zira siz hep içindesiniz ve yaşam alanınız orası. Bu yüzden ben cady ye bu sınıfta rakip olacak bir araba yok diyorum

doblo'yu ilk kullandığımda (1.3 75 hp) düz yol performansı beni oldukça şaşırtmıştı. Ama boşken hafif bir rampada kalkmak istediğimde sanki ayağımın altında gaz pedalı bitti gibi geldi bana. Bu 1.3 75hp lik doblo genelde bizim karadeniz in dağlık kesimlerinde değil de anadolu gibi düzlük alanlarda daha çok beğenilir diye düşünüyorum.

...::: İnsanın kazandığı paradan değil paranın kazandığı insandan korkulur :::...

Uzaklaştırılmış
19 Mart 2007; 9:15:04 

1.3 90 hp dobloda standart partikül filtresi var.

maliyeti de yüksek.sökülüp iç piyasaya da verilmesi extra ar-ge

ilerde kanunlar avrupa seviyes,ne gelirse zaten bütün firmalar filtreyi takacak.

onun bunun lafıyla tofaşı karalamayın.

1.9 un performansını da isteyen müşteri her zaman mevcut.

sadece 1.3 satılmıyor.

12 Mesaj
20 Mart 2007; 12:47:26 

0

Uzaklaştırılmış
25 Mart 2007; 22:44:17 

bu araç kimin? bence hiç hoş değil.

Uzaklaştırılmış
25 Mart 2007; 22:51:15 

O değilde opel, combo ya kasa değişikliği yaparmı sizce? düşünüyormu acaba?

Valla corsaya bir bakın eski corsadan hiç eser yok comboyuda değiştirirse o şekilde değiştirir diye düşünüyorum. siz ne dersiniz?

1455 Mesaj
25 Mart 2007; 23:04:18 

eleştirilere açık olmak lazım. hiçbir arac mükemmel değildir. hem onu da bi kenara bıraktık her insan birbirinden faklıdır ve bu farklılık farklı yorumları da beraberinde getirir. yani karalama değil bu eleştiridir. bu yüzden doblo(tofaş) mükemmelmiş gibi karalama yapmayın demek uygun düşmez. ayrıca siz bu sözlerinii satış temsilcilerine söylemeniz gerekiyor. adama baksana 1.9 un satmaması korkusuyla 1.3 90hp yi satışa sunmadıklarını söylemişler.

ayrıca arkadaşın tofaşın kuş serisi ile ilgili değerlendirmelerine sonuna kadar katılıyorum. tofaş bu yönüyle hep eleştirilmiştir ve eleştirilecektirde. gercektende bir doğan parasıyla alınacak öyle donanımlı araclar varki bunları görmezden gelmek mümkün değil.
quote:

Orjinalden alıntı: Akincl

1.3 90 hp dobloda standart partikül filtresi var.

maliyeti de yüksek.sökülüp iç piyasaya da verilmesi extra ar-ge

ilerde kanunlar avrupa seviyes,ne gelirse zaten bütün firmalar filtreyi takacak.

onun bunun lafıyla tofaşı karalamayın.

1.9 un performansını da isteyen müşteri her zaman mevcut.

sadece 1.3 satılmıyor.

...::: VW CADDY 2012 2.0 TDI GÜMÜŞ GRİ :::...

14841 Mesaj
25 Mart 2007; 23:14:33 

Ben bu partikül filtresinin Türkiye'deki araçlarda niye kullanılmadığını merak ediyorum. Çevrenin temiz kalmasını sağlayan bir filtre değil mi sonuçta? Bildiğim kadarıyla egzoz emisyonlarını azaltıyor. Ama Türkiye'de satılan araçlara koymuyorlar. Neden?

Uzaklaştırılmış
25 Mart 2007; 23:24:18 

quote:

Orjinalden alıntı: kapadokyalı

eleştirilere açık olmak lazım. hiçbir arac mükemmel değildir. hem onu da bi kenara bıraktık her insan birbirinden faklıdır ve bu farklılık farklı yorumları da beraberinde getirir. yani karalama değil bu eleştiridir. bu yüzden doblo(tofaş) mükemmelmiş gibi karalama yapmayın demek uygun düşmez. ayrıca siz bu sözlerinii satış temsilcilerine söylemeniz gerekiyor. adama baksana 1.9 un satmaması korkusuyla 1.3 90hp yi satışa sunmadıklarını söylemişler.

ayrıca arkadaşın tofaşın kuş serisi ile ilgili değerlendirmelerine sonuna kadar katılıyorum. tofaş bu yönüyle hep eleştirilmiştir ve eleştirilecektirde. gercektende bir doğan parasıyla alınacak öyle donanımlı araclar varki bunları görmezden gelmek mümkün değil.

Satış temsilcilerinin lafıyla hareket etmeye gerek yok

filtre gerektiği zaman standart olucak.tüm üreticiler bunu uygalayacak

doblo parasını sonuna kadar hakediyor.

karalamanın anlamı yok.filtre olayını da anlamışsındır umarım.

doğan da iç pazara yıllardır verilmiyor.

ikinci el de yine de tutulması.vatandaşın tercihidir.doğan sebebiyle tofaş ı kötülemenin artık mantığı yok.

zorla satılmıyor.

vw de dünya üzerinde sadece bizde opsiyonel abs li polo satıyor.

bunu da görüp eleştirmen dileğiyle.sadece tofaş ı eleştirmek yersiz

halk aracı brezilya üretimi fox dan bahsetmiyoruz.2007 model 27 milyara satılan bir araçta abs opsiyonel olmamalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akincl -- 25 Mart 2007; 23:27:40 >

Uzaklaştırılmış
26 Mart 2007; 0:04:26 

bir çok kişi kangoo yu övmüş bu topicte olmasa bile başka topiclerde gördüm. Bana bu arabayı övmeyin arkadaşım. Arabada güvenlik namına bişe yok 1 çok yüksek bir araç yolda giderken çok aşırı savuruyor 2 konfor donanım hiç bişe yok 3

tutmuş bana bunu övüyosunuz. Adam daha en basitinden bir CD calar atmıyor arabaya be ! Bizdede vardı kangoo 2004 model sıfır çekmiştik. Babam kaza geçirdi 70 km hızla giderken savuruyor, frene basıyor araç hiç oralı değil durmak yerine dahada savuruyor şarampole burun üstü düşüyor. Arabayi bir gördüm hışş... CANA GELMESİN MALA GELSİN ama yok abii 60 km hızla giderken bir araç durmuyosa ben arabaya araba demem. VE BU YÜZDEN BABAMDA SOĞUDU BENDE SOĞUDUM. ve gittik sıfır opel combo çektik. daha 1 sene olmadı. Oda araba buda araba! ben bununla 120 km hızla giderken frene bir dokunuyorum araba olduğu yerde kitleyip kalıyor. neden? çünki adam güvenlik koymuş ABS-EPS cart curt ne ararsan var!!! 4 tekerin disk olması büyük bir avantaj zaten.

Combo sınıfında ilk olmasada ikinci olabiilecek bir araba. kendi arabam diye övmüyorum ama benim gözümde öyle.. güvenliğinden konforuna kadar yapmış adamlar Haa corsaddan bozma olabilir satıyor ya siz ona bakın!!

Kangoo ya gelince adam en basitinden cd çaları koymazken kaldı ona ABS EPS ekleyecek!!! peeeh! satış oranı comboya göre fazla sebebide az yakması doğru bizim 1.3 CDTİ den az yakıyor. Ama konfor+güvenlik istiyosanız seçim sizin.

1455 Mesaj
26 Mart 2007; 0:18:55 

evet ben de eleştiriyorum polonun abs siz satılmasını hatta arka frenlerde kampana kullanmaya başlamışlar bu da kötü bir durum. ayrıca abs nin opsiyonlu olması sanki doğuştan kaynaklanıyo gibi geliyo bana.

ayrıca filtre ile ilgili açıklamana bişey demedim doğrudur. ama bunu esas olarak satış temsilcisinin demesi gerekirdi. doğan sebebyle tofaş eleştirilmesi gerekir nedenmi? yıllardır o derece kötü arabaları o fiyatlara sattılar şimdi ise gayet iyi araba üretebiliyorlar. madem böyle araba yapabiliyordunuz 2000 li yıllara kadar neden bu kadar kötü araba ürettiler. işte eleştirilen kısım bu bence. yani birden bire bu kadar güzel araba üretmeye başladılarki kuş serisinden bunlara geçiş baya şöyle bi 4 basamak atlamak gibi oldu. tabi vatandaş bu kadar kötü olan kuş serisi arabalara yoğun rağbet edince tofaş değşikliğe bile lüzum görmeden arabaları sattı yıllarca. herneyse bu hala eleştirlilebilir. ama bu şuanki üretilen arabalarla ilgili değil doğrudan.

doblo parasını hakeden bir araçmı sorusunun yanıtı herkese göre değişir. kimi kullanıcılar beklentileri gereği dobloyu tatminkar bulmazlar. mesela karadenzde bu yorumları yazan arkadaş gibi. karadenizin doğa koşulları gereği doblo pek hoşuna gitmemiş yakıt yönünden ve performans yönünden. bunu da hoş karşılamak lazım olabilir. ama sende hakediyo diyosun ona da çok itiraz etmem çünkü ben satın alıp kullanmadım doblo 1.3ü.

...::: VW CADDY 2012 2.0 TDI GÜMÜŞ GRİ :::...

2958 Mesaj
26 Mart 2007; 8:48:32 

Ben cady'yi almadan evvel Opel Combo düşünüyordum. Özellikle City Plus modelini çok beğeniyordum. Hem içte hemde dış da işçilik kalitesi doblodan ve Ford'dan daha iyi. Motoru 1.3 75hp ve 1.7 100hp.zaten 1.3 75hp lik motor doblo ile aynı motor zira fiat multijet i general motor ile birlikte geliştirmiştir
1.7 100hp modeli de yakıt tüketiminde nerdeyse 1.3 75hp ile aynı performansı sergiliyor. 1.7 100hp lik seçeneği daha uygun gibi geliyor. Zira Doblo da olduğu gibi combo da da kasa ağırlığı yakıt tüketimini 1.7 100hp civarlarına getiriyor.

Sürüş pozisyonunun bir taksi gibi olması onun corsa dan alınıp yüksek tavanlı bir model haline getirilmesindendir. Evet belki corsadan alınma bir model ama bence başarılı bir tasarıma ve işçiliğe sahip. Bence de bu sınıfta cady den sonra 2. araç Opel Combo dur. Eğer Opel diğer modellerde özellikle corsa da yaptığı başarılı değişimi comboya uyarlar ve biraz daha yüksek sürüş pozisyonu sağlarsa daha iyi olur. Tabii parça fiyatlarının cady gibi pahalı olması alıcıları doblo connect yada kangoo ya yönlendiriyor.
Fakat bu arada değinmeden geçemeyeceğim peugeot un partner modeli de baaşrılı ve istikrarlı bir satış grafiği yakalamış durumda. Sanırım onunda yakınlarda yenilenen kasasını görmeye başlarız.

Fakat Cady de Combo da daha çok aile içi kullanımı için daha uygun. Öyle yük vurup dağ bayır tüm türkiyeyi dolaşacağım servisi de parçaları da ucuz olacak diyorasanız doblo veya connect alın derim.

Renault kangoo nun sadee yakıt avantajı var. Burda Fiat ı bir zamanlar kuş serisi tenekeden bozma araçları sattığı için eleştriyorsak renault u da kangoo gibi yarı teneke yarı bakalitten bozma bir aracı türk tüketicine sattığı için daha çok eleştirmemiz lazım diye düşünüyorum. Arkadaşın da dediği gibi kangoo da ABS dahi yok. Güvenlik yok. Ticari bir sınıfta da olsa rakiplerinin çok çok gerisinde. Almayı düşünenler varsa bir kez daha düşünsün derim.

Bence sıralama şu şekilde olmalı

Cady
Combo
Connect
Doblo
Partner
Kangoo

...::: İnsanın kazandığı paradan değil paranın kazandığı insandan korkulur :::...

701 Mesaj
26 Mart 2007; 9:59:05 

komşumun var kangoo su ön taraf komple plastik varmı böyle bir araba? neymiş çürüme yapmazmış :) yaw araba 120 den sonra vaaan vuunn diye sesler çıkarıyor.. kangoo yu kötülemiyorum tamam adamlar düşünmüş yapmış ama sadece yakıt tasarrufu olarak en ön sırada okadar.

Kangoo mu combo mu dersen? combo önde gelir

1 Mesaj
22 Nisan 2007; 16:24:36 

quote:

Orjinalden alıntı: miraz.miraz

bu forumda doblo kullanısı çok fazla değil biraz da vw kalitesi olduğu için o önde şu an

selam zaten iş orda bitiyor vw olması birazdan öte..

PERCUSSIONIST ALPAY KELEŞ®

1662 Mesaj
23 Nisan 2007; 15:13:29 

doblo turkıyede daha tutulan bır arac bu sabıt cedı suana kadar cıkan arabalardan bırazdaha pahalı nedenı kalıtesı tercıhı herkez once doblodan yapar fıyat avantajı sayesınde tıcarı dede cok basarılı bı arac

“Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır.”
Bertrand Russell

359 Mesaj
27 Nisan 2007; 16:45:33 

quote:

Orjinalden alıntı: azaz06

kardeşim vaneo çok şahane araçmı dedim ben senin çok konforlu dediğin caddy den güvenli ve konforlu diyorum evet tutulmadı ama caddyden çok daha güvenli vede konforlu. 2001 yılında üretilen vaneonun donanımını sayayım istersen 4 hava yastığı,asr,bas,asr,abs,sunroof,deri döşeme,otomatikvites,elektrik hafızalı koltuklar,dijital klima,hız sabitleyici,ısıtmalı koltuklar,ahşap ön konsol,elektrikli aynalar vede çift sürgülü kapı(caddy de hala opsiyon olan) evet caddy tutulmuştur fakat asla vaneodan kaliteli,konforlu,güvenli değildir.vw kendine güvenseydi kangoonun,berlingonun,doblonun,vaneonun katıldığı euroncap e katılırdı.hemen touran altyapısı var demeyin teste girsin görelim sonucu...

edit:esp yi unutmuşum

oyüzden tutulmadı dimi
azaz06 iyi diyosun hoş diyosun ama niye tutulmadı onu yaz
bana göre tipi kayıktı önüne bak ekmek bıçağıyla kesmiş gibi yamukk

[color=

359 Mesaj
27 Nisan 2007; 16:50:16 

quote:

Orjinalden alıntı: herdoks

0

bu ne önüne tümsek çıksa geçemez be bu bencede hiç hoş değil zaten çirkindi daha beter olmuş

[color=

48 Mesaj
3 Mayıs 2007; 3:18:25 

Öncelikle ikinci el araç alınacaksa bu iş tam bir kısmet işi.1.9 Jtd doblo kullanmış ve hayran kalmıştım.Kangoo'nun sınıfındaki en kötü araç olduğunu düşünüyordum.Ancak karşıma 2001 model 45.000 km.de Kangoo çıktı.Kapalı garaj arabası çift kapı orjinal koltuklu klimalı çift airbag ABS gıcır gıcır bir otomobil.Fiyatı da uygun.Üstelik ben dizel düşünürken 1.4 benzinli.Bir an bile düşünmedim aldım.Çok param olsaydı daha yenilerine ulaşabilseydim ya da sıfır olsaydı tercihimi doblodan yana kullanırdım.Ankette de dobloya oy verdim.Ancaaaak kangoo öyle kütük gibi bir araba falan değil.Kullanımı dobloya göre biraz daha hantal olabilir ama bir kere doblodan çok daha sağlam olduğunu hissettiriyor.Öyle tıngır tıngır boş bir araba değil.Yol tutuşundan hiç şikayetçi değilim.Amortisörleri kasisleri ve hafif darbeleri hissettirmeyecek kadar yumuşak fakat uzun yolda ve virajda güven verecek kadar sert.Yol tutuşunun bir binek araba kadar iyi olmasını kimse bekleyemez zaten.Yol tutuşu binek kadar iyi olsun derseniz paraya kıyıp Caddy alacaksınız.Caddy'i bu sınıfın dışında ayrı bir kategori olarak değerlendiriyorum ben.Bundan önceki arabam Hyundai accent idi.Accent iyi otomobiller sınıfında olmasa da sonuçta bir binek otomobildi ve ben kangooyu uzun yolda ve virajlarda accent rahatlığıyla kullanabiliyorum.Lastiklerim de eski olmasına rağmen hiç tedirgin etmiyor. Aynı kullanım koşullarda doblo özellikle de yüklü değilse rahatsızlık verecek ölçüde zıplatıyor.Ufacık bir kasiste bagajdan gelen tangır tungur sesler de cabası.Amortisörler sert ama yol tutuşu daha iyidir diyeceksiniz ama doblo virajlarda çok daha fazla yan yatıyor tedirgin ediyor.Kangoonun frenleri de yeterince hassas ve çabuk tepki veriyor.(bunda benim aracımın ABS li olması etkili olabilir)Kullanımı dobloya göre biraz daha hantal olmasına rağmen boyutları gözönüne alındığında şehir içinde doblodan daha kıvrak olabiliyor.
Yazının başında da söylemiştim.Dobloları beğeniyorum.Kullanımı çok zevkli ve eğlenceli.Daha büyük.Dizaynı daha yenilikçi.Daha güçlü.Ama kangoo da öyle yabana atılacak bir araba değil.Kütük gibi falan denildiğini görünce yazma ihtiyacı hissettim.Aynı km.deki doblo ve kangooları kıyasladığınızda kangoonun sağlamlığı açıkça görülüyor.Bu iş biraz Şahin ve Broadway kıyaslamasına benziyor.İkisininde sıfır kilometre olanını gözönüne alın(20 li yaşlarda olanlar bunu pek yapamayacak galiba)Başta şahin daha büyük daha konforlu rahat ve yol tutuşu daha iyi gibi görünecektir.Aynı araçları bir de üzerinden 10 yıl geçtikten sonra kullanın ne demek istediğimi anlayacaksınız.
Şahsi görüşümdür.Sıralama yapacak olursak:
1.Caddy(Bindim)
2.Transit yada Turneo Connect(Kullandım)
3.Doblo(kullandım)
4.Kangoo(halen kullanmakta olduğum)
5.Partner(Bindim)

Vaneo ve Combo hakkında ise hiçbir tecrübem yoktur.Mercedes elbette güzel birşey yapmıştır ama üretimden kalkmış olması bir dezavantaj.Opele gelince o da bir alman ve üstün yönleri mutlaka vardır.Ancak bu sınıf bir araç için altı çok alçakmış gibi görünüyor.Sanki bir SW araçmış da sağından solundan zorla çekilip genişletilmiş gibi.Altının yere yakın olması bir yol tutuş için avantajdır ama yük taşımayacaksam ya da özel kullanımda yeri geldiğinde 7-8 arkadaşımı doldurup gidemeyeceksem kafama esen herşeyi bagaja doldurmayacaksam neden bu sınıf bir araç alayım ki?Yol tutuş istiyorsamalçak bir coupe alırım değil mi ama?
Sevgiler-saygılar...
4.

1460 Mesaj
30 Mayıs 2007; 10:31:06 

doblo premioyu tek gecerım hem az yakıyor hem kullanması zevkli vala pederin toyotasını tokatlıo :) rahatlık ve şekliyle

Uzaklaştırılmış
30 Mayıs 2007; 13:07:22 

Caddy bencede

7 Mesaj
30 Mayıs 2007; 13:12:39 

VW CADDY

4205 Mesaj
30 Mayıs 2007; 21:11:25 

VW CADDY İÇLERİNDE EN İYİSİ,

ONDAN SONRADA FORD TRANSİT CONNECT

"Ben bir Türküm, dinim, cinsim uludur." Duyar duymaz içim titremişti. Şair bu şiiriyle 'Diril Ey Türk!' diye bağırıyor ve bizi uyanmaya çağırıyordu. Bu bağırışı duyduk, bu çağrıya uyduk. Bir arayış, uyanış ve sonunda diriliş başladı. Bir kuru kalabalık değil bir millet olduğumuzu anlamaya başladık. İbrahim Binbaşı doğru söylemiş, yeniden doğuyoruz, canlanıyoruz, diriliyoruz. Türk geri geliyor! Tarih bir millete bir kez dirilme hakkı verir. Yeniden uyursak, oyuna gelirsek, bir daha dirilemeyiz. Biz olmaktan çıkar, kaybolur gideriz. Bu sözümü unutmayın!
Yüzbaşı Kadri Bey
22 Nisan 1915

Dokuz Eylül Üniversitesi-2011

http://500px.com/FreezeTheLife

Uzaklaştırılmış
12 Haziran 2007; 22:57:29 

tutturmuşsunuz bir caddy gidiyosunuz. bu aracın ne özelliği var ya? benim gözümde opel combo varya ondan çok çok üstün bir araçtır. caddy den fazlası var eksiği yok. bunu kabullenin KAPORTA olarakta caddy i 2 kere katlar unutmayın bunu

2496 Mesaj
13 Haziran 2007; 7:38:30 

Caddy diyor herkes...Ben de aynen katılıyorum...tek sevmediğim yanı koltukları...tabi ticari araç klasmanında olduğu için çok süper koltuklar koymuyorlar...ama gaza bastnmı seni o beğenmediğin koltuğa yapıştırıyor...zaten 260 ibre var ilk gördüğümde baya bi şaşırmıştım...Birde kaporta olarak çok sağlam araç caddy...bence listenin 1.sırasını hakediyor.

Combo olayına gelince...onuda kullandım...zaten corsayı almışlar arkasına bölme yapmışlar tamam...yani alıp normal araba niyetine kulanabilirsin...gidişi yol tutuşu çok iyi...ama yüklü iken performansını bilmiyorum...ama oda harika araç...

Kangoo ların motorunu hiç beğenmiyorum...Dizel olanlarında sorun çıkıyor genellikle, komşumun kullandığı Kangoo dizel baya bi masraflı idi...2500YTL verip motor bloğunu değiştirmişlerdi..tabi tam emin değilim nesi değişmişti? ama şu kadarını söyliyim..o kadar masraf yapıp bakımı yapılan sıfır motordan bile traktör gibi fazla ses çıkıyordu...ayrıca içinede çok ses alıyordu...bu nedenle hiç sevemedim kangoo yu...

saygılar.

Fikrin kadar varsın!

7492 Mesaj
16 Haziran 2007; 9:57:24 

quote:

Orjinalden alıntı: dinar1

tutturmuşsunuz bir caddy gidiyosunuz. bu aracın ne özelliği var ya? benim gözümde opel combo varya ondan çok çok üstün bir araçtır. caddy den fazlası var eksiği yok. bunu kabullenin KAPORTA olarakta caddy i 2 kere katlar unutmayın bunu

sen gel ben sana gösterim caddy'nin ne özellikler varmış..istersen bi de COMBO al gel yanında
hafif ticari araç dedigin COMBOda hala tepesinde çubuk anten varken..CADDY ön cama entegre çift alıcı anten koyuyo beaa..elektroservo direksyon koyuyo...radyo frekanslı gaz pedalları koyuyo...hala bu caddye'de ne var diyosun beaaa..müzik sistemi yeter beaaaa..benim arabamdaki orjinal müzik sistemi hiçbir hafif ticari araçta yok..
ayrıca sen 3.viteste 120 km hıza ulaşan bi hafif ticari araç bul getir..
rahat rahat 160 km hıza ulaşan bi ticari araç getir.
sorna konus caddyle yan yana koyalım heryerine bakalım..COMBO'YU
ben COMBOYU sevrim gayet güzel araba almadan önce combo alcaktık zaten ama..TERCİHİM VW oldu.
aracımdan memnunum cillop gibi performansını hiç bişye deişmem hele teneke parçası var bitane abowww..

al işte senin combo ve BENİM CADDY..anten ney görüyonmu sen..işte VW teknolojisi orda konusur..

0

0

Ekteki dosya (2)

--v\/\/v- Volkswagen Caddy 1.6 TDI Comfortline 2012 -v\/\/v--

7492 Mesaj
16 Haziran 2007; 10:06:27 

caddyde 4 teker disk fren ABS:ASR:EPS:BAS tüm özellikler mevcut
dobloda arkalar kampana fren önler disk.arkaadaki kampna frenler bi süre sonra şişecek buda fren pedalını pompalaya zorlayacak ama caddye öle biş yok bastıgın anda tak duruyosun. ayrıca doblodaki yıgılma yok caddyde...BAS sayesinde 4 tekerdeki disklere de aynı ölçüde basınç sağlanarak araba yıgılmadan ani frenleme yapılabiliyo..daha ne olsun yukardaki arkadas diyodu ne var bu caddyde'NE YOK BU CADDY' dese daha iyi olurdu...

ayrıca caddyni koltuguna ALLAH aşkına bi oturun hiç ticari araç kullanıyo hissi verekcmi..merak etmeyin ben dobloyoda...comboyada bindim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ==>KAPADOKYALI<== -- 16 Haziran 2007; 10:10:40 >

--v\/\/v- Volkswagen Caddy 1.6 TDI Comfortline 2012 -v\/\/v--

14841 Mesaj
16 Haziran 2007; 10:10:11 

0

579 Mesaj
16 Haziran 2007; 11:13:48 

Volkswagen caddy

gerçektenn çokk süper hem dışı hem içi

334 Mesaj
28 Temmuz 2007; 15:54:55 

caddy bence

247 Mesaj
19 Ağustos 2007; 0:19:27 

quote:

Orjinalden alıntı: esculantum

caddy bence

Caddy iyi bencede ama fiyatı yüksek bulanlar Skoda Roamster alabilir hem daha uygun fiyatlıdır hem de tasarımı gerçekten şık zaten Skodayı Volkswagen aldı onun için kalite anlamında Skodaya çağ atlattılar

Hak tecelli eyleyince her işi âsân eder, Halk eder esbabını bir lâhzada ihsan eder. (Allah işi ele alinca her iş kolaylasir. O, sebeplerini de yaratip istenilenin hepsini bir anda ihsan ediverir)

402 Mesaj
20 Ağustos 2007; 0:05:15 

quote:

Orjinalden alıntı: erkangunes

0

bu arabanın jantları photoshop gibi

16632 Mesaj
20 Ağustos 2007; 0:10:53 

vw caddy

Opel Vectra 1.9 CDDesign Edition
150 ps 320 nm 6 ileri Active Select

699 Mesaj
22 Ağustos 2007; 13:40:34 

CADDY NİN GİRDİĞİ YERE BAKINIZ ÜST TARAFTA BEETLE BİLE GİREMİO MALESEFF ÜZÜLEREK SÖLÜYORUM AMA N YAPALIM CADDY BUU

U.s.A CheVRoLeT V8 6.0 Lt ((400 mt BuRNoUTS)) =CaDDy 1.9 TDI =

1825 Mesaj
22 Ağustos 2007; 13:41:18 

Fanatikliğin lüzümu yok.

2004 Accord 2.4 Executive

699 Mesaj
22 Ağustos 2007; 13:44:12 

FANATİKLİK DEĞİL BU YAPTIĞINIZ BÜYÜK HAKSIZLIK SADECE CADDY NIN N KADAR KAİTELİ Bİ ARAÇ OLDUĞUNU BELİRTMEK İSTEDİM İNSANLARIMIZ KANDIRILMASIN 4 AYDA DÖKÜLEN ARAÇLAR ALAMASIN....

İŞTE BİZ BUNA FANATİKLİK DİYORUZ

Ekteki dosya (2)

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

U.s.A CheVRoLeT V8 6.0 Lt ((400 mt BuRNoUTS)) =CaDDy 1.9 TDI =

332 Mesaj
22 Ağustos 2007; 16:51:28 

Caddy +1

Zaten oy sayısından belli oluyor en yakın rakibine 2 kat fark atmış :d

@ VOLKSWAGEN CLUB

2005 VW CADDY COMBI TDI

3775 Mesaj
22 Ağustos 2007; 17:44:35 

yaw hafif-ticari-binek araçlar arası yardımcı olunsun diye bir topic açtık nerelere geldi konu, yıldız, ncap falan tamam da, fiyat-performans-yakıt tüketimi- yedek parça + Türkiye şartları olarak değerlendirmek daha mantıklı olur diye düşünüyorum.

TÜM YAZILANLARA BAKARAK + SADECE BERLİNGO VE COMBO KULLANMAMIŞ OLARAK - PARTNER VE CORSA 1,3 CDTİ KULLANDIM- ŞÖYLE DİYEBİLİRİZ SANIRIM ;

CADDY NASIL ALIRIM?
36000 YTL VAR
MOTOR GÜVENLİK 1. SINIF AMA BİRAZ ÇOK YAKIYOR, ARKADA İŞÇİLİK ZAYIF VE SOĞUK ALIYOR + AZ DA OLSA BALATA RİSKİ VAR
CONNECT
YİNE PARA VAR, MARKASINDAN DOLAYI PARÇA BELKİ SIKINTI YAPMAZ AMA AĞIR ARABA ÇOK YAKIYOR,MAKAS DEZAVANTAJ, FİYAT+ ÇOK YAKMASI SORUN DEĞİLSE OLABİLİR
DOBLO
UCUZ, FİAT OLD. DAN PARÇA DA UCUZ,AZ YAKIYOR, 1,3 MULTİJET MOTORU HAFİF ARACI İYİ ÇEKİYOR, AMA UZUN VADEDE --ÇOK KM. YAPILACAKSA-- DİĞER ARAÇLAR KADAR UMUT VAAD ETMİYOR, YÜKSEK HIZLARDA RAHATSIZLIĞI VAR
COMBO
EN ÇOK ŞİKAYET ALÇAK KULLANIMI VE DIŞ GÖRÜNÜŞLE İLGİLİ, KİMSE ÇOK YAKIYOR PERFORMANS ZAYIF DEMEDİ, , GÜRÜLTÜ-TİTREŞİM-YOL TUTUŞ HAKKINDA RAHATSIZLIKSÖYLENMEDİ, ALMAN MALI, 1,3 MOTOR KLİMAYLA SORUN OLUR DERSENİZ,1,7 MOTORU DAHA MANTIKLI GİBİ, TEK DEZAVANTAJI YEDEK PARÇASI GÖRÜNÜYOR, EN GENEL BAKIŞLA TÜM BU ARAÇLARIN ORTALAMASI GİBİ ASLINDA,--DOBLO GİBİ FİYATI DÜŞÜK VE AZ YAKIYOR AMA CADDY GİBİ ALMAN,PERFORMANSLI OPEL MOTORU VAR, İÇ KONFORU CADDY DEN İYİ, FORDA YAKIN, CADDYYE FORDA PARA YOKSA DOBLO YERİNE BENCE COMBO :))
KANGO-PARTNER-BERLİNGO
BENCE BU ÜÇÜ MOTOR PERFORMANSI AÇISINDAN AYNI, FİYATLARI ÇOK HAFİF YÜKSEK AMA AZ YAKAN ARAÇLAR, ASLINDA PARTNER VE BERLİNGO DA RÜZGARA UYUP MOTORU KÜÇÜLTSE,(1,5-1,3 GİBİ) ÇOK DAHA REKABET EDEBİLİR HALE GELECEKLER, KANGONUN 1,5 İ SE CİMRİ AMA POMPASI HAKKINDA SIKINTILAR VAR, BU ÜÇ ARAÇTA OMAYIP DİĞER ARAÇLARDA OLAN İSE -DOBLOYU KULLANAN SÖYLESİN BEN BU BAKIŞ AÇISIYLA TAM OLARAK TESTETMEDİM- ÖZELLİKLE CADDY, BU 3 ARAÇLA AYNI HACİMLİ 1,9 DİZEL MOTORA SAHİP OLMASINA RAĞMEN 150-160-170 LE GİDERKEN GAZA BASILDIĞINDA 3. VİTESDE 100 LE GİDERMİŞ GİBİ MÜKEMMEL İVMELENMEYE SAHİP, BUNU COMBO VE FORD İZLİYOR

VARSA TARAFSIZ FİKİRLER PAYLAŞINIZ...

tüm ford araçlar bakım-servis rehberi: http://forum.donanimhaber.com/m_24210525/tm.htm

Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak.
Siyu Kabilesi

olur da 75 yıl yaşayabilirsek şu fani dünyada, sağlık için çok önemli olan uykuya günlük 8 saatten 25 yıl harcarken, iş için, yani çalışmak için, yani PARA için 10-12 saatten yaklaşık 34,5 yılımız gidiyor.. ömrümüzü bu şekilde tüketmeli miyiz? elbette çalışmalıyız ama biz bunun için mi yaşıyoruz?

2958 Mesaj
23 Ağustos 2007; 13:27:35 

[font="Tahoma"]Yaw Forum Yöneticileri tartışmanın bitmesi için oylama yapmışlar. Oylama belli sonuçlar belli. Hala daha bakıyorum forum tartışmaları nerelere gidiyor. Nedir alıp veremediğiniz anlamıyorum şu arabalar yüzünden zamanımız akıp gidiyor buralarda birbirimize bir şeyler kabul ettirmek uğruna . Dünya da tek derdimiz bu kalmış gibi ...
Kimse kimseyi bir araba markası yüzünden kırmasın kimse kimseye incitici küçük düşürücü alaylı sözler söylemesin. Arkadaşlar hepimizin arabaları bir numara. En önemlisi Allah Kazalardan Belalardan Altından Kalkamayacağımız büyük Afetlerden ve musibetlerden korusun. Herkesin Sağlığı Yerin de mi?
Haaa önemli olan bu işte başta sağlık gerisi ha caddy olmuş ha doblo ne farkeder sonuçta makine bunlar hayatımızın bir parçası veya anlamı olmazssa olmazı değil ya...
varın anlayın işte...[/font]

3775 Mesaj
23 Ağustos 2007; 16:49:22 

ekirike bravo gayet güzel yazmış....millet aldığı ya da alacağı ya da sevdiği arabayı övmese, fanatiklik yapmasa sorun yok aslında.
arabayı kullanan ya da çok yakınları falan kullanmış olanlar, tarafsız, art niyetsiz yazınca çok da faydalı oluyor forumlar. ben birsürü şey öğrendim örneğin buralardan. ama vatandaş yazmış " yok xxx araba kral, yolda ezerim, yok geçerim, yok rampada bilmem naaaparım" niye yazıyosun ki bunları?
şu kadar yakar de, bakımı şu kadar para de, parçası iyi de kötü de, pahalı de, uzun yolda şöyle de....memnunum ya da değilim de. ohhhhhhh. bu kadar işte.
alın size bi örnek, opel sayfasında vatandaşın biri gayet de faydalı bi hususda topic açmış, ankaraya yabancıyım, var mı iyi servis tavsiyeniz diye, 3-5 tane cavap geldi anca. faydalı konu ya, kimse yazmaz.
ama b.k yarıştırma olsa, hemen 50 tane yazılır.

2958 Mesaj
23 Ağustos 2007; 18:54:24 

[font="Verdana"]Evet arkadaşım sidik yarışında dünyanın önde gideniyiz. EE biz Türk değilmiyiz..Türk dediğin böyle olmalı her türlü olumsuzlukta hep birinci sırada olmalı.
Ferrariye tüp takan da biz.
Trafik kazalarında dünyada ilk sıralarda olan da biz.. sade trafik kazası olsa yine iyi. Bizimkiler biraz TRAJİK..
Alkollü araç kazalarında dünyanın önde milletleriniz
Polislere kafa tutma hatta kafa atma gibi acaip tutum ve davranışlar içinde olan da biziz.
Biri arabamıza söz söylediği zaman üzerimize b.. atılmış gibi davranan da biziz

Tabağındakileri bitirip en sonuna köfteleri bırakan da biziz. ^(Biraz konu dışı oldu ama millet serinlensin sinirlenmesin diye yazdım)

Vallahi biz neyiz bi türlü çözemedim gitii..[/font]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekirik -- 23 Ağustos 2007; 19:11:15 >

294 Mesaj
25 Ağustos 2007; 12:19:28 

quote:

Orjinalden alıntı: dragotreis

ekirike bravo gayet güzel yazmış....millet aldığı ya da alacağı ya da sevdiği arabayı övmese, fanatiklik yapmasa sorun yok aslında.
arabayı kullanan ya da çok yakınları falan kullanmış olanlar, tarafsız, art niyetsiz yazınca çok da faydalı oluyor forumlar. ben birsürü şey öğrendim örneğin buralardan. ama vatandaş yazmış " yok xxx araba kral, yolda ezerim, yok geçerim, yok rampada bilmem naaaparım" niye yazıyosun ki bunları?
şu kadar yakar de, bakımı şu kadar para de, parçası iyi de kötü de, pahalı de, uzun yolda şöyle de....memnunum ya da değilim de. ohhhhhhh. bu kadar işte.
alın size bi örnek, opel sayfasında vatandaşın biri gayet de faydalı bi hususda topic açmış, ankaraya yabancıyım, var mı iyi servis tavsiyeniz diye, 3-5 tane cavap geldi anca. faydalı konu ya, kimse yazmaz.
ama b.k yarıştırma olsa, hemen 50 tane yazılır.

dragotreis yazılabilecek en doğru şeyleri yazmışsın aynen katılıyorum sana.
Böyle bilinçli insanların olduğunu bilmek güzel

KulüPRenaulT MeganeII Hb.
85 R9 GTL
http://forum.donanimhaber.com/m_17018267/tm.htm

12234 Mesaj
25 Ağustos 2007; 13:08:58 

İyi işte tam senlik
Madem gerginlik yaratıcaksın, pastadan sana da düşsün bir parça

"Bize her yer Nişantaşı!"

3775 Mesaj
26 Ağustos 2007; 23:09:37 

sağol sisyphos kardeş,
iyi kötü yazıyoruz işte fikrimizi,
aslında çok değişken var bu sınıfta tercih yapmak için,
1-fiyat var
2-kişinin zevkine göre arabanın tipi var
3-fiyat-parça-yakıt-dış görünüş-kullanım amacı vs vs vs
ben mesela kendi zevklerim doğrultusunda comboya oy verdim, araştırdım birsürü, alsam combo alırım,
ama tutupda yok en iyisi, kral araba, dağıtır parçalar yazarsam kime ne,???
vatandaş tipini beğenmiyo, eyvallah beğenmez,
ya da örneğin,caddy iyi araba ama pahalı, param varsa düşünürüm, iç döşemesi o arabaya yakışır mı diye, motoru 1 numara, o paraya gözü kesen alır, saygı duyarım, ahmey adlı bi caddy si olan bir arkadaş çok güzel yazmıştı benim açtığım ama kilitlenen ankete, şu ... özellikler harika ama ... şöyle eksi yönleri de var diye.
BUDUR İŞTE.....

tüm ford araçlar bakım-servis rehberi: http://forum.donanimhaber.com/m_24210525/tm.htm

Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak.
Siyu Kabilesi

olur da 75 yıl yaşayabilirsek şu fani dünyada, sağlık için çok önemli olan uykuya günlük 8 saatten 25 yıl harcarken, iş için, yani çalışmak için, yani PARA için 10-12 saatten yaklaşık 34,5 yılımız gidiyor.. ömrümüzü bu şekilde tüketmeli miyiz? elbette çalışmalıyız ama biz bunun için mi yaşıyoruz?

7922 Mesaj
27 Ağustos 2007; 10:11:15 

siz burada caddy nin 8 ton yük taşıyabildiğini , 260 yaptığını 0-100 ünün 5 sn cektiğini , km ye 1 kuruş yaktığını ön tamponun 5 arka tamponun 3 ytl ye satıldığınıda kanıtlasanız yinede EN büyük CONNECT BABA siz boşuna yorulmayın

Ford Connect 1.8 tdci Glx+Plus Pack & Opel Insignia 1.6Turbo SIDI Cosmo+Active Select

2730 Mesaj
27 Ağustos 2007; 10:25:34 

quote:

Orjinalden alıntı: jetgil06

doblo mu
dobloya arabamı diyonuz
çocuk oyuncağı o

Doğumgününü yazda sana bir tane hediye edelim o zaman para toplayıp

livatya, sunullah, külefli

294 Mesaj
27 Ağustos 2007; 10:42:01 

quote:

Orjinalden alıntı: connectgücü

siz burada caddy nin 8 ton yük taşıyabildiğini , 260 yaptığını 0-100 ünün 5 sn cektiğini , km ye 1 kuruş yaktığını ön tamponun 5 arka tamponun 3 ytl ye satıldığınıda kanıtlasanız yinede EN büyük CONNECT BABA siz boşuna yorulmayın

tabi ya pardon tartışçak bişey kalmadı son noktayı koydun dimi
gereksiz......

KulüPRenaulT MeganeII Hb.
85 R9 GTL
http://forum.donanimhaber.com/m_17018267/tm.htm

3775 Mesaj
27 Ağustos 2007; 11:30:25 

quote:

Orjinalden alıntı: connectgücü

siz burada caddy nin 8 ton yük taşıyabildiğini , 260 yaptığını 0-100 ünün 5 sn cektiğini , km ye 1 kuruş yaktığını ön tamponun 5 arka tamponun 3 ytl ye satıldığınıda kanıtlasanız yinede EN büyük CONNECT BABA siz boşuna yorulmayın al işte.....

2 ton yazı yazdık, connectgücü, helal olsun sana, yaw biz ne diyooooz, sen ne yazıyon. valla bravo, fanatiklik yapmayalım diyoruz, herkes iyi kötü fikrini yazsın, aracın eksisini artısını söylesin de forum yapılma amacına ulaşsın diyoruz, sen maşallah.....

Siyu Kabilesi

Uzaklaştırılmış
27 Ağustos 2007; 12:29:14