- x
citroen sizce nasil araba?
290 Cevap116784 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     1 2 3 [5]
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3211 Mesaj
27 Mart 2011; 15:59:42 

opel e diyeceğim var alan servisten çıkamıyor.

iyi bir oto tamiratçısına size en çok arıza ile gelen araba markası nedir diye sordum bana Opel dedi.

citroende karbonfiber kullanılan araç fakat yakıt tüketimi iyi.

4749 Mesaj
28 Mart 2011; 0:38:47 

c3 ve c4 her yerde raslanıyor.

?

38 Mesaj
10 Mayıs 2011; 0:48:46 

selamlar
yaklasık 2 haftadır 2007 model citroen c5 1.6 hdi skpk kullanıyorum bundan önce bircok c ve d segmenti aracım oldu ama citroen c 5 acayip bir araç tek kelimeyle cok güzel aracım eksi yönleriyse direksiyonun cok eski tip olması ve anahtarının biraz tombul olması dışında araçtan cok memnum hele sispansiyon sistemi tek kelimeyle muhtesem aracımı satarsam 2.0 hdi sini almayı düşünürüm yani ben ki citroeni hiç sevmeyen biri olarak şimdi citroen diyorum haa bu arada 1000 km ye yakın yol yaptım yoğun trafikte 6.1 litre mazot yakmısım aracla 1500 kg bir araç için bu rakam bence süper

1644 Mesaj
10 Mayıs 2011; 9:41:28 

Önyargı, önyargı, önyargı..

279 Mesaj
10 Mayıs 2011; 20:37:23 

aracım 5bin km de seviyorum onu... megane II den sonra acayp lüks imajı bırakıyor. ama masraf açar mı konusuna gelince en az 30bin 50bin km leri görmek lazım. erken arıza da verebilir bir araç o da şansa ve kullanıma kalmış, sıfır hatasız araç üretilebilir ama ne zaman hata vereceğini kestiremezsiniz

Vw GOLF Highline 1.4 L 122 Hp BMT (2013- Beyaz) / CANON Powershot S90 / Iphone 4s Siyah

40 Mesaj
11 Mayıs 2011; 6:45:12 

bende bu soruyu araştırıyorum bugünler.
Hele de ilgim C4 1.6 VTR'a olunca.

"O şimdi asker"

♠ ObsessiO#2279 ♠

28 Mesaj
13 Mayıs 2011; 16:05:46 

enteresan şekilde fransız arabalarına özellikle de citroene karsı bir antipati var... ama neden diye sorsanız kimse ayağı yere basan bir sebeb ortaya koyamıyor...
söylenenler tamamen şehir efsaneleri... ya da tüm markalarda karsılasılan seyler citroen'e has kusurlarmıs gibi gösteriliyor...

bu konu 2006 da acılmıs... bütün yazılanları da okudum... hele bir opelci arkadas var cok güldürdü beni... bu kadar mı fanatik olunur :)
bu arada birsey dikkatimi cekti... 2006'da WRC şampiyonu Citroen'di... yıl 2011, WRC şampiyonu o günden beri Citroen :)))

kücük panda mı yenilemeye karar verdim... 2 kisilik ailemiz 3 kisi oldu diye :)
bircok araba inceledim... test sürüslerini yaptım... forumlarda söylenenleri okudum...

şini anladım ki, kimseye fikir sormayacaksın :) pişman olursun... aklın karışır...

C3 Visiodrive 1,4 VTI BVA... kararım kesin... kim ne derse desin... :)

neden?
cünkü hosuma gitti... tasarımını begendim... içime sindi...
gerisi?
umrumda degil :)

hata yaparsam, kendi hatamı yaparım...

yeni araba alacak arkadaslar...
size tavsiyem sizde aynen böyle yapın...

1 Mesaj
9 Ağustos 2011; 17:44:46 

2004 te tanıştım hidropnömatik süspansiyonla(discovery de belgeselini yapmışlar)
5.5 yıl bx, 1 yıl xantia dan sonra sonunda c5'ime(2003 2.0bva) kavuştum..:)

19 Mesaj
10 Ağustos 2011; 16:02:02 

Bende 20 gün önce 2011 C3 Picasso 1.6 HDİ SX ile Citroen ailesine katıldım.

mahlaskemali haklı.İnsan aracı kendi zevki için almalı.Başkasına satmak için değil.

Aracım piyasada tutulan bi araç değil.Bunda insanların önyargıları etkin.Ama ben aracımı seviyorum.İnşallah pişman etmez.

Fiyat-donanım-performans üçleminde bana en mantıklı geleni buydu.(Halen daha iyi bi alternatif bulamadım.)Çok tutulan markalardaki muadilleri 55000den başlıyorken 38000tlye aldığım aracıma uzun seneler bindikten sonra 2. el değeri benim için daha az önemli olacak diye düşünüyorum.

İnsanlar alternatiflere yöneldikçe piyasaya hakim olan firmalarda fiyat politikalarını gözden geçirmek zorunda kalırlar.

Herkese hayırlı,kazasız,belasız sürüşler...

4749 Mesaj
11 Ağustos 2011; 22:45:38 

c3 pikaso aslinda tutuluyor zengin semtlerde cok goriyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

?

394 Mesaj
17 Ağustos 2011; 15:48:41 

işde bende tutulmamasını seviyorum düşünsenize arkadaşlar bu araçlar tutulsaydı bende 1.4dizel var 98.000de bir depo ile 1000km gidiyorum ortalama abs var elk camlar hibrolik direksiyon hava yastıkları merkezi sistem vs vs vs konforuda ayrı bir olay yoksa bu arabayı 15500 tl ye alabilirmiydim eşdeğerlerine bakın allah aşkına nekadardan başlıyor diyeceksiniz fiat reno vs allah aşkına benim hiçbir markaya düşmanlğım yok ama o kütüklere okadar para vereceğime daha ucuza daha az km li citroen alırım daha iyi parça fiyatlarıda gayet ucuz ki citroenciler bilirler onun için yazmama gerek yok saçma sapan görüşler yer alıyor yok onu alma son sahibi olursun falan ya allah aşkına araç hurdaya çıksa bile aıcısı olur:) ben seviyorum diğer markalara çatmıyorum umarım onlada çatmaz zaten kullananlar dışında çatsalarda kaç yazar

Rütbe kimin umurunda konu mahabbet olunca...

2910 Mesaj
17 Ağustos 2011; 20:44:40 

quote:

Orijinalden alıntı: cheetlack

işde bende tutulmamasını seviyorum düşünsenize arkadaşlar bu araçlar tutulsaydı bende 1.4dizel var 98.000de bir depo ile 1000km gidiyorum ortalama abs var elk camlar hibrolik direksiyon hava yastıkları merkezi sistem vs vs vs konforuda ayrı bir olay yoksa bu arabayı 15500 tl ye alabilirmiydim eşdeğerlerine bakın allah aşkına nekadardan başlıyor diyeceksiniz fiat reno vs allah aşkına benim hiçbir markaya düşmanlğım yok ama o kütüklere okadar para vereceğime daha ucuza daha az km li citroen alırım daha iyi parça fiyatlarıda gayet ucuz ki citroenciler bilirler onun için yazmama gerek yok saçma sapan görüşler yer alıyor yok onu alma son sahibi olursun falan ya allah aşkına araç hurdaya çıksa bile aıcısı olur:) ben seviyorum diğer markalara çatmıyorum umarım onlada çatmaz zaten kullananlar dışında çatsalarda kaç yazar

citroen sevdamın yanında mantığımda citroen dediği için aldım sizi gayet anlıyorum

394 Mesaj
18 Ağustos 2011; 10:00:13 

ilk aracım 2000 model bordo 1.6 16v xsara idi acaip memmun kalmıştım ama maymun iştahlılık yaptım bir sene sonra sattım çita yükselteyim diye

rover dahil birsürü araca baktım elimdeki paranın üstüne biraz koyarak ki ozaman dizel düşünmüyodum

hiçbir araba aynı konforu aynı zevki vermedi gittim busefer xsara clim aldım aynı model aynı renk sadece plakası değişik eşimle birazcık birbirimizi yedik ben sana satma dedim vs diye

geçen ay onuda sattım ama aklmda bu sefer ya peugeot 307 yada xsara dizel vardı 307 sürdüm ııh istediğim randımanı alamadım yani tamam güzel olabilir ama sadece sportif görüntüsü önemli değil hani bir söz vardır ya kaçınılmassa zevk almasını bileceksin die
madem trafiğe mecburen çıkıyorum hiç olmassa içinde zevk aldığım bir araba alayım dedim gittim kayseriden 1.4 dizel adım şöylede bir izlenimim var ki bunu forumda diğer arkadaşlarda dile getirmişti

arabaya ön yargı ile bakan kişiler arabanın içine bindiğinde ya güzelmiş diye lafa başlayıp özellikleri fiyatı vs ile devam ediyolar yol boyunca onlar hakkında bilgi veriyosun
hatta geçen gün yiğenim arabama bindi kısa bir yolculuk yaptık abi yaa senin arbalarında hep çok rahat oluyor amcamın arabasına biniyorum kütük dayımın arabasına biniyorum kütük ha onların aracının markasını vermiyorum sonra fanatikler gelip yorum yapıp moralimizi bozmasınlar ben aracımı 15.400 tl ye aldım isteyen eleştirir isteyen taktir eder ikiside umurumda değil ben o paranın hakkını fazlası ile alıyorum ki satarkende aha yazıyorum şu foruma niyetim 3 sene en az satmak değil ama en fazla iki haftada satacam bir eşyanın piyasası belli fiyatı belli iken değerinden fazla isterseniz ne olursa olsun satılmaz ama insanlarımız 5 liralık mala 7lira istiyolar sonra satılmıyor e tabi satılmaz karşındaki enayimi senin nekkaa ekmek okkaa köfte

Rütbe kimin umurunda konu mahabbet olunca...

1376 Mesaj
9 Eylül 2011; 18:45:59 

quote:

Orijinalden alıntı: cheetlack

ilk aracım 2000 model bordo 1.6 16v xsara idi acaip memmun kalmıştım ama maymun iştahlılık yaptım bir sene sonra sattım çita yükselteyim diye

rover dahil birsürü araca baktım elimdeki paranın üstüne biraz koyarak ki ozaman dizel düşünmüyodum

hiçbir araba aynı konforu aynı zevki vermedi gittim busefer xsara clim aldım aynı model aynı renk sadece plakası değişik eşimle birazcık birbirimizi yedik ben sana satma dedim vs diye

geçen ay onuda sattım ama aklmda bu sefer ya peugeot 307 yada xsara dizel vardı 307 sürdüm ııh istediğim randımanı alamadım yani tamam güzel olabilir ama sadece sportif görüntüsü önemli değil hani bir söz vardır ya kaçınılmassa zevk almasını bileceksin die
madem trafiğe mecburen çıkıyorum hiç olmassa içinde zevk aldığım bir araba alayım dedim gittim kayseriden 1.4 dizel adım şöylede bir izlenimim var ki bunu forumda diğer arkadaşlarda dile getirmişti

arabaya ön yargı ile bakan kişiler arabanın içine bindiğinde ya güzelmiş diye lafa başlayıp özellikleri fiyatı vs ile devam ediyolar yol boyunca onlar hakkında bilgi veriyosun
hatta geçen gün yiğenim arabama bindi kısa bir yolculuk yaptık abi yaa senin arbalarında hep çok rahat oluyor amcamın arabasına biniyorum kütük dayımın arabasına biniyorum kütük ha onların aracının markasını vermiyorum sonra fanatikler gelip yorum yapıp moralimizi bozmasınlar ben aracımı 15.400 tl ye aldım isteyen eleştirir isteyen taktir eder ikiside umurumda değil ben o paranın hakkını fazlası ile alıyorum ki satarkende aha yazıyorum şu foruma niyetim 3 sene en az satmak değil ama en fazla iki haftada satacam bir eşyanın piyasası belli fiyatı belli iken değerinden fazla isterseniz ne olursa olsun satılmaz ama insanlarımız 5 liralık mala 7lira istiyolar sonra satılmıyor e tabi satılmaz karşındaki enayimi senin nekkaa ekmek okkaa köfte

Benimde 10 sene kullandığım ve sattığıma hala üzüldüğüm aracımdır 2000 xsara şu an c5 e-hdi dinamik kullanıyorum ama hala daha xsaramı unutamadım.

6 Mesaj
13 Ekim 2011; 17:12:11 

kardes o zaman ankaraya geldıgımde benımle kapısmak ıster mısın ama ben bosa kapısmam kaybeden kontagını bırakır aracım 94 opel calibra 2.0 turbo 4x4 awd ıntercooler turbo fln elden gectı 300hp dynoda ? ne dersın kontagına gsi team :)

3113 Mesaj
13 Ekim 2011; 19:54:25 

quote:

Orijinalden alıntı: HeaDMasH

arkadas focus dan canın yandı sanırım yada içinde ukte kaldı 2 konudada gördümki sürekli focuslara bi laf atma cabasındasın...ha eğerki ben yanlış anladımsa affola

farz etki sorunu var adamı mı döveceksin , fordun sahibi gibi konuşuyorsun

Alemin Kralı Çarşı

3113 Mesaj
13 Ekim 2011; 19:55:44 

quote:

Orijinalden alıntı: LeKLeK3

kardes o zaman ankaraya geldıgımde benımle kapısmak ıster mısın ama ben bosa kapısmam kaybeden kontagını bırakır aracım 94 opel calibra 2.0 turbo 4x4 awd ıntercooler turbo fln elden gectı 300hp dynoda ? ne dersın kontagına gsi team :)

apaçiyim diyorsun yani

Alemin Kralı Çarşı

2910 Mesaj
13 Ekim 2011; 20:46:31 

quote:

Orijinalden alıntı: LeKLeK3

ibretlik

354 Mesaj
13 Ekim 2011; 20:50:05 

Tıkırtılarıyla meşhur franzsızları övmeyin boşuna.Belki ilk arabanız olduğu için unutamamışsınızdır ya da fanatiksiniz.

2005 Toyota Avensis 1.6 110 hp Comfort
SAMSUNG CHAT 335+SONY MP3

2910 Mesaj
14 Ekim 2011; 23:20:01 

quote:

Orijinalden alıntı: batuhan_05

Tıkırtılarıyla meşhur franzsızları övmeyin boşuna.Belki ilk arabanız olduğu için unutamamışsınızdır ya da fanatiksiniz.

Ya bi git işine, ağzına sakız edip aynı şeyleri tekrarlamayın artık...

466 Mesaj
14 Kasım 2011; 15:15:13 

Buradan alptekk arkadaşıma selamlarımı sunuyorum. Benim kafamda olan araçların hepsini kullanmış olmasından dolayı çok şanslı olduğunu üşünüyorum. Allah kaza göstermesin. Ancak bir yorumunu da bekliyorum. Çünkü c5'in yeni modellerinde kronik arizalar var olduğu belirtiliyor. c5 1'de böyle kronik ariza var mı? Üçünü kıyaslayıp bir değerlendirme yapar mısınız? Teşekkür ederim.

HAYY'dan gelen HUU'ya gider.

36 Mesaj
30 Kasım 2011; 11:56:53 

Yeni c4,ds4,c5,ds3,c4 piyasadaki rakiplerinden gerek tasarım gerekse donanım açısından bir adım önde ve özellikle yeni c4 forumlarda kullanıcıların yorumlarına göre piyasadaki en sorunsuz araç şuan için.Artık Citroen devri beyler açılınn

Citroen c4 1.6 HDI Attraction

706 Mesaj
30 Kasım 2011; 12:17:18 

quote:

Orijinalden alıntı: black_black_black

Yeni c4,ds4,c5,ds3,c4 piyasadaki rakiplerinden gerek tasarım gerekse donanım açısından bir adım önde ve özellikle yeni c4 forumlarda kullanıcıların yorumlarına göre piyasadaki en sorunsuz araç şuan için.Artık Citroen devri beyler açılınn

+1

Zenginlik ne kadar sahip olduğunda değil ne kadar verebildiğinde...

120 Mesaj
30 Kasım 2011; 13:44:03 

Geçen hafta 2007 C3 1.6 HDI aldım, istanbulda yaşadığım halde temiz bulduğum için gidip Aydından getirdim ve yolda da kendime dedim ki, iyi ki mühendis olmuşum..
Elektrik Elektronik Mühendisiyim ve araba almadan önce bu sınıfdaki tüm araçları, torkunu yakıt tüketimini, donanım seviyelerini, servis ağını, parça fiyatlarını, ortalama ömürlerini bir kenara bırakın, sürtünme katsayılarına kadar araştırdım! En sonunda bu aracı almaya karar verdim. Gerçi ben cam tavanlı olsun istiyordum ama, nasip artık düşük kmde ve temizini, uygun fiyata bulunca artık..
Aracın performansı gayet tatmin edici, yakıt makul. 1.84 olmama rağmen kesinlikle çok rahat ediyorum. En güzeli ise, kullanımının zevkliliği. Bayılıyorum arabama Hemen hemen her marka araç kullandım (şirketlerim vermişti), bir bu kalmıştı, kullanmadık, şimdi anlıyorum ki, tatlıyı en sona saklamışım
Çok şükür arabamdan çok memnunum, 4-5 sene binmeyi düşünüyortum kısmetse. Alana tavsiye ederim fakat 2006da çıkan makyajlı kasanın üstü olmasına dikkat edin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merdem_23 -- 30 Kasım 2011; 13:46:29 >

58 Mesaj
10 Aralık 2011; 14:28:28 

Valla çok fransız arabası sevmem tasarım bazında tabi tekniğini çok bilemiyecem açıkcası ama o pnömtik sistem okuduğum kadarıyla cidden alkışlanması gereken bir teknoloji hele o döneme göre.Ben daha çok italyan arabası çizgisini severim açıkcası alfada en baştaki italyan çizgimdir ama birkaç sevdiğim başka modelde vardır tabi porche 911 ve 356 müthişdir bir ingiliz morgan amerikan muscle camarro, volkswagen mk1 golf (ki zaman ve EG motor numaralı 1.6 gti bulsam orjinal olarak toplamak isterim) vb. Ama gerçekten citroen ds ler enteresan çok değişik bir tasarım ama bence sadece ds ler ondan sonraki cx bx vb. biraz zorlama geliyo bana farklı olmak ugruna biraz zorluyorlar birde fransız tasarımlarında açıkcası beni iten tek hareket (o dönemde tabi) arka kısımda aracın bitiş noktasındaki anlamsız bir anda aşağı doğru olan kırılma sırtlan gibi gözüküyorlar ( renault 12 sedan,peugeot 504 aklıma şimdi gelen) bu ds lerde de var biraz ama o genel çizgide göze batmıyor.

706 Mesaj
10 Aralık 2011; 15:04:56 

Citoen devrim niteliğinde araçlar tasarlıyor.
Citroen yeni c4 kullanıyorum tüm samimiyetimle şunu diyebilirim... iyi ki almısım.
Fransız ön yargısı baydı, yıllarca bizler binmedikmi toroslara brodwaylere 12 tsx lere, cirit attık. tr de neyin peşinde bu anti fransizcılar anlamam.

Zenginlik ne kadar sahip olduğunda değil ne kadar verebildiğinde...

34 Mesaj
16 Aralık 2011; 11:17:02 

Merhaba hocam, ben 3 aylık xm turbo ct auto. kullanıcısı olarak sormak istiyorum, almanya da nasıl parça problemi, servis problemi oluyor mu? Ve kesinlikle çok özel bir araç, paylaşımlarınız olursa çok sevinirim.

466 Mesaj
17 Şubat 2012; 8:40:49 

quote:

Orijinalden alıntı: alptekk

2004 te tanıştım hidropnömatik süspansiyonla(discovery de belgeselini yapmışlar)
5.5 yıl bx, 1 yıl xantia dan sonra sonunda c5'ime(2003 2.0bva) kavuştum..:)

Maşallah Barekellah. Hep de benim üzerinde çalıştığım arabalar. 2003 c5 size beklemediğiniz masraf çıkardı mı? Mümkün olursa dizelini ve manuel viteslisini almak isterim. Teşekkürler.

159 Mesaj
18 Şubat 2012; 8:51:42 

Kötü

6 Mesaj
24 Şubat 2012; 21:13:27 

Burada bx ve XM ile ilgili gerçekten çok şey öğrendim ama kafamda XANTIA var onunla ilgili bilgi bulamadım yorumlanmamış! Hidropnömatik süspansiyon xantia'dada var ondada birçok ilk var ama nedr nasıldır? Bilmem bilen varsa anlatsın bizde bilelim.

466 Mesaj
13 Mart 2012; 15:37:13 

quote:

Orijinalden alıntı: Amon ra

Burada bx ve XM ile ilgili gerçekten çok şey öğrendim ama kafamda XANTIA var onunla ilgili bilgi bulamadım yorumlanmamış! Hidropnömatik süspansiyon xantia'dada var ondada birçok ilk var ama nedr nasıldır? Bilmem bilen varsa anlatsın bizde bilelim.

Aynı sitede xantia hakkında yeterince bilgi var. http://forum.donanimhaber.com/m_26051892/tm.htm burada Alper kardeşimiz iyi şeyler yazıyor. Onları okumanı tavsiye ederim.

794 Mesaj
13 Mart 2012; 16:29:02 

Bursa Honda inallara Honda bakmaya gittim c4 picassoya vuruldum geldim.Arabanın içinden çıkasım gelmedi.Dışardan tipsiz ama içi güzel.Motoru nasıldır,arızaları nelerdir bilmiyorum ama arabaya oturduğumda evimin salonunda gibi hissettim.Niyetim yeni civic i incelemekti.Civic te 5 dakikada incelemem bitti picassoda en az 30 dakika oyalandım,6 yaşındaki kızım hiç ayrılmak istemedi :)

68 Mesaj
24 Mart 2012; 10:30:39 

Citroen bence bu Creative Technology olayına kendini fazla kaptırmış bir marka. ,

Tamam farklılık yapacaksın diye motor ısı göstergesi koymuyorsun ama bari bir motor soğuk ikazı falan yansa ısınana kadar... Sabahları acaba ısındımı ısınmadı mı diye düşünmekten dokunamıyorum gaza :)

Citroen DS4 1.6 THP DSport + Prestij Paket + Navigasyon

26 Mesaj
21 Temmuz 2012; 18:35:19 

benzinli gazlı dizel hangi aracı kullanacaksan sabahları ilk çalışmada en az 3 dakika çalıştır. motor içinde yağ devretsin.sonra yurut aracı. bu aracın ömrünü uzatır.ani kalkışta soğuk ve tam yağlanmamış motorda aşınma çok olur.slm

citroen gs1978
citren bx1990

3436 Mesaj
21 Temmuz 2012; 20:08:12 

konforlu,diger markalara göre cok degisik bir tipe sahip,göze batan,mazotlu motorlari efsane,boya kalitesi yeterli kisacasi
iyi bir Marka

752 Mesaj
8 Ağustos 2012; 20:54:10 

c2 almak istiyorum yokmu sataaannnnnnnnnn

479 Mesaj
15 Ağustos 2012; 20:00:45 

Tavsiye ediliyor, hem benzinli hemde mazot lu araçları diğer araçlara oranla çok çok az yakıyor. diyorlar...fakat fazla donanım seceneği yok..bu aracın üstüne 5 bin daha kattınmı, farklı altarnatifler çıkıyor..bu yönden de bakmakta fayda var.

479 Mesaj
15 Ağustos 2012; 20:02:20 

Araçların liste fiyatlarına aldanmayın arkadaşlar, bütün bayiler liste veya tavsiye edilen anahtar teslimi fiyatlardan da en az 2500 tl daha iniyorlar,haberiniz olsun

752 Mesaj
16 Ağustos 2012; 0:15:34 

Vazgeçtim zaten !!!

Görüntü tamamda çok ufakmış , arka koltukta dik oturnak imkansız kafam tavana değiyor, boyum 1.78.

Diz mesafesi beni korkutuyordu aslında ama oraya gelemeden vazgeçtim

tavsiye için teşekkürler, 2006 palio düşünüyorum.Km düşük temiz bir dizel işimi fazlasıyla görecektir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 5yaprak -- 16 Ağustos 2012; 0:22:26 >

38 Mesaj
9 Şubat 2013; 0:19:30 

2004 Xsara kullanıyorum. Daha önce zerre kadar sevmediğim Citroen'e aşık olma noktasıyım. Bence bir araba hakkında kesin bir fikir beyan etmek için o aracı bir süre kullanmak lazım. Kulaktan dolma şeylere gerek yok. Çok makul fiyatlara çok dolu arabaları var citroen'in. Tipi insanlara çok çekici gelmediğinden tutulmuyor. Bir de malum Fransız arabalarının pek çoğunda özellikle japon ve amerikanlardaki gibi iç döşemelere, plastik kalitesine vs. önem verilmiyor. Ama genel olarak sorunsuz bir arabadır Citroen. Özellikle opel renault fiat gibi markalarla karşılaştırıldığında çok daha az tutulmasına rağmen daha kaliteli ve daha sorunsuz bir marka olduğu gerçeği ortaya çıkar.

40 Mesaj
13 Şubat 2013; 19:29:30 

8000 tl civarı citroen'in hangi modeli daha iyi olur bizim için?

752 Mesaj
14 Şubat 2013; 11:07:26 

skoda fabia 2001 comfort modelini aldım 6 aydır kullanıyorum araba çok sağlam çıktı
aldığımdan beri anahtar değmedi arabaya ama şimdi model yükseltmek için satıyorum

citroen yerine iyi bir alternatif arkadaşlar tavsiye derim

kendi aracım için değil başka bakın ben zaten pahalı satıyoum satılmasada olur seviyorum arabamı

752 Mesaj
14 Şubat 2013; 11:08:47 

bir tampon ve jant arabayı bu kadarmı değiştirir fabrika çıkışı modifiyeli zaten

0

Ekteki dosya (1)

38 Mesaj
17 Şubat 2013; 11:48:05 

quote:

Orijinalden alıntı: tiryaks

8000 tl civarı citroen'in hangi modeli daha iyi olur bizim için?

8bin liraya alacağın citroen senin çok başını ağrıtır dostum. O fiyata yerli arabalardan gitmekten başka çare yok malesef. Biraz daha para koyabilirsen Ford Escort ya da Rover 214 ya da 216 alabilirsin. İki araba da fiyatlarının üstünde arabalardır. Bence o fiyata şahine doğana broadway'e bineceğine bütçeyi 2 lira daha zorlayıp temiz bir escort bulursan rahat edersin. Ama bütçem o diyorsan da Sedan 93-94 civarı bir mazda 323 senin için daha iyi olacaktır.

279 Mesaj
17 Şubat 2013; 12:43:39 

Concept Citroen GT Autoshow 2012 de bütün gözler onun üzerindeydi. Bir kez daha tebrik ettim Citroen i ;)

Vw GOLF Highline 1.4 L 122 Hp BMT (2013- Beyaz) / CANON Powershot S90 / Iphone 4s Siyah

1 Mesaj
17 Mart 2013; 2:15:08 

Şu kadarını söyleyebilirim. 2004 model c3 ten 3 takla attıktan sonra sürücü (arkadaşım) ve ben burnumuz bile kanamadan çıktık. tabi emniyet kemerlerimiz takılıydı ve sol önümüzden gelen, sol şeritteki tırdan kaçmak için oldu kaza. lütfen şu iyidir bu sağlamdır şunun tipi şöyleymiş bunun farı daha süper hava yaratıyormuş diye kendinizi gaza getirmeyin arkadaşlar.
olay şu ki ben bir denizciyim, o saydığınız bütün araç markalarının anavatanlarını gezdim gördüm. fransa renault, citroen, peugeut,, italya lancia, fiat, alfa romeo (italyaya rahat 15 kez gitmişimdir yani çeşitli şehirlerine,, bir kez olsun ferrari vs görmedim ispanya tahmin edildiği gibi seat dolu. gelelim almanyaya... arkadaşlar forumu takip ediyorum falan herkes alman şöyledir böyledir diyor ama almanyada vw marka otomobili görmediğim kadar kendi ülkemizde görüyorum. inanın onlarda uçuk bir marka olmadıkça bizim kullandığımız araçlardan kullanıyorlar, hyundai, opel, renault, vw, fiat gibi markaların alt segment otomobilleri. ama tabi trafik kurallarına uyarak.

yani 3-4 marka araba kullanmakla güvenlimi iyi mi kötü mü anlaşılmıyor.

not: g.kore ve japonyada gördüğüm otolar sizin kullandıklarınız değil aslında hiç kullanmadığınız hyundai, toyota, honda, renault, kia, mitsubishi modelleri vs var oralarda.

uzun lafın kısası siz bu kadar düşünürken otomobil üreticileri o otomobilin güvenliğini konforunu düşünüyordur..

arabamızı efendi gibi sürersek, hayal alemine kapılıp kendimizi aksiyon filmlerindeki gibi gaza getirmezsek can ve mal güvenliğimizi sağlamış oluruz...herkese iyi forumlar...

3051 Mesaj
18 Mart 2013; 8:37:40 

2004 yılında en full 2003 model c3 almıştık göstergeleri ozamanın en iyisydi bmwde yoktu öyle birşey mercedeste falanda yoktu. otomatik klima otomatik vites eksiksizdi. babam 60 km hızla traktörün tarla sürdügü o ard arda yuvarlaklı demir şeye carptı adını blmiyorm . hava yastıkları açılmadı aracta kemerı olmadıgı için kafasını carpmıs sadece başka birşeyi olmadı.sonra başka bi zaman köpege falanda çarpıldı o arabayla.2011 eylüldede valide takla atarak o arabanın macerasına son verdik. taklada sadece oldugu yerde döndü anlatması uzun.o arabadan herzaman memnunduk yaklasık 240 bin km sürüldü .ardından 2010 modelini aldık ama pek sarmadı ve benzin fiyatları saolsun araba şehir içinde sömürüyor resmen.şuan ayrılık zamanı geldi c3ten 10 senelik macerayı bitirmek gerekiyor. citroenden herzaman memnunduk.

67 Mesaj
21 Mart 2013; 12:25:07 

Bir otomobil markasini komple iyi ya da kotu diye degerlendirmek mantiksiz olur. Her markanin iyi modelleri de var kotu modelleri de var. Model bazinda ele almali.

4749 Mesaj
22 Mart 2013; 0:12:41 

quote:

Orijinalden alıntı: sanctum22

Bir otomobil markasini komple iyi ya da kotu diye degerlendirmek mantiksiz olur. Her markanin iyi modelleri de var kotu modelleri de var. Model bazinda ele almali.

Dogru tespit

?

279 Mesaj
22 Mart 2013; 15:58:21 

quote:

Orijinalden alıntı: sanctum22

Kesinlikle katiliyorum. Alman arabasini kronik sorunu yok mu. Toyota dunya genelinde araclarini toplatmadi mi. Ama onlar japon ve alman araclari o yuzden sorunsuz gibi gorunur gozlere. Ama bi fransiz araabasi oldu mu komple cope at gitsin. Insanlar bazen kendileri ile celisiyor ...

7 Mesaj
28 Temmuz 2013; 1:07:26 

Arkadaşlar Selam,

Ben de yeni bir araba peşindeyim ve birazdan bahsedeceğim sebeplerden dolayı biraz eski model araçlara ilgi duyuyorum. Şahsen ben İstanbul'da yaşıyorum ve oturduğum evin açık veya kapalı bir garajı yok. Yani eğer yeni bir arabaya 40 bin-50 bin TL para vereceksem bu aracı çoğunlukla sokakta hertür tehlikeye açık şekilde bırakacağım. Bu içime sinmiyor biiirr. Evet yakıt tüketimi önemli (malum benzin 5TL) ancak eğer benim gibi aracınızla yılda 10-15 bin km yapıyorsanız ve genelde şehir içi trafiğine girmeyi tercih etmiyorsanız illa dizel peşine düşmek mantıklı mı? İkiiiii. Üç, şahsi fikrim otomobiller de artık birer hızlı tüketim ürünü oldu ve hem manevi kıymetleri azaldı hem de bu hızlı değiştirilme özelliğinden dolayı eski sağlamlık ve kalitede değiller. Yalnızca teknolojik makyajları var. Dolayısıyla bazı arkadaşların yaptığı gibi Opel'di, Citroen'di, Renault'du tartışmasına gerek yok zaten hem kullanılan malzemeler, teknolojiler hem de motor mekanik aksam çoğu markada ortak. Kimse enayi değil malına ekstra maliyet getirsin. Eskidendi o kalite farkları. Mesela bir jaguar vardı, ya da her daim geçerli bir Mercedes farkı. Kalitenin sembolüydüler. Ama artık yakıt tüketimi tek kriter.

Bu yorumlarım ışığında sizlerin bilgi ve fikrine başvurmak istediğim şey şu: kullanırken zevk alacağım, içinde tangır tungur sesler duymayacağım, ailemle çıktığım seyahatlerde bagaj sıknıtısı çekmeyeceğim ve altına girdiği yükü çekmede (motor gücü) problem yaşamayacak bir otomobil arıyorum. İki alternatif modelden bahsedeceğim:CİTROEN XM TURBO VSX ve PEUGEOT 406 SV. 406 nispeten bilinen bir araç ancak XM için detaylı bilgi bulmak çok zor. Örneğin süspansiyon, iç malzeme kalitesi nasıldır? Yakıt tüketimi başedilemeyecek bir seviyede midir? Yani 406 2.0 veya 1600 cc'lik sair benzinli araçlarla kıyaslandığında tablo nasıldır?

Farkındayım biraz uzun bir mesaj oldu ama aracı bilenlerin fikrine, samimi tavsiyelerine ihtiyaç duyuyorum.
Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

koyuncu02@hotmil.com

mukremin_ap bu mesajı paylaştı

Sayfa:   <<     1 2 3 [5]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Markalar » Citroen » citroen sizce nasil araba?
Sayfa: <<     1 2 3 [5]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.578