Şimdi Ara

Windows Phone diğer platformlarla arasındaki uygulama açığını gelecek yıl kapatacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
1
Favori
969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Windows Phone diğer platformlarla arasındaki uygulama açığını gelecek yıl kapatacak

Son dönemde Vine, Instagram ve Waze gibi önemli uygulamalara kavuşan Windows Phone, en önemli eleştiri konusu olan uygulama eksiğini kapatmaya çalışıyor. Windows Phone 8 Update 3 güncellemesi ile başlayan ivme daha da yükselecek.

Microsoft işletim sistemleri direktörü Joe Belfiore, 2014 sonuna kadar uygulama eksiğini tamamen kapatacaklarını Twitter üzerinden duyurdu. Belfiore'nin mesajı Microsoft'un çalışmalarını daha da yoğunlaştıracağını gösteriyor.

Ancak önemli geliştiricilerden destek alan Microsoft'un Google gibi bir yazılım devinden destek bulamaması en büyük engel. Google Windows sistemleri için şimdilik uygulama geliştirmeye gerek olmadığını açıklamıştı. 

Kaynak:Windows Phone diğer platformlarla arasındaki uygulama açığını gelecek yıl kapatacak

• Bi de şu pro, rt, wp karmaşasını çözseler çok iyi olacak

• Büyük eksiklik nedir? Subway Surfer, Temple Run2, Candy Crush mı?

Şahsi fikrim uygulama konusunda aman aman bir eksiklik görmüyorum. Belki oyun konusunda biraz eksiklik olduğunu söyleyebilirim. 2 senesini bile tamamlamamış bir işletim sisteminden bahsediyoruz. Eksikler illa olacaktır. Zamanla halledilecek şeyler. Wp ve Microsoft elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor, yapıyor. Biraz daha sabır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Opera gelsin gerisi önemli değil.

• tarayıcı ve medya oynatıcıların sayısı artmalı artık
  • dokunmatik tuş kilidi yazılımı gelsin çok alışmıştım (symbian ve android) yandan kitlemek zor geliyo
  • CCS, Subway Surfers, Temple Run 2, Opera ve medya oynatıcı eksiği var sadece. Dağlar kadar fark varmış gibi davranmasın kimse.

Bunların hepsinden stabilite için vazgeçebilirim.
  • Windows phone 9 u her telefonuna verecek mi peki?

• quote:

Orijinalden alıntı: hukuksever

Windows phone 9 u her telefonuna verecek mi peki?

Soruya bak ya? Kim ne bilsin?

3 yıl güncelleme garantisi verdi geçen seneki cihazlara. 3 yıl sonunda wp 9 çıkarsa vermez. Kimse de niye vermedin diyemez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Utku

quote:

Orijinalden alıntı: hukuksever Windows phone 9 u her telefonuna verecek mi peki?
    Soruya bak ya? Kim ne bilsin? 3 yıl güncelleme garantisi verdi geçen seneki cihazlara. 3 yıl sonunda wp 9 çıkarsa vermez. Kimse de niye vermedin diyemez.

Wp 9 un o kadar zaman olmadan çıkacağı kesin ama windows phone 7 deki güncelleme rezaleti ortada benim cümlemde anlayana telmih sanatı var anlamayana davul zurna misali yani...

• quote:

Orijinalden alıntı: hukuksever

quote:

Orijinalden alıntı: Utku

quote:

Orijinalden alıntı: hukuksever Windows phone 9 u her telefonuna verecek mi peki?
    Soruya bak ya? Kim ne bilsin? 3 yıl güncelleme garantisi verdi geçen seneki cihazlara. 3 yıl sonunda wp 9 çıkarsa vermez. Kimse de niye vermedin diyemez.

Wp 9 un o kadar zaman olmadan çıkacağı kesin ama windows phone 7 deki güncelleme rezaleti ortada benim cümlemde anlayana telmih sanatı var anlamayana davul zurna misali yani...

Wp, Windows, Xbox one NT ile yapıldığı için Microsoft kolay kolay nt den vazgeçemez Wp 9 çıkarsa oda nt ile yazılacağından büyük ihtimal bir çok telefon alır wp7 deki sorun altyapının nt olamaması idi

• hukuksever kullanıcısına yanıt
    wp8 wp7nin güncellemesi değil.adamlar çekirdeği değiştirdiler ve ortak bir platform kurdular.buna rağmen wp8 güncellemelerinin bir kısmını bu cihazlara da getirdiler.ancak donanım anlamında gerekse yazılım anlamında elbetde bir engel olacak...

mesela yeterli zamanımız olsaydı windos mobile uygulamalarını da kapsayacaklarını açıklamışlardı...bu da olmadı.diğer yandan 18 ay olan desteği 36aya çıkardılar.dolayısı ile destek anlamında sonuna kadar yanımızda.bugün hala windows xp desteği devam ediyorki bu işletim sistemi 10 senelik...bu ilk baharda ancak desteği bitiyor... microsofta bu konuda çamur atamazsın.

kaldıki bugün andorid cihazları bile bu konuda sıkıntılı.millet boşuna nexus nexus demiyor.işin kötü tarafı artık nexusların güncellemeleri bile sekteye uğradı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DokuzKuyrukluTilki

CCS, Subway Surfers, Temple Run 2, Opera ve medya oynatıcı eksiği var sadece. Dağlar kadar fark varmış gibi davranmasın kimse.

Bunların hepsinden stabilite için vazgeçebilirim.

Moliplayer mi ne yok muydu zaten hocam medya player olarak?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence işe yarayan bütün uygulamalar var sırf stabilite için bile Wp8'e geçilir varsın 3-5 çocuk oyunuda olmasın

• wp 8.1 ile klasör gezgini geldiğinde oynatıcı ve tarayıcı uygulamarının seri bir şekilde geleceğini düşünüyorum
  • Windows Phone 8.1 ile en büyük açık dosya yöneticisi kapatılıyor + Cortana geliyor

• Arkadaşlar wp store da benim iş amaçlı kullandığım cep ilaç uygulaması mevcut mu? Ya da benzer amaçlı vademecum tarzı bir prospektus programı. Benim için çok önemli.

• Uygulamaların kalitelerinin artması gerek bence önemli olan bu. Facebook uygulamasından memnun olan yok neredeyse, twitter da Türkiye gündemi yok var olan uygulamaların kalitesi artarsa kullanıcılarda memnuniyeti doğal olarak artacak. Bu kadar zaman geçmesine rağmen facebook ve twitter da sorun olmasına hala daha anlam veremiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahbaz061

Uygulamaların kalitelerinin artması gerek bence önemli olan bu. Facebook uygulamasından memnun olan yok neredeyse, twitter da Türkiye gündemi yok var olan uygulamaların kalitesi artarsa kullanıcılarda memnuniyeti doğal olarak artacak. Bu kadar zaman geçmesine rağmen facebook ve twitter da sorun olmasına hala daha anlam veremiyorum.

Aynen katılıyorum uygulama var demek için var olmamalı hele ki 100 milyon ve üzeri indirilmiş uygulamalar çok özenli yapılmalı.Uygulama eksikliği olarak en çok Tango uygulamasını görüyorum.Onun dışında aslında bizim sıkıntımız sistemin kendisiyle alakalı dosya yöneticisi bildirim çubuğu falan bunlarda 8.1 ile giderilirse satışlar çok daha fazla olacak ve buna bağlı olarak uygulamalar kendiliğinden gelmeye başlayacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• iddaa büyük hadi bakalım
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.