Şimdi Ara

ADSL2+ Ve VDSL2+ Hat hızı ve hat problemleri maximum alacağınız hız Ve Tüm Herşey. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.298
Cevap
7
Favori
37.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: chuck_bass

Bina kapısının üzerine dslam 562 c yazmışlar o dslam ile aramda 5 metre, dslam dan sokak başlarındaki dağıtım kutusuna 20 metre, dağıtım kutusundan bina içi ankastreyede 25 metre uzaklık var en fazla. Toplamda dslamdan sonra en fazla 45 metre bakır kablo vardır, santralde tanıdık bulmam gerekecek sanırım. Santral çevresindeki çay ocağı, kahve tarzı esnaftan yardım mı istesem vardır tanıdıkları mutlaka @mert_1638 :D

bahane uydur adamlar evine gelsinler - evine geldiklerindede sorunun düzeldini fln de ölçüm yaptir hız testi yaptir giderkende numaralarini iste :D sonrada kanka olmmaya bak :D bn gece vardiyalari oluyo abilerimin resmen bnde gidiyom onlarla :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: chuck_bass

quote:

Orijinalden alıntı: igorparker

Lehimlemek çözüm olmayabilir dostum çünkü neyle lehimlediğin çok önemli. Belki elektriksel iletkenliği az ya da veri iletimine izin vermeyecen nitelikte bir kimyasal kullanmışsındır? Zaten ek yaparken lehim yapılmaz, basitçe kablolar birbirine "değdirilir". Yani arada iletken bir parça olur, iki kablo birbirine sadece fiziksel olarak değer, kimyasal olarak bağlanmaz. Bence lehimi söküp atın, önce basitçe elinizle kabloları birbirine sararak deneyin. Yine olmuyorsa kaliteli bir cat5e ya da cat6 kablo ile denersiniz. Yalnız değerler güzel görünüyor, en azından SNR 29db son derece yüksek. Tabii bu değerler ölçüldüğüne hız neydi ona da bakmak lazım.

Mesajda yazdığım 23 ağustos tarihindeki eski değerlerim hat modum adsl2+ idi 8900 kbit ile sabit bağlanıyordum santralden sınırlandırılmıştı anlayacağınız ne olduysa ttnetin tebrikler 20 Mbit e kadar fibernete geçtiniz mesajından sonra oldu hızı serbest bıraktılar sonuç bu

Sayιsal Abone Hattι Modu: ADSL2 DELT
    Sayιsal Abone Hattι : 17612 kbps / 911 kbps

noise margin upstream: 10 db
    output power downstream: 14 db
    attenuation upstream: 4 db

noise margin downstream: 9 db
    output power upstream: 11 db
    attenuation downstream: 0 db

bir anda margin sapıttı cat5 ankastreye bağladım sonuç alamadım, gelen hatta direk lehimleyeyim dedim yine bir değişiklik olmadı 1 db bile kazancım olmadı snr de, işin garibi gelen hat zayıflamam 0 giden 4 buna rağmen snr düşüklüğü nasıl oluyor ona anlam veremiyorum iki değer arasında bir bağlantı var mı. Santral tarafında herhangibir hız sınırlaması yok yeri geliyor 16.000k bps yeri geliyor 20.000 kbps oluyor fakat 20.000 kbps olunca noise margin downstream 5db ye kadar düşüyor. Akşam modemi alıp direkt ankastreye gelen hatta bağlayıp deneyeceğim birde bakalım bir değişiklik olacakmı.

hat kaldirmadigi için oyledir bak bnm 18 megabit suan airties tam iyi caliştiriyo ztee , huavei , tp link hiçbiri 18 megabit hızda caliştiramadi hep farklı farklı hızlar ayarladi 15 megabit kapatip aciyom baska hız

o yüzden airties ürününü tercih et onu bagla yeterli .

• quote:

Orijinalden alıntı: igorparker

Dediğim gibi, lehim yapmayın! Elektrikçilerde bulabileceğiniz, kablolara ek yapmakta kullanılan, aynı zamanda Telekom'un da kullandığı minik boncuğa benzer konektörler var. Korozyonu önlemek için içlerinde jelimsi bir madde oluyor bunların. En sağlıklısı bu.

Öte yandan, hat zayıflamasının sıfır olması harika ama SNR'nin bu kadar düşük olmasının birkaç nedeni olabilir;
    - Modem problemli
    - Telekom tarafında sıkıntı var (ama bazen 20mbit bile görüyor diyorsunuz, demek ki sorun başka yerde. Ama yine de porta baktırmak lazım)
    - Kullandığınız kabloda sıkıntı var, kaliteli kabloyla denemelisiniz. (Yukardaki mesajlarımda Hes Kablo'nun yarattığı farkı göstermiştim. Arada dağlar kadar fark var)

Yapmanız gereken öncelikle dediğiniz gibi ankastredeki Telekom'a ait kabloya modemi direk bağlamak. Sorun devam ediyorsa aynı noktada farklı bir modemle denemek. Sorun hala devam ediyorsa, Telekom'a arıza kaydı bırakın (Ttnet'e değil).

Bu noktada bağlantı sağlıklı ise, sorun basit; kablo. Hes, Nexans gibi markaların Cat6 kablolarından edinmeye çalışın (Her yerde bulamazsınız. İnşaat malzemesi satan toptancıların olduğu yerlerde elektrik malzelemeri toptancıları da vardır. Buralarda bulabilirsiniz. Ya da firmaların web sitelerinden yetkili bayileri bulabilirsiniz).

1. konuya bak görürsün bnm degerlerim var orada bina içi telefon kablomu yenileyeyimmi??

ankastre baya yüksekde duruyo birde elektirk nerden bulcam bn :D

• DSL Hızı(Kb/s): 12287 799
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 17172 1271
    SNR Sınırı (dB): 12.3 20.4
    Hat Zayıflaması(dB): 30.0 15.8
    Güç (dB): 19.9 12.4

14 mbit olan ulaşılabilir hızım port değişince 17mbit oldu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: exileteam

DSL Hızı(Kb/s): 12287 799
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 17172 1271
    SNR Sınırı (dB): 12.3 20.4
    Hat Zayıflaması(dB): 30.0 15.8
    Güç (dB): 19.9 12.4

14 mbit olan ulaşılabilir hızım port değişince 17mbit oldu :)

17 olmasi iyi olmuş bu snr marjininde 1-2 db yükselmesini saglar ama bakir kabloyla tam radman alamazsin hız testinde 8-9 mbps hız görürsün .

geniş bant kabinine aktarilmayi beklicen :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert_1638

quote:

Orijinalden alıntı: CorleoneXT

Hat Modu VDSL2
    Gelen Giden

Gelen Giden
    DSL Hızı(Kb/s): 24576 2047
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 93600 29735
    SNR Sınırı (dB): 34.2 30.4
    Hat Zayıflaması(dB): 0.0 0.0
    Güç (dB): 12.3 5.9

arkadaşlar bugün geçtim hipere değerler nasıl? 2,7mb download yapabiliyor hat

iyi güzelde ttnet sana modem mi verdi ve taksitlemi verdi yoksa hediyemi?

Modem verdiler airties

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mert_1638

quote:

Hat Modu VDSL2
    Gelen Giden

Gelen Giden
    DSL Hızı(Kb/s): 24576 2047
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 93600 29735
    SNR Sınırı (dB): 34.2 30.4
    Hat Zayıflaması(dB): 0.0 0.0
    Güç (dB): 12.3 5.9

arkadaşlar bugün geçtim hipere değerler nasıl? 2,7mb download yapabiliyor hat

iyi güzelde ttnet sana modem mi verdi ve taksitlemi verdi yoksa hediyemi?

Modem verdiler airties

taksitlemi yoksa hediyemi kardes birde modeli nedir 5650 mi
    ?

• mert_1638 kullanıcısına yanıt
    evdeki telefon prizene kadar cat 7 kablo geliyot prizden bakır kablo ilr siprinter a ordan modem telefon diye ayrılıyor
  • Evet 5650 hediye olarak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Evet 5650 hediye olarak

hıı yani faturana ek 8 tl falan gelmiyo ttnet senimi vdsl ye gecirdi fibere yoksa
    senmi kendi isteginle geçtin eger sen kendi isteginle geçince ttnet taksitle satiyo
    ama onlar altyapi için gecirirse hediye ediyorlar.
  • altyapı değişti. taahütümde yoktu 1 sene taahütle 49 tl ye aldım.
  • quote:

altyapı değişti. taahütümde yoktu 1 sene taahütle 49 tl ye aldım.

Hımm anladım :)
  • tip 7 hipernet 20mb ttnet ofisinden vdsl2 20 mbite gün içinde geçip, modemi kendim temin edip aksam kurulumu yaptım.. ping yüksek gibi ama bu gün cuma diyerekten kendimi avutayım..

ADSL2+ Ve VDSL2+ Hat hızı ve hat problemleri maximum alacağınız hız Ve Tüm Herşey.
    adsl2 8mbit hat durumu
     ADSL2+ Ve VDSL2+ Hat hızı ve hat problemleri maximum alacağınız hız Ve Tüm Herşey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr_divx -- 22 Kasım 2013; 22:31:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dr_divx

tip 7 hipernet 20mb ttnet ofisinden vdsl2 20 mbite gün içinde geçip, modemi kendim temin edip aksam kurulumu yaptım..

adsl2 8mbit hat durumu
     ADSL2+ Ve VDSL2+ Hat hızı ve hat problemleri maximum alacağınız hız Ve Tüm Herşey. ADSL2+ Ve VDSL2+ Hat hızı ve hat problemleri maximum alacağınız hız Ve Tüm Herşey.

degerleriniz güzel - isminizi ekliyorm ana konuya :d

• Bende de Ping Olayı İyide Bu AKKyi Napçaz Onu Bilmiyom Paket 20Mbps Hıza Bakarmısınız Gelde Gülme(Sinirden)
  • quote:

Orijinalden alıntı: fışfış

Bende de Ping Olayı İyide Bu AKKyi Napçaz Onu Bilmiyom Paket 20Mbps Hıza Bakarmısınız Gelde Gülme(Sinirden)

bndede akk vardi 1 megabit bile gelmiyordu dün paket değişikligi yptım akk gitti :D:D
  • arkadaşlar hattımın taşıyabileceği en hızlı internet paketine geçmek istiyorum fakat hangi internet paketini kullabilirim bilmiyorum modemim airties rt-206 modemimi yenilememde gerekiyormu istediğim internet paketi hipernet 69 tl 20 mbps veya 79 tl 35 mbps kadar fibernet 79 tl 35 mbps kadar

ultranet alabilirmiyim bunu alırsam internet hızım 2 kat olacak 50 gb kotamda 75 gb olacak ttnette şöyle bir olay yokmu mesela benim kullandığım paket 50 gb kotası var kota aşınca hız düşüyo bunun 75 veya 100 veya 200 akk kotalı olanları yokmu normal adsl olarak illaki hipernet veya fibernet mi alacaz mesela uydunet te bu dediğim olay var tabloda göründüğü gibi hem 10 mbps hem 100 gb kotası var bu ttnet te yokmu

• Bunlarda benim Hipernet. İlk bağlatığımda biraz daha iyiydi sanki

1 ay önce ilk kurulumdan sonra

Şimdi

• quote:

Orijinalden alıntı: extreme_oki

arkadaşlar hattımın taşıyabileceği en hızlı internet paketine geçmek istiyorum fakat hangi internet paketini kullabilirim bilmiyorum modemim airties rt-206 modemimi yenilememde gerekiyormu istediğim internet paketi hipernet 69 tl 20 mbps veya 79 tl 35 mbps kadar fibernet 79 tl 35 mbps kadar

ultranet alabilirmiyim bunu alırsam internet hızım 2 kat olacak 50 gb kotamda 75 gb olacak ttnette şöyle bir olay yokmu mesela benim kullandığım paket 50 gb kotası var kota aşınca hız düşüyo bunun 75 veya 100 veya 200 akk kotalı olanları yokmu normal adsl olarak illaki hipernet veya fibernet mi alacaz mesela uydunet te bu dediğim olay var tabloda göründüğü gibi hem 10 mbps hem 100 gb kotası var bu ttnet te yokmu

wala saha dolabına uzaksın vdsl2+ verilcegini sanmıyorum hipernete geçsende sorun yaşayabilirsin ama hala merakın varsa bi ttneti arayip sorgulattir derim ev adresini v.s verip belkide yakınında vdsl2+ gerniş bant erişim kabini veya tip7 varsa seni oraya aktarabilirler

benim görüşüme göre ultranetlimitsize geçebilrisin ama 14 megabit hız alirsin 14 megabite sabitlemeleri lazım yoksa kopma yaşayabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: hatabo

Bunlarda benim Hipernet. İlk bağlatığımda biraz daha iyiydi sanki

1 ay önce ilk kurulumdan sonra

Şimdi

evet o farklılıgın aynısı bendede oldu sahadolabinin yoğun caliştigi için daha fazla kişi oldugu ve herkez yüklendigi için senide degerler etkiliyor .

mesela komşusu interneti açinca alttaki komsusu v.s etkilenebiliyor hat gürültüsünden buda onun gibi ama bi telekomu arayarak portunun test edilmesini gerekirsede portunun değiştirilmesini talep et.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.