Şimdi Ara

ADSL2+ Ve VDSL2+ Hat hızı ve hat problemleri maximum alacağınız hız Ve Tüm Herşey. (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.298
Cevap
7
Favori
37.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: exca

Evin girişindeki kabloya modemi bağladım. Bu değerler nasıl?
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/62095/0b02e478-22dd-43fc-9ef9-140fb3bc1b8d.jpg

bina içi tesisatnda sorun yok dışarıyla alakali bir sorun yani telekomun altyapisi köt
    bir dilekçe verde hatını onarsinlar bakalm port değişikligi kart değişikligi falan .

• quote:

Orijinalden alıntı: mert_1638

quote:

Orijinalden alıntı: dbmaster

ankastre kutudan gelen kablonun cat 6 olup olmadıgını nasıl anlarım

telefon prizini sökün ve asagidan gelen kablo 8 ucluyca demekki cat6 :D yada binanın elektirk
    ve hat tesisatini kuran kişiye yada yöneticiye sorun :D

Dostumbenim bina eski balkondan asagi gidiyor kablo ankastre kutusuna :-)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

ankastre kutudan gelen kablonun cat 6 olup olmadıgını nasıl anlarım

telefon prizini sökün ve asagidan gelen kablo 8 ucluyca demekki cat6 :D yada binanın elektirk
    ve hat tesisatini kuran kişiye yada yöneticiye sorun :D

Dostumbenim bina eski balkondan asagi gidiyor kablo ankastre kutusuna :-)

cat6 ise kablo kalindir hani modem ile pc arasndaki kalbo varya ethernet lan kablosu diye eçger
    ha eger onun gibi kalinsa cat6 dir eger inceyse normal telefon kalbosudur
    kablonun üstünde yazar cat6 diye zaten.

• Ozaman cat 6 kablo deil yarin alip ankastre kutudan eve cat 6 kablo cekeyim. Faydasi olurmu ? Snr margin e

• quote:

Ozaman cat 6 kablo deil yarin alip ankastre kutudan eve cat 6 kablo cekeyim. Faydasi olurmu ? Snr margin e

evet faydasi olur snr marjin ve hat zayiflamasına . spliter kullanmadan direk
    modeme girersn ucunu
    :D
  • mert_1638 kullanıcısına yanıt
    Port değişikliği talep ettim teknik destekteki adam saha dolabına uzaksın dedi aynı bınada ttnet kullanan arkadaşım var o 8 e kadar kullanırken 13 hız alıyor ttnetin saha dolabı daha yakınmış speedtest yaptığımda 200ml yazıyor bende onda 100 ml
  • Korjan K kullanıcısına yanıt
    Bu kadar saçma bir yorum görmedim aynı saha dolabından hizmet alıyorsun ttnetin saha dolabı veya başka bir dolap yok kablolarını kontrol et.
  • tekrardan sordurun bence o diyen kişi yanliş demiştir oruc oruc kafam dalgndi bnde ttnet egeçin yzmişim yaw

bakin simdi bu altyapi komple türktelekomundur ve ttnet gibi sglayiclarda sana intert vermek için bu portlari kiralarlar

ister ttnet ol ister superonline ol isterde smile adsl o veya baska saglayicilar ol sadece aradki fark abone oldugun şirkete
    fatura ödemek ve oradan hizmet almak . ama internet yine sana aynı altyapi üzeirnden verilir .
    senin kablolarda yada portunda sorun vardir sen 8 alamzaken komsun 13 aliyor eger komsun 13 aliyorsa sende 13 alabilrsn
    ya kablolarindan dolayi yada dolaptaki portundan dolayidir.

sokaklari dikkatli sekilde dolaş görüceksin kabini zaten.
  • Sayın konu sahibinin ve siz değerli arkadaşların beni, benimde bizim pederi ikna etme çabaları sonucu dün Vatan Bilgisayar'dan Airties Air 5650 VDSL modemi 259 TL'ye aldım :) Şu an TTnet tarafından hattın ADSL'nin onaylanmasını bekliyorum. Sayın konu sahibi ve siz değerli arkadaşlara teşekkürlerimi sunarım :D (Çok resmi oldu lan :D)

ADSL2+ Ve VDSL2+ Hat hızı ve hat problemleri maximum alacağınız hız Ve Tüm Herşey.

ADSL2+ Ve VDSL2+ Hat hızı ve hat problemleri maximum alacağınız hız Ve Tüm Herşey.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetgerger

Sayın konu sahibinin ve siz değerli arkadaşların beni, benimde bizim pederi ikna etme çabaları sonucu dün Vatan Bilgisayar'dan Airties Air 5650 VDSL modemi 259 TL'ye aldım :) Şu an TTnet tarafından hattın ADSL'nin onaylanmasını bekliyorum. Sayın konu sahibi ve siz değerli arkadaşlara teşekkürlerimi sunarım :D (Çok resmi oldu lan :D)

Rica ederim efendim . Gülegüle kullanmanızı allah olmayan arkadaslarımızada nasibini eylesin . Hayirli Ramzanlar Dilerim efendim
    :D
    Alsana resmiyet :D

• İyi bari çakma fiber gelirse modem degistimene gerek kalmaz

• Arkadaşlar hat değerlerim nasıl ?

noise margin upstream: 11 db
    output power downstream: 17 db
    attenuation upstream: 11 db

noise margin downstream: 16 db
    output power upstream: 11 db
    attenuation downstream: 21 db
  • quote:

Orijinalden alıntı: EskiToprakTegin

Arkadaşlar hat değerlerim nasıl ?

zayiflama yüksek snr düşük kalmiş biraz
  • ressi1 kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam :)
  • deliricam yaaa :D

vdsl ye geçecem tahaddütü bekliyorm türktelekom geldi dediki tivibu oldugu için 5.0 ve 10.0 arasi snr değişir cat6 var diye kopmuyor internet hay anasini satym yaw .D tahaddüt bitsede 1 ayi kaldi bittimi vdsl ye geçsem nefes alsam :D

• Bir şey sormak istiyorum. Benim taahhütüm bitti, bölgemde hipernet olduğu söylendi. Ben de geçmeyi düşünüyorum da hat değerlerim geçince, yeni modemle felan mı yükselecek? Yoksa hat değerlerim tam olarak bu mudur? Hipernet'in benim için anlamı yok mu? Mevcut durumda hipernetle 10 mbit felan mı alırım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barman -- 20 Temmuz 2014; 1:29:24 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: EskiToprakTegin

Arkadaşlar hat değerlerim nasıl ?

zayiflama yüksek snr düşük kalmiş biraz

Evet CAT-6 kablo çektirme işlemlerini tamamladık yeni değerlerim şöyle: / Sizce nasıl ?

noise margin upstream: 12 db
    output power downstream: 19 db
    attenuation upstream: 10 db

noise margin downstream: 20 db
    attenuation downstream: 17 db

• quote:

Orijinalden alıntı: barman

Bir şey sormak istiyorum. Benim taahhütüm bitti, bölgemde hipernet olduğu söylendi. Ben de geçmeyi düşünüyorum da hat değerlerim geçince, yeni modemle felan mı yükselecek? Yoksa hat değerlerim tam olarak bu mudur? Hipernet'in benim için anlamı yok mu? Mevcut durumda hipernetle 10 mbit felan mı alırım?

hipernet aynı hat üzeirnden size vdsl profiliyle yüksek hızlar verme sansıdır 50 mbps alabilrsiniz bu degerlerle hipernet te
    modem değişmesi gerekiyor evt ya ttnetin hediye modemini alacaksiniz yada kendiniz gidip modem alacaksiniz benim önemim
    airties air 5650 'dir

neden yeni modem almam gerkeiyor derseniz vdsl2 profilini destekleyen bir modem olmasi gerek oda yeni cikan modemler
    yani vdsl ve xdsl desteklilerdir.

• Teşekkürler dostum. Dediğin gibi TTNet'in Airties(o da gelirse) modemini almayı düşünüyordum. 96 TL idi. Piyasadakiler 200-250 arası fiyatlarda genelde. Profilden kastın da aynı ADSL'deki gibi ADSL2+, G.DMT tarzı modlar. VDSL2'nin farkı bu kadar büyük mü? Mesela benim modemde ADSL2, G.DMT, ADSL2+ arasında fark yok gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barman -- 20 Temmuz 2014; 9:12:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: barman

Teşekkürler dostum. Dediğin gibi TTNet'in Airties(o da gelirse) modemini almayı düşünüyordum. 96 TL idi. Piyasadakiler 200-250 arası fiyatlarda genelde. Profilden kastın da aynı ADSL'deki gibi ADSL2, G.DMT tarzı modlar. VDSL2'nin farkı bu kadar büyük mü? Mesela benim modemde ADSL, G.DMT, ADSL 2 arasında fark yok gibi.

bu adsl tl11 gdmt bunlar eskide kalmiş sistemler 2008 yillarındada adsl2+ cikti ama bu son 2 yildir aynı hat üzerinden sadece
    santraldan kart değşikligi yapiyorlar saha dolabından vdsl internet kartı takiorlar ve vdsl port takip vdsl destekil modeminizle
    aynı altyapi üzeirnden fiber internet alabiliyorsunuz ama biz buna cakma fiber diyoruz tamam 50-60 mbps leri aşiyor 100 mbps
    bile kullanan tanıdıklarım var ama gerçek fiberde ethernet kablosuyla geliyor internet bundada eski bakır kablo sistemiyle geliyor

evet vdsl gerçekte cok güzel bişey ama tek sorunumuz adilkullanım kotası . kotayi aşınca internet ölü gibi oluyor :D

eeger ttnetten alirsaniz modemin özellikleri baya kısıtlanacak önerim 250 tl bayirin zaten 1 tane modem aalcaksiniz bi kere aliyorsunuz
    her gün deil ya :D bu sizi 15 sene bile götürür :D o yüzden ucuza kaçmanızı önermem ttnetin verdigi modemler kısıtlamalı dedgm gibi..

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.