Şimdi Ara

ADSL2+ Ve VDSL2+ Hat hızı ve hat problemleri maximum alacağınız hız Ve Tüm Herşey. (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.298
Cevap
7
Favori
37.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Daha demin eve geldim gecis islemi olmustur diye ama bir hata olmus herhalde, internete girince hatali port hatasi yaziyor ttnet sayfasina yonlendirip. Musteri hizmetleride klasik olarak ariza kaydi olusturdu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Poyri kullanıcısına yanıt
    DSL hattı oturup modem İP alıyormu.?
  • Srcn81 kullanıcısına yanıt
    Dsl hatti oturuyor ip aliyor galiba.

Anladım, peki modeme kullanıcı adı ve şifrenizi girdinizmi.?
    Giriliydi dun. Degisiklik sirasinda tekrar girmek gerekir mi?

Modemi resetleyip tekrar kullanıcı adı ve şifrenizi girin bakalım.
    Evden cikmam gerekti 1 2 saate deneyecegim.

Peki anladım.
    Simdi denedim dediginizi bir degisiklik olmadi yine ayni ttnet sayfasina yonlendiriyor. Modem de multimode da iken hatti sabitleyebiliyor vdsl e gecince modemdeki isiklar yanip sonuyor sadece sonra da gidiyor.

• https://store.donanimhaber.com/cf/33/96/cf3396cd4f737593eef76d39c59fb7db.JPG
    bu değerler kötü mü
     ADSL2+ Ve VDSL2+ Hat hızı ve hat problemleri maximum alacağınız hız Ve Tüm Herşey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dazed -- 16 Temmuz 2014; 1:22:25 >

• dazed D kullanıcısına yanıt
    Gayet iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: BonezCrusher

Gayet iyi

Teşekkür ederim hiç anlamıyorum öğrenmek istedim. Sağolun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Korjan

binada telefon kutusu yok baktım splitterı değiştirmem bı fayda sağlar mı ?

spliteri bi değiştirin ne olur ne olmaz ankastre kutusu olmasi şart iyicene baktinmi yada ev sahibi yada komsulara sor bakalm
  • quote:

Orijinalden alıntı: SerhatLee

Hocam benim değerlerim nasıl ? 16 mbps destekler mi acaba ?https://store.donanimhaber.com/d4/f3/10/d4f310740a2d985b0092e1d6689944c7.PNG
     ADSL2+ Ve VDSL2+ Hat hızı ve hat problemleri maximum alacağınız hız Ve Tüm Herşey.

hat degerlerin gayet güzel 16 mbps yi sorunsuz sekilde alaiblrisniz
    suan hattınız 1mbps

• quote:

Orijinalden alıntı: R.aise.R

mert kardeş ben 2 aylık ttnet yazlık internet alacağım yarın inşallah. dün akşam ttnetle görüştüğümde binanın 75 megabite kadar interneti sağlayabildiğini söylediler. şimdi sorum şu : benim elimde TP-LINK TD-w8951ND 150 mbs kablosuz adsl+2 modem var. acaba 24 megabite kadar fibernet ve ultranet kampanyalarından hangsinden yararlansam daha iyi olur. aralarında fiyat farkı çok az. ve 24 megabit interneti verimli bir şekilde bu modemle evime sağlayabilir miyim yoksa fibernet 24 megabit için yeni bir modem almama gerek var mı ? teşekkür ediyorum.

20 mbps ye sabitlerler hızı sana 16 yada 18 megabit hız gelir ama saglikli olmaz pek belkide hatta kopma yaşayaiblrsin

en iyisi vdsl2 formatini yani fiber destegi olan modem alin zaten modemi 1 kere aliyorsunuz iyisini almiş olun airties air 5650 öneririm ve takin 25 mbps yi stabil sekilde yada 35 mbps yada 50 mbps hızlar alabilrisniz 100 mbps bile :D

• quote:

Orijinalden alıntı: mertozsen340

ADSL Hızı(Kb/s): 21779 1021
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 23680 1140
    SNR Sınırı (dB): 5.9 8.8
    Hat Zayıflaması(dB): 2.0 0.8
    Güç (dB): 16.8 12.8

Değerler bu altyapı fibernet. İki apartman yana dolap koydular onlardan bize geliyor. Download yüklendin mi net kopuyor. Hız 13-14mbit'ten yukarı çıkmıyor. Şu an ADSL2 (Airties Rt-212) destekli modemdeki değerler. VDSL2 (Zyxel VMG3312-B10A) destekli modem taktığımda SNR değerlerinde değişme yok. Ancak hız 19-20mbit arasında değişiyor. Ancak dikkatimi çeken yine ADSL2+ alt yapısıyla bağlanması. En kısa yoldan nereye başvurayım?

3 ay önce yazdığım sorunu çözdüm. Denildiği gibi telekoma gittim. Orada ADSL sinyali üzerinden hız yükseltildiği söylendi. Türk Telekom İlçe Müdürlüğü'nde fibere geçiş yapıldığında yeni bir modem tahsil edilip edilmediğini sordular. Hayır diyince bir kayıt oluşturdular iki gün sonra ekip geldi Huawei Hg630a modem kuruldu.Ve VDSL2 sinyali gönderildi. Sonuç:

Hat standardı VDSL
    Aşağı yönde hat hızı (kbit/s) 24576
    Yukarı yönde hat hızı (kbit/s) 2038
    Alt sisteme doğru veri akışı SNR (dB) 40.5
    Ana sisteme doğru veri akışı SNR (dB) 38.8
    Aşağı yönde hat zayıflaması (dB) 3.0
    Yukarı yönde hat zayıflaması (dB) 1.6

Aynı sorundan yaşayan olur diye bilgilendirmek istedim. Hız sonuçlarıda gayet iyi. Ping 7-8 ms arası hız D: 23mbit/U: 1,90mbit gibi.

İlgilenen arkadaşlara da teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertozsen340 -- 16 Temmuz 2014; 2:37:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Korjan

Splitteri değiştirdim hat değerleri şu şekil ;

hat degerlerin haalaa düzelmemiş demekki spliterlik bir sorun yok türk telekoma gidip bir port değişikligi talep edin ve portunuz değiştikten sonra tekrardan eski ve yeni degerleri atin

• quote:

Orijinalden alıntı: mert_1638

quote:

mert kardeş ben 2 aylık ttnet yazlık internet alacağım yarın inşallah. dün akşam ttnetle görüştüğümde binanın 75 megabite kadar interneti sağlayabildiğini söylediler. şimdi sorum şu : benim elimde TP-LINK TD-w8951ND 150 mbs kablosuz adsl+2 modem var. acaba 24 megabite kadar fibernet ve ultranet kampanyalarından hangsinden yararlansam daha iyi olur. aralarında fiyat farkı çok az. ve 24 megabit interneti verimli bir şekilde bu modemle evime sağlayabilir miyim yoksa fibernet 24 megabit için yeni bir modem almama gerek var mı ? teşekkür ediyorum.

20 mbps ye sabitlerler hızı sana 16 yada 18 megabit hız gelir ama saglikli olmaz pek belkide hatta kopma yaşayaiblrsin

en iyisi vdsl2 formatini yani fiber destegi olan modem alin zaten modemi 1 kere aliyorsunuz iyisini almiş olun airties air 5650 öneririm ve takin 25 mbps yi stabil sekilde yada 35 mbps yada 50 mbps hızlar alabilrisniz 100 mbps bile :D

peki hocam 2 aylık için modem almak istemiyorum ama dediğiniz kaloda ile ankastre ev arası bağlantı yapsam bi yarar sağlarmıyım yoksa zahmetime değmez mi ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mert_1638

quote:

peki hocam 2 aylık için modem almak istemiyorum ama dediğiniz kaloda ile ankastre ev arası bağlantı yapsam bi yarar sağlarmıyım yoksa zahmetime değmez mi ?

vallaha kardes bnm önerim bu hatta modem bi kere aliyorsun sana önerdigim modem tüm adsl vdsl ve gelecekteki internet profillerini bile destekliyor
    bence 2 aylik için deilde ileriye dönüş bir yatirim yapmiş oluyorsun airties air 5650 önerirrim sana adsl de destekliyor hepsini son sistem destekliyor anliycan
    ha 0 fiyati pahali geliyorsa sahibindenden 2. el temiz bulabilrsin ama dikkatli ol üstünde ttnet yazan airties air 5650 modemlerden alma sakın.

diyorsan durumum yok alamam o zaman 16mbps adsl paket almak zorundasin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert_1638 -- 16 Temmuz 2014; 3:19:08 >

• Benim değerlerim bunlar en yüksek kaç MBPS hız alabilirim arkadaslar...

• 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.