Şimdi Ara

ADSL2+ Ve VDSL2+ Hat hızı ve hat problemleri maximum alacağınız hız Ve Tüm Herşey. (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.298
Cevap
7
Favori
36.974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    şu an 4 mbps de fakat upload kısmında sorun gözüküyor. Maks 12-14 mbps destekler.

Kopma yaşaıyorsanız hat modunu annex m yapmayı deneyin.
  • Leonince kullanıcısına yanıt
    8 Mbps paketi kullanıyorsunuz ve hzınız şuan 4 mbps, hızınızı 8192 alınmasını isteyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Srcn81 -- 17 Mart 2014; 22:57:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

quote:

Orijinalden alıntı: mert_1638

quote:

cat5e veya cat6 kullanmanın tek avantajı.
    içersindeki fazlalık tellerin izolasyon yapması bence :)
    birde kullanılan tellere zarar gelirse diğer teller kullanılabilir.

bizim yazlıkta. duvarların içierisinden gidiyordu.3 tane ek vardır.
    3x0.5 kablo aldım.tek parça kablo çektim.

evin 30-40metre uzağına videoda gösterdiğin büyük kabinden koydular.
    1-2 haftada devreye alındı ama değer fazla düzelmedi nedense.
    hat zayıflaması 5-6 lara düştü.
    evin bodrumuna değişik bir kablo geliyor.içerisinde 10dan fazla tel var dışı siyah yağlı bir kablo.
    direk oraya rj11 çakıp splitterı taktım.
    modemi salonda ve bodrumda takınca bir fark olmuyor.

ttneti aradığımda hiper veya fiber net veremediklerine söylüyor.
    ne yapmak lazım ?

dolap tam aktif olmamişti bizm burayada kruldugunda sadece adsl hizmeti veriyordu
    aradan 2-3 ay geçti fibernet ve hipernet destegi var :D biraz zamana birakip bekle .D
    adamlar dolabi tamamen aktif etsinler.

7-8 ay oldu aktif olali dslam
    Yazliga tasinmadan once hipernete gecip sonra oraya tasitsam nasil olur
    Yada en iyisi taahutumun bitmesine yakin telekoma gitmek

Evet tahaddüt bitmesine yakın git :D

bnm gibi kabloyu çek hatti ayarla
    modemi satin al :D

tahaddüt yüzünde geçememe :S:S
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustifb

Kardeş bağladım, hatta bir değişiklik olmadı. Kısa devre olsa, onların ankastresine de birşey olurdu, gelmek zorunda kalırlardı. Başka birinin hattına değmezse kısa devre olmuyormuş.

Tamam o zaman sorun cikarmaz :D izole et kablonun uclarini :D
  • quote:

quote:

quote:

quote:

evin bodrumuna değişik bir kablo geliyor.içerisinde 10dan fazla tel var dışı siyah yağlı bir kablo.

ne yapmak lazım ?

dolap tam aktif olmamişti bizm burayada kruldugunda sadece adsl hizmeti veriyordu
    aradan 2-3 ay geçti fibernet ve hipernet destegi var :D biraz zamana birakip bekle .D

kablo çekili yazlıkta.
    şuanki evde kablo dışarıdan çekili onunda yeni çektim.onu içeriye alabilirim seneye.

modemi ttnetten almıyayım mı ?
    airties 5650 lerden?
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    ben alma derim aynı modemi kendin al ttnetin verdiklerinde bazı kısıtlamalar var ayar kısmında bildiğim kadarıyla.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ne yapmak lazım ?

kablo çekili yazlıkta.
    şuanki evde kablo dışarıdan çekili onunda yeni çektim.onu içeriye alabilirim seneye.

modemi ttnetten almıyayım mı ?
    airties 5650 lerden?

ttnetten alma derim ben ttnetin modemlerine karşiyim her zama giderm markanin orjinal cihazini alirim

airties air 5650
    250 tl falan yani vatan computerden al
    eger durumun yoksa kredikartnla satin al taksite böldür :)

ttnetten alma derim .
  • quote:

Orijinalden alıntı: sulkoc

ben alma derim aynı modemi kendin al ttnetin verdiklerinde bazı kısıtlamalar var ayar kısmında bildiğim kadarıyla.

evt çok kısıtlama var arkadas 5650 yi ttnetten almiş kablosuz ssd yaiyni 2 tane yapaibliyor ama bn 4 tane yapaibliyorm
    üsteliklede modemde ısınma gözleniyormuş onda baya bi
    bende cok az bir isinma var oda olacak tabi .

+ torentte kısıtlamalar varmiş usb dede hızdada

ben sorunsuz kullanıyorm bişi oldmu markayla iletiişme gcip hallediyorm :D
  • Arkadaşlar ben dün ADSL'den hipernete geçtim. 26'sında taahhüdüm bitiyordu, bir bilgi alayım diye TT Ofise gittim. MH'deki çocuk hiç iptal vs. uğraştırmadı 24 ay ikna kampanyasını söyledi. Ben de Hiperi seçtim 24x49 TL. Fiber malesef yok hiper dolabı da geçen ay bağladılar kablolarını. TTNET Alo 12x5 + Konuştukça Öde olarak devam edecek.24x 6 TL'ye de Huawei HG630a modem aldım. Yalnız eve geldim ama bağlantı hızım aşağıdaki gibi ADSL2+ olarak hala 8 mbit. Bir de IPTV aktif gözüküyor onu da anlamadım. Bugün de VDSL'e geçmeyince arıza kaydı bıraktım. Hattım beklemede gözüküyormuş ve 4 gün içinde geçiş yapılır denildi. Bekleyelim bakalım ama şu IPTV olayı nedir arkadaşlar, bu konuda bilgisi olan var mı? Teşekkürler.

ADSL2+ Ve VDSL2+ Hat hızı ve hat problemleri maximum alacağınız hız Ve Tüm Herşey. ADSL2+ Ve VDSL2+ Hat hızı ve hat problemleri maximum alacağınız hız Ve Tüm Herşey.
  • antares079 kullanıcısına yanıt
    iptv ttnet in Tivibu hizmeti dir. paketinize büyük olasılık oda dahildir bir kaç ay ücretsiz olarak yada taahhüt süresince.
  • Merhabalar,
    Airties RT205 kullanıyorum, paketim Ultranet 16MB sınırsız.
    Hız testlerinde genelde ortalamam 10-11mb civarlarında.

ADSL2+ Ve VDSL2+ Hat hızı ve hat problemleri maximum alacağınız hız Ve Tüm Herşey.

Sizce bu değerlere göre Hipernet 20mb veya 35mb pakete geçiş yaparsam ne kadar hız alabilirim.
    Saha dolabı yaklaşık 300m-400m mesafede.
     ADSL2+ Ve VDSL2+ Hat hızı ve hat problemleri maximum alacağınız hız Ve Tüm Herşey.
  • pixelcik P kullanıcısına yanıt
    14 mbps de ve santrale çok yakınsın. Modemin yanlış olçüyor sanırım. Bu değerlerle bağlanabilmeniz çok zor yoksa. Kopma yaşamıyorsanız sorun yok.

Vdsl sinyali verildiğinde tam hız alırsın. Kablolarında ek, oksit vs yok değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: wızard06

14 mbps de ve santrale çok yakınsın. Modemin yanlış olçüyor sanırım. Bu değerlerle bağlanabilmeniz çok zor yoksa. Kopma yaşamıyorsanız sorun yok.

Vdsl sinyali verildiğinde tam hız alırsın. Kablolarında ek, oksit vs yok değil mi?

İç tesisat kablosu direkt olarak evin dışındaki kutudan geliyor.
    Ayrıca bağlantı kopması sorunu yaşamıyorum, sadece nadir de olsa bir anda hızım 5-6mb seviyelerine düşüyor, resetleyince tekrar 10-11mb seviyelerine geri dönüyor. Fakat bu resetlemelerde SNR, Hat Zayıflaması, Güç değerlerim hiç bir şekilde değişmiyor. Modem 7-8 yıllık ttnet'in vermiş olduğu airties rt205, belki dediğiniz gibi yanlış ölçüyor da olabilir.
  • pixelcik P kullanıcısına yanıt
    bu konuda rt205 hakkında ölçüm hatalarına birkaç defa rastladık, sizinki de öyle muhtemelen.

Yeni modemin zamanı gelmiş artık
  • Tip7 genişbant kabini sokağın başına koydular yaklaşık 7-8 aydır duruyor ama benim hattım orada bağlı değil. Ttneti arıyorum telekomun işi diyor , telekomu arıyorum ttnetin işi diyor. Hattımı o kabine nasıl aldırabilirim yaklaşım 30m uzağımda kabin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Technical_Support -- 19 Mart 2014; 17:41:41 >
  • Hipernet kullanıp ADSL2+ sinyal ile kullanma şansımız var mı? VDSL'de hız düşüyor ama adsl2+'de hız düşmüyordu. O yüzden istiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Firaristt F kullanıcısına yanıt
    Evet kullanabiliyorsunuz 20 Mbps'lik pakette. Daha yüksek hızlar için modemi de değiştirmeniz gerekir, lakin hız düşmemesi hat modundan değildir. Santral, sunucu, port'ta bir arıza varsa hızınız yüzden hızınız düşmeyebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: antares079

Arkadaşlar ben dün ADSL'den hipernete geçtim. 26'sında taahhüdüm bitiyordu, bir bilgi alayım diye TT Ofise gittim. MH'deki çocuk hiç iptal vs. uğraştırmadı 24 ay ikna kampanyasını söyledi. Ben de Hiperi seçtim 24x49 TL. Fiber malesef yok hiper dolabı da geçen ay bağladılar kablolarını. TTNET Alo 12x5 + Konuştukça Öde olarak devam edecek.24x 6 TL'ye de Huawei HG630a modem aldım. Yalnız eve geldim ama bağlantı hızım aşağıdaki gibi ADSL2+ olarak hala 8 mbit. Bir de IPTV aktif gözüküyor onu da anlamadım. Bugün de VDSL'e geçmeyince arıza kaydı bıraktım. Hattım beklemede gözüküyormuş ve 4 gün içinde geçiş yapılır denildi. Bekleyelim bakalım ama şu IPTV olayı nedir arkadaşlar, bu konuda bilgisi olan var mı? Teşekkürler.

ADSL2+ Ve VDSL2+ Hat hızı ve hat problemleri maximum alacağınız hız Ve Tüm Herşey. ADSL2+ Ve VDSL2+ Hat hızı ve hat problemleri maximum alacağınız hız Ve Tüm Herşey.

öncelikle hipernete geçince hemen paket hipernet oluyor ama hızını yükseltmiyorlar görevliler dolpatan portlarini kartini flan değiştirecekler ondan sonra aktif olacak hipernet hizin

bu iptv denen şey modemin bir özelligidir hemde bu iptv dedigin şey sayesinde tivibu ev cihazini baglaiyp kullanaibliyorsun ama eger tivibu üyesi deilsen baglaniyor yazar baglnmaz . çünkü iptv ye bir ip atali deildir .
    anliyacagin iptv tivibu için :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: pixelcik

Merhabalar,
    Airties RT205 kullanıyorum, paketim Ultranet 16MB sınırsız.
    Hız testlerinde genelde ortalamam 10-11mb civarlarında.

Sizce bu değerlere göre Hipernet 20mb veya 35mb pakete geçiş yaparsam ne kadar hız alabilirim.
    Saha dolabı yaklaşık 300m-400m mesafede.

öncelikle hattını 14 mbps ye sabitlemişler 3-4 mbpslik bir kayip gözlemliyorsunuz hızınızda

modeminiz degerleri dogru ölçemedigi için ne yazkki bunun hakkında size bilgi veremiyoruz ama ttneti arayarak sorgulatabilrsiniz

444 0 375
  • quote:

Orijinalden alıntı: Orgadata

Tip7 genişbant kabini sokağın başına koydular yaklaşık 7-8 aydır duruyor ama benim hattım orada bağlı değil. Ttneti arıyorum telekomun işi diyor , telekomu arıyorum ttnetin işi diyor. Hattımı o kabine nasıl aldırabilirim yaklaşım 30m uzağımda kabin.

Malesef aldiramazsin mdüürlüge gidip dilekçe ver bakalm bnmde evimin önünde tip7 var ama ona bagli deilim :D taaaa parkin öbür ucundaki dslama bagliyim direk :D
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.