Şimdi Ara

Apple zorunluluğu kaldırdı: iMovie, OpenCL desteği bulunmayan Mac'lere yüklenebilecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Apple zorunluluğu kaldırdı: iMovie, OpenCL desteği bulunmayan Mac'lere yüklenebilecek

Apple, iLife paketinin bir parçası olan, sevilen video düzenleme aracı iMovie'yi güncelledi. Yeni güncelleme ile birlikte iMovie artık daha fazla sayıda Mac'e destek sunabiliyor.

Daha öncesinde iMovie, OpenCL destekli grafik yongasına sahip olmayan Mac'lere yüklenemiyor. Nelerdi bu modeller ? 2007 Orta/Sonu MacBook Pro, 2007 Orta ve 2008 Başı iMac'ler, 2008 Başı Mac Pro.

Ancak Apple, son güncelleme ile birlikte OpenCL zorunluluğunu kaldırarak iMovie'nin yukarıda bahsi geçen modellere de yüklenebilmesinin önünü açtı.

Mac App Store'dan 15 dolara satılan iMovie'nin mağazadaki sayfasına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:

iMovie - Apple

• Apple tüm tabuları yıkıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tim Cook'un sağolsun tek dünya emeli kullanıcıdan çok hissedarları memnun etmek. Steve Jobs sonrası apple da farkettiyseniz eskiden olmayan bir özellik geldi apple'a: Cihazınız eskiyse yeni özellikler veya yazılımlar o cihazda çalışmıyor..

Hayır cihazınız donanımsal olarak yetersiz olduğundan değil, apple yeni cihaz almanızı istediğinden!

(bkz: Airdrop)
    (bkz: Haritalarda Turn-by-Turn özelliğinin sadece 4s ve yukarısnda olması)
    (bkz: Siri)
    sürer gider...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreampowder

Tim Cook'un sağolsun tek dünya emeli kullanıcıdan çok hissedarları memnun etmek. Steve Jobs sonrası apple da farkettiyseniz eskiden olmayan bir özellik geldi apple'a: Cihazınız eskiyse yeni özellikler veya yazılımlar o cihazda çalışmıyor..

Hayır cihazınız donanımsal olarak yetersiz olduğundan değil, apple yeni cihaz almanızı istediğinden!

sürer gider...

Siri Tim'in eseri veya planı değil ki.
  • quote:

Tim Cookun sağolsun tek dünya emeli kullanıcıdan çok hissedarları memnun etmek. Steve Jobs sonrası apple da farkettiyseniz eskiden olmayan bir özellik geldi applea: Cihazınız eskiyse yeni özellikler veya yazılımlar o cihazda çalışmıyor.. Hayır cihazınız donanımsal olarak yetersiz olduğundan değil, apple yeni cihaz almanızı istediğinden! (bkz: Airdrop) (bkz: Haritalarda Turn-by-Turn özelliğinin sadece 4s ve yukarısnda olması) (bkz: Siri) sürer gider...

Malesef çok yanlış bir yere yazmışsın bu yorumu. Mac kanadında işler tam tersi şekilde, gelen birçok yenilik eski cihazlara da yansıyor. Tim Cook'u suçlamak yersiz. Zira sizin veya benim Apple'ın nasıl yönetildiğiyle ilgili bir fikrimiz yok.

• < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PsychicPower

quote:

Tim Cookun sağolsun tek dünya emeli kullanıcıdan çok hissedarları memnun etmek. Steve Jobs sonrası apple da farkettiyseniz eskiden olmayan bir özellik geldi applea: Cihazınız eskiyse yeni özellikler veya yazılımlar o cihazda çalışmıyor.. Hayır cihazınız donanımsal olarak yetersiz olduğundan değil, apple yeni cihaz almanızı istediğinden! (bkz: Airdrop) (bkz: Haritalarda Turn-by-Turn özelliğinin sadece 4s ve yukarısnda olması) (bkz: Siri) sürer gider...

Malesef çok yanlış bir yere yazmışsın bu yorumu. Mac kanadında işler tam tersi şekilde, gelen birçok yenilik eski cihazlara da yansıyor. Tim Cook'u suçlamak yersiz. Zira sizin veya benim Apple'ın nasıl yönetildiğiyle ilgili bir fikrimiz yok.

hocam beni bir mac forumundan araştır istersen

• quote:

Orijinalden alıntı: Vatov

quote:

Tim Cook'un sağolsun tek dünya emeli kullanıcıdan çok hissedarları memnun etmek. Steve Jobs sonrası apple da farkettiyseniz eskiden olmayan bir özellik geldi apple'a: Cihazınız eskiyse yeni özellikler veya yazılımlar o cihazda çalışmıyor..

sürer gider...

Sirinin timin eseri olduğundan bahsetmiyorum, sirinin çalışabilecekken iphone4 lerde çalıştırılmasına izin verimemesinden bahsediyorum.

• quote:

quote:

quote:

sürer gider...

Sirinin timin eseri olduğundan bahsetmiyorum, sirinin çalışabilecekken iphone4 lerde çalıştırılmasına izin verimemesinden bahsediyorum.

Eski cihazla yeni cihaz arasında bi fark olunmasını istenmesinden. Yazılımsal olarak tabiki mümkün ama adamlar yeni cihazda yeni bir şey olarak gösterip eskisi ile arasındaki fark olarak ortaya koyuyor. Siri'nin bile satışa etkisi olmuştur 4S'te. Aynı siri 4'e gelse büyük olasılıkla daha az 4S satılırdı.

• quote:

quote:

quote:

quote:

sürer gider...

Eski cihazla yeni cihaz arasında bi fark olunmasını istenmesinden. Yazılımsal olarak tabiki mümkün ama adamlar yeni cihazda yeni bir şey olarak gösterip eskisi ile arasındaki fark olarak ortaya koyuyor. Siri'nin bile satışa etkisi olmuştur 4S'te. Aynı siri 4'e gelse büyük olasılıkla daha az 4S satılırdı.

Apple zorunluluğu kaldırdı: iMovie, OpenCL desteği bulunmayan Mac'lere yüklenebilecek

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.