Şimdi Ara

LG'den kötü haber : Akıllı telefon pazarına daha az odaklanacağız

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
190
Cevap
0
Favori
3.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• LG'den kötü haber : Akıllı telefon pazarına daha az odaklanacağız

Son dönemde G2 amiral gemi modeli, G Flex esnek ekranlı akıllı telefonu ve Nexus 5 akıllı telefonunu piyasaya süren LG, pazarda üçüncü sıraya kadar yükselmeyi başarmıştı. Firmanın pazara daha çok odaklanmasını beklerken, Güney Kore'den sürpriz bir haber geldi.

Güney Kore medyasına göre LG akıllı telefon pazarında daha az odaklanmayı istiyor. Bunun yerine firma daha düzenli gelir elde edeceği sektörlere ağırlık vermeyi planlıyor. LG yönetim kurulu başkan yardımcısı Koo Bon-joon da bir demecinde akıllı telefon endüstrisinin çok önemli olduğunu ancak LG olarak daha güvenli odaklanabilecekleri bir sektöre yönelmeleri gerektiğini dile getirmişti.

LG'nin bu kararının arkasında ağırlığını iyice hissettirmeye başlayan Çinli akıllı telefon üreticilerinin olduğu ifade ediliyor. Gelecek dönemde akıllı telefon bölümünde çalışan sayısının azaltılması bekleniyor.

Bu karar LG'nin pazardan tamamen çekilmesi anlamına gelmiyor. Ancak LG'nin bundan sonra ürün sayısında bir azalmaya gideceği tahmin ediliyor. 

• oldu mu şimdi bu yakın zamandaki güzel telefonların üstüne

• Zirvede bırakalım demişler herhalde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lg kaybeder bu sekilde hareket ederse. Hele g2 ye Vs. Güncelleme vermezse

• Ben tam tersi daha çok yönelmesini beklerdim. Belki de daha az ama daha kaliteli ürünlerle karşımıza çıkabilirler. Birde böyle bir açıklama yapıp zaten artık o alanla çok ilgili değiliz diyerek bizim G2 lerin güncellemelerini unutmasınlarda. :)

• senede bir amiral gemi,bir de orta üst sınıf telefonu çıkarsa yeter. Zaten samsung dolduruyor pazarı çer çöple.

• Aslında samsung gibi her hafta yeni model üretmeyeceğiz yeri ve zamanı geldimi en iyisini yaparız demişler..İNCE

• G2 diye bir telefon çıkardı tepemize çıkardınız LG'yi Üstelik G2 dahil hiç bir telefonuna güncelleme vermeyen vereceği de meçhul olan bu firmayı...

• Az ama öz .

• Güzelim g2 mundar oldu desene...

• G2 ye güncelleme gelmesin LG ozaman biter

• Tam LG kendini hissettiriyor demiştik ki(en azından biz) hadi buyrun açıklamaya.Açıklama yapma gereksinimi de duymuşlar, demek ki ciddiler.

• küçük hatalar yüzünden yavaş avaş bırakıyorlar bu yarışı, şu g2ye bi micro sd koysaydı var ya
  • Android'de gelecek olmadigini gördüler, her önüne gelen telefon üretiyor, onun yerine daha az ve kar getirecek ürünler cikaracaklar sanirim, bence cok yerinde bir karar bundan LG karli cikar bana göre, cünkü artik android sistemimde is ARGE den cikti tamamen cekirdek sayisina pazarlama taktiklerine dönüsen rekabet ortami dogdu.

• Mantıklı bi karar samsung gibi orta ve alt segmentte sürüsüne bereket model çıkarıp hiç bir şekilde destek vermeyip üvey evlat muamelesi yapmaktansa Apple gibi senede bir tane amiral gemi modeli çıkartsa (G2, G3, G4....) ve adam gibi yazılım desteği verse ne samsung kalır ne sony
  • akilli telefon pazarina önem vermeyen bir sirketin böyle bir telefon yapmasi mümkün mü?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zirvede bırakmak dedikleri bu oluyo heralde.yok ama bu daha çok tadında bırakmaya benziyo

• Apple gibi senede tek model çıkarsa yeter.

• G2 alanlar alın buyrun size çok güvendiğiniz LG. Güncelleme diye ağlamayında.
  • Arkadaş bu nasıl bir olaydır anlamadım. Daha telefonları yeni piyasaya girdi ve çok tutuldu.Satış rakamlarını üste çıkaracaklarına bu LG yönetim kurulu başkan yardımcısı Koo Bon-joon'ın açıklamasıyla geriletiyorlar.Çok saçma bir konuşma olmuş.Miiletin güvenini kıracaklar ondan sonra da satışları düşecek.Eeee... neden yaptın o zaman g2 veya flex gibi telefonları süs olsun diyemi ? Bu herifler akıllı diyoruz ya , değiller arkadaşlar bizim Türk insanı bunlardan daha iyi satış yapar.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.