Şimdi Ara

Winamp 15 yıllık hizmet hayatına son veriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
208
Cevap
2
Favori
4.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Winamp 15 yıllık hizmet hayatına son veriyor

Müzik dinleme kavramına kökten bir değişim getiren ve MP3 formatını hayatımıza sokan Winamp, gelecek ay itibariyle yayın hayatına son veriyor.

Winamp ilk olarak 1998 yılında ticari yayın hayatına başlamıştı. Asıl popülaritesi 1999 yılında AOL tarafından 80 milyon dolar karşılığında satın alınmasıyla doruğa çıkmıştı. 2010 yılında Android için, 2011 yılında Mac için yayınlanan Winamp, ne yazık ki AOL'nin kötü yönetiminin kurbanı oldu.

Geliştiricisinin de dile getirdiği gibi AOL ileriyi göremedi veiTunes, Spotify, Deezer gibi yeni nesil müzik dinleme platformları karşısında gerilemeye başladı. Halen milyonlarca kullanıcıya sahip olan platform yıllık 6 milyon dolar gelir üretebiliyordu.

20 Aralık 2013 itibariyle Winamp resmi sitesi ve ilişkili web hizmetleri son erecek. Winamp uygulamaları da erişime kapanacak. Bu bakımdan kullanıcıların bir an evvel son Winamp sürümünü indirmesi tasiye ediliyor.

• Sonuçta piyasa music player kayniyor.

Herkes binlerce mp3 sarkiya sahip.

Kapatmalarina gerek yok aslında.

İllâ müzik satacaklar diye bir kaide yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MSN'den sonra Winamp'ı da kaybediyoruz demek. Efsaneler tek tek sönüyor...
  • vay be..

• ben halen winamp kullanıyorum.tabi internetten müzik dinliyeceksem Spotify veya fizy youtube tercihim ama pc de kendi müzik arşivimi yıllardır winamp ile dinlerdim.üzüldüm :(

• Duygulandım, eski yıllardaki anılarımı hatırladım :(

• Duygulandım :(

• aimp3 geldi mertlik bozuldu :(

• Bir mobil teknolojizedesi daha..

Skin ler indirirdik kimi klasik kullanir 'hard winampci' gecinirdi.. Listeler hazirlardik, taze formattan sonra ilk yuklenenler arasindaydi, pencere olcusu ayarlanir ekranin sag kismina bir guzel hizalanirdi..

"Winamp, it really whips the llama's ass" demo sesi duyuldugu anda anlardiniz ki islem tamam.

Simdi winamp deyince soguk kis aksamlarinda sobanin uzerinde pisirilen kestane anilari benzeri bir his uyandirdi bende, hey gidi gunler hey.. ve tabiki uzulerekte olsa elveda winamp..

• AOL, nam-ı diğer America On-Line satın aldığı herşeyi batıran bir şirket. Kendileri nasıl hala batmadı onu düşünüyorum ben
  • 15 sene oldu mu ya?

Chip, Level gibi dergilerle gelen CD'lerden yüklerdik. O zaman internet çok pahalıydı ve 56k'idi ayrıca telefonu meşgul ederdi.

Eskiden böyle işletim sistemleri yoktu yükledikten sonra herşey hazır gelen, Win 98'i yükler üzerine ses kartı driveri yükler, sonra winamp'ı yükler, "Winamp. It really whips the llama's ass" sesini duyduğumuzda işlem tamam ses kartı driveri haloldu derdik :(

Visualization özelliğine dans eden ayı koyardık (Black and White oyunu meşhurdu) müziğe göre dans ederdi o ayı bir adada :)

Hislendim yemin ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miasmus -- 20 Kasım 2013; 23:50:34 >
  • Başka bir player kullanmak mp3lere ihanet etmek gibi gelecek...

• 2000li yıllarda winamp 3-4-5 çıkardı her yıl, o zamanlar da onun dönemiydi
  • Meeeeee :(

• Kullanmaya devam ediyorum ve edeceğim gibi.Üzüldüm açıkcası.

• yıllardır kullanmıyorum zaten. Aimp3 e geçtim.

edit: niye eksi basıyorsunuz anlamadım.sadece yıllardır kullanmadığımı ifade ettim. önceden herkes nokia kullanırdı. şimdi samsung kullanıyorum dediğinde nokia ya laf atmak kötü demek mi oluyor.

edit: demek halen daha eksi basıyorsunuz. ben kullanıcıyım arkadaşım, hangisi iyi ise onu kullanırım. babamın şirketi mi sanki banane batarsa batsın. başka program mı yok sanki.

edit: istediğiniz kadar eksi basın bu gerçeği değiştirmeyecek. winamp battı ve yeni kral Aimp

Winamp 15 yıllık hizmet hayatına son veriyorWinamp 15 yıllık hizmet hayatına son veriyor
    Winamp 15 yıllık hizmet hayatına son veriyorWinamp 15 yıllık hizmet hayatına son veriyor

boşverin winampı, aimp3 indirinhttp://www.aimp.ru/index.php?do=download bu da batarsa daha iyi olan başka birine geçeriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasin.25 -- 25 Aralık 2013; 14:39:13 >

• Aimp'den sonra bu ağır programı bir daha kurmadım.

• müzikten anlamayan youtube dan eqolayzer ayarsız müzüik dinleyenler yüzünden bu hallere geldin be reyiz....

• org vorbis'in about kısmında az mı döndürdük balığı, az mı mouse bozduk :) yazık olmuş winamp efsanedir ya.

• Winamp'ın bir demo parçası vardı. Hatırlayan olur mu bilmem.

:)

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.