Şimdi Ara

16GB Orjinal Stock ROM CWM - v6378 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
10
Favori
35.126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: skamber

quote:

Orijinalden alıntı: redsmoke

öncelikle böyle bir konu açtığınız için teşekkürler. dediklerinizi harfiyen uygulamama rağmen bir önceki custom rom'dan kalan boot ekranı değişmedi. kullandığım rom nexus rom'du ve restore yaparken bir tek boot.img ile alakalı bir hata aldım. sorun neyden kaynaklanıyor olabilir.

ekleme: bi yerde bi yanlış yapıyorum ama nerede. çünkü facebook twitter felanda yüklenmemiş. önceki rom ile beraber gelen cwm sürümü 5.5.0.4 idi. sizin verdiğinizin sürüm numarası nedir acaba?

Merhaba öncelikle kendi romunuzdan kaynaklı sorunlar olabilir bunu bilemiyorum lakin. Size verdiğim CWM ile (ki ister mobie uncletools ile ister sp flashla flashlayın) recovery ye girip restore yapın; daha sonra reboot system now a tıkladıktan sonra iki soru soracak onlara hayır deyin ve o kapanıp alıcılırken pili cıkartın. Sonra tekrar takın ve recovery' ye giriş yapın bu sefer sizi orjinal recovery karsılayacaktır. Orada da wipe data ve cache ikisini yapın ve reboot edin.

Boot.img yüklenmiyorsa da yöntem1' de recovery yi atar gibi sp flash la sadece boot.img' yi flashlayın.

Ekleme; boot.img' de sorun olmaması lazım fakat oluyorsa da belki download ederken bozulmus olabilir. CWM rom' u tekrar download etmeyi deneyin. Normal restorede de bir sorun cıkmaması lazım. ama yok cıkıyorsa boot.img' yi daha sorna spflashla atın.

hocam benim stock backup olamasına ragmen nexustan kalan açışışta 1 saniyelik google yazısı var. restore ettim kendi yedeğimi gene var o google yazısı. 1 saniyeden sonra orjinal boot ekranına geçiyor. nasıl kaldırabiliriz google yazısını. bir fikrin varmı.

Edit: Hallettim. pittechte yasak_ask nickli arkadaş paylaşmış link burda cwm ile flaslamak yeterli
    http://yadi.sk/d/5K1DBgbpCXvDw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baveran -- 24 Kasım 2013; 3:32:35 >

• sd kart telefonun kendi hafızası dimi harici sd kart degil birde telefonu garantiye versek anlaşılır mı rom attıgımız yani telefonon %100 orjinal oluyor dimi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baveran

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: redsmoke

öncelikle böyle bir konu açtığınız için teşekkürler. dediklerinizi harfiyen uygulamama rağmen bir önceki custom rom'dan kalan boot ekranı değişmedi. kullandığım rom nexus rom'du ve restore yaparken bir tek boot.img ile alakalı bir hata aldım. sorun neyden kaynaklanıyor olabilir.

ekleme: bi yerde bi yanlış yapıyorum ama nerede. çünkü facebook twitter felanda yüklenmemiş. önceki rom ile beraber gelen cwm sürümü 5.5.0.4 idi. sizin verdiğinizin sürüm numarası nedir acaba?

Merhaba öncelikle kendi romunuzdan kaynaklı sorunlar olabilir bunu bilemiyorum lakin. Size verdiğim CWM ile (ki ister mobie uncletools ile ister sp flashla flashlayın) recovery ye girip restore yapın; daha sonra reboot system now a tıkladıktan sonra iki soru soracak onlara hayır deyin ve o kapanıp alıcılırken pili cıkartın. Sonra tekrar takın ve recovery' ye giriş yapın bu sefer sizi orjinal recovery karsılayacaktır. Orada da wipe data ve cache ikisini yapın ve reboot edin.

Boot.img yüklenmiyorsa da yöntem1' de recovery yi atar gibi sp flash la sadece boot.img' yi flashlayın.

Ekleme; boot.img' de sorun olmaması lazım fakat oluyorsa da belki download ederken bozulmus olabilir. CWM rom' u tekrar download etmeyi deneyin. Normal restorede de bir sorun cıkmaması lazım. ama yok cıkıyorsa boot.img' yi daha sorna spflashla atın.

hocam benim stock backup olamasına ragmen nexustan kalan açışışta 1 saniyelik google yazısı var. restore ettim kendi yedeğimi gene var o google yazısı. 1 saniyeden sonra orjinal boot ekranına geçiyor. nasıl kaldırabiliriz google yazısını. bir fikrin varmı.

Edit: Hallettim. pittechte yasak_ask nickli arkadaş paylaşmış link burda cwm ile flaslamak yeterli
    http://yadi.sk/d/5K1DBgbpCXvDw

teşekkürler arkadaşlar sayenizde yaptım ve sorunum halloldu. eğer başka romlar sonrası stock rom'a geçişte açılışta ekranda google yazısı problemi yaşıyorsanız bu yöntem ile orjinal logoya sahip olabilirsiniz.

• arkadaşlar burda denilenlerin hepsini yaptım fakat guc + ses açma tuşuna bastığımda girdiğim yerde yazılar hala mavi gözüküyor yani cmw sanırım hala orjinale dönmedi ? bide en usttekine basıp reboot bilmem ne dediğine basıyorum telefon açılsın diye her seferinde bana anlatılanlarda yazılanlar gibi bilmem ne su yüklensin mi diyor hayır diyor giriyorum ama her seferinde aynı orası nasıl orijinal olucak yoksa güncellemede sıkıntı yaratıcak yukletmiyecek yardım edin lütfen ?
  • Hocam bende s4 rom vardi.. Orjinale döndüm ilk hali gibi oldu sorun yok ama bir yerde sorun var.. Galaxy s4 ROM tamamen silinmedi sanirim sadece baslangicta galaxy s4 yaziyo sonra discovery yaziyo o s4 yazisini nasip silicem ?? Telefon acilirken s4 yazmasin madem orijinal ROM ?? Bi yardim etseniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam tamamdir hallettim :)

• Burada bi sorun mu var beyler?sistem kapasitesi 4gb olarak gorunuyor.
     16GB Orjinal Stock ROM CWM - v6378

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kutaykut -- 4 Aralık 2013; 6:04:52 >
  • kutaykut kullanıcısına yanıt
    Sorun gm de.
    Çin malı tüm tablet ve cep telefonlarında dahili hafıza böyledir.

• quote:

Orijinalden alıntı: kutaykut

Burada bi sorun mu var beyler?sistem kapasitesi 4gb olarak gorunuyor.

Hiç bir sorun yok. Eğer sistem kapasitesi ve telefon kapasitesini toplarsanız yaklaşık 16GB ettiğini görürsünüz.

Toplama harici SDKART'ı dahil etmeden toplayın bakalım:

Sistem kapasitesi 5GB (system, data, cache, recovery vb)
    Dahili SD kart 11 GB (çektiğiniz fotoğraflar ve sdkarta taşınan programlar)

Bu telefonun dahili sd kartı olduğunu bile bile hala neden aynı soru defalarca sorulur ki?

NOT: Lütfen konu hakkında fikriniz yoksa atmasyon cevaplar yazmayınız.

• quote:

Teşekkür ettim hocam.

hocam iyi günler benim derdim şu aslında pek önemli değil ama sormak istedim.. tele başka romlar felan yükledikten sonra stok roma dönüş yaptım telefonu açarken discovery animasyonu geliyor ama ses yok sanki önceden açılırken animasyonla beraber discovery müziği gibi bir şey çalıyordu sanırım...
  • Bu romu hazırlayan arkadaştan allah razı olsun, çok işime yaradı. Rootu siliyim derken telefonu çökertmiştim. Discovery logosunda takılıp kalıyodu. Bu romu yükleyince düzeldi sağol varol
  • quote:

Orijinalden alıntı: androidmeda

quote:

Hiç bir sorun yok. Eğer sistem kapasitesi ve telefon kapasitesini toplarsanız yaklaşık 16GB ettiğini görürsünüz.

Bu telefonun dahili sd kartı olduğunu bile bile hala neden aynı soru defalarca sorulur ki?

sanırım not kısmını benim cevabıma cevaben yazıyorsunuz.
    madem üğründe dahili sd kart var diyorsun o zaman gm kullanıcıyı aldatıcı reklam yapıyor şöyleki: 16 gb dahili hafızam var diye reklam yapmayacak ve sadece uygulamalar için ayrılan bellek 2 gb +dahili sd kart 11 gb diye müşteriyi bilgilendirecek ve ilave olarak dahili hafızaya uygulama yükleyemezsiniz diye not düşecek tabi böyle bir yürek varsa, 16 gb dahili hafızalı ürünüm var diye müşteriyi kandırmayacak
    şimdi diyelimki ben 16 gb reklamına aldanarak ürün aldım ve hafıza kartı almadım, peki 10-15 uygulamada dolan dahili hafızada yer kalmayınca diğer uygulamaları nereye atacağım, adamlar öyle bir hile yapmışki micro sd kart almadan dahili sd belleğe uygulama bile yükleyemiyorsunuz, bunu ürünü yeni alacaklara buradan ve diğer forumlardan duyuramazsak bu adamların yaptığı çin hilesine ortak olmuş oluruz güzel kardeşim.
    yani gördüğün gibi cevaplarımız atmasyon değil tecrübelerle edindiğimiz bilgilerdir.
    Bir de şunu unutmayalımki gm kullanıcılarının yüzde 90 ı 16 yaş altındaki yeni androidle tanışan genç kardeşlerimiz ve bilgiye ihtiyaçları var,bu çocuklar harçlıklarını biriktirip 16 gb ürün aldık diye sevinirken bir de hafıza kartı masrafı ile karşı karşıya kalıyorlar,
    evet gm tam bir fiyat performans ürünü ama bu hafıza olayı gerçekten can sıkıcı, dahili hafızanın sadece 2 gb olduğu ve dahili hafıza denilen 11 gb lik alanın resim müzik video v.s yükleme dışında hiçbir işe yaramadığını genç kardeşlerim bilerek ürünü alsınlar.
    Edit: 2. parti yazılımlarla ebr v.s. değiştirilerek dahili hafıza artırılıyor demeyin, çünkü bu işlemler ürünü garanti kapsamı dışına çıkarıyor hele de bu işte acemi olanlar için bu işlemler imkansız...
    Edit : dahili sd karta taşınan proıgramlar demişsiniz ama yanılmıyorsam dahili sd karta program taşınamıyor (2. parti yazılımlarla sistem dosyalarını değiştirme dışında , o da root gerektiriyor ve garanti dışı.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deneme1 -- 4 Aralık 2013; 13:00:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: deneme1

quote:

quote:

madem üğründe dahili sd kart var diyorsun o zaman gm kullanıcıyı aldatıcı reklam yapıyor şöyleki: 16 gb dahili hafızam var diye reklam yapmayacak ve sadece uygulamalar için ayrılan bellek 2 gb +dahili sd kart 11 gb diye müşteriyi bilgilendirecek ve ilave olarak dahili hafızaya uygulama yükleyemezsiniz diye not düşecek tabi böyle bir yürek varsa, 16 gb dahili hafızalı ürünüm var diye müşteriyi kandırmayacak
    şimdi diyelimki ben 16 gb reklamına aldanarak ürün aldım ve hafıza kartı almadım, peki 10-15 uygulamada dolan dahili hafızada yer kalmayınca diğer uygulamaları nereye atacağım, adamlar öyle bir hile yapmışki micro sd kart almadan dahili sd belleğe uygulama bile yükleyemiyorsunuz, bunu ürünü yeni alacaklara buradan ve diğer forumlardan duyuramazsak bu adamların yaptığı çin hilesine ortak olmuş oluruz güzel kardeşim.
    yani gördüğün gibi cevaplarımız atmasyon değil tecrübelerle edindiğimiz bilgilerdir.
    Bir de şunu unutmayalımki gm kullanıcılarının yüzde 90 ı 16 yaş altındaki yeni androidle tanışan genç kardeşlerimiz ve bilgiye ihtiyaçları var,bu çocuklar harçlıklarını biriktirip 16 gb ürün aldık diye sevinirken bir de hafıza kartı masrafı ile karşı karşıya kalıyorlar,
    evet gm tam bir fiyat performans ürünü ama bu hafıza olayı gerçekten can sıkıcı, dahili hafızanın sadece 2 gb olduğu ve dahili hafıza denilen 11 gb lik alanın resim müzik video v.s yükleme dışında hiçbir işe yaramadığını genç kardeşlerim bilerek ürünü alsınlar.
    Edit: 2. parti yazılımlarla ebr v.s. değiştirilerek dahili hafıza artırılıyor demeyin, çünkü bu işlemler ürünü garanti kapsamı dışına çıkarıyor hele de bu işte acemi olanlar için bu işlemler imkansız...
    Edit : dahili sd karta taşınan proıgramlar demişsiniz ama yanılmıyorsam dahili sd karta program taşınamıyor (2. parti yazılımlarla sistem dosyalarını değiştirme dışında , o da root gerektiriyor ve garanti dışı.)

Merhaba;

Cehalet iki türlüdür; ilki cehl-i basit; yani bir kişinin bir konudan cahil kalmasıdır. Bir diğeri ise cehl-i mürekkep; Bu da bir kişinin bir konuyu bildiğini zannederek bilmemesidir. Zira sizinki ikinci türden olan oluyor.

Bu DATA ve SYSTEM bölümlemeleri tüm ürünler için bu şekildedir. Yani samsung ve htc gibi ürünler de buna dahil. 16GB toplam bölümlerin miktarıdır ve system bunlardan sadece bir tanesidir. Linux'te de mantık böyledir her bir partition ayrı bir bağlama ile çalışır. Bu yüzden de ortada herhangi bir sorun yok. Sizin ifade ettiklerinizse sadece yapıya bir eleştiri olaiblir fakat bu da GM' de sorun var deme hakkı vermez size çünkü sistem budur bu yapılarda. Aslında size cevap vermeye de gerek yok çünkü o kadar yazdıklarınızdan tek bir satır bile cevap verilmesi gereken nokta yok. Fakat diğer insanlar öğrenmek isteyen insanlar bir nebze olsun faydamız olması hasebiyle bu açıklamayı yazıyorum. İnsanları sorun var sorunlu vs gibi ifadelerle yanlış yönlendirmeyin.

Konuyu açan ve rom editlemesini yapan kişi olarak başlığı bu tarz "saçma" şeylerle kirletmemizi rica ediyorm..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skamber -- 4 Aralık 2013; 16:06:43 >

• En iyisi susun
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: deneme1

quote:

quote:

Merhaba;

Cehalet iki türlüdür; ilki cehl-i basit; yani bir kişinin bir konudan cahil kalmasıdır. Bir diğeri ise cehl-i mürekkep; Bu da bir kişinin bir konuyu bildiğini zannederek bilmemesidir. Zira sizinki ikinci türden olan oluyor.

Bu DATA ve SYSTEM bölümlemeleri tüm ürünler için bu şekildedir. Yani samsung ve htc gibi ürünler de buna dahil. 16GB toplam bölümlerin miktarıdır ve system bunlardan sadece bir tanesidir. Linux'te de mantık böyledir her bir partition ayrı bir bağlama ile çalışır. Bu yüzden de ortada herhangi bir sorun yok. Sizin ifade ettiklerinizse sadece yapıya bir eleştiri olaiblir fakat bu da GM' de sorun var deme hakkı vermez size çünkü sistem budur bu yapılarda. Aslında size cevap vermeye de gerek yok çünkü o kadar yazdıklarınızdan tek bir satır bile cevap verilmesi gereken nokta yok. Fakat diğer insanlar öğrenmek isteyen insanlar bir nebze olsun faydamız olması hasebiyle bu açıklamayı yazıyorum. İnsanları sorun var sorunlu vs gibi ifadelerle yanlış yönlendirmeyin.

Konuyu açan ve rom editlemesini yapan kişi olarak başlığı bu tarz "saçma" şeylerle kirletmemizi rica ediyorm..

İnsanları aldatmayacaksın ve cevap vermeye bile gerek yok diyerek cevap vermeyeceksin
    Belliki google da aklınızda bir araştırma yapmışsınız ama vaah ki vah
    Şimdi size gidin sony Xperia samsung veya lg 'nin dahili bellek yapılarına bakın diyeceğim ama siz yine google dan bir şeyler karıştırıp kendinizi rezil edeceksiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deneme1 -- 4 Aralık 2013; 17:55:32 >

• Yani bir bacup paylaşmakta usta olunmuyor
    Peki andromeda kardeşimiz niye bir cevap yazmıyor
    Düşün bakalım acaba niye?
  • ......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deneme1 -- 5 Aralık 2013; 13:23:26 >
  • Bunu zipli hale getirip install zip from sdcard desek olur mu acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkpower

Bunu zipli hale getirip install zip from sdcard desek olur mu acaba?

SD zip işlemlerinden ilgili arkadaş daha iyi anlıyor.. Hatta bunu sd zip olarak da yapabilir galiba..
  • skamber, daha önce burakgonun yaptığı gibi bir scatter dosyası hazırlayabilir misin ? Bu sadece recovery ekranının gelmesini sağlıyor yoksa firmware upgrade gibi bir yükleme olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkpower

skamber, daha önce burakgonun yaptığı gibi bir scatter dosyası hazırlayabilir misin ? Bu sadece recovery ekranının gelmesini sağlıyor yoksa firmware upgrade gibi bir yükleme olmuyor.

bu zaten cwm yedeği; sizin bahsettiğiniz sey sp flash tool la atılabilecek bir full yedekleme ki onu da paylaştım imzama bakabilirsiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skamber -- 11 Aralık 2013; 4:41:58 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.