Şimdi Ara

Cooler Master'dan iki yeni sıvı soğutma çözümü: Nepton 140XL ve Nepton 280L

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
1.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cooler Master'dan iki yeni sıvı soğutma çözümü: Nepton 140XL ve Nepton 280L

Tayvan merkezli bilgisayar bileşeni üreticisi Cooler Master, bugün Nepton serisi hepsi bir arada sıvı soğutma çözümlerini tanıttı. %35 oranında daha yüksek sıvı akımı, %66 oranında daha kalın hortum, %35 oranında daha büyük radyatör ve 2 kat daha fazla soğutma sıvısı vadeden Nepton serisi, şu an için Nepton 140XL ve Nepton 280L modellerinden oluşuyor. Modeller arasındaki temel farklılık radyatör boyutlarından ibaret.

Intel cephesinde LGA 775, LGA 1150, LGA 1155, LGA 1156, LGA 1366, LGA 2011 formundaki işlemcilere, AMD cephesinde soket AM2, AM3, AM3+, FM1, FM2 formundaki işlemcilere destek veren sıvı soğutma sistemlerinden Nepton 140XL, 171 mm x 139 mm x 38 mm boyutlarında alüminyum radyatörle donatılırken, Nepton 280L'nin alüminyum radyatörünün boyutları 311 mm x 139 mm x 30 mm. Birebir karşılaştırma yapmak gerekirse Nepton 140XL'in radyatörünün kalınlığıyla; Nepton 280L'in radyatörünün ise uzunluğuyla ön plana çıktığını söyleyebiliriz. 

Ortalama 70.000 saat çalışma ömrüne ve 25 dBA gürültü düzeyine sahip olan pompa, bakır soğutma bloğuyla bütünleşik durumda. Bakır soğutma bloğunda mikro kanallara yer verilmiş ve bu mikro kanalların tam ortasından ayrı bir kanal açılmış. Böylece hem sıvı akım düzeyi arttırılmış hem de bakır soğutma bloğu ile soğutma sıvısı arasındaki ısı transferi başarılı hale getirilmiş.

Nepton 140XL ile Nepton 280L, 140 mm çapındaki Cooler Master JetFlo 140 fanları beraberinde getiriyor. Isı durumuna göre 800 devir / dakika ile 2.000 devir / dakika hızları arasında çalışan bu fanlar, 54 CFM ile 122.5 CFM arasında değişen hava akımı ve 0.7 mm H2O ile 3.5 mm H2O arasında değişen hava basıncı oluşturabiliyor. Fanlar düşük devirde 21 dBA; yüksek devirde ise 39 dBA ses çıkarıyor. Fanların ortalama çalışma ömürleri merak edenler için 40.000 saat.

Cooler Master, Nepton 140XL ile Nepton 280L'in sevkiyatlarına bu aydan itibaren başladı. Ancak hepsi bir arada sıvı soğutma sistemlerinin fiyatları hakkında açıklama yapılmadı. Nepton 140XL ile Nepton 280L'in daha yüksek çözünürlüklü görsellerine aşağıdaki fotoğraf galerimizden ulaşabilirsiniz.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Cooler Master Nepton 140XL ve Nepton 280L

• popülerlik konusunda sıkıntıları var yeteri kadar ne inceleme sunabiliyor ne de reklam
    DH ye duyrulur

• Kıytırık kasalara uyan 280L, HAF-X'e uymuyor. Adaletin bu mu dünya?! =D

• Güzel Ürün 140Xl Favorim.

• Firmalar urun yollamadiktan sonra DH nin urunu alip inceleyecek hali yok. Noctua Avusturalya dan urun gondermeyi biliyorsa bunlar da urun gondermeyi bilmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neoAyhan -- 23 Kasım 2013; 11:11:02 >
  • güzel görünüyorlar ama fiyatları nasıl olur acaba
  • bu Nepton 140XL daha iyi anlaşılan Seidon 120M den bu yeni seride 14 cm lik 2 adet fan var fiyatı ne olur ve ne zaman ülkemizde satılmaya başlanır acaba.
  • Nepton 140XL merakla fiyatını beklemekteyim
  • benim kasam haf 942 arkada 14 cm fan var zaten seidon 120m alsam 14 cm lik fanı çıkartmam gerekicek anlaşılan Nepton 140XL ile böyle bir sorun yaşamıycam anlaşılan fanlar 14 cm olduğu için
  • Fiyatı corsair muadillerinden ucuz olmazsa hayatta satılmaz bu ürün.

• Seidon 120m ile yakaladigi f/p yi yeni serilerinde de yakalacagini tahmin ediyorum. Coolor masterin reklam anlayisi pek yaygin olmadigini dusundugumuzde haliyle piyasa diger markalarin lehine olmus oluyor. Bence bundan sonra tt ve zalman gibi diger markalarda sivi sogutma isinde kendilerini kanitlarlarsa biz son kullanicilarin isine gelmis olur. Kaliteyi ucuza almak gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FoxPark kullanıcısına yanıt
    xxxxxxxxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huhuq -- 8 Şubat 2023; 21:1:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SUPERMAN

bu Nepton 140XL daha iyi anlaşılan Seidon 120M den bu yeni seride 14 cm lik 2 adet fan var fiyatı ne olur ve ne zaman ülkemizde satılmaya başlanır acaba.

Türkiye'ye Şubat gibi gelebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coolermaster_Türkiye

quote:

Orijinalden alıntı: SUPERMAN

bu Nepton 140XL daha iyi anlaşılan Seidon 120M den bu yeni seride 14 cm lik 2 adet fan var fiyatı ne olur ve ne zaman ülkemizde satılmaya başlanır acaba.

Türkiye'ye Şubat gibi gelebilir.

farketmez yıllardır stock fan ile kullandım bu ürün gelince alacağım
  • Fotoğraflardaki Kasa Cosmos SE soğutucu ise Nepton 280L ikisinide almayı düşünüyorum fakat şöyle birşey takıldı kafama neden fanlar aşağı doğru üflüyor? Kaldı ki altında da radyatör var direk radyatörün sıcaklığını ekran kartına üflüyor bu şekilde, tam ters şekilde fanlar yukarı üfleyecek şekilde yerleştirebiliyor muyuz ? Ben boruların geçeceği kadar bir boşluk görmedim tavan demirinde bu konuda bilginiz varmı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: TheRECRUIT

Fotoğraflardaki Kasa Cosmos SE soğutucu ise Nepton 280L ikisinide almayı düşünüyorum fakat şöyle birşey takıldı kafama neden fanlar aşağı doğru üflüyor? Kaldı ki altında da radyatör var direk radyatörün sıcaklığını ekran kartına üflüyor bu şekilde, tam ters şekilde fanlar yukarı üfleyecek şekilde yerleştirebiliyor muyuz ? Ben boruların geçeceği kadar bir boşluk görmedim tavan demirinde bu konuda bilginiz varmı ?

Cosmos SE kasa numunemiz pazartesi günü elimizde olacak, inceleyip bu konuda size bilgi verebiliriz.

cosmos se satışına başladık ama Neptun serisi gelmesi daha sürecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coolermaster_Türkiye

quote:

Orijinalden alıntı: TheRECRUIT

Fotoğraflardaki Kasa Cosmos SE soğutucu ise Nepton 280L ikisinide almayı düşünüyorum fakat şöyle birşey takıldı kafama neden fanlar aşağı doğru üflüyor? Kaldı ki altında da radyatör var direk radyatörün sıcaklığını ekran kartına üflüyor bu şekilde, tam ters şekilde fanlar yukarı üfleyecek şekilde yerleştirebiliyor muyuz ? Ben boruların geçeceği kadar bir boşluk görmedim tavan demirinde bu konuda bilginiz varmı ?

Cosmos SE kasa numunemiz pazartesi günü elimizde olacak, inceleyip bu konuda size bilgi verebiliriz.

cosmos se satışına başladık ama Neptun serisi gelmesi daha sürecek.

ne zaman gelicek bu neptun serisi gelsede alsak şu 140 XL dan illa bana seidon 129m aldırtacaksınız ucuz diye çook fark varmı aralarında acaba

• daha hayatımda sıvı soğutmalı sistem görmedim be
  • Geliş tarihiyle ilgili bilgi var mı? 140Xl düşünüyorum da fazla gecikmezse.

• Ürünü nereden temin edebiliriz..!
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.