- x
Windows 8.1 Bilgisayar Kapanmıyor
35 Cevap8131 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

3855 Mesaj
20 Kasım 2013; 0:12:28 

En son disk birleştirme yapmıştım, birleştirme sonrası dizüstü kapanmamaya başladı. Windows tamamen kapanıyor, monitör de kapanıyor fakat dizüstü gücünü kapatmıyor. Aynı şekilde yeniden başlat yaptığımda da kapatma kısmında takılıyor güç düğmesini basılı tutarak kapatmak zorunda kalıyorum. Windows 8 in yanında bir de Ubuntu yüklü fakat ona geçip kapat dediğimde kapanıyor, onda sorun yok. Yani sorun PC de değil Windows 8 de. Format atmadan düzeltmenin basit bir yolu var mı ? Hızlı kapatı da devre dışı bıraktım yine aynı.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
20 Kasım 2013; 2:23:05 

Açıkca söylemek gerekirse Windows 8 kullanırken windows update yaptığımdan donma ve geç kapanma hatta kapanmma sorunları yaşıyordum windows 8.1'e geçtik her update sonrası bilgisayara bir şeyler oluyor sendeki olaylar bende de oldu. Bu sebepten dolayı update yapmıyorum hiç bir sorunda yaşamıyorum Mümkünse güzel bir sıfırlama ve kendi sitesinde ki sürücüleri yükleyip sorunu çözebilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LifeinBlue -- 20 Kasım 2013; 2:26:01 >

Bu mesajda bahsedilenler: &#8367;

3016 Mesaj
20 Kasım 2013; 8:08:41 

quote:

Orijinalden alıntı: ₯

En son disk birleştirme yapmıştım, birleştirme sonrası dizüstü kapanmamaya başladı. Windows tamamen kapanıyor, monitör de kapanıyor fakat dizüstü gücünü kapatmıyor. Aynı şekilde yeniden başlat yaptığımda da kapatma kısmında takılıyor güç düğmesini basılı tutarak kapatmak zorunda kalıyorum. Windows 8 in yanında bir de Ubuntu yüklü fakat ona geçip kapat dediğimde kapanıyor, onda sorun yok. Yani sorun PC de değil Windows 8 de. Format atmadan düzeltmenin basit bir yolu var mı ? Hızlı kapatı da devre dışı bıraktım yine aynı.

sorun w8 veya w8.1 de deyil....yanına kurduğunuz iş.sisteminde..ubuntu kaldırın hiçbir sorun kalmayacak..aynı hatayı bende eskiden yapmıştım..bilgisayarda herşey biribirine karışmıştı..

3855 Mesaj
20 Kasım 2013; 18:39:31 

Ubuntuyu format attığımdan beri kurmamıştım dün kurdum, onunla ilgisi olamaz. Ondan 1-2 gün önce başladı kapanmamaya. Windows 8.1 ile alakalı eminim.

quote:

Orijinalden alıntı: LifeinBlue

Açıkca söylemek gerekirse Windows 8 kullanırken windows update yaptığımdan donma ve geç kapanma hatta kapanmma sorunları yaşıyordum windows 8.1'e geçtik her update sonrası bilgisayara bir şeyler oluyor sendeki olaylar bende de oldu. Bu sebepten dolayı update yapmıyorum hiç bir sorunda yaşamıyorum Mümkünse güzel bir sıfırlama ve kendi sitesinde ki sürücüleri yükleyip sorunu çözebilirsin

Güncellemeyle ilgili olabilir. Uzun sürededir 8 ve 8.1 i kullandım, uyumsuzlukla ilgili bişey değil. Windows kapanırken son anda yapması gereken ana karta kapanma sinyalini göndermiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -- 20 Kasım 2013; 18:42:01 >

861 Mesaj
20 Kasım 2013; 19:19:04 

Denetim Masası\Güç Seçenekleri\Sistem Ayarları\Güç Düğmelerinin Yapacaklarını Seçin

Buraya geldikten sonra şu anda kullanılmayan ayarları değiştir'i tıklayın. Altta "Hızlı başlatmayı aç" yanındaki işareti kaldırın. Birde bunu dener misiniz?

Uzaklaştırılmış
20 Kasım 2013; 19:24:18 

Bana güven güncellemeler sorun oluyor buna eğer ki format atarsan Update güncelleştirmelerin üzerine gel gizle de yükleme sorun olmadığını göreceksin ilerleyen zamanlarda

3016 Mesaj
20 Kasım 2013; 19:30:31 

ben xp+vista kullanıyordum.sorun yoktu..üçüncü iş.sistemi kurdum..o zamanın furyası "pardus"biriki gün çalıştı sonra herşey biribirine karıştı..pardus normal çalışıyordu vindows bozulmuştu..
daha sonra yine linux dağıtımlarından biriyle denedim(ubuntu olabilir)yine aynı sorunla karşılaştım..daha sonra üç adet win.iş.sistemi ile denedim sorun yok..amma hiçbir zaman tek işletim sistemi gibi sorunsuz çalıştıramadım...
imkanınız varsa diğer iş.sistemini kaldıeın sorun düzelecek..sisin anlattığınıza göre sistem dosyaları bozulmuş..yani bence format kaçınılmaz galiba..

3855 Mesaj
20 Kasım 2013; 20:43:17 

quote:

Orijinalden alıntı: _kerem

Denetim Masası\Güç Seçenekleri\Sistem Ayarları\Güç Düğmelerinin Yapacaklarını Seçin

Buraya geldikten sonra şu anda kullanılmayan ayarları değiştir'i tıklayın. Altta "Hızlı başlatmayı aç" yanındaki işareti kaldırın. Birde bunu dener misiniz?

Onunla alakalı değil. İki türlü de denedim değişen birşey yok. Bende windows kapanıyor ama son hamlede pc yi kapatmıyor.

Sistem geri yükleme yapıp deneceğim bakalım düzelecek mi. Dediğin gibi güncellemeyle ilgiliyse geri yükleme sonrası düzelmesi lazım.

Ekleme: Yaptım ama düzelmedi, yine aynı.

quote:

Orijinalden alıntı: hezerfen

ben xp+vista kullanıyordum.sorun yoktu..üçüncü iş.sistemi kurdum..o zamanın furyası "pardus"biriki gün çalıştı sonra herşey biribirine karıştı..pardus normal çalışıyordu vindows bozulmuştu..
daha sonra yine linux dağıtımlarından biriyle denedim(ubuntu olabilir)yine aynı sorunla karşılaştım..daha sonra üç adet win.iş.sistemi ile denedim sorun yok..amma hiçbir zaman tek işletim sistemi gibi sorunsuz çalıştıramadım...
imkanınız varsa diğer iş.sistemini kaldıeın sorun düzelecek..sisin anlattığınıza göre sistem dosyaları bozulmuş..yani bence format kaçınılmaz galiba..

Linuxlarla ilgisi yok. Onu bozulduktan sonra yükledim zaten başka türlü PC nin sorunlu olup olmadığını da anlayamazdım. En son 8.1 e geçmeden öncede ubuntuyla aynı anda çok uzun süre kullandım, hiç sorun çıkmamıştı. Siz yükleme yaparken yanlış seçim yapıyor olabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -- 20 Kasım 2013; 21:07:54 >

Bu mesajda bahsedilenler: @_kerem, @hezerfen, @LifeinBlue Bu mesaja 1 cevap geldi.

Uzaklaştırılmış
20 Kasım 2013; 22:16:28 

Geri yükleme hiç bir şeyi düzetmez düzeltiğine de inanmıyorum zaten. Mümkünse format ve updatesiz dene
Şimdiye kadar format atmıştın çözüm arayana kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LifeinBlue -- 20 Kasım 2013; 22:16:48 >

3855 Mesaj
20 Kasım 2013; 22:18:05 

Evet attım şimdi düzeldi İnşallah bir daha olmaz.

Uzaklaştırılmış
20 Kasım 2013; 23:19:26 

Windows Update yapmadığın sürece hiç bir şey olmaz

3855 Mesaj
20 Kasım 2013; 23:27:34 

Özellikle Update i kapatmayacağım, bozulacaksa şu bir kaç gün içinde bozulsun anlayalım. Bence bunu bozan şey ya windowstaki disk temizleme yada disk birleştirici. Disk birleştirme sonrasında kapanmadığını farkettim, muhtemelen sistem dosyalarından birisini taşırken hata olutu ve kapanış dosyalarından birisi bozuldu. Bence bu yüzden kapanmıyordu, şu an sorunsuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -- 20 Kasım 2013; 23:27:58 >

891 Mesaj
21 Kasım 2013; 11:27:28 

bende usb wireless benzer bi sorun yapmıştı çekince düzeliyordu sonra driver ini indirip kurdum falan düzeldi.

3855 Mesaj
21 Kasım 2013; 18:28:32 

USB ye takılı sadece kablosuz farenin alıcısı vardı, yıllardır yerinden çıkarmıyorum. O da yapabilir ama denemeden format attım.

1654 Mesaj
2 Aralık 2013; 23:16:26 

quote:

Orijinalden alıntı: ₯

USB ye takılı sadece kablosuz farenin alıcısı vardı, yıllardır yerinden çıkarmıyorum. O da yapabilir ama denemeden format attım.

Aynı sorunun benzerini ben windows 8 kurulumu esnasında yaşıyorum. Yeniden başlatılacaktır dediği aşamada takılıp kalıyor alet hiçbir şekilde yeniden başlamıyor. Ne yapabilirim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bu mesajda bahsedilenler: @Yazılımcı Online

2013 C4 Exclusive Cam Tavan Neptün Mavi - Golf V 1.4 TSI 140 PS
iPhone 5S 16 GB - Sony Playstation 3 320 GB
Sakarya University - Information Systems Engineering

477 Mesaj
29 Ocak 2014; 20:10:38 

Aynı sorun bende de oldu. 8.1 e Güncelleştirmeden önce öyle bir sorun yoktu. Bilgisayarı kapat diyorum ekran kapanıyor ama arkaplanda calsyr 5 dk 10 dk gbi surede kapanıyor. Recovery yaptm sorun düzeldi sonra tekrar güncellemeleri yaptım tekrar kurdum sorun devam ediyor. 8.1 de mi problem var bilgisayarda mi anlyamadm. 3.5 bin verdim bilgisayara ister istemez sıkıyor canı..

477 Mesaj
29 Ocak 2014; 20:13:28 

Hocam tekrar 8.1 i kurdunuz mu? Sorun düzeldi mi

477 Mesaj
29 Ocak 2014; 22:17:21 

Arkadaşlar ben sorunu çözdüm çok şükür
Meğersem 8.1 güncellemesi yaptıktan sonra bazı donanım sürücüleri 8.1 uyumlu olmadığı için bi takım sorunlar ortaya çıktı. bu linkteki program sayesinde güncelledikten sonra sorun çözüldü. TIKLA
Bir başka kaynak : TIKLA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C_nedra -- 29 Ocak 2014; 22:20:24 >

3855 Mesaj
30 Ocak 2014; 1:46:28 

Arkadaşlar bu olay benim başıma bir kere geldi onda da format atarak çözümüm buldum. O günden beri kullanıyorum ve tüm güncellemeler de yüklü. Benimki hiç kapanmıyordu yani 1 hafta kapatmasan öyle kalır.

quote:

Orijinalden alıntı: moral83

Aynı sorunun benzerini ben windows 8 kurulumu esnasında yaşıyorum. Yeniden başlatılacaktır dediği aşamada takılıp kalıyor alet hiçbir şekilde yeniden başlamıyor. Ne yapabilirim ?

Sizin probleminiz benimkinden farklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -- 30 Ocak 2014; 1:48:20 >

121 Mesaj
26 Mart 2014; 19:16:20 

Aynı sorundan ben de muzdariptim windows 8'de. 8.1'e formatladım dün, bakalım ne olacak.

87 Mesaj
25 Nisan 2014; 22:09:40 

Asus N55JV notebookta 1 aydır hiç bir çare bulamadığım tamamen kapanmama sorunumu yabancı forumlarda gördüğüm bir yöntemle çözdüm. Denetim Masası/Programlar ve Özelliklerden kontrol edin, hali hazırda kurulu olan Qualcom yazılımının versiyonu 8.0.1.305 ise benim gibi kapanmama problemi yaşıyorsunuzdur. Yabancı forumlarda versiyonu 8.0.1.306'a güncellemişler ve sorun çözülmüş. Ben komple kaldır dedim ve sorun çözüldü

118 Mesaj
30 Nisan 2014; 17:56:09 

Laptopuma windows 8.1 kurdum driverscanner ile tüm driverları yükledim ama bilgisayar kapanmıyor aynı şekilde yukardaki abilerin dediği gibi artık illahlah ettim windows 8 cd si ile sistem onarım yapsam düzelir mi ?

Anlatın Ben Dinlerim

118 Mesaj
30 Nisan 2014; 19:37:10 

Sorun bende bu şekilde çözüldü buyrun belki faydalanırsınız. Son SS'deki tik işaretini kaldırdım sorun kalmadı.
0
1
0
0
1

Anlatın Ben Dinlerim

3 Mesaj
14 Mayıs 2014; 23:53:56 

quote:

Orijinalden alıntı: Anlatın Ben Dinlerim

Sorun bende bu şekilde çözüldü buyrun belki faydalanırsınız. Son SS'deki tik işaretini kaldırdım sorun kalmadı.
0
1
0
0
1

Bu yöntem benim bilgisayarda bir işe yaramadı malesef :(

3855 Mesaj
14 Mayıs 2014; 23:57:26 

quote:

Orijinalden alıntı: loresun

Bu yöntem benim bilgisayarda bir işe yaramadı malesef :(

Benim de ilk denediğim şey bu hızlı başlatmayı kapatmak olmuştu ancak işe yaramamıştı. Ne yaptıysam düzelmedi ve mecburen format atıp baştan 8.1 yükledim ama tekrar bu sorunu yaşamadım.

3 Mesaj
28 Mayıs 2014; 20:09:53 

quote:

Orijinalden alıntı: Darzamat

Asus N55JV notebookta 1 aydır hiç bir çare bulamadığım tamamen kapanmama sorunumu yabancı forumlarda gördüğüm bir yöntemle çözdüm. Denetim Masası/Programlar ve Özelliklerden kontrol edin, hali hazırda kurulu olan Qualcom yazılımının versiyonu 8.0.1.305 ise benim gibi kapanmama problemi yaşıyorsunuzdur. Yabancı forumlarda versiyonu 8.0.1.306'a güncellemişler ve sorun çözülmüş. Ben komple kaldır dedim ve sorun çözüldü

Bilgisayarımı formatladıktan sonra tekrar 8.1 e yükseltince sorun yine nüksetti. Güç seçenekleri ile ilgili ayarları değiştirmek windows 8 için faydalı ancak 8.1 de işe yaramıyor.
Sayın Darzamat ın yaptığı gibi komple kaldırmak yerine microsoft aracılığıyla yapılacak üst güncelleme (306 sürümü) sorunumu çözdü.
Teşekkürler !!!

3807 Mesaj
3 Haziran 2014; 9:24:16 

quote:

Bilgisayarımı formatladıktan sonra tekrar 8.1 e yükseltince sorun yine nüksetti. Güç seçenekleri ile ilgili ayarları değiştirmek windows 8 için faydalı ancak 8.1 de işe yaramıyor.
Sayın Darzamat ın yaptığı gibi komple kaldırmak yerine microsoft aracılığıyla yapılacak üst güncelleme (306 sürümü) sorunumu çözdü.
Teşekkürler !!!

bide link verseydiniz iyiydi :)

Çokda wi-fi ;)

3 Mesaj
5 Haziran 2014; 22:38:38 

quote:

Orijinalden alıntı: selmand

bide link verseydiniz iyiydi :)

Buyurunuz efendim :)

http://www.asus.com/Not...50JV/HelpDesk_Download/

buradan bluetooth güncellemesi yaptım. Farklı marka bilgisayar sahibi olanlar da kendi bilgisayar markalarının destek sayfalarını ziyaret edebilirler. inşallah yardımcı olur.

3807 Mesaj
5 Haziran 2014; 23:00:31 

quote:

buradan bluetooth güncellemesi yaptım. Farklı marka bilgisayar sahibi olanlar da kendi bilgisayar markalarının destek sayfalarını ziyaret edebilirler. inşallah yardımcı olur.

teşekkürler efendim :)

Çokda wi-fi ;)

385 Mesaj
7 Temmuz 2014; 17:03:28 

quote:

paylaştıkça çoğalan tek şey bilgidir...

6 Mesaj
13 Temmuz 2014; 2:37:17 

Arkadaşlar merhaba,
Dell 5537 Windwos 8.1 kullanmaktayım,bende aynı sorunu yaşamaktayım,yukarıdaki tüm önerileri denedim,maalasef olmuyor.
Bilgisayarı güç düğmesinden direk kapatıyorum,bunun bilgisayara zararı olurmu ?ne yapmam gerek sizce?
Teşekküler

3855 Mesaj
13 Temmuz 2014; 12:05:47 

quote:

Orijinalden alıntı: fenerlist_0

Arkadaşlar merhaba,
Dell 5537 Windwos 8.1 kullanmaktayım,bende aynı sorunu yaşamaktayım,yukarıdaki tüm önerileri denedim,maalasef olmuyor.
Bilgisayarı güç düğmesinden direk kapatıyorum,bunun bilgisayara zararı olurmu ?ne yapmam gerek sizce?
Teşekküler

Yukarıdakileri denediysen ve olmadıysa format at gitsin. Eğer bilgisayarında hdd varsa ve düğmeden kapatırken çıt diye bir ses geliyorsa her kapattığında hdd de bozulan ve bir daha kullanılamayacak olan bad sectorler oluşur.

2 Mesaj
3 Ağustos 2014; 11:25:26 

quote:

Elleriniz dert görmesin arkadaşlar yeni bilgisayar böyle saçmalıklar yapınca moralim bozulmuştu. Linkten aşağıda bluetooth' a tıklayın üstekini indirim kurun sadece bu kadar.

2 Mesaj
10 Ağustos 2014; 23:28:08 

quote:

Teşekkürler yazmaya geldim,uzun zamandır muzdarip olduğum problem sayenizde çözüldü.

819 Mesaj
28 Ağustos 2014; 12:53:23 

GNU grub kurulu olduğundan kapanmıyor,hızlı başlatmayı kapayınca veya pc settings>update and recovery>recovery>shut down yaparak kapatabilirsinz.

83 Mesaj
10 Eylül 2014; 10:47:14 

bunu yaptım çözüldü güncellemeden sonra hepsi uyku moduna ayarlanmış.

Bu mesajda bahsedilenler: _kerem

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.469