Şimdi Ara

FM 2014 Taktiğim (Nasıl Geliştirebilirim, İÇERİ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
5.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar FM 2014 taktiğim şu şekilde. Bu taktiğin bazı eksikleri var benim tespit ettiklerim defans yönünden eksiklik ve küçük takımlarla oynarken karşıma büyük bir takım gelince çok gol yemem ve pozisyon bulamama sorunum var. Fenerbahçe kariyerimde fena sayılmayan bir Galibiyet mağlubiyet durumum var ama çok da iyi değil. Bu taktiği geliştirmek istiyorum sizce nasıl geliştirebilirim ayriyeten taktiğimi test ederseniz sevinirim.

Taktik indirme linki:http://www.dosya.tc/server19/LN0kCW/4-1-2-2-1ByShinku.rar.html

Taktikle Fenerbahçe kariyerimden sonuçlar:

Hazırlık maçlarını bu taktikle oynanması şartıyla asistana verdim.

Taktiğimin dizilişi ve takım talimatları. Oyuncu talimatları da var. O yüzden yukarıdaki linkten indirin lütfen.

Taktiğimle yaptığım bazı derbiler ve kötü geçen bazı maçlar:

Önerilerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6D5F6704F -- 19 Kasım 2013; 21:41:19 >

• 3 tane oyuncu değiştirme hakkın var resmi maçlarda, unutmuşsundur belki bi hatırlatıyım dedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: juniorhonour

3 tane oyuncu değiştirme hakkın var resmi maçlarda, unutmuşsundur belki bi hatırlatıyım dedim

Oyuncu değiştirmeyi sevmiyorum. Bir oyuncuyu koydum mu maça 90 dakika koşacak ağa.
  • takım direktifleri konusunu bıraz abartmıssın..okadar fazla kullanmak zararlı..hem miles reis soyledi bunu hemde bıkac yetkili daha soylemıstı.fazlası oyuncuların kafasını karıstırıyormus sanırım.senın dıretıflerden soyle ornekler vereyım:

topu kanatlara yolla demıssın altına bırde kanatları kullan demişsin..bu iki zaten azcok aynı..birini secmen yeterli olur.
    topa sahip ol,disiplinli oyna demissin ama bırde cok yuksek tempo demıssın..en yuksek tempoda oynarsan macı olmaz o iş..topa sahıp olmak ıstıyorsan bıraz daha yavas tempoya yonelmen lazım.barcayı düşün..en yavas demıyorum ama en hızlı dersen olmaz o iş..
    hem kısa pas hem kosu yoluna pas secmissin.kosu yoluna paslar genelde daha uzun paslar olur kısa paslar ise tık tık ayaga yapılır..uyumsuz.
    kanatları kullanmak ıstıyorsun beklerı ılerı cıkart demıssın ama bekler atak durumunda değil..en azından ıcerkı maclarda en azından bı bekı atak komutuyla oynatırsan daha etkili olur guvenırsen ıkısınıde..ıkı kanat adamında ice kat eden durumunda oldklarından sık sık ice gırerler..beklerın destek vermesı şartoglusart..

bu dırektıfler hep oyuncunun kafasını karıstırıyor..bunlara bıde ekstradan sen oyuncu talimatları dayamıssındır emınım bıton..adamlar hepten allak bullak olmustur..takım dırektıflerınde 5-6 oyuncu dırektıflerınde 1-2 secenekten fazlasının ısaretlenmesı kötü taktik olarak değerlendiriliyor..

oyuncu degısıklıgı yapmıyorsan zaten oyuna cok sığ bakıyorsun demektir bence..yanı adam macta batırmıs resmen, 5.4 le oynuyor kondısyon 50-55 e ınmıs bu adamı cıkarmamak ne demek anlamadım ben :)yanı herseyı gectım hıc mı rahatsız olmuyosun..messı bıle olsa elımdekı adam macta kotu oynuyorsa acımam cıkarırım...rakibi takıp ederek bı acıgını gorup,o acıga gore yenı oyuncu oyuna alıp ve o yenı oyuncuya rakibin acıgına gore yenı talimatı verip o sekılde o adamın ayagından golü bulunca nası bı zevk alıyor ınsan tahmın edemezsın.

macları nası oynatıyorsun onemlı anlara mı bakıosn sadece spiker mi?yada baska bırsey..ama zaten oyuncu degısıklıgı yapmamandan anladıgım kadaryla maca nasıl gırdıysen oyle cıkıyorsun sanırım..hıc bı taktık degıstırım,komut degıstırım su adamı su komutta degılde su komutta oynatım rakıbı soyle durdurım soyle vurayım gibi dusunculerın yok yanı belliki...

berabere kaldıgın bı macta rakip sol beki 5.0 la oynamıs 70 dk gol atamamıssın.en basıtı komutlara girip kanatları kullan komudunu sag kanadı kullan dıyıp o zayıf moralsiz sol beki sıkıstırıp hataya zorlayıp ordan kesin gol bulurdum ben..

yanı macın gıdısatına gore degısıklıkler yapmayacaksak bu oyunu nıye oynuyoruz ki..bı backup taktıgın yok..rakip kanatları tıkasa su taktıgı degıstırım suna doneyım dıyecegınız bı yedek taktıgın yok..merak edıyorum mesela rakibin amc sı yada amr si cok ıyı bı ılk yarı gecırdıgınde devre arası ne degısıklık yapıyosun?yada yapıyomusun?bence hayır :)yanı boyle duz oynayarak oyunda basarı elde etmen ımkansız..save load yaparak olur anca..yada superlig tr kupası alırsın anca..avrupa hayal olur..

taktıgı bıraz daha basıtlestır derim..bıde macın gıdısatına gore degısıklık yap..oyuncu deıgısıklıgı yapmam dıyorsanda taktıkte yap..yanı acı adamlara macı 4-0 yaptıysan hala cok yuksek tempo oynatma..gır taktıge dusuk tempoya al adamlar aktif dinlenmeye gecsın sogutsunlar oyunu..bole ufak degısıklıkler cok onemlı yanı..bunlarla ugrasmayacaksan zaten fm de ısın ne senı fıfa pes forumuna alalım :)

bunlar benım dusunce tavsıyelerım kotu nıyetle yazmadım umarım faydası olur...

• quote:

Orijinalden alıntı: cem_k12

takım direktifleri konusunu bıraz abartmıssın..okadar fazla kullanmak zararlı..hem miles reis soyledi bunu hemde bıkac yetkili daha soylemıstı.fazlası oyuncuların kafasını karıstırıyormus sanırım.senın dıretıflerden soyle ornekler vereyım:

topu kanatlara yolla demıssın altına bırde kanatları kullan demişsin..bu iki zaten azcok aynı..birini secmen yeterli olur.
    topa sahip ol,disiplinli oyna demissin ama bırde cok yuksek tempo demıssın..en yuksek tempoda oynarsan macı olmaz o iş..topa sahıp olmak ıstıyorsan bıraz daha yavas tempoya yonelmen lazım.barcayı düşün..en yavas demıyorum ama en hızlı dersen olmaz o iş..
    hem kısa pas hem kosu yoluna pas secmissin.kosu yoluna paslar genelde daha uzun paslar olur kısa paslar ise tık tık ayaga yapılır..uyumsuz.
    kanatları kullanmak ıstıyorsun beklerı ılerı cıkart demıssın ama bekler atak durumunda değil..en azından ıcerkı maclarda en azından bı bekı atak komutuyla oynatırsan daha etkili olur guvenırsen ıkısınıde..ıkı kanat adamında ice kat eden durumunda oldklarından sık sık ice gırerler..beklerın destek vermesı şartoglusart..

bu dırektıfler hep oyuncunun kafasını karıstırıyor..bunlara bıde ekstradan sen oyuncu talimatları dayamıssındır emınım bıton..adamlar hepten allak bullak olmustur..takım dırektıflerınde 5-6 oyuncu dırektıflerınde 1-2 secenekten fazlasının ısaretlenmesı kötü taktik olarak değerlendiriliyor..

oyuncu degısıklıgı yapmıyorsan zaten oyuna cok sığ bakıyorsun demektir bence..yanı adam macta batırmıs resmen, 5.4 le oynuyor kondısyon 50-55 e ınmıs bu adamı cıkarmamak ne demek anlamadım ben :)yanı herseyı gectım hıc mı rahatsız olmuyosun..messı bıle olsa elımdekı adam macta kotu oynuyorsa acımam cıkarırım...rakibi takıp ederek bı acıgını gorup,o acıga gore yenı oyuncu oyuna alıp ve o yenı oyuncuya rakibin acıgına gore yenı talimatı verip o sekılde o adamın ayagından golü bulunca nası bı zevk alıyor ınsan tahmın edemezsın.

macları nası oynatıyorsun onemlı anlara mı bakıosn sadece spiker mi?yada baska bırsey..ama zaten oyuncu degısıklıgı yapmamandan anladıgım kadaryla maca nasıl gırdıysen oyle cıkıyorsun sanırım..hıc bı taktık degıstırım,komut degıstırım su adamı su komutta degılde su komutta oynatım rakıbı soyle durdurım soyle vurayım gibi dusunculerın yok yanı belliki...

berabere kaldıgın bı macta rakip sol beki 5.0 la oynamıs 70 dk gol atamamıssın.en basıtı komutlara girip kanatları kullan komudunu sag kanadı kullan dıyıp o zayıf moralsiz sol beki sıkıstırıp hataya zorlayıp ordan kesin gol bulurdum ben..

yanı macın gıdısatına gore degısıklıkler yapmayacaksak bu oyunu nıye oynuyoruz ki..bı backup taktıgın yok..rakip kanatları tıkasa su taktıgı degıstırım suna doneyım dıyecegınız bı yedek taktıgın yok..merak edıyorum mesela rakibin amc sı yada amr si cok ıyı bı ılk yarı gecırdıgınde devre arası ne degısıklık yapıyosun?yada yapıyomusun?bence hayır :)yanı boyle duz oynayarak oyunda basarı elde etmen ımkansız..save load yaparak olur anca..yada superlig tr kupası alırsın anca..avrupa hayal olur..

taktıgı bıraz daha basıtlestır derim..bıde macın gıdısatına gore degısıklık yap..oyuncu deıgısıklıgı yapmam dıyorsanda taktıkte yap..yanı acı adamlara macı 4-0 yaptıysan hala cok yuksek tempo oynatma..gır taktıge dusuk tempoya al adamlar aktif dinlenmeye gecsın sogutsunlar oyunu..bole ufak degısıklıkler cok onemlı yanı..bunlarla ugrasmayacaksan zaten fm de ısın ne senı fıfa pes forumuna alalım :)

Sağolun hocam ufkum genişledi.

• quote:

Orijinalden alıntı: cem_k12

takım direktifleri konusunu bıraz abartmıssın..okadar fazla kullanmak zararlı..hem miles reis soyledi bunu hemde bıkac yetkili daha soylemıstı.fazlası oyuncuların kafasını karıstırıyormus sanırım.senın dıretıflerden soyle ornekler vereyım:

süper açıklama getirmişsiniz. valla sorguladım kendimi.
    oynarken değişiklik yaparım. ama maksatım yorulanı çıkarmak olur.
    taktik değiştiririm. ama anca tempo ve oyun stili. :)

rakip oyuncuların durumunu izlemek, onlara göre değişiklik yapmak.
    güçlü olduğu noktalara önlem almak, hiç yapmadığım şeylerdi. ben en iyisimi biraz daha dikkat edilecek püf noktaları araştırıp yeni bir kariyer daha açayım :)

• dambuldore D kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim,

Oyun bu tip ayrıntılara dikkat edince güzel..next next diyerek değil hakikaten takımın basında gibi ilerlemek lazım.
  • cem_k12 C kullanıcısına yanıt
    Oyuncuların kafasının karıştığı falan yok. Bu bir oyun ve gerekli komutları aldıkları zaman sahada olacak mücadeleyi sistem önceden komutluyor zaten. Bu yüzdendir ki yapılan mücadelenin tek kişi olmadığını, bu taktikleri yapan karşı bir takım da olduğunu unutmayalım. Unutmayalım ki onlarda da menajer ve bizim leval antrenörler bile komut verip maç oynatırken onların da bunu yaptığını unutmada örneklemeye geçelim. Çok kısa açıklıyorum;
    Nasıl kontra atak futbolu hızlı kurulacak bir hücum futbolu anlamına geliyorsa da, oyuncularımızın %100 ünün bu hücum sayesinde top ayağa geçtiği an şansının olduğunu biliyorsak ve karşı tarafın savunma oyuncusu az lakin ofansif oyuncuları çok tehlikeliyse ( beşiktaş ) ki bu karşında ayakları titreyecek bir savunma olacağı anlamına gelir kontrol altına alabildiğinde- lakin biz burada kontrol yerine kontro atak işaretleyip geriye yaslanıyoruz, hava topu iyi olan ve zihinsel verileri düşük olan beşiktaşlı oyuncular güçlü savunmaya her türlü boyun eğiyor. Köşe atışları, serbest atışlar, kartlar ( biraz önce kupa maçında 2 kırmızı aldı beşiktaş, lakin sağ bekleri benim sağdığım 4 tane sert faul yapmasına rağmen sarı bile almadı- hakemleri de etkilemek lazım önceden ve karşı menajerle ilişkimizi de öyle bir belirlemeliyiz ki namuzsuzlar kontrol altında çıldırıp 5 kişi kalsın ) uzun taçlar... duran toplarda da iyi olan takımın varsa yorulan rakibi parça parça edersin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.