Şimdi Ara

Cooler Master'dan oyunculara özel yeni mekanik klavye: CM Storm QuickFire TK STEALTH

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Cooler Master'dan oyunculara özel yeni mekanik klavye: CM Storm QuickFire TK STEALTH

CM Storm markası altında oyunculara yönelik fare, fare altlığı, klavye ve stereo kulaklık gibi ekipmanlar hazırlayan Cooler Master, CM Storm QuickFire TK STEALTH isimli yeni mekanik klavye modelini duyurdu.

377.5 x 138 x 33mm boyut ve 934 gram ağırlık ile gelen Cooler Master CM Storm QuickFire TK STEALTH mekanik oyuncu klavyesi, kauçuk kaplı dış gövde malzemesi yanında Cherry MX Blue, Cherry MX Brown, Cherry MX Red mekanik anahtarları sayesinde 50 milyona kadar vuruş ömrü ortaya koyabiliyor. Daha önce benzerini CM Storm QuickFire Stealth modelinde gördüğümüz şekilde tuşları üzerinde (Yazılar ön tarafa bakıyor) herhangi bir yazı bulunmayan klavye, bu şekilde firmaya göre çok daha sade ve şık bir görüntü ortaya koyabiliyor. FN tuşu üzerinden kullanılabilen multimedya tuşları ile hızlı etkileşim sağlayabilen ürün, bilgisayarlara çıkartılabilir USB kablosu üzerinden bağlanıyor ve arka aydınlatma sistemiyle geliyor. Aynı zamanda oluşabilecek yanlış basmalara karşı "Windows" tuşu kapatılabilen CM Storm QuickFire TK STEALTH, birden fazla tuşa aynı anda basılmasına da izin veriyor.

Üst seviye tepki ve hassaslık isteyen kişiler için geliştirilen Cooler Master CM Storm QuickFire TK STEALTH mekanik oyuncu klavyesi, Kasım ayı içerisinde 95 Euro fiyat etiketiyle satışa çıkıyor.

Cooler Master'dan oyunculara özel yeni mekanik klavye: CM Storm QuickFire TK STEALTH

• Uzay mekiği imal etmişler sanki. 95 € verilirmi bi klavye'ye biraz insaf ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morphinz -- 19 Kasım 2013; 16:12:59 >
  • Bu fiyata tuş yazıları öne bakması dışında bir özelliği olmayan klavyenin pek satabileceğini sanmıyorum. Ben para basıyor olsam bile almazdım şahsen. Onun yerine Logitech'in oyun klavyeleri var çok güzel. Onlar tercih edilebilir.

• Bu kadar para vericekseniz kesinlikle bu klavyeye vermeyin, razerin blackwidow ultimate klavyeleride bu fiyat aralığında ve bundan çok çok daha iyi.

• bilen bilmeyen yorum yapmasın şurda Allah aşkına yaa

• Mekanik Klavye kullandıktan sonra asla ve asla diğer klavyeleri kullanmam.

Mekanik klavyeleri lütfen diğer klavyeler ile karşılaştırmayalım. Çok farklı şeyler.
  • razer blackwidow ultimate

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 20TL ye A4tech mekanik gamer klavye alabiliyorken, bu nedir arkadaş? Sırf marka diye mi? Cooler Master son günlerde iyice şaştı. Kasalardaki kullanılan kaliteyi düşürme, fiyat yükseltmeler falan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Keşke şunlar Türkiye'de satılsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IG -- 19 Kasım 2013; 19:45:58 >
  • Yine olayı bilmeyenler atlamış. Mekanik klavyenin ne olduğunu bilmeyen,oyuncu klavyesinin ne fiyatlara satıldığını ve satış rakamlarını bilmeyen insanlar hepsi burada.

Tarz olarak değişik ve yenilikçi bir ürün olmuş. Benzersiz olması nedeniyle tercih edilebilir. Fakat razer ve steelseries ürünlerinden vazgeçip cm tercih etmek te biraz zor.

• Tasarımı hoş değil. Oyuncu klavyesi alıyorsam beni cezbetmeli. Bu nedir böyle..
  • Abovv bilen, bilmeyen, az bilen herkes balıklama dalmış.
    Bir gidin öğrenin;
    Mekanik klavye nedir? Fiyatları kaçtan baştan? Neden pahallıdır? Ne farkı vardır? Ne vantajı vardır?
    Sonra gel de ki bu çok saçma ben buna bu parayı vermem.
    Ben bir mağazada bir kere bir mekanik klavyenin tek bir tuşuna bastım ve dedim ki; Benim bundan sonraki klavyem kesinlikle mekanik olacak.
    Zevk ve ilgi meselesi. Tabiki fiyat performans ürün değiller ama 95 euro mekanik klavye için iyi fiyat. Ayrıca cm mouse kullanıyorum gayet başarılı. Bunun da razer dan bir eksiği yoktur.
    Şekil şemal de zevk meselesi. Esc kolonunun sol tarafında makro tuşları olan klavyeler çok kulanışsız, sade ve minimum alan kaplayan bu cm gibi klavyeler gayet başarılı bence.
    Benzersiz diyen arkadaş için bakınız: DasKeyboard ve Topre

• zevk meselesi tabi. karışmak doğru olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: acbold

Yine olayı bilmeyenler atlamış. Mekanik klavyenin ne olduğunu bilmeyen,oyuncu klavyesinin ne fiyatlara satıldığını ve satış rakamlarını bilmeyen insanlar hepsi burada.

Tarz olarak değişik ve yenilikçi bir ürün olmuş. Benzersiz olması nedeniyle tercih edilebilir. Fakat razer ve steelseries ürünlerinden vazgeçip cm tercih etmek te biraz zor.

Profesyonel oyuncuyum bir çok klavye denedim kullandım oyun içerisinde hiç bir fark yaratmadı ve yaratmazda zaten.
    Bu nedenle gidip'te bu klavye'ye Türkiye pazarında hiç bir oyuncu bu parayı veremez..
    Yetim gibi 50 fps ile oyun oynamaya çalışıyor yurdumun gamerları...

Şimdi gidin 500 liraya klavye alın sonra gelin foruma yazı yazın hadi

• quote:

Orijinalden alıntı: Morphinz

quote:

Orijinalden alıntı: acbold

Yine olayı bilmeyenler atlamış. Mekanik klavyenin ne olduğunu bilmeyen,oyuncu klavyesinin ne fiyatlara satıldığını ve satış rakamlarını bilmeyen insanlar hepsi burada.

Profesyonel oyuncuyum bir çok klavye denedim kullandım oyun içerisinde hiç bir fark yaratmadı ve yaratmazda zaten.
    Bu nedenle gidip'te bu klavye'ye Türkiye pazarında hiç bir oyuncu bu parayı veremez..
    Yetim gibi 50 fps ile oyun oynamaya çalışıyor yurdumun gamerları...

Şimdi gidin 500 liraya klavye alın sonra gelin foruma yazı yazın hadi

Sen almayabilirsin.Türkiye'de medya bilgisayarlarında bile oyun oynanıyor zaten orası ayrı bir olay.Mecburiyet kısmı da var. Türk üreticilerin hazır pc lere koyduğu ekran kartlarını düşünürsen işin içinden çıkamazsın.

Fakat bizim bilgisayarlarımız kötü diye de mekanik klavyenin performansını tepkime süresini görmemezlikten gelemeyiz. Oyun ekipman olayları çok geniş bir alan. Anakartlar bile oyunlar için özel usb çıkışları hazırlamaya başladılar, klavye ile mouse için özel usb hazırlıyorlar.

Şöylede bir durum var şimdi gidip oyuncu bilgisayarı topladım diyeceksin 2k-3K-4K TL herneyse, sonrada gidip 50-100 liralık normal klavye ile oyun oynayacaksın. Bu çok garip gelir bana. Çoğu kişiyede garip geleceğinden eminim.

• Olayı abartmamak lazım, elbette bir insanın oyun performansını arttırmaz mekanik klavye. Ancak yazım hızını arttırabilir, yanlış yazma oranının düşmesine sebep olabilir. Bunların dışında bir kere mekanik klavye kullandığınız zaman farkı anlıyorsunuz. Bende başta gereksiz demiştim ancak tesadüf eseri arkadaşımın klavyesini kullanınca en kısa zamanda edindim bir tane. Hobi işi, zevk işi.
  • bildiğin çöp
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.