Şimdi Ara

Sony Xperia Z1 ve Z1s yanyana görüntülendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
1
Favori
1.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sony Xperia Z1 ve Z1s yanyana görüntülendi

Sony'nin global lansmanına çok kısa bir süre kaldığına inanılan akıllı telefonu Xperia Z1s sık sık kameralara yakalanmaya başladı. Model bu kez Xperia Z1 ile ekran karşılaştırmasında karşımıza çıktı.

Model aslında Japonya'da lanse edilen Xperia Z1f modelinin global versiyonu. Honami mini kod adına da sahip olan Xperia Z1s, abisinin hemen tüm donanım özelliklerini miras alıyor. Snapdragon 800 yongaseti, 2GB RAM, 20.7MP çözünürlükte kamera gibi özellikler aynı iken 4.3 inçlik ekran 720p çözünürlüğe sahip ve batarya da 2300mAh gücünde. 

Modelin prototipini elinde tutan kaynaklar Xperia Z1 ile ekran kalitesini karşılaştırma yoluna gitmiş. Karşılaştırma sonucunda ise modelin IPS ekran taşıyor olabileceği kanısına varılmış.

Cihaz resmi olarak lanse edilmediği için ekranda ne tür teknolojiler kullanıldığını bilmek şimdilik mümkün değil ancak Xperia Z1 ve Xperia Z1f modellerinde TFT ekrana yer veriliyordu. Sony'nin Xperia Z1s için bir ayrıcalık yapacağı düşünülmüyor.

Kaynak:http://www.xperiaguide.com/2013/11/15/xperia-z1s-amami-display-compared-to-xperia-z1s-to-use-ips-display/

• Ya şu çerçeveyi küçült Sony nolur, o kadarcık telefonda o alt çerçeveye kapasitif tuş koy bari de ekranı tam verimli kullanalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ne çerçeveymiş anlamıyorum. iphoneun çerçevesi de kalın ama kimsenin ses ettiği yok sony biraz kalın yapınca hemen olay oldu.

• çerçevenin telefonu var z1 aldım yarın elden çıkarmak üzereyim, medya olarak iyi cihaz ekranı harika tft falan farketmiyor ama gel gör ki her şey medya değil iphone 5/ios 7 beni bekler :)

• Harbi kral bir telefon olacak S800,2GB ram,20mp kamera,4.3inç 720p ekran,toza suya dayanıklı kasa Sony ahalisi istedi bir göz Sony verdi iki göz.Bunada kusur bulana pes diyorum artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Columbia

ne çerçeveymiş anlamıyorum. iphoneun çerçevesi de kalın ama kimsenin ses ettiği yok sony biraz kalın yapınca hemen olay oldu.

iPhone'da sanal tuş yok.Ayrıca xperianın çerçevesi bariz daha kalın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi hoş da yine de fiyatı abisinden aşağı kalmayacak seviyede olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Columbia

ne çerçeveymiş anlamıyorum. iphoneun çerçevesi de kalın ama kimsenin ses ettiği yok sony biraz kalın yapınca hemen olay oldu.

iphone-android tartışmalarında nezaman kasadan bahsedilse hep eleştirilir iphone çerçevesi hocam, nereye kimsenin ses ettiği yok.

z1 mini yi de sırf çerçeve ve sanal tuş nedeniyle almaktan vazgeçtim, gerçekten çok itici duruyo. şu su geçirmezlik saçmalığından vazgeç artık sony

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sony belki farklılaşma adına bu çerçeveyi kalın tutuyo olabilir belki ama sebebi ne olursa olsun bende yorumlara katılıyorum.gerçekten gereksiz ve göze hoş gelmeyen bir kalınlık.eğer i phone gibi 4"lik bir ekran olsaydı o zaman belki göz ardı edilebilirdi ama 5"lik bir ekranda gerçekten hoş durmuyor

• Ideal ekran boyutu ve mükemmel donanım tek sorun ekran gerçekten Sony ekran işini beceremiyor ama yine de alınabilecek özel bir telefon olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Midnightmrt -- 18 Kasım 2013; 20:31:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ateist At

quote:

Orijinalden alıntı: Columbiane çerçeveymiş anlamıyorum. iphoneun çerçevesi de kalın ama kimsenin ses ettiği yok sony biraz kalın yapınca hemen olay oldu.
    iPhoneda sanal tuş yok.Ayrıca xperianın çerçevesi bariz daha kalın.

sanal tuş konusunda haklısın hocam,onların ekranda yer alması bence de oldukça kötü maalesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: emre1393

iyi hoş da yine de fiyatı abisinden aşağı kalmayacak seviyede olacaktır.

amiraller le benzer özeliklerde küçük telefon olsun da aynı fiyatı ödemeye hazır olan çok kişi var hocam. bakma sen sesimiz çok çıkmaz ama piyasada gerçekten bir küçük telefon açlığı var yani.

umarım bu telefon yeni bi dönem başlatır ve mini telefonlar artık hep böyle iyi özelliklerle gelirler.

• Sony Xperia Z
    Sony Xperia Z1
    Sony Xperia Z Ultra
    Sony Xperia ZL
    Sony Xperia ZR
    Sony Xperia Z1f
    Sony Xperia Z1s
  • tam iki aydir ha cikti ha cikacak bekliyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: PwaGG

Sony Xperia Z
    Sony Xperia Z1
    Sony Xperia Z Ultra
    Sony Xperia ZL
    Sony Xperia ZR
    Sony Xperia Z1f
    Sony Xperia Z1s

Z1f le z1s aynı

• quote:

Orijinalden alıntı: PwaGG

Sony Xperia Z
    Sony Xperia Z1
    Sony Xperia Z Ultra
    Sony Xperia ZL
    Sony Xperia ZR
    Sony Xperia Z1f
    Sony Xperia Z1s

1) Z1f ile Z1s aynı
    2) Z,ZL,ZR 2013 başında tanıtılıp geçen senenin ürünleri oluyor.Bu senenin yani 2014'ün ürünleri:

Xperia Z1
    Xperia Z1s
    Xperia Z Ultra

Yani senin mantığınla gitsek samsung telefonları sıralarken galaxy s ile başlayıp s4 active den çıkıp 50-60 tane telefon bulmamız lazımdı Çünkü onlarda geçen senelerin ürünleri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurboCore

Ya şu çerçeveyi küçült Sony nolur, o kadarcık telefonda o alt çerçeveye kapasitif tuş koy bari de ekranı tam verimli kullanalım

Geçenlerde bir forum arkadaşımız paylaşmıştı 4.3 inç ekran kullanan ve xperia z1 s den daha büyük bataryada başka telefon yoktu en yakını 300 mA geride idi.

• Eğer bu cihazda suya toza karşı dayanıklı çıkacaksa mümkünse hiç çıkmasın konu garanti oldumu kullanıcı hatası deyip çıkıyor garanti veren firmalar.Buda Sony için bir eksi oluşturuyor.Xperia Z Ultra da flaş olmaması.Malzeme kalitesi tamam görüntü kalitesi yandan bakınca soluk duran cihazları var.Çerçeveler biraz Lg G2 ye benzese hiç fena olmaz.Cihazları güzel yoksa şu su toz meselesi olmasa olacak bunlarda.
  • Abi bune ya

• z1s 720p ekranla benchmark krali olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grkwnxs -- 18 Kasım 2013; 21:21:26 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.