Şimdi Ara

LG G Flex 40kg ağırlığa dayanabilecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
2.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• LG G Flex 40kg ağırlığa dayanabilecek

Samsung'un Galaxy Round modelinin ardından LG de G Flex modelini tanıttı ve kavisli ekranlı akıllı telefon dönemi de böylelikle başlamış oldu. 

Esnek ekran teknolojisinde cam alt katman yerine plastik alt katman kullanıldığı için paneller de oldukça sağlam oluyor. Hafta içerisinde Güney Kore'de satışa sunulan LG G Flex, esnek ekranlı akıllı telefonlarla ilgili önemli bir özelliği de gün yüzüne çıkardı.

LG'nin modelin lansmanında verdiği bilgiye göre G Flex modeli ekranı aşağı gelecek şekilde tutulduğunda tam 40 kilogramlık basınca dayanabiliyor. Kavisli ekran ve batarya sayesinde G Flex'in kazandığı bu özellik, arka cepte de cihazı herhangi bir ekran hasarı olmadan taşımaya imkan tanıyor. 

Modelin arka kaplaması ise küçük çaptaki çizikleri onarabiliyor ancak nasıl bir teknoloji kullanıldığı LG tarafından açıklanmadı.

Bunun dışında G Flex modelinde hem yatay hem de dikey kullanılabilen çoklu görev penceresi modu, harekete göre resmi oynatabilen kilit ekranı, sinema perdesi tecrübesi sunmayı amaçlayan video oynatma arayüzü şeklinde yazılım ekstraları mevcut.

G Flex modelinin donanım tarafında 6 inçlik 720p çözünürlükte Plastic OLED ekran, Snapdragon 800 yongaseti, 2GB RAM, 3500mAh batarya gibi özelliklere yer veriliyor. Model 650 Avro yaklaşık fiyat etiketiyle Aralık ayında Fransa'da boy göstermeye başlayacak.   

LG G Flex 40kg ağırlığa dayanabilecek

Kaynak:http://blog.bsmind.co.kr/1155?viewbar

• Ekranı düz olsada bükülebilen ekran olsa daha iyi olurdu sanki.Umarım bu teknolojiyi yeni telefonlarda görmeye başlarız.
  • 40 kilo adam mı varda arka cepte taşımaya güvenli diyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrt3558

40 kilo adam mı varda arka cepte taşımaya güvenli diyorlar.

siz tek yanağın üzerine mi oturuyorsunuz? yanak başına 40 kilodan iki yanak için 80 kg eder
  • 5.2 inçlik LG G2'ye 3000mAh batarya sığrırabiliyorlarken, 6 inç telefona biraz daha fazlasını koyabilmeleri lazımdı diye aklımdan geçmiyor değil hani. 720P ve Snapdragon 800 ise çok iyi seçim.

Kendi kendini onarabilen... bilim-kurgu filmlerinden çıkma bir şey bu!

• 40 kg hiç az değil. Oldukça dayanıklı olmuş. Herhalde telefonunu üzerine oturan biri tüm ağırlığını telefona vermez.

Ben de arka cebimde telefon taşıyamadığım için uykularım kaçıyordu(!) Şimdi rahat bir uyku uyuyabilirim(!)

• Bu dert yuzunden vizelerime calisamamistim.
    Sonunda telefonlarimizi arka cebimizde tasiyabilecegiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • walla ben nazikce koltuğa oturan falan görmedim. gelende insan kendini birakmak vesilesi ile koltuk iskemle vs. ye oturur. hatta ben hep kendimi koltuğa birakmak surutiyle oturum, bu durumda 70 kg bir adam anlık olarak 7 ton basar. telefonda arada basırılır kalır
  • o da bir şey mi ben 70 kiloluk cüssemle e250' tek ayakla çıktım diğer ayağım havada iken bana mısın demedi :D

• yere düşünce darbelerden etkilenmesin yeter.kavisli yapı ne kadar gerekli oda tartışılır.( Geçmiş olsun hepimize yapacak birşey yok çoğunluğun tercihi bu azınlık ne yapsın.)
  • 2014'e girmeden ülkemizde satışa çıkarsa almayı planlıyorum ama bırak Türkiyeyi bir hata edip geçikme ile dünya çapında bile 2014 sonrasına bırakırlar ise şimdiden geçmiş olsun. 2014 yılının ilk çeyreğinde bile boy boy bir sürü güçlü rakibi olacağı aşikar.
  • Belirli derecede bükülebilir bir akıllı telefon. Piliyle, ekranıyla, kasasıyla, boarduyla bükülebiliyor. Daha 1-2 sene öncesine kadar inanmazdım bu tür şeylerin gerçek olabileceğine. Ekranın bükülmesini geçtim, arka kasanın kılcal çizikleri kendiliğinden onarması bile apayrı bir olay. Bu kadar bükülebileni yapıldı, bir de bu ilk nesil. 3D ekranlı telefon fikri gibi tarihe karışması için de bir sebep görünmüyor. Heyecan verici
    Bu arada bizim Türkler bunun öne büküldüğünü görünce arkaya da büker kesin
  • Tamamen Mesut Çevik'i düşünerek yapmışlar herhalde.

• Bükerken çatırdıyordu telefon videolarda,oturmaz heralde kimse üstüne

• quote:

Orijinalden alıntı: dogo argentino

quote:

Orijinalden alıntı: mrt3558

40 kilo adam mı varda arka cepte taşımaya güvenli diyorlar.

siz tek yanağın üzerine mi oturuyorsunuz? yanak başına 40 kilodan iki yanak için 80 kg eder

ayaklar da var tabi
  • Açıklamada dış bükey yüzey için 40kg ağırlık denmiş, telefon arka cepte üzerine oturursanız, ekran üzerine baskı uygulamaz mısınız? Yani iç bükey yüzey üzerine, açıklamanın tam tersi yönde?
  • Bu esnek ekranın esneme payı yokmu :)

Esnek ekranı kırılmasın diye yaptınız, düzünden kırılgan çıktı :))

• Esnek telefondan sonra İlerde arkalı önlü telefon çıkartırlar çevir çevir bak :))

• ters olursa, 4 kiloda dağılıyo ! :(

• 40 kg hiç az değil. Oldukça dayanıklı olmuş
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.