Şimdi Ara

HONDA CRV 1.6 DİZEL OTOMATİK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
394
Cevap
8
Favori
66.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HONDA 1.6 DİZEL OTOMATİK İÇİN ÇALIŞMALAR VARMIŞ DEMEDİ DEMEYİN LA

ALIN BUNU OKUYUN

HONDA CRV 1.6 DİZEL OTOMATİK

quote:

Honda, SUV modeli CR-V'nin 1.6 litrelik dizel motor seçeneğini, Ekim ayında Türkiye pazarına sundu. Markanın Otomobil Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Erdem Soydaş'a CR-V'nin yeni motor seçeneğini sorduk...

Dizel motorlu CR-V’nin, satışlarınızı ne kadar etkileyeceğini düşünüyorsunuz?

Kesinlikle büyük oranda etkileyecek. Biz 2008 yılında 2300 adet CR-V satışı gerçekleştirdik. Bu da SUV pazarının yüzde 9.4’ü anlamına geliyor. Fakat özellikle ÖTV’nin artışından sonra, 2012 itibariyle pazar payımız yüzde 1’lere kadar gerilemiş durumda. Hedefimiz 5000 adetlik satış hedefimizi tutturarak SUV pazarındaki pazar payımızı tekrar geri kazanmak.

Toplam satışlarınızda benzinli CR-V’nin payı ne olur?

Benzinlinin payı düşük olacak. CR-V’nin benzinli versiyonunu Mayıs ayında Türkiye’ye getirdik, ancak o zaman aracımıza bir lansman yapmadık, çünkü bizim konsantrasyonumuz dizel versiyonaydı. Benzinli satışlarımız devam edecek, ancak adet bazında dizelle karşılaştırıldığında, oransal olarak düşük kalacak.

1.6 litrelik dizeli ilk önce Civic Hatchback’te sundunuz. Bu motorla ilgili tepkiler nasıl?

Olumsuz bir tepki almadık. 1.6 i-DTEC, Earth Dreams teknolojisinin bir ürünü olan güçlü bir motor. Başlarda herkesin kafasında bir soru vardı: "Kasa benzinli CR-V ile aynı, acaba bu motor bu aracı taşır mı?" Siz de test ettiniz, kesinlikle taşıyor. Ben özellikle Honda tutkunlarının ve tüm SUV severlerin dizel CR-V’mizi mutlaka test etmeleri gerektiğini düşünüyorum.

SUV pazarında hangi modeli ana rakip olarak görüyorsunuz?

Model olarak rakip aldığımız bir araç yok, çünkü hacim olarak baktığımızda kompakt sınıfa giriyoruz ve kompakt sınıfta da bu donanımda 1.6 litrelik bir dizel seçenek yok. CR-V dizel kendine has bir otomobil. Bu yüzden rakip olarak gördüğümüz herhangi bir otomobil yok.

Honda’dan dizel-otomatik seçenek de bekleniyor. SUV pazarı için önemli olduğunu düşünürsek, CR-V dizelle birlikte otomatik şanzıman çalışmaları hızlanabilir mi?

Aslında CR-V dizelin Avrupa pazarında bir otomatik vites seçeneği var. Ancak bu motor 2.2 litrelik bir ünite ve bu yüzden de maalesef ÖTV oranlarından dolayı ithal etmiyoruz. Çünkü yüzde 130 oranındaki vergi eklendiğinde fiyatı çok yükseliyor. 1.6 dizelin otomatiği içinse çalışmalar devam ediyor. Ne zaman gelir sorusuna cevap veremem, ancak çalışmalar olduğunu söyleyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi root_echo -- 16 Kasım 2013; 12:23:00 >

• Bu adamlar yalancı , inanmayin..
    Gelir belki ama kaç sene sonra . Honda ile Opel sürekli boş boş açıklamalarla pazarı beklentiye sokuyor , dedikleri şey seneler sonra oluyor. Zaten otv muhabbeti değişerek , bu 1.6 mevzusu da kapanacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Disconnectus_Erectus

Bu adamlar yalancı , inanmayin..
    Gelir belki ama kaç sene sonra . Honda ile Opel sürekli boş boş açıklamalarla pazarı beklentiye sokuyor , dedikleri şey seneler sonra oluyor. Zaten otv muhabbeti değişerek , bu 1.6 mevzusu da kapanacak.
    yeni vergi sisteminden sonra bu 1.6 dizel olayı ne olacak görürüz, şu an beklemedeyim
  • Disconnectus_Erectus kullanıcısına yanıt
    aynen kardeş avrupa ve usada makyajlı cvic kaç aydır satışta ben arıyorum galeriyi yok pampa 2015 de gelecek diyorlar
  • Master_Evil kullanıcısına yanıt
    ne olur bilinmezde her halükarda şemsiye bizde
  • quote:

Orijinalden alıntı: root_echo

ne olur bilinmezde her halükarda şemsiye bizde

• Onu da 100 milyara okuturlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

Onu da 100 milyara okuturlar.
    1.6 otomatik dizel elle tutulur bir araba almak için 6 haneli rakamları gözden çıkartmak gerekir. Yeni araba almak hayalden de öte artık bize :(
  • haberelectro kullanıcısına yanıt
    ama tam otomatik korlarsa fazla fiyat fark etmez tam otomatik kosalar enfazla 90 bine satarlar ama hakkı 80 bin
  • TncyKrmn kullanıcısına yanıt
    imzandaki opeli bekle sağlam gelecek astra sedana dizel otomatik gelebilir ama tam otomatik dizel hyundai i30 gibi yakar çift kavrama dizel dsg gibi patlar mantıklı olan tam otomatiğin negatif yönü olan yakıt sarfiyatını kapatacak bir dize motor olmalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: TncyKrmn

1.6 otomatik dizel elle tutulur bir araba almak için 6 haneli rakamları gözden çıkartmak gerekir. Yeni araba almak hayalden de öte artık bize :(

Alıntıları Göster
    Gerek yok zahmet etmesinler emisyona göre vergi geldiğinde Mazda CX-5 2.2 otomatik(CR-V otomatikten emisyonu yakıt tüketimi daha az) çok daha avantajlı olacak, o olmasa yeni Qasqai 1.6 cvt otomatik daha önce gelecek.
  • sinoka S kullanıcısına yanıt
    kardeşim siz neyi hesap ediyorsunuz ötv mi değişecek değişen şey sadece mtv değil mi ben mi yanlış biliyorum varsın mtvyi sıfır yapsınlar ben 1.6 yakada %55 i vergiye vermişim !6 ve 2.0 arası %135 vergiye veriyorsam istediği kadar mtv yi değiştirsin kimin umrundaki kimse bakmaz bu olaya. önemli olan kdv+mtv piyasa o kadar ciddi etkilenmez ticariler hariç
  • quote:

kardeşim siz neyi hesap ediyorsunuz ötv mi değişecek değişen şey sadece mtv değil mi ben mi yanlış biliyorum varsın mtvyi sıfır yapsınlar ben 1.6 yakada %55 i vergiye vermişim !6 ve 2.0 arası %135 vergiye veriyorsam istediği kadar mtv yi değiştirsin kimin umrundaki kimse bakmaz bu olaya. önemli olan kdv+mtv piyasa o kadar ciddi etkilenmez ticariler hariç
    Daha çok net değil ama ikisi birden emisyona göre olacak gibi. Haber için teşekkürler yanlış anlama ama tepkim civic hb dizel İngiltere ile aynı fiyata geldi ama CR-V için Türkiyedeki 1.6 dizel SUV açlığını kullandılar. Onun yerine 1.6 CVT nissan geleceği kesin tarihte aşağı yukarı belli adam farazi şeyler konuşmuş. Nissan'da ingiltere fiyatlarından daha fazlaya getirirse onada koca bir ban dolsun derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinoka -- 16 Kasım 2013; 15:19:27 >
  • sinoka S kullanıcısına yanıt
    ikisi birden yani hem ötv hem mtv hemde kdv emisyona göre olacak diyorsun öyle bekliyorsun. lakin ben hemen beklentini boşa çıkarayım Türkiyede neden araçtan bu kadar vergi alınıyor basit: cari açığı engellemek olmayan sanayiden alamadığı vergiyi halkın sırtından çıkarmak için hükümet ötv ve kdv yi emisyona göre yaparsa kendi ayağına sıkmış demektir çünkü ötv yahut kdv düşerse ithal araç talebinde patlama olur bu da cari açığı arttırır enflasyonu doğurur, tl$ paritesi alır başını gider o yüzden mtv tamam onu emisyona göre yaparlar iyide ötv ve mtv ye dokunmazlar
  • quote:

ikisi birden yani hem ötv hem mtv hemde kdv emisyona göre olacak diyorsun öyle bekliyorsun. lakin ben hemen beklentini boşa çıkarayım Türkiyede neden araçtan bu kadar vergi alınıyor basit: cari açığı engellemek olmayan sanayiden alamadığı vergiyi halkın sırtından çıkarmak için hükümet ötv ve kdv yi emisyona göre yaparsa kendi ayağına sıkmış demektir çünkü ötv yahut kdv düşerse ithal araç talebinde patlama olur bu da cari açığı arttırır enflasyonu doğurur, tl$ paritesi alır başını gider o yüzden mtv tamam onu emisyona göre yaparlar iyide ötv ve mtv ye dokunmazlar
    ÖTV avantajıyla rekabetçi fiyattan satacağız dediler..sonuç ortada..otomatik şanzıman da kim bilir ne zaman gelir REKABETÇİ FİYATLA

Honda Tr yetkililerine güvenim oldukça azalmıştır..Boyumuzun ölçüsünü aldık biz..yemezler artık..

• quote:

Orijinalden alıntı: drnero

ÖTV avantajıyla rekabetçi fiyattan satacağız dediler..sonuç ortada..otomatik şanzıman da kim bilir ne zaman gelir REKABETÇİ FİYATLA

Honda Tr yetkililerine güvenim oldukça azalmıştır..Boyumuzun ölçüsünü aldık biz..yemezler artık..

Sıkı bir rakibi var ama bu sefer yenilenmiş qasqai dizel cvt . :)
  • quote:

çoğu kişi yeni sistemle sizin gibi düşünüyor. ama neden devlet indirim yapsınki. toplayacağı toplam vergi sabit kalacak şekilde yeni sisteme geçecekler. bazı arçalarda indirim olurken bazılarında zam olavilecektir. kdv sabittir zaten. değieşcek olan araç alımı sırasında ki ötv, ve yıllık ödenen mtv.

birde yerli araba üretimi yapmıyoruzki. yerli araba montajı yapıyoruz. bu ikisi arasında da çok fark var.

• quote:

Orijinalden alıntı: sinoka

quote:

Qashqai ne zamandan beri CRV'nin rakibi olacak kadar gelişti?
  • quote:

Orijinalden alıntı: IslakFasulye

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Yeni qq eğer çok uçuk fiyatlı olursa belki 1.6 dizel crv nin önü açabilir.Diğer türlü çok fazla satacağını sanmıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: IslakFasulye

quote:

quote:

Qashqaiyi bilemiyeceğim henüz görmedik ama CRV'nin geriye doğru gittiği kesin...Donanım ve kullanılan iç mekan plastik kalitesine alıcı gözle bir bakarsanız hak verirsiniz

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.