Şimdi Ara

2004 Model Kia Picanto EX 1.1 Cc 65 Hp 16.500 TL' Ye Alınırmı ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
4.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, ben Bursa' dan Anıl. Bugün Hayvanat Bahçesinin ordaki otokop a gittim. Otokop ta 2004 Model Beyaz renkli 119 bin km de Kia Picanto EX 1.1 Cc gördüm. Görünce Picanto yu hoşuma gitti. Hemen ordaki yetkiliye sordum 16.500 Tl fiyat çekti. Sizce bu Picanto alınırmı ? Picanto nun motoru kaç bin km ömürlüdür ?

Arabayı pek zorlamam, genelde sakin kullanırım. Uzun yolda fazla 90 Km / Hızı geçmem. Vitesleri yolun durumuna göre 3000 devirde değiştiririm.

Picanto nun teknik verilerine baktımda;

Şehir İçi : 6.5 Lt || Ortlama : 5.2 Lt || Şehir Dışı : 4.5 Lt || Max. Güç : 65 Hp / 5500 devir. || Max. Tork : 97 Nm / 2800 devir. || Boş Ağırlık : 852 Kg.

Bu Picanto nun gerçek yakıt tüketimi nedir ?

Benim tahminlerime göre en fazla;

Şehir Dışı : 5.5 Lt

Ortalama : 6.5 Lt

Şehir İçi : 7.5 Lt yakması lazım diye düşünüyorum. Sizce tahminim doğrultusunda yakarmı ? Sizden olumlu cevap gelirse bu Picanto yu alacam.

• quote:

Orijinalden alıntı: 16_MJT_05

Merhabalar, ben Bursa' dan Anıl. Bugün Hayvanat Bahçesinin ordaki otokop a gittim. Otokop ta 2004 Model Beyaz renkli 119 bin km de Kia Picanto EX 1.1 Cc gördüm. Görünce Picanto yu hoşuma gitti. Hemen ordaki yetkiliye sordum 16.500 Tl fiyat çekti. Sizce bu Picanto alınırmı ? Picanto nun motoru kaç bin km ömürlüdür ?

Arabayı pek zorlamam, genelde sakin kullanırım. Uzun yolda fazla 90 Km / Hızı geçmem. Vitesleri yolun durumuna göre 3000 devirde değiştiririm.

Şehir İçi : 6.5 Lt || Ortlama : 5.2 Lt || Şehir Dışı : 4.5 Lt || Max. Güç : 65 Hp / 5500 devir. || Max. Tork : 97 Nm / 2800 devir. || Boş Ağırlık : 852 Kg.

Şehir İçi : 7.5 Lt yakması lazım diye düşünüyorum. Sizce tahminim doğrultusunda yakarmı ? Sizden olumlu cevap gelirse bu Picanto yu alacam.

1.1 dizel picantolar var. Sanırım onlar daha iyi bir seçim olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: cro

quote:

Merhabalar, ben Bursa' dan Anıl. Bugün Hayvanat Bahçesinin ordaki otokop a gittim. Otokop ta 2004 Model Beyaz renkli 119 bin km de Kia Picanto EX 1.1 Cc gördüm. Görünce Picanto yu hoşuma gitti. Hemen ordaki yetkiliye sordum 16.500 Tl fiyat çekti. Sizce bu Picanto alınırmı ? Picanto nun motoru kaç bin km ömürlüdür ?

1.1 dizel picantolar var. Sanırım onlar daha iyi bir seçim olacaktır.

1.1 Dizel Picanto düşünmüyorum, şimdilik 1.1 Benzinli Picanto almayı düşünüyorum. Sizce benim tahminlerim doğrultusunda yakıt tüketirmi ?

• Fiyat fazla bence 1 ay önce 2011 otomatik 20 bin km'de 20bin'e aldım daha düşük km dizel modelini aynı fiyata bulabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fahoge

Fiyat fazla bence 1 ay önce 2011 otomatik 20 bin km'de 20bin'e aldım daha düşük km dizel modelini aynı fiyata bulabilirsiniz.

Teşekkür ederim ama şimdilik benim kafamda sadece benzinli modeli var.
  • Up !
  • 16_MJT_05 1 kullanıcısına yanıt
    Güncel.
  • quote:

Fiyat fazla bence 1 ay önce 2011 otomatik 20 bin km'de 20bin'e aldım daha düşük km dizel modelini aynı fiyata bulabilirsiniz.

Merhaba,

Ben foruma yeni katıldım ve ilk aracım olarak kia picanto düşünüyorum. Picanto ile i10 arasında kaldım acıkcası. Öğrenciyim ama aynı zamanda calısıyorum ise git gel için alıcam arabayı. Yakıtı önemli değil cok servis konusundada sıkıntım yok.Babam otomativci ama bana inadından araba almıyor.Bende 2 sene calısma sonucunda 20.000 TL bi para biriktirdim. Otomatik bi araç olsun ve beni yormasın istiyorum.Oturdugum yer ve okulumun cevresinde bi cok yokus var bu yüzden korkuyorum.Alacagım araç yokusta kaydırır mı vs diye.Bi bayan olarakta arkamdan kımse laf etmesin istiyorum malum trafikte yemediğimiz laf kalmıyor bayanlar olarak. Taksici gibi araba kullandıgım söylensede otomatik bi araçtan geçiyor gönlüm.Ama 20,000 TL'ye otomatik yeni model (2009-2011) KİA PİCANTO bulamadım piyasası nedir yardımcı olursanız minnettar olurum.

İyi Günler!

• quote:

Orijinalden alıntı: nilseyma

quote:

Merhaba,

Ben foruma yeni katıldım ve ilk aracım olarak kia picanto düşünüyorum. Picanto ile i10 arasında kaldım acıkcası. Öğrenciyim ama aynı zamanda calısıyorum ise git gel için alıcam arabayı. Yakıtı önemli değil cok servis konusundada sıkıntım yok.Babam otomativci ama bana inadından araba almıyor.Bende 2 sene calısma sonucunda 20.000 TL bi para biriktirdim. Otomatik bi araç olsun ve beni yormasın istiyorum.Oturdugum yer ve okulumun cevresinde bi cok yokus var bu yüzden korkuyorum.Alacagım araç yokusta kaydırır mı vs diye.Bi bayan olarakta arkamdan kımse laf etmesin istiyorum malum trafikte yemediğimiz laf kalmıyor bayanlar olarak. Taksici gibi araba kullandıgım söylensede otomatik bi araçtan geçiyor gönlüm.Ama 20,000 TL'ye otomatik yeni model (2009-2011) KİA PİCANTO bulamadım piyasası nedir yardımcı olursanız minnettar olurum.

İyi Günler!

Alıntıları Göster
    birincisi 2 senede 20bin iyi birikmis.. ikincisi o paraya picantodan daha estetik araba bulabilirsin.. babanin yaninda calisan otomotivcilerden destek almaya calis.. onlar piyasayi daha iyi bilirler..

• quote:

quote:

Merhaba,

İyi Günler!

Kendi aracım yeni kasa i30 , picantoyu eşime aldım, ve çok memnunuz hatta arada zevk için picantoyu ben kullanıyorum, yokuşta kaçırma olayı motor çok güçlü olmadığından bir nebze oluyor ama toparlayamayacak gibi değil kesinlikle, piyasa konusuna gelince şans işi bu. Ben hiç aklımda yokken ilanlarr arsında rastladım ertesi gün baktırıp satın aldım. Döküntü, modeli eski otomatiklere millet aynı parayı istiyor, belki 20ye yüksek modeli bulamayabilirsiniz bence en fazla ederi de 22-23tür ama bulursanız ve temiz ise sakın kaçırmayın.

Ayrıca düz vites düşünürseniz 0 km chavrolet spark 1.2 modeli şu an 22800 liste fiatıyla satışta, belki pazarlıkla daha uyguna alabilirsiniz.

• fahoge F kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için çok teşekkür ederim.Motor ve yakıt konusunda picanto daha önde ama iç donanım görüntü olarak gönlüm i10dan yana ama sans dediğiniz gibi hangisinin temizi olursa onu almak istiyorum.Düz vites düşünmüyorum istanbul trafiginde düz vites kullanamayacak derece de sinirli bi insanım :)
  • quote:

Cevabınız için çok teşekkür ederim.Motor ve yakıt konusunda picanto daha önde ama iç donanım görüntü olarak gönlüm i10dan yana ama sans dediğiniz gibi hangisinin temizi olursa onu almak istiyorum.Düz vites düşünmüyorum istanbul trafiginde düz vites kullanamayacak derece de sinirli bi insanım :)
    arkadaşlar aracın 2005 100.000 km olanını 14.000 civarına satmıstım, benim aracım emsalsiz temizlikte ve kondüsyonda idi, 2007 den beri sürekli kia kullandım (picanto 1.1, kia cerato , şuanda 2006 rio 1.4 kullanıyorum, kia hiçbir zaman beni üzmedi gerek yedek parca olsun gerek arıza olarak tavsiye edebileceğim bir araçtır,
    senin sordugun picantoya gelince fiyatı epey şişirilmiş geldi bana o fiyata dizelini bukabilirsin abs li olanlardan,
    tüketim olarakta fazla sıkıştırmazsan 30 ykr civarında yakıyor,

• quote:

Orijinalden alıntı: t_selcuk

arkadaşlar aracın 2005 100.000 km olanını 14.000 civarına satmıstım, benim aracım emsalsiz temizlikte ve kondüsyonda idi, 2007 den beri sürekli kia kullandım (picanto 1.1, kia cerato , şuanda 2006 rio 1.4 kullanıyorum, kia hiçbir zaman beni üzmedi gerek yedek parca olsun gerek arıza olarak tavsiye edebileceğim bir araçtır,
    senin sordugun picantoya gelince fiyatı epey şişirilmiş geldi bana o fiyata dizelini bukabilirsin abs li olanlardan,

Şişirilmiş olması normal çünkü araç galerideydi ve o aracı aldım. Yorumunuz için teşekkürler.
    Şişirilmiş olması normal çünkü araç galerideydi ve o aracı aldım. Yorumunuz için teşekkürler.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: t_selcuk

Alıntıları Göster
    Aracınız hayırlı olsun. Nasıl memnunmusunuz görüşleriniz nelerdir. Bende aynısından almayı düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: sur_

Aracınız hayırlı olsun. Nasıl memnunmusunuz görüşleriniz nelerdir. Bende aynısından almayı düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    2007 model 1.1 dizel picanto aracı geçen hafta aldım. ilk başta benimde teretdütlerim vardı ama şimdi o kadar çok memnunum ki anlatamam. 2 kişilik bir aile için hatta çocuk olursada sıkıntı olmaz. arkaya puset ve çocuk koltuğu sığabiliyor. motor olarak gerçekten tatmin edici ama yüksek devirlerde. düşük devirlerde titreme yapıyor ama o da bütün dizel araçlarda mevcut. genel görünüm fiyat/performans/bakım olarak fiyatına uygun bir araç.

• quote:

Orijinalden alıntı: gogolan

2007 model 1.1 dizel picanto aracı geçen hafta aldım. ilk başta benimde teretdütlerim vardı ama şimdi o kadar çok memnunum ki anlatamam. 2 kişilik bir aile için hatta çocuk olursada sıkıntı olmaz. arkaya puset ve çocuk koltuğu sığabiliyor. motor olarak gerçekten tatmin edici ama yüksek devirlerde. düşük devirlerde titreme yapıyor ama o da bütün dizel araçlarda mevcut. genel görünüm fiyat/performans/bakım olarak fiyatına uygun bir araç.

hayırlı olsun.kaça aldınız acaba bende düşünüoytrumda?
  • Dizellerin yakıt tüketimi nasıl bilgisi olan varmı ?
  • 1.1 ex 2009 model düz vites dizel

Nasıl sizce

Kaçtan satılır alınır değişen yok ufak birkaç boya 135.000 de

Bayan kullanacak günde 45 km

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cihan -- 13 Haziran 2016; 18:08:50 >
  • gogolan G kullanıcısına yanıt
    yakıt tüketimi nasıl beğenmediğiniz özellikleri nelerdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: altrea

yakıt tüketimi nasıl beğenmediğiniz özellikleri nelerdir.
    Yakıt tüketimi ile ilgili söyleyebileceğim şeyler;

Şehir Dışı : 5.5 Litre Civarı. ( Araçta 5 Kişi + Bagaj Full Olursa 5.5 Litre - 6 Litre Arası Yakıyor. )

Ortalama : 6 Litre - 6.5 Litre Arası.

Şehir İçi : 7 Litre - 7.5 Litre Arası. ( Yoğun Trafikte 8 Litreyi Bulabilir. )
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.