Şimdi Ara

iTunes Store üzerinden Haiyan Tayfunu mağdurlarına yardım edin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• iTunes Store üzerinden Haiyan Tayfunu mağdurlarına yardım edin

895 mbar'lık düşük basınç alanıyla, saatteki hızı 315 km'ye kadar yükselerek insanoğlunun tanık olduğu en büyük kasırgalarından biri olarak tarihe geçen Haiyan Tayfunu sonrasında yaralarını sarmaya çalışan Filipinler'e yardım için Apple, iTunes Store üzerinden bağış toplamaya başladı.

iTunes üzerinden açılan bağış bölümünden, Apple kullanıcıları 10 TL'den başlayarak 150 TL'ye kadar yükselen farklı tutarlarda, Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu'na para bağışında bulunabiliyor. Apple'ın hiçbir ücret almadığı, %100'ü direkt olarak federasyona aktarılan bağışlar, tıpkı iTunes Store üzerinden alışveriş yapılmış gibi kredi kartı üzerinden gerçekleşiyor. Ancak Apple, bağışla ilgili olarak herhangi bir şekilde kişisel bilgilerinizi federasyon ile paylaşmadığı için Kızılhaç / Kızılay'dan onay ve teşekkür maili gönderilmiyor.

Yapılan bağışlar, Kızılhaç - Kızılay Dernekleri Federasyonu tarafından barınacak yer, yiyecek, manevi destek ve diğer yardımlar olarak Haiyan Tayfunu'ndan etkilenen afetzedelere ulaştırılacak.

11 milyon kişiyi etkileyen ve büyük bir yıkıma sebep olan Haiyan Tayfunu, tarihin en büyük kasırgalarından biri olarak nitelendiriliyor. Tacloban şehri başta olmak üzere Filipinler'in doğu bölgelerini vuran tayfunda, resmi verilere göre 2300 kişi, gayri resmi rakamlara göre ise en az 10,000 kişi hayatını kaybetti.

Eğer sizde Filipinler'deki tayfun felaketinden etkilenen afetzedelere küçük de olsa bir yardımda bulunmak istiyorsanız, iTunes Store'u ziyaret etmeniz yeterli.

iTunes Store üzerinden Haiyan Tayfunu mağdurlarına yardım edin

• Helal olsun Apple'a

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Helal be
    Güvenilir bir sistem oldu sonunda Türkiye deki dernekler gibi değildir

• Uygulama satın alarak sandım androidde olsa APK indirimler diyecektim :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PwaGG -- 15 Kasım 2013; 7:17:20 >
  • 10 lira geçtim

• Helal olsun Apple'a
  • Android kullanıyoruz diye hayır bile yapamıyoruz artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vasvasi

Helal be

Apple yapınca güvenilir oldu?

Sattığımız ürünlerin karından bu kadarını gönderiyoruz deselerdi..Ürünü alanlardan para toplayacaklarına , ya da bunu da ekstradan yapsalardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mahell -- 15 Kasım 2013; 8:36:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fizan

quote:

Orijinalden alıntı: Vasvasi

Helal be

Apple yapınca güvenilir oldu?

Sattığımız ürünlerin karından bu kadarını gönderiyoruz deselerdi..Ürünü alanlardan para toplayacaklarına , ya da bunu da ekstradan yapsalardı.

Düşündüğünüz şekilde yardımları da var Apple'ın.

http://www.apple.com/product-red/

Bu kapsamdaki ürünler ile sizden ek bir ücret almadan kazancından bağışta bulunuyor, hatta buna sadece Apple değil farklı markalar da dahil.

http://www.red.org/en/

• quote:

Orijinalden alıntı: fizan

quote:

Orijinalden alıntı: Vasvasi Helal be Güvenilir bir sistem oldu sonunda Türkiye deki dernekler gibi değildir [:]
    Apple yapınca güvenilir oldu? Sattığımız ürünlerin karından bu kadarını gönderiyoruz deselerdi..Ürünü alanlardan para toplayacaklarına , ya da bunu da ekstradan yapsalardı.

ozaman sen git deniz fenerine bağış yap.

bu sistem ile dolandırıcıların önüne geçilmesi güzel birşey keşke tüm bağış kampanyaları ile bağlantılı olsa herkes bu sistem üzerinden ödeme yapar.

• banane la haiyandan.ayrıca apple cukkalar o paraları.deniz feneri mantığı
  • quote:

Orijinalden alıntı: gfbekir

Android kullanıyoruz diye hayır bile yapamıyoruz artık.

• hayır işine aracılık yapıyor diye deniz feneri muamelesi yaptınız koca firmaya. İlla laf söyleyeceksiniz ya bu uğurda saçmalamaya komik durumlara düşmeye bile razısınız. Biraz utanın ayıptır.
    Biraz okuyun araştırın da apple ın hayır işleri ile ilgili neler yaptığını öğrenin. Böyle zırcahil yorumlar yapıp da iyice küçülmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kymelria -- 15 Kasım 2013; 11:28:29 >
  • Durum gerçekten içler acısı. Apple'a da böyle güzel birşeye aracılık ettiği için, sizlere de bu haberi bizlerle paylaştığınız için teşekkür etmek lazım...

• Siz de yapilani begenmiyorsunuz.. Adamlar isimsiz olarak herkese yardimda bulunma sansi veriyor. Kendileri yapiyordur yapmiyordur o, onların vicdanina kalmis.. Yapip yapmamak da sizin..

• Apple ile Microsoft a helal olsun

• Suriye falan olsa 1 kuruş yardım etmezdim ancak bugün abimin telefondan bir miktar göndermeyi planlıyoruz, unutmayın bu gibi doğal afetler insanların istekleri doğrultusunda gerçekleşmez dışarda yatan, yakınları ölen ve evlerinden olan insanları düşünün yardım edin yarın öbür gün bizim depremimizde emin olun bu yardımlar dönecektir.
  • güzel düşünmüş ama 100 milyar dolar nakti olan bi firmasın 1 milyar dolarını Filipinlere bağışlasan nolur yada 10 tl bağış yapana 50 tllik apple store hediye çeki verilebilirdi neyse buda bişey

• Tamamının aktarılması çok doğru olmuş. Tebrik etmek lazım. Keşke diğer firmalar, diğer sektörler de bu konuya daha fazla önem verseler.

• Apple bu iştende %30 komisyon alıyor mu acaba bütün diğer uygulama ve içerikler gibi ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.