Şimdi Ara

AMD'nin yeni nesil Fusion A10-7850K işlemcisi iddialı geliyor: Entegre GPU ile Full HD BF4 testi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
201
Cevap
4
Favori
7.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İşlemciye entegre grafik birimi ile Full HD çözünürlükte oyun deneyimi yaşamak mümkün mü ? AMD'nin Ocak ayında pazara sunacağı Kaveri kod adlı yeni nesil işlemci ailesinin iddialı modeli  Fusion A10-7850K, içerisindeki güçlü grafik birimi ile Battlefield 4 gibi yeni ve modern bir oyunu Full HD çözünürlük seviyesinde oynatabiliyor.

DirectX 11.2, OpenGL 4.3 ve Mantle teknolojilerine destek sunan yeni nesil entegre grafik birimi, videomuza konu olan performansı final sürümü olgunluğuna ulaşmamış sürücüler ile sağlıyor. Gelin şimdi hep birlikte Fusion A10-7850K işlemcisinin teknik özelliklerine ve videomuzun ortalarından itibaren de Battlefield 4'ün hangi kalite ve çözünürlük ayarlarında, hangi performans değerleriyle oynandığına yakından bakalım. Bu arada Battlefield 4'ün Mantle desteğini almasıyla birlikte videoda göreceğiniz performansın ~%20 civarında artış göstereceğini de not düşelim, iyi seyirler.

• AMD yükselişe geçti tutabilene aşk olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Christian Lorenz -- 15 Kasım 2013; 0:10:00 >
  • Video için teşekkürler Erdi Bey.
  • Oha entegre grafiğe bak, Battlefield 4'ü Full HD çözünürlükte ve orta kalite ayarlarında 30kare/saniye üstü oynatıyor üstelik Mantle gelince bu değer 35 karelere çıkacakmış.

Şöyle düşünelim, 1680 x 1050 pikselde aynı kalite ayarları ile 50 karelerin üstü görülür, 720p'de ise en yüksek kalite ayarlarında akıcı oynanır Battlefield 4, bu işlemci ile.

AMD çok sert geliyor, giriş seviyesi ekran kartı satışları durma noktasına gelir, demedi demeyin.

Bu arada Erdi beyin donanım uzmanlığı da hat safhada. Kendisi konulara inanılmaz hakim, teşekkürler video için.

• açılın sistem topluyorum, ps4-x1 yalan

• Bu işlemcinin entegre grafik birimiyle her hangi bir kart CF yapılabilse harika olur
  • AMD destegi olmayan bir laptop alınmaz arkadaş su dakikadan sonra.... masa üstü için bir nevi ama laptop pazarının dewi AMD artık varmı aksini idda edecek
  • AMD APU konusunda ciddi yol aldı. HTPC kasalar da artık üst seviye oyunlar oynayabilecektir.

Yalnız BF4 konusunda 30-40 fps alıyor demişsiniz. Kullanıcıları yanıltmaması açısından şunu belirtmekte fayda var. Fraps'ın ölçüm yaptığı mekan, iç mekandır. Yani burada sunduğu fps değerleri yanıltıcı olabilir. 64 kişilik multiplayer haritalarda açık alanda ne kadar performans verir bunu ancak uzun süreli kullanıcı incelemelerinde görebiliriz. DICE'nin de yazılıma yönelmesiyle çok daha olumlu sonuçlar alınabilir. Medium ayarda 55 fps beklemek ise hayal olur. Zira 55 fps'yi Gtx 670m ile Medium'da alıyorum.

Erdi abi verdiğin bilgiler için teşekkürler.

• Anlaşılan 7850 AMD için uğurlu bir rakam :)

• amdye bak maşallah ya,işlemciye sen gpu koy ve yeni yapım full hd oyunu akıcı oynat hayal gibi,amdyi seviyorum inaşllah daha çok güçlenir intel tekelinden kurtarır her yerde amd logosu görmek istiyorum..

• Hocam cok bilgilendirici ve profesyonel hazirladigiz bu videolar icin tesekkur ederiim.

Bu gpu ve cpu'nun rami ortak kullanmasi isini ps4 de gormustuk yanilmiyorsam. Hatta o yuzden ps4 un sistem rami gddr5 olarak secilmisti. Gddr5 ramleri henuz yaygin sekilde goremedik ama acaba satislarinin yaygin sekilde yapilmasi ne kadar zaman alir acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: turbo-powwer

Bu işlemcinin entegre grafik birimiyle her hangi bir kart CF yapılabilse harika olur

Muhtemelen yapılabiliyordur. Şu anda APUlarda bu mümkün zaten Dual Graphics ile.

• yeni seri steamroller fx masaüstü işlemcileri çıkmıcak mı ya?
    apu lardan mı devam edicek yoksa amd?

bu apular bile ocakta çıkarsa fxler ne zaman çıkıcak, bekle bekle bıktık
  • inşallah amd şöyle yapıyım demez i7 4770k yı geçtim ya intel 1000tlye sattı bende işlemcimin fiyatını 1000-1200 tl yapıyım demez masallah amd koptu geliyor nvidia ya gol atan amd sıra intelede gol attı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Joker38 -- 15 Kasım 2013; 1:05:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 28nm'ye geçildi galiba , keşke 22 olsaydı.

• ne hıkmet ıse,amd soyle gelıyor boyle gelıyor denılıyor ve gelıyor,yegane rakıbı ıntel ıle testlere oturuyor ve mantarlıyor :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amd'yi tebrik ediyorum. Intelle performans konusunda yarışamayınca farklı bir strateji olarak fiyat performans ürünleri üstüne odaklandı. Atiyi satın aldı. Kimsenin umursamadığı dahili gpuyu geliştirdi. Şimdi ise harici ekran kartlarına kafa tutuyor, intel onunla yarışamıyor. Helal olsun. Gerçekten kullanıcı dostu bir firma. Umarım bundan sonra hak ettiği değeri görür.

• Acayip destek var Amd ye sanki yerli malı gibi. Gerçekten bende bir ayrı tutuyorum diğer firmalardan.

• quote:

Orijinalden alıntı: cokbaska

28nm'ye geçildi galiba , keşke 22 olsaydı.

22 olunca ne olacak kuponmu yatırdın
  • quote:

Orijinalden alıntı: musa_unsal2005

Acayip destek var Amd ye sanki yerli malı gibi. Gerçekten bende bir ayrı tutuyorum diğer firmalardan.

digeri yani intel yahudi malı israilde üretiliyor en azından amd abd yahudiye gidecegine abd liye gitsin paramız
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.