Şimdi Ara

...:::CHEVROLET KULÜBÜ:::... (244. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.071
Cevap
11
Favori
460.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 242243244245246
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Herkes Bu Foruma Bakıyorum Yorum Sığdırmıyosunuz ama Bize Destek veren bile göremiyoruz.

Bu çok üzücü bi Durum Siz Ford'un Renault'un Fiat'ın Club varken biz size daha iyi bir Site Üzerinden Sohbet Ortamı oluşturacağız gereken destek verilmiyor!

Burası Nereye Kadar Gidecek Size Soruyorum ?

82. Bölüme gelmişssiniz bile 100 Geçince zaten çok zor açılacak zaten yavaş açılıyor

biz size 5 gb lık + Mail Hizmeti sunmak için Çalışıyoruz hiç destek veren görmüyruz.
    Buda bizi üzüyor Sadece siz değil diğer sitelerdede böle bir tavır var
    biz size Chevrolet Bayiisini ayağınıza getireceğiz hiç bir kimse 1 tane bile yorum yapmıyor !

Arkadaşlar Lütfen Sahip Çıkın !
  • biz lpg taktrmadık chevrolet in kampanyası vardı hala varmı bilmiyorm.ben o km aracı alıp gidip dandik bir yerde lpg taktırıp arabayı mahvetsem,tamam haklısın ama sıralı otogaz sistemini onlar kendileri CHEVROLET servisinde taktılar.büyüklerimin sözlerine her zaman saygm vardr.tskkrlr
  • aldıgım arac CAPTİVA gibi EPİCA gibi amerika da üretilirse tabi ses cıkarmaz.ama malesef chevrolet tüm arabalarını amerikada üretmiyor...
  • tesekkurler ama ben neye yardımcı olacagınızı anlamıs degilim.benim arabam hakkındamı yardım ediceksn?
  • selam arkadaşlar,

Geçen gün reklamlarda atiker sıralı otogaz sisteminin 990 ytl'ye kadar indiğini görünce lpg takmayı ciddi bir şekilde düşünmeye başladım.
    Arabam şehir içi 238 kr yakıyor(şehir dışına çıkmak nasip olmadı daha).Van'da olduğum için bazen İran benzini kullanıyorum(kaçak benzin diye adlandırıyorlar, her yerde buluna biliyor burda en son 2,5 ytl idi litresi) onunlada ortalam 178 kr yaktığını hesapladım.
    Lpg taktırırsam ne kadar yakar acaba?
    Teşekkürler...

AVEO SEDAN 1.2 S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nech -- 21 Kasım 2008; 23:43:58 >
  • hayırlı olsun kazasız belasız kullanın
  • quote:

Orjinalden alıntı: 1.2s AVEO 2008
    şehir içinde 260 krş yakıyor benim için ideal..

Biraz çok değilmi tüketim 1.2 ye göre.Gerçi devirli kullanıyosanız bişey diyemiycem.Ben şu an benzinde 270 krş lpgde 175 krş yakıyorum ş.içi.
  • Aramıza hoşgeldiniz arkadaşlar, mastoo usta nerelerdeydin.
    Geçen hafta araca yeni buji ve hava filitresi aldım servisten(ankara reis 'den), 20 şer den 40 lira tuttu ama aracın performansını ikiside olumlu etkiledi bilginize herkese iyi hafta sonları...

Mastoo usta,forum üyeleri listesi için bir çalışma yapıcaktın, sanırım çok yoğunsun
  • abicim vandaysan lpg ye ne gerek var.doldr ıran benzinini gitsn ya.ben vanda yasadım 10 sene simdi tokattaym.ordayken hiç benzni düsünmezken simdi rahat rahat gezemeyirm bile.
  • quote:

1.2 lerde lpg lerde sorun yaşandığına dair bilgiler gördüm klima açık iken bunuda belirtmeden edemicim sorun genelinde varmış 8valf kesin oluyormuş 16valf sanırım duymadım ve yazın sürekli klimam açık olacağı sorunu göze alamadım öncedende lpgdde baya sorunlar yaşadım yanlız bu sıralı sistem yeni eski sistemlerle kıyaslamak yanlış olur gibime geliyor..

Bu görüşüne kesinlikle katılıyorum lpg yaptırırken nereyle konuştuysam 1.2 8v motorlarda sorun yaşandığı bilgisini aldım.Benim aracım 1.4 16v.Yazın klima fullde araçta 4 kişi varken bile hiçbi sorun yaşamadım.
  • selam arakadaşlar

Demek ki benzine devam etcez...

1.2 olunca daha az yakar diye düşünmüştüm.Chevrolet'in resmi sitesinde 1.2 için şehir içi 8,2; 1.4 için 8,4 diyor.
    Arabam,tam sağlıklı ölçümler olmasada, 1 litre benzin ile 14 km civarı gidiyor aşağı yukarı.

Bir de yağın değişmesine nerdeyse 5 bin km kalmasına rağmen,sanayide antifriz koyarken yağı kontrol ettirdim.Yağın değişmesi gerektiğini söyledi.
    Oysa 10 gün önce arabanın ön düzenini kontrol ettirmek için servise bırakmıştım.tekrar gittiğimde yağa kontrol edip etmediklerini sorduğum da "yağ iyi 60 bin'de değiştirirsin" dediler.kafam karıştı kime inanacağım.Kim bilir belki de servistekiler bakmamışlardı.

Teşekkürler...
    Saygılar...
  • Selam Arkadaşlar

Triger kayışı değişimini yetkili serviste değiştirmek şart mı?
    Özel serviste değişim olursa arabanın GARANTİ dışına çıkması söz konusu olur mu?Çünkü forumda okuduğum kadarı ile yetkili servisler bu ve diğer konularda biraz vicdansız ve insafsız oluyorlar.
    Görüşmek üzere herkese Teşekkürler.
    Sayglıar...
  • garantisi hala devam ediyorsa bozarlar garantiyi. Bir de kuzenimin lacettisi serviste değişti subapları eydiler. sıfır sübap takıldı.
  • mrblar arkadaslar öncelikle forumda bu kulübü kurduğunuz için teşekkürler :))))

quote:

sizden cok önemli bir yardım bekliyorum

şöyleki ben karadenizin bir yaylasında öğretmenlik yapmaktayım. eşimle 7 ay sonra inşallah bir bebek bekliyoruz. malum artık hassas aylardayız ve bu yüzden bir araç almak istiyoruz inanın karadeniz yollarında transitlerde mazallah bebeğimize bir şeyler olabilir.. ben uzun zamandır aracları inceleyorum. opel corda yeni fiesta gibi araçalrı inceledim harika araçlar ama 2 ay önce düğün yapmış biri olarak şimdilik o araçların "0 " km sine yetişmem mümkün değil. gelelim aveo sedan sx e arac sunduğu donanım ile gerçekten dikkat cekiyor. ama kalos modelleri ile maalesef sarsılan bi imaj var ben gene de ön yargı ile yaklaşmak istemyrm. şimdi sizden ricam deneyimlerinizi ve bu araçla ilgili samimi bir şekilde artı ve eksileri paylaşmanız..

1. ben dediğim gibi karadenizin yaylasındayım. bu sebeple rampalarda virajlarda cok ezilmeyen bir arac arıyorum. hani amacım ralli yapmak değil elbet ama azıcık bi rampada 1. vitese düşen bi araçda istemiyorum acıkcası.
    2. motor durumu nedir? kolay arızaya düşüyor mu? sürücüden kaynaklanan arızalardan bahsetmiyorum hani bazı modellerin krnik motor handikapları vardır ya bunun gibi
    3. bazı forumlarda içeriye cok ses aldığını okudum bu doğru mu?
    4. frenlemesi nasıl?

lütfen bu öğretmen ve ba adayı kardeşinize yardım ediniz. zira 1 hafta içinde karar verip bir araç almak durumundayım saygılar.
    ewe

• teşekkürler....
    quote:

Orjinalden alıntı: trojana

garantisi hala devam ediyorsa bozarlar garantiyi. Bir de kuzenimin lacettisi serviste değişti subapları eydiler. sıfır sübap takıldı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: muratogretmen25

mrblar arkadaslar öncelikle forumda bu kulübü kurduğunuz için teşekkürler :))))

quote:

sizden cok önemli bir yardım bekliyorum

şöyleki ben karadenizin bir yaylasında öğretmenlik yapmaktayım. eşimle 7 ay sonra inşallah bir bebek bekliyoruz. malum artık hassas aylardayız ve bu yüzden bir araç almak istiyoruz inanın karadeniz yollarında transitlerde mazallah bebeğimize bir şeyler olabilir.. ben uzun zamandır aracları inceleyorum. opel corda yeni fiesta gibi araçalrı inceledim harika araçlar ama 2 ay önce düğün yapmış biri olarak şimdilik o araçların "0 " km sine yetişmem mümkün değil. gelelim aveo sedan sx e arac sunduğu donanım ile gerçekten dikkat cekiyor. ama kalos modelleri ile maalesef sarsılan bi imaj var ben gene de ön yargı ile yaklaşmak istemyrm. şimdi sizden ricam deneyimlerinizi ve bu araçla ilgili samimi bir şekilde artı ve eksileri paylaşmanız..

1. ben dediğim gibi karadenizin yaylasındayım. bu sebeple rampalarda virajlarda cok ezilmeyen bir arac arıyorum. hani amacım ralli yapmak değil elbet ama azıcık bi rampada 1. vitese düşen bi araçda istemiyorum acıkcası.
    2. motor durumu nedir? kolay arızaya düşüyor mu? sürücüden kaynaklanan arızalardan bahsetmiyorum hani bazı modellerin krnik motor handikapları vardır ya bunun gibi
    3. bazı forumlarda içeriye cok ses aldığını okudum bu doğru mu?
    4. frenlemesi nasıl?

lütfen bu öğretmen ve ba adayı kardeşinize yardım ediniz. zira 1 hafta içinde karar verip bir araç almak durumundayım saygılar.
    ewe

Şimdi kullanıcısı olarak kalos olayı şöyle.Bi kalos kullanıcısı tanıyorum araba servisten hiç çıkmadı desem yeridir.Motor arıza ışığı devamlı yandı subap eğdi,çekiş düşüktü hiçbi zaman düzelmedi v.s..
    Bi başka kalos kullanıcısı tanıyorum (BEN) arabayı aldığımdan beri bir defa sorun yaratmadı.Periyodik bakımlar dışında servise girmedi.Çekişi çok iyi çoğu 1.6 arabalarla kalkarım ve hiçte ezilmem.Bunları şundan dolayı yazdım araba biraz şans işi kim ne derse desin.Tabiiki araca bakmak bakımlarını yapmak ve dikkatli kullanmakta önemli bi unsur.(Mesela ilk çalıştırmada motor ısısı düzelinceye kadar aracı sıkıştırmamak gibi)
    Bundan önceki aracım ford fiesta tdci idi.Devamlı bi sıkıntı çıkıyordu.Şimdi fiesta kalosdan kötü bi arabamı hayır değil.Dediğim gibi biraz şans işi.
    Aveoya gelirsek 1-1.5 ay önce bi arkadaşıma aldırdım o da foruma üye.Sizin isteklerinizi tam olarak karşılayacak bir araç.Tabi 1.2 olanı değil 1.4 16V olanı.Sadece üzerine gelen lastikler sert hamurlu birazda olsa ses yapıyor bu sorunda michelin energy lastikle sorunsuz olarak çözülebiliyor.İnşallah bilgi verebilmişimdir.Aracanız ne marka alacaksanız şimdiden hayırlı olsun bebeğinizide Allah analı babalı büyütsün...

• quote:

Murat hocam şimdiden çocuğunuzu analı babalı büyütme dileğiğle araç hakkındaki sorularınızı yanitliim önden çekişli bir araç lazım buda aveo mevcut yanlız bir konuya ışık tutalım aveo sedanla aveo hb kriterleri farklı HB kilomajı 1 ton sedanı ise 1ton bu demek oluyorki araç hb'den sedana uzatılmış taktir edersinizki fizikte kabul ediyor uzatılmış bir saç incelir ve kuvvet dayanıklılık kabiliyeti azalır ne demek istediğimi anlamış olduğunuzu sanıyorum.gelelim herkesin bilipte bitürlü konuya değinmediği konu eurocap çarpışma testinden aveo sedan=1.5 yıldız almış olup aveo hb yani bi anlamda kalos =3yıldız almıştır şu anda sizin almayı düşündüğünüz aveo sedan çarpışma testinden 1.5 yıldız almıştır bayiden alacak olduğunuz araç birinci nesildir aveo hb ise 2nesildir birçok hatası düzeltilmiştir 21.700 ytlşu anfiyatı benim kendi şahsi fikrim 1.4/16v araç sizin işinizi rahatlıkla görür ortalama karadeniz bölgesindede 30krş yakar bölgeyi biirim sonuçta ben aveonun birinci nesil aracını kullanıyorum hb vers.hiçbir sorunla karşılaşmadım (kronik sorun)gayet multazam motoru çok sessiz lastikler sert bunda hemfikirim yanlız ısınınca lastikler rahatsız etmiyor pirellilerde sert hamurdan yapılmıştır michelin hamurları gayet uygun ben aracımdaki lastikleri değiştirmedim çünkü sert hamur lastikten yanayım buna küçük bir hileyle çözdüm %50 sonuç aldım ön lastik havası 29 arka hava 28 gayet multazam oluyor orj.humolarda denendi onaylandı tarafımca amasörlerde yay kısımları gresle yağlanınca helezonlardanda ufak gıcırtılar kesiliyor.

Seninle fikirlerimiz hep aynı doğrultuda arkadaşım tamamiyle katılıyorum.Fakat şu ağırlık olayını şöyle söyleyeyim benim aracım sx en üst donanım 4airbag v.s.1030 kg.Arkadaşa aldığımız 2008 aveo sedan sx 1200 kg.Lastik olayını bende aynı yapıyorum daha yumuşak oluyor süspansiyon.Bi tek şu helezon olayını anlamadım gitti bende senin gibi yağlatıyorum 4-5 ay sonra yine başlıyor oda onun nazar boncuğu

• quote:

Nazar boncuğu demek yenilgiyi kabul etmişin demektir sana şöyle açıkliim yağcıya değil bizzat kendin yapman lazın hammatteyide fazla koyman lazım(abartmadan)tüm bölgeye yayılacak şekilde sana daha açık izah ediim.söylediklerim ön için geçerli helezon yaylarının oturduğu yuvaya sürmen lazım alt kısma yaylar hareket ettiği zaman yaylara yuvanın birbirine sürtmesinden çıkıyor arkalara gelelim yanlız buraya sıvı gres kullanman icap edecek arkada kapalı amasörde bulunuyor bunuda kollarına sıkman lazım arabanın şaseyle amasörün eklem yataklarına inanki sorun gayet çözülüyor çok büyük lakaya girmedikten sonra birdaha ses duymayacaksın ama bu işlem için yere yatman icap ediyor çömelerek göremezsin arkaları.sıvı gres için sana önerim tutela professıoneal 6in1 tavsiye ederim 8 ytl aracın heryerinde kullanılıyor kapı menteşeleri ek yatakları ses kalmıyor..

Bilgin içim saol arkadaşım araka kısımda sorunum yok hatta tık yok diyebilirim sorun önlerde.Deniycem dediklerini.

• Club card 3 yaş üzeri chevy lere serviste %25 indirim yapılmasını sağlıyor. daha düşük yaştakilerede daha az olmak şartıyla indirim var. Ben daha önceden kullanıyordum ama artık dışarıya götürdüğüm için kullanmıyorum.
  • quote:

Murat hocam şimdiden çocuğunuzu analı babalı büyütme dileğiğle araç hakkındaki sorularınızı yanitliim önden çekişli bir araç lazım buda aveo mevcut yanlız bir konuya ışık tutalım aveo sedanla aveo hb kriterleri farklı HB kilomajı 1 ton sedanı ise 1ton bu demek oluyorki araç hb'den sedana uzatılmış taktir edersinizki fizikte kabul ediyor uzatılmış bir saç incelir ve kuvvet dayanıklılık kabiliyeti azalır ne demek istediğimi anlamış olduğunuzu sanıyorum.gelelim herkesin bilipte bitürlü konuya değinmediği konu eurocap çarpışma testinden aveo sedan=1.5 yıldız almış olup aveo hb yani bi anlamda kalos =3yıldız almıştır şu anda sizin almayı düşündüğünüz aveo sedan çarpışma testinden 1.5 yıldız almıştır bayiden alacak olduğunuz araç birinci nesildir aveo hb ise 2nesildir birçok hatası düzeltilmiştir 21.700 ytlşu anfiyatı benim kendi şahsi fikrim 1.4/16v araç sizin işinizi rahatlıkla görür ortalama karadeniz bölgesindede 30krş yakar bölgeyi biirim sonuçta ben aveonun birinci nesil aracını kullanıyorum hb vers.hiçbir sorunla karşılaşmadım (kronik sorun)gayet multazam motoru çok sessiz lastikler sert bunda hemfikirim yanlız ısınınca lastikler rahatsız etmiyor pirellilerde sert hamurdan yapılmıştır michelin hamurları gayet uygun ben aracımdaki lastikleri değiştirmedim çünkü sert hamur lastikten yanayım buna küçük bir hileyle çözdüm %50 sonuç aldım ön lastik havası 29 arka hava 28 gayet multazam oluyor orj.humolarda denendi onaylandı tarafımca amasörlerde yay kısımları gresle yağlanınca helezonlardanda ufak gıcırtılar kesiliyor.

eyvallah güzel kardeşim ben de hatcbaki begenmiyor değilim ama bebek arabasını üstüne sarmam gerekir hatcbak de bagaj olayı cok dar malum. ben Ncap testini çok dert etmiyorum. neden derseniz? kuzanim 10 airbagli megane2 ile sadece 1takla attı ve eşi vefat etti elbet tedbiri almak lazım ama şimdilik daha dikkatli kullanırım:)) param bu kadarına yetiyoo :)))))peki son olarak şunu sormak istiyorum : sx modelinde internetteki bilgilere göre digital klima standart ama istanbul odakta sevval hanım bana ısrarla sx modelinde bir digital klima bir de düz olan var diyor. kafam karıştı.. cunku ben adana da eniştem vasıtasıyla yaptırdığım pazarlıkta sx metalik renk ve brc marka tüp taklı aracı 23500 anlaştım. ama acıkcası sx modelini digital klimalı diye bildiğim için sormadım. eger gerçekten öyleyse vaz gecicem cunku zaten 24500 e opel corsa veriyolar ve 2hava yastığı abs esp bir de opel kalitesini düşünürsek bencee tereddüt etmeye bile gerek yok. gerçi bu fiyatlarla ben kendime koyduğum 21000 ytl sınırını cok aşmış oluyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratogretmen25 -- 27 Kasım 2008; 0:14:37 >

• 
Sayfa: önceki 242243244245246
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.