Şimdi Ara

MIT'den fiziksel etkileşim noktasında hazırlanan gelişmiş sistem: inFORM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• MIT'den fiziksel etkileşim noktasında hazırlanan gelişmiş sistem: inFORM

Günümüzde görüntülü konuşma sistemleri ciddi oranda gelişmiş olsa da, fiziksel etkileşim tarafı hep eksik kalıyor. Aynı ortamda bulunmayan kişilerin yaptıkları görüşmelere fiziksel müdahaleyi katabilmesi için Massachusetts Teknoloji Enstitüsü tarafından geliştirilen inFORM isimli sistem, gerçekten çok ilginç ve etkili bir yapı ortaya koyuyor.

Temel olarak plastik işaretçilerin bulunduğu bilgisayar destekli bir masadan oluşan sistem, aynı ortamda bulunmayan diğer kişilerin el hareketlerini Microsoft Kinect yardımıyla tarıyor ve bu hareketleri kendi içerisine aktararak direkt olarak özel işaretçileri ile gösterebiliyor. Örneğin dünyanın farklı yerlerinde bulunan iki kişi, Skype üzerinden yaptığı konuşmaya fiziksel etkileşim ekleyebiliyor, ortak olarak tasarım projeleri oluşturabiliyor ya da en basitinden oyun oynayabiliyor. Genel olarak büyük boyutlu versiyonları ile çok daha geniş bir kullanım alanı sunabileceği belirtilen inFORM sistemi, geliştirilmeye devam ediyor.

inFORM sisteminin yapabildiklerini gösteren açıklayıcı tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz. 

Kaynak:http://www.pocket-lint.com/news/125123-mit-invents-shapeshifting-robotic-screen-that-mimics-your-hands-from-the-other-side-of-the-world

• mit deyince bizim mit i anlıyorum vaybe diyorum içeriği okuuynca hevesim kursağımda kalıyor

• ilk aklıma gelen uzaktaki birine sarılmak.. inanılmaz.

• çok yakında çubukların kalınlığını azaltıp yüksek çözünürlüğe de geçerler, özellikle formüllerin gösterimine bayıldım. süper
    çok üzülüyorum yaa onlarda teknoloji gelişme, bilim... bizde türban, kızlı erkekli , gavat... çok yazık çook
  • İmrenmemek elde değil.

• muazzam güzel ya insan izlemekten kendini alamıyor...

• Türkiyede caiz değil deriz kullandırtmayızdiyanet bütün bakanlıklardan fazla alıyorken ve kimsenin buna sesi çıkmıyorken biz niye yapamıyoruz yaea demeyin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • adamlar aşmış, bizimkiler TÜBİTAK'ta anca tüpü takar ! :(
    gaz geldi mi lo !

• CİDDEN HELAL ADAMLAR YİNE MİSTİK YETENEKLERİNİ KONUŞTURMUŞLAR. BİZDE UZAKTAN BAKIP İMRENMEKLE YETİNELİM BİZİM NEYİMİZE TEKNOILOJİ TÜRBAN KONUSU VARKEN..

• adamlar aşmış
  • Şu oturduğu yerden milletine sallayan arkadaşlar. Konuşmayın da harekete geçin sizden görelim. Anca yerden yere vur. Türbanmış.

• Tycan T kullanıcısına yanıt
    Keşke sorun türbanın kendisi olsaydı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • başıma icat çıkarma sözünü benimsemiş bu millet hiç bi halt yapamaz
  • Tek kelime ile harika.

• Oha da jenario !!!

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.