Şimdi Ara

sportage sıvı lpg (vialli lpdi) deneyim ve kullanım sonuç bilgileri

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • kia sportage 2011 1.6 gdi aracıma vialle lpdi sistem lpg montajımı yaptırdım.bilgi birikimi ve tecrübelerimi paylaşmak istiyorum.
    sıvı lpg montajında karar aşamam 6 ay sürdü yeterli ve teknik bilgi azlığından süre çok uzadı .O yüzden düşünen ardaşlara faydalı olacağını düşündüğüm ayrıntıları aktarmak istiyorum.çünkü sistem yeni daha yeterli tecrübe bulmak zor...

• teşekkür ederiz sabırsızlıkla bekliyoruz
  • Öncelikle forumu kullanmayı yeni öğreniyorum girişlerim ve cevap yazmalarım sıkıntılı olabilir özür.
    Şimdi ne merak ettiğinizi bilemiyorum ama benim tecrübe ettiğim bir gerçek var. Söyledikleri gibi yüzde 50 gibi bir tasarruf oranı yok . Tatbiki spoartage için konuşuyorum .araba yaktığı benzinin yüzde 20fazlası gaz yapmaktadır.benim benzin ortalamam 7.5-8.5lt arası yakıyorum şu anki fiyatlarla 25 kr-28.3 kr (lpg :2.78 den)lpg yaktım.benzin olarak hesaplaşsak;36.3kr-41.22kr( benzin:4.85tl) . Veriler bu şekilde 4 depo gaz yedim ilk taktırdığım günden beri hep aynı sonuçlar. Ben yüzde 50 yi göremedim. Yada hesap hatası var.
  • erman erdem E kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle montajı daha önce yapan bir yere yaptırın işler ters gitmeye başlayınca sıkıntı yaşayabilirsiniz.ben 6000 tl ye tattırdım. Gaz dolumyeri benzin dolumyerinden.kiti bekleme süresi hariç 1 günde montaj yapıldı.güç kayıbı yok çok küçük bir miktar artış var ama farkedilmesi zor.
  • Yazdiklariniza kesinlikle katılıyorum.
    Bugünkü akaryakıt fiyatları ile değil %50,%40bile tasarruf edemezsiniz.

Benim tasarruf oranın %30-35 civarı.araç 10.5-11.0 lt civarı lpg tüketiyor.yani benzine oranla %20 .

4000 km de 430 litre lpg tukettim.

Yani 11lt/100km.
    Araç normalde benzinle 8.5-9.0 lt benzin tüketiyordu.
    %33 civarı bir tasarruf sozkunusu.

Ancak sıralı sistem de ise durum daha da içler açısı..
    Hava sıcaklığı,yazılım,rakım şu bu derken %20 yi geçmeyen bir tasarruf kullanıcılar tarafından bildiriliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim anlamadığım bu yüzde 50 tasarruf nerden çıkıyor? Hadi geçtim yüzde 40-45 olsun ...
    Burada şu sonuç ortaya çıkar;
    1-Bize satılan sistem bahsettikleri tasarrufu yapamıyor! Kandırıldık demektir.
    2-bu sistem bahsedilen tasarruf oranlarını yapabiliyor lakin biz veya arabamız bu işi beceremiyoruz.
    3-Sistem doğru çalışıyor benzin-lpg fiyat makası daraldığı için tasarruf oranlarını yakalayamıyoruz.(Ama yeni taktırmak isteyen , araştıran arkadaşları yanıltıyorlar.bu oranları düzeltmeleri lazım )
    4-Benzin istasyonları ; bizim sattin aldığımızı sandığımız lpg yi bize vermiyorlar.(benzin gibi denetimi ve ispatı kolay değil her türlü hileyi yapabilirler..)

Bilemiyorum!!!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • erman erdem E kullanıcısına yanıt
    sn. erman erdem;
    değerli paylaşımlarınız için teşekkürler
    biliyorum ayrı dünyaların araçları ama
    günlerdir honda civic ve spo arasında gidip geliyorum
    paylaşımlarınız benim için çok faydalı oldu
    sanırım honda da karar kılacağım
    tekrar teşekkürler, selamlar...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.