Şimdi Ara

Kurutmali camasir makinesi tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
2
Favori
18.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar mayis ayinda evleneceğim için yavaş yavaş beyaz eşya bakıyorum.
    Satin almis olduğum ev fransiz balkon olduğu için kurutmali camasir makinesine ihtiyacim var
    Makine olarak Samsung WD906U4SAWQ/AH düşünüyorum tavsiyeleriniz nelerdir?

http://www.samsung.com/tr/consumer/home-appliances/washing-machine/washing-machine/WD906U4SAWQ/AH-spec

• Kurutmalı çamaşır makinesi tecrübe işidir. Bu yüzden Samsung alarak tambur hacmi üzerinde yazan kapasitesine göre küçük ve sık şikayet alan bir makine ile işinizi riske atmanızı önermem.

Cihazı Mayıs'ta alacaksanız AEG bu sene Almanya fuarında ısı pompalı sisteme sahip A sınıfından %40 tasarruflu ÖkoKombi diye bir makine tanıttı. Türkiye'ye ne zaman gelir bilmem ama yerinizde olsam bu makineyi beklerdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Kurutmalı çamaşır makinesi tecrübe işidir. Bu yüzden Samsung alarak tambur hacmi üzerinde yazan kapasitesine göre küçük ve sık şikayet alan bir makine ile işinizi riske atmanızı önermem.

Cihazı Mayıs'ta alacaksanız AEG bu sene Almanya fuarında ısı pompalı sisteme sahip A sınıfından %40 tasarruflu ÖkoKombi diye bir makine tanıttı. Türkiye'ye ne zaman gelir bilmem ama yerinizde olsam bu makineyi beklerdim.
    Ilginiz için teşekkür ederim. Fakat esyalari en gec nisan ayina kadar tamamlamak istiyorum. AEG bu islerde iyi olabilir ama servisi pek yaygin değil diye düşünüyorum.
    Samsung u seçmemdeki sebep ise samsung servisinin evime 5dk yürüme mesafesinde olmasi ve urunlerinin fiyatinin uygun olmasindan dolayi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BiG_mAsTeR

Ilginiz için teşekkür ederim. Fakat esyalari en gec nisan ayina kadar tamamlamak istiyorum. AEG bu islerde iyi olabilir ama servisi pek yaygin değil diye düşünüyorum.
    Samsung u seçmemdeki sebep ise samsung servisinin evime 5dk yürüme mesafesinde olmasi ve urunlerinin fiyatinin uygun olmasindan dolayi.

Alıntıları Göster
    AEG'nin servis sayısı Samsung'tan daha fazla. 906'yı kaça buldunuz?
  • quote:

Evine servis yakın diye ürün alanı ilk defa görüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: -OD-

quote:

Evine servis yakın diye ürün alanı ilk defa görüyorum

Alıntıları Göster
    1800TL civarinda. Garanti olarakta 7 yil garantisi var. AEG urunlerinin bildiğim kadari ile ülkemizde 2 yil garantisi var almanyada 10 yil

• BiG_mAsTeR B kullanıcısına yanıt
    merhaba,

10 kg yıkama 7 kg kurutma kapasiteli alternatif : AQD1070F 49 TK 1600 TL + 100 TL ile 7 yıl garantili.

9 kg yıkama 6 kg kurutmalı alternatif : WDD 9640 B EU 1350 TL + 100 TL ile 7 yıl garantili.

• quote:

Orijinalden alıntı: kokomoko

merhaba,

10 kg yıkama 7 kg kurutma kapasiteli alternatif : AQD1070F 49 TK 1600 TL + 100 TL ile 7 yıl garantili.

9 kg yıkama 6 kg kurutmalı alternatif : WDD 9640 B EU 1350 TL + 100 TL ile 7 yıl garantili.
    Bende almayı düşünüyorum Arçelik 9146Yk ile ilgili yorumlar iyi gibi ama daha karar veremedim açıkçası diğer makinelerdeki su sarfiyatının fazla olması maddi açıdan değil ama çevreye verdiğimiz ekstra zarar nedeniyle pek hoşuma gitmiyor.

• Hoover kullaniyorum gercekten cok kaliteli bende cok arastirdim iyikide almisim (8 kg yikama 5 kg kurutma) olani kullaniyorum butceye yada ihtiyaca gore kapasiteyi gonul rahatligiyla arttirabilirsin ben 854dg modelini 100 tl maxipuab kampanyasi ile hbda dan 999 tlye almistim
  • Saka gibi gold rezilligi 2450 e satiyor ayni makineyi

www.gold.com.tr/hoover-wdyn-854-dg_u

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adige13 -- 14 Kasım 2013; 15:51:02 >
  • adige13 A kullanıcısına yanıt
    kaç litre su harcıyor araştırmışmıydınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: enemy

kaç litre su harcıyor araştırmışmıydınız ?

49 lt hatirliyorum candogan okursa daha iyi cvp verebilir
  • LG F14A8RDS5
    9 kg yıkama 6 kg kurutma Sıkma Hızı: 1400 Devir, Enerji Sınıfı: A+++ Enerji Sınıfı
    Lg'nin alınabilecek modellerinden fiyatı ise akakçede 1969 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: storm170

LG F14A8RDS5
    9 kg yıkama 6 kg kurutma Sıkma Hızı: 1400 Devir, Enerji Sınıfı: A+++ Enerji Sınıfı
    Lg'nin alınabilecek modellerinden fiyatı ise akakçede 1969 tl
    Kurutma makinası almak istiyorum bende.Ama banyoda yer olmadığından kapalı balkona koyarım diyorum.Bir yandan da kurutmalı çamaşır makinası mı alsam da banyoya koysam diyorum ? Media Markt ta bir görevliye sorduğumda bana sadece kurutma makinasını önermişti.Hem çamaşır hem kurutma işlemi epey uzun sürer diye düşünüyorum.Kurutma bölümü bozulursa çamaşır yıkama işini de etkiler mi ? Birde işin bu tarafı var tabii.

Lg nin kurutmalı çamaşır mak.hakkında bir-iki iyi yorum okudum ama Lg de bana nedense dandirik bir markaymış hissi veriyor Fiyatı sorun değilse düşünmeden alınacak beyaz eşya miele dir bana kalırsa ama epey pahalı fiyatları

• quote:

1800TL civarinda. Garanti olarakta 7 yil garantisi var. AEG urunlerinin bildiğim kadari ile ülkemizde 2 yil garantisi var almanyada 10 yil

AEG'nin garantisi 3 yıl ve 7 yıla uzatılabiliyor. Ben de kendi makinemi uzattım.

Bu haftasonu Darty'de Electrolux EWW1486HDW kurutmalı makine 1899TL'ye düştü, fiyatı çok iyi. Onu da düşünebilirsiniz. Enerji sınıfı B ama A sınıfı ile arasında 10 kuruş tüketim farkı var. (6,48kw-6,12kw) Üstünlüğü de XXL tamburlu olması. Programın süresine 8 kademeli olarak siz karar verebiliyorsunuz. Bir de buharla kırışık açma ve buharla koku giderme programları var. Kurutmalı makinede tambur genişliği, süre esnekliği ve buhar önemli özelliklerdir. Samsung da fena bir makine değil, idare eder. Emsal olan Ariston, Hoover gibi makinelerden çok daha kaliteli ve donanımlı. Ancak ben Samsung'a 1800TL para vermem şahsen. 1300-1400TL olsa neyse. Kurutmalı çamaşır makinesinde şu an en iyisini AEG yapıyor, sonra Electrolux ardından da LG geliyor. Bosch/Siemens kurutma sistemi bakımından susuz kurutma yaptığı için başarılı, ancak kilogramı az. 4kg kurutabiliyor. LG'nin servisi sıkıntılı, garantisini uzatamıyorsunuz.

Arçelik ve Beko'nun kurutmalı çamaşır makinesi susuz kurutma ile fena değil gibi ancak hava yoğuşma kısmında sorun çıkma olasılığı yüksek. Ürün tecrübesi yok, rulman ve amortisörlerin uzun çalışma sürelerine ne kadar dayanabileceği belli değil. Aynı zamanda ses seviyesi fazla, 2,5 saat boyunca 70dB ses yapan bir makineyi asla evime sokmam şahsen.

Hoover'in 11kg kapasiteli kurutmalı makinesi toplamda 150lt, 9kg makinesi 130lt su harcıyor. 8'e 5kg olan makinesini uzun zamandır görmediğimden tüketim oranını hatırlayamadım.

Hotpoint, Hoover ve Vestel facia, bunları değerlendirme listesine almaya değmez zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

AEG'nin garantisi 3 yıl ve 7 yıla uzatılabiliyor. Ben de kendi makinemi uzattım.

Bu haftasonu Darty'de Electrolux EWW1486HDW kurutmalı makine 1899TL'ye düştü, fiyatı çok iyi. Onu da düşünebilirsiniz. Enerji sınıfı B ama A sınıfı ile arasında 10 kuruş tüketim farkı var. (6,48kw-6,12kw) Üstünlüğü de XXL tamburlu olması. Programın süresine 8 kademeli olarak siz karar verebiliyorsunuz. Bir de buharla kırışık açma ve buharla koku giderme programları var. Kurutmalı makinede tambur genişliği, süre esnekliği ve buhar önemli özelliklerdir. Samsung da fena bir makine değil, idare eder. Emsal olan Ariston, Hoover gibi makinelerden çok daha kaliteli ve donanımlı. Ancak ben Samsung'a 1800TL para vermem şahsen. 1300-1400TL olsa neyse. Kurutmalı çamaşır makinesinde şu an en iyisini AEG yapıyor, sonra Electrolux ardından da LG geliyor. Bosch/Siemens kurutma sistemi bakımından susuz kurutma yaptığı için başarılı, ancak kilogramı az. 4kg kurutabiliyor. LG'nin servisi sıkıntılı, garantisini uzatamıyorsunuz.

Arçelik ve Beko'nun kurutmalı çamaşır makinesi susuz kurutma ile fena değil gibi ancak hava yoğuşma kısmında sorun çıkma olasılığı yüksek. Ürün tecrübesi yok, rulman ve amortisörlerin uzun çalışma sürelerine ne kadar dayanabileceği belli değil. Aynı zamanda ses seviyesi fazla, 2,5 saat boyunca 70dB ses yapan bir makineyi asla evime sokmam şahsen.

Hoover'in 11kg kapasiteli kurutmalı makinesi toplamda 150lt, 9kg makinesi 130lt su harcıyor. 8'e 5kg olan makinesini uzun zamandır görmediğimden tüketim oranını hatırlayamadım.

Hotpoint, Hoover ve Vestel facia, bunları değerlendirme listesine almaya değmez zaten.

Alıntıları Göster
    Ilginiz için teşekkür ederim.
    Siz olsaniz samsung u mu tercih ederdiniz yoksa bahsettiginiz Electrolux u mu?
    Aralarinda pek bi fiyat farki yok.
    Samsung un Elektrolukse gore avantajlari dezavantajlari nelerdir?
    Gerekirse 2500-3000TL de verebilirim fakat aradaki 1000 TL lik farka değecek ne var?
    sonuçta ikiside ayni isi gormiyecekmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BiG_mAsTeR -- 16 Kasım 2013; 4:19:31 >

• arcelik ve bekoyu ben ve kuzenim kullaniyoruz. Ses seviyesi denildigi yuksek degil. Sahsen ben saat gece 10 da calistiriyorum bizi ailecek rahatsiz etmiyor ki oglum ve ben enstruman calariz kulagimiz hassastir. Yalniz tabiki calismada degil ama 1400 devir sikmada ses duyuyorsunuz illaki ama yeri gogu yikacak sekilde degil. Normal calismada banyo kapisin kapattigimda ses duyulmuyor. Rulman ve kayis meselesine gelince arcelik kayista hutchinson markasini kullanir ki buda dunyanin en iyi kanalli kayisidir kalip teknolojisi ile uretirler cok iyidir ama malesef rulmanda ors kullanirlar yerli malidir, sahsen skf kullansalar cok daha iyi olurdu. Bu parcalar piyasada pahali olmayan urunler. 7 yil garantisi bittikten sonra ariza yapma durumunda piayasadan rahatlikla bulursunuz. Ben sahsen kayis ve rulman ithalatcisi oldugumdan dolayi bu konuda rahat konusuyorum. Ben arcelik neden aldim. Fiyati uygun geldi 1665 tl ye mal oldu, kuzenim kullaniyordu tavsiye etti, miele cok pahali boschun kapasitesi dusuktu, aeg nin servisinden dilimiz yandi, sahsen bazilari onem vermesede benim icin cok onemli servis meselesi, kore mallarinada su kullandiklari ve servis durumlarindan dolayi hic bakmadim. Bence bir inceleyip arastirin hosunuza giderse alin.

• quote:

Orijinalden alıntı: trojana

arcelik ve bekoyu ben ve kuzenim kullaniyoruz. Ses seviyesi denildigi yuksek degil. Sahsen ben saat gece 10 da calistiriyorum bizi ailecek rahatsiz etmiyor ki oglum ve ben enstruman calariz kulagimiz hassastir. Yalniz tabiki calismada degil ama 1400 devir sikmada ses duyuyorsunuz illaki ama yeri gogu yikacak sekilde degil. Normal calismada banyo kapisin kapattigimda ses duyulmuyor. Rulman ve kayis meselesine gelince arcelik kayista hutchinson markasini kullanir ki buda dunyanin en iyi kanalli kayisidir kalip teknolojisi ile uretirler cok iyidir ama malesef rulmanda ors kullanirlar yerli malidir, sahsen skf kullansalar cok daha iyi olurdu. Bu parcalar piyasada pahali olmayan urunler. 7 yil garantisi bittikten sonra ariza yapma durumunda piayasadan rahatlikla bulursunuz. Ben sahsen kayis ve rulman ithalatcisi oldugumdan dolayi bu konuda rahat konusuyorum. Ben arcelik neden aldim. Fiyati uygun geldi 1665 tl ye mal oldu, kuzenim kullaniyordu tavsiye etti, miele cok pahali boschun kapasitesi dusuktu, aeg nin servisinden dilimiz yandi, sahsen bazilari onem vermesede benim icin cok onemli servis meselesi, kore mallarinada su kullandiklari ve servis durumlarindan dolayi hic bakmadim. Bence bir inceleyip arastirin hosunuza giderse alin.
    Kurutmalı çamaşır makinesi olarak bu ürünü incelemenizi tavsiye ederim. En iyi fiyat garantisi altında. A sınıfı, 10 yıl garantili inverter motor.
    Ücretsiz kargo ve peşin fiyatına 11 taksit. Satış sorumlusu benim. Yardımcı olmaya çalışırım. N11 kuponunuz varsa dahada avantajlı hale gelebilir.

http://www.n11.com/electrolux-eww1686hdw-kurutmali-camasir-makinesi-P16645381

• quote:

Orijinalden alıntı: daywalker_1986

Kurutmalı çamaşır makinesi olarak bu ürünü incelemenizi tavsiye ederim. En iyi fiyat garantisi altında. A sınıfı, 10 yıl garantili inverter motor.
    Ücretsiz kargo ve peşin fiyatına 11 taksit. Satış sorumlusu benim. Yardımcı olmaya çalışırım. N11 kuponunuz varsa dahada avantajlı hale gelebilir.

http://www.n11.com/electrolux-eww1686hdw-kurutmali-camasir-makinesi-P16645381

Uygunmuş.. Bu model 1486'dan daha mı üst model?

• SiNaPSiS kullanıcısına yanıt
    Evet eww1686 modeli üst modeldir. İki ürün için siteden şöyle bi karşılarştırma linkide vereyim.

http://www.electrolux.com.tr/Products/Product-comparison-page/?productids=82d2d510-a98f-49b5-8e48-adde20e30ca3,7bd02d5e-cbeb-4343-a62c-22a57daf2b9f
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.