Şimdi Ara

Windows Store Ekim ayında günde 1.7 milyon indirme rakamını gördü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Windows Store Ekim ayında günde 1.7 milyon indirme rakamını gördü

Microsoft'un geçen yıl itibariyle kullanıma sunduğu ve masaüstü uygulamaların indirilebildiği Windows Store henüz büyük indirme rakamlarına ulaşamadı. Hem Windows 8 hem de Windows RT uygulamaları indiriliyor olmasına rağmen, gerek PC tarafında gerekse tablet tarafında Windows 8 büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşamadığı için uygulama indirme de sınırlı sayıda kalıyor.

Microsoft tarafından yayınlanan rakamlara göre Windows Store Ekim ayı içerisinde toplam 51.2 milyon uygulama indirme rakamına ulaştı. Bu da günlük 1.7 milyon indirme sayısı anlamına geliyor. 

Haziran ayında Windows Store 36 milyon indirme rakamını görürken, günlük ortalama ise 1.2 milyonda kalmıştı. Haziran ayına göre yüzde 38 civarında bir artış mevcut. 

Kullanıcılar genelde ücretsiz uygulamalara yöneliyor. Ekim ayındaki 51 milyon indirme rakamının sadece 1.3 milyonu ücretli uygulamalardan oluşuyor. Kalan 49.9 milyon ise ücretsiz uygulamalar. Windows 8.1 güncellemesi ile birlikte daha küçük boyutlu tabletlerin piyasaya sürülmesi uygulama indirme rakamlarına da olumlu etki yapacak. 

Kaynak:http://microsoft-news.com/microsoft-windows-store-hits-1-7m-daily-downloads-in-october/

• güzel bir rakam bence, ücretsiz uygulamaların fark atması geliştiricileri de ücretsiz uygulama yapmaya itecektir.
  • Marketde uygulama az diye oyun firmalarıda bir tokat atıp herşeyi paralı yapıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Microsoft batacak yakında =)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LifeinBlue -- 13 Kasım 2013; 0:29:22 >
  • Aslında bilgisayar,tablet ve telefon için uygulamalar farklı olmalı.
    Neden derseniz bilgisayar ara yüzünde kullanılan uygulamalar bana çok sade, basit ve baştan sağma geliyor.
    Bazı uygulamar bir kaç tuşla işi halletmeye çalışmışlar. kocaman bilgisayar ekranında bir kaç resim veya buton la da uygulama olmaz.
    Ben win store uygulamalarını beğenmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AdamsınDrogba

Marketde uygulama az diye oyun firmalarıda bir tokat atıp herşeyi paralı yapıyor.

2 tl olsa gene iyi.7 tl civarında dandik oyunlar bile. kaliteli oyunlar 15 tl civarı. gerçi 512 rama uğramıyorlar beleş olsada farketmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: acedia

Aslında bilgisayar,tablet ve telefon için uygulamalar farklı olmalı.
    Neden derseniz bilgisayar ara yüzünde kullanılan uygulamalar bana çok sade, basit ve baştan sağma geliyor.
    Bazı uygulamar bir kaç tuşla işi halletmeye çalışmışlar. kocaman bilgisayar ekranında bir kaç resim veya buton la da uygulama olmaz.
    Ben win store uygulamalarını beğenmiyorum.

Bana da windows 8 tablet işletim sistemiymiş gibi geliyor.

• inanmammmm

• güzel bir rakam bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: LifeinBlue

Microsoft batacak yakında =)

Microsoft ve batmak ? Güldürme beni
  • Store'un en büyük sorunu uygulama fiyatları. Android gibi ücretsiz uygulama sunup reklam kar etme yoluna yönelmeliler.

• o da instagram sayesinde olmuştur.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.