Şimdi Ara

YÜKSEK GÖRÜNTÜ KALİTESİNE sahip uydu alıcısı tavsiyesi? (85. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.990
Cevap
95
Favori
432.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • albani üstad altyazı sorunu ile ilgili video göndereceğim mail alabilir miyim? tv den kayıt yaptım onu göndereceğim size asıl sorun çok belirgin bir şekilde sorun kanald haber altyazılarında oluyor onu da akşam kaydeder gönderirim
  • cevapladım+

ancak merak ettim doğrusu! sen böyle yazdıktan sonra dün akşam saat 18:30 dan itibaren KanalD yi açtım ve 19:05 e kadar izledim "text akışlarında" sorun görmedim!

belki de senin cihaza has bir durum olabilir,ancak cevaplamıştım bunu ve bazılarında o bahsettiğin durum olsa bile bunlar sorun filan değildir!

TEXT işlemeleri ve akışkanlığı v.s daha çok panelle alakalı olup bazı paneller bu konuda daha iyidir bazıları kötü v.s örneğin marka adı vermiyeyim de millet şasırmasın
    veya moralini bozmasın ama örnek şudur(bu konuyu bilmeyener ise bunu bir kriter olarak alıp panel hıuzlı veya değildir cinsinden değerlendirirler ki bu külliyen yalnıştır HIZ faktörü olarak!)

x marka panel de Latency değeri(gecikme)yüksektir ve ortalama standard/normal mode lar da min.100ms lag vardır ama TEXT leri iyi okur gibi.... ama 100ms lik bir panel zaten HIZLI değildir!

bu meretler monitör olmadığı için test faktörleri de farklıdır ve resim işleme hızına bakılırlar!

y marka panel de Latency değeri ise 60ms dir veya 80ms dir(günümüz için bu değer çok iyi demektir ama zaten böyle hızlı panel de yok sayılır kısmen Sony ler hariç)ancak TEXT işlemede
    x marka panelden daha kötüdür!!! gibi basit ama tam anlaşlır bir örnek verdim

++

daha olmadı paneli 1 günlüğüne bana gönder daha iyi anlarım! kargo parası da bana aittir,senin elinde zaten panel var+

bence sen STC+ alacaktın acele ettin yaw,DS sorunuda var o meret de! daha olmadı satar bu sefer Humi UHD alırsın 2/3 ay sonra

yada bana değil de Kamax Hocaya gönder o daha da iyi anlar özellikle hem cihazı test eder hem de bahsettiğin şeyleri kontrol eder v.s bana gelmesine gerek yok o zaman!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 3 Mart 2016; 20:56:35 >

• albani kullanıcısına yanıt
    üstad zaman ayırıp ilgilendiğin için teşekkür ederim
    ben sizin geçmiş mesajlarınızı okumuştum ondan dolayı bunu dert etmedim ancak ilk defa karşılaştığım bir durum zaten diğer arkadaşta da var aynı sorun var ondan sormak istedim
    stc nin dsmart sorunu olduğunu bu cihazı daha önceden satın alan arkadaş bana bildirmişti dsmart benim için çok önemli değil haftada bir iki saat denk gelirse ancak izliyorum zaten dsmart diğer kreiling cihazda takılı onda sorun yok dsmart filmlerini beğenmiyorum filbox film içeriği daha iyi bu da stc de takılı ve sorunsuz
    uhd receiver sayısı artsın bekliyorum alabilirim ancak stc yi satacağım bir durum yok cihazı keyifle kullanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hüseyni -- 4 Mart 2016; 10:02:37 >
  • Panasonic 50VT30 plazma TV num var. Çatıdaki çanak antenden direk olarak uydu alıcınısına bağlantım var.
    D-smart üyesiyim. D-smartın verdiği SUNNY AT-10070 HD cihazı uzun süredir kullanıyorum. Bu cihaz iyi midir? Yoksa daha kaliteli görüntü almak için ne önerirsiniz. D-smart kartını takıp direk çalıştırabileceğim bir cihaz tavsiye edebilir misiniz?
  • edit: tek kablo takılı ilken kayıt esnasında başka kanalları doğal olarak izleyemiyosunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hüseyni -- 8 Mart 2016; 16:47:06 >
  • Can hocam selam,

Önceki mesajlarda SAT>IP konusuyla ilgilendiğinizi söylemiştiniz. Ben de bu konuyu araştırmaya başladım.
    Test ettiğiniz önerdiğiniz SAT>IP Server cihaz var mı?
    Client olarak <8 cihaz var evin içinde. Hepsine yayın yapabilecek yeterlilikte bir cihaz önerebilir misin? Evin içinde gigabit lan ve AC destekli wifi ağı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: westergate

Can hocam selam,

Önceki mesajlarda SAT>IP konusuyla ilgilendiğinizi söylemiştiniz. Ben de bu konuyu araştırmaya başladım.
    Test ettiğiniz önerdiğiniz SAT>IP Server cihaz var mı?
    Client olarak <8 cihaz var evin içinde. Hepsine yayın yapabilecek yeterlilikte bir cihaz önerebilir misin? Evin içinde gigabit lan ve AC destekli wifi ağı var.
    quote:

Orijinalden alynty: friendlyboy

Can hocam selam,

Önceki mesajlarda SAT>IP konusuyla ilgilendi?inizi söylemi?tiniz. Ben de bu konuyu ara?tyrmaya ba?ladym.
    Test etti?iniz önerdi?iniz SAT>IP Server cihaz var my?
    Client olarak <8 cihaz var evin içinde. Hepsine yayyn yapabilecek yeterlilikte bir cihaz önerebilir misin? Evin içinde gigabit lan ve AC destekli wifi a?y var.

valla 13 aydyr,Kati-916 bana geldikten sonra bir türlü SAT>IP denen mereti ne tam ö?renebildim ne de kullanabildim,gerçi bedne bu sistemin ilgili Server decoder
    cinsi kutusu olmady?y için bunu da zaten yapamazdym,Kati nin bildi?im kadaryyla böyle bir uyumlu cihazy da var! ücreti € 200 gibi filan diye biliyorum,öyle üç-kuru?luk
    bir alet de?il ben buna da razyydym ama sistemi bilmedi?im için ve öncelikle 916 da sorun ya?ady?ym için bir daha ilgilenmedim!

?imdi olay ?u anlady?ym ve okudu?um kadaryyla,iki tip gibi SAT>IP cihazlary var

1-normal bildi?imiz bir Receiver,ister HD olsun isterse UHD olsun;öncelikle bu cihaz da "SAT>IP Tuner" deste?i olmalydyr ki benim 916 da bu var,ayryca Avrupa da
    çok az sayyda ba?ka bir kaç marka da SAT>IP Tuner destekli cihazlar vardyr,sanyrym hepsi de KORE maly bunlaryn!

SAT>IP bu cihazlar da "Client" olarak görünüyor ki biz buna Decoder ilave etmemiz gerekiyor sistemi çaly?tyrabilmek için

2-yine normal bir Receiver ve HD/UHD olmasy farketmiyor ama bu cihazda SAT>IP Tuner deste?i "Server" olarak bulunmaktadyr!!!! benim anlady?ym ayryca
    1.?ykta bahsetti?im decoder türü bir cihaz satyn almyyoruz çünkü gerekmiyor!! böyle bir kaç marka cihaz Avrupada zaten vardyr! "Inverto" sanyrym ilk aklyma gelendi!

toparlarsam SAT>IP için böyle bir cihaz veya cihaz+decoder gerekiyor

++

Yine anlady?ym kadaryyla Humi nin ?u bir türlü çykamayan me?hur UHD cihazyn da SAT>IP deste?i var ve "SERVER" olarak görünüyor,bit kadar alet ama hepsini içine koymu?lar

benim böyle bir cihaz tabiki çok daha fazla i?ime geliyor,ayryca decoder al ve ba?la v.s ile i?imiz olmayacak,bir dostumuza yakyn bir zaman da Humi UHD geliyor ardyndan bana gönderecek
    bir kaç gün bende kalyp test ederim sonra geri gönderirim ve Almanya da getirtirim hemen,her ?ey istedi?imiz gibi çyktyysa tabiki,aslynda bizi ilgilendiren tek mevzu yine "resim kalitesidir"
    gerisi tamamen teferruat dyr bizler için,SAT>IP veya MediaPlayer veya milletin çok arady?y yvyr-zyvyr özellikle veya CS i?i yapmasy veya SmartTV v.s v.s yapmasy,bizim bunlarla zerre
    kadar alakamyz olmaz,merakymyz da yok veya bu i?leri di?er ext.cihazlar ile zaten yapabiliyoruz,bize adam gibi resim versin gerisi hikaye ama SAT>IP si var veya Server lu oldu?u filan
    diye ben hiç bir cihazy da almam!! yemi?im SATIPS sini yaw ama resim kalitesi iyiyse ve bizi de kesiyorsa yanynda bize sunduklary da Bonus olur ancak,yoksa syrf CS i?i yapyyor
    veya onu bunu açyyor veya SATIP var diye bizim gibiler Receiver almazlar!

Örne?in Humi bana ilk geldi?inde kuruluma geçerken ilk bakaca?ym yer SAT>IP si olacaktyr ülen 3 senedir bu olayy takip ediyorum ama kimse de olmady?y veya bilmedi?i için
    öerak edip duruyorum,ne menem ?eydir ona bakaca?ym belki de bizi hiç açmayacak içerikler veya sykyntyly bir ?eyler filan da çykarsa itelerim o zaman SATIP sini ama cihaz
    normal Receiver olarak bize adam gibi istedi?imiz kaliteyi veriyorsa yine kullanaca?yz tabiki,böylece merak edenler de ö?renmi? olur ve belkide süper bir olaydyr ya da tamamen
    palavra-hikaye bir olay da çykabilir

Ben ?imdi asyl Humi yi merak ediyorum,alet nasyl diye gerisine sonra bakaryz,UHD olarak zaten kaçan-giden bir bok yok,DEMO memo daha bu i? uzun zaman gider,benim UHD ile takyntym yok zaten
    panellerim bile FHD ve öyle kysa vade de gidip de UHD panel de alacak de?ilim! ama birisi bozulursa veya ba?yna bir i? gelirse onu da o zaman dü?ünüürüm,herle bir MAÇ lar ba?lasyn Haziran da
    o zaman bakarym yeniden,ben ?u anda UHD leri 1080p olarak izliyorum benim açymdan her?ey süper yaw

++

Sen ?imdi SAT>IP cihaz tercihi filan sormu?sun ama benim böyle bir tercihim yok ?imdilik zaten ortada kaç tana cihaz varki??? Kati yi biliyorum ama 916 sorunlu yaw!
    ayryca bunu alsan bile Decoder alman da gerekiyor,hani 916 da bu sorunlar olmasaydy belki de ben çoktan Decoder buna almy?tym bile,yoksa resim kalitesi süper
    ama sorun var yaw,SAT>IP yi dü?ünemem ben bunda ?u anda,ama gelecek olan Humi UHD ile bu olayy bu sefer net olarak anlayaca?ymy tahmin ediyorum o zaman net olarak da
    anlatyrym! benim ba?ka çakma marka veya Çin i?i osuruk cihazlar veya "her bir ?eyi yapyyor tarzy" cihazlar ile i?im olmaz herkes kendi i?ini adam gibi yapmalydyr!
    onu da yapsyn bunuda yapsyn tarzy cihazlar bize göre de?ildir!

bence merak edenler SATIP diye Google dan girip ara?tyryn biraz,de?i?ik fikirler olu?abilir veya öneriler v.s

i?in ev içi "Client" olayyny da bilmiyorum aleti görmedi?im kullanmady?ym için! ama normal de WiFi a? varsa ve cihazlarda bu destekler varsa ki var oldu?unu biliyorum!
    o zaman Lan veya WF v.s ile çe?itli cihazlara(panellere veya PC ye v.s)alynan görüntü aktarylyr,ama kayyp v.s olurmu yine bilmiyorum,bunlar deneme yanylma ile zaman
    içinde ö?renilecek ?eyler

ancak SATIP ara?tyrmasy yaparken örne?in "SES Group" bazy ?emalar ile neler olaca?yny veya nasyl bir sistem oldu?unu v.s anlatyyor!! oradan görebilirsiniz

++

valla bu SAT>IP denen sistem bir kere ?u bildi?imiz ve aslynda "illegal"(bu sistemi legal kullanan sistemleri saymyyorum!) olan ama do?ru dürüst bir kurallary veya altyapysy
    olmayan normal bir IPTV den çok farkly oldu?u kesin ve bir kere en önemli özelli?i ve de biraz bilenler veya ara?tyranlar için artysy "internet" üzerinden olmady?y için
    ne HIZ problemi ve KOTA problemi(ülen bizim memlekette AKN denen zymbyrty var yaw her bir ?eyi a?sak bile onu a?amayyz) ba?ly olarak
    altyapy sykyntylaryda çykar kesin!

SAT>IP ise içeri?i(Merkezi UyduServer dan aldy?y DATA yy)o bahsetti?im decoder ünitesiyle "resime" çevirmektedir!! bu hem çok pratik hem neti devre dy?y byrakan v.s bir sistem
    ama yayynlar kaç tanedir nedir nasyldyr kalitesi nedir v.s v.s hiç bir ?ey bilmiyoruz,bildi?im ilk ?ey "Bele?" oldu?udur ama bu sistem zaten yeni!!! yaryn bele? olurmu veya bu sistem otururmu
    orasyny da hiç bilmiyorum,babasynyn hayryna verirmi yani

belki de süper bir sistemdir özellikle içerikler+resim kalitesi v.s olarak belkide tam palavra veya reklam kokan i?ler de olabilir

Not;bildi?im kadaryyls SES Group sadece "ASTRA" Uydusunu kullanyyor!!! siz TürkSat kullanarak zaten bunu alamazsynyz!! HotBird de sanyrym olmuyor! Astra ?art olacak gibi geldi bana!
    büyük ihtimalle de ana uydulary olan 19,2 den yapylyyor dolayysyyla 19,2 niz olmasy gerekiyor,bende var bu uydu artyk gelince anlarym olayy Humi UHD ile++

• cevabın için teşekkürler.

SES group videosunu ben de izledim. Sistem çok iyi.
    Bir decoder uydu yayınını IP üerinden tüm ağa yayınlıyor. Tabi burda aynı anda aynı trans. daki yayınların izlenebilmesi sıkıntısı var. Bunun içinde çoklu decoderler yapmışlar. 2'li 4'lü 8'li gibi.
    Astra kısıtlamasını ilk defa duydum. Uydu bazında kısıtlama mı var ki.

Bu linkte şu an onaylanmış serverlar var. Hem sadece server olarak çalışan hem decoder olarak çalışıp ağa yayın yapanlar var.
    Benim düşüncem senin de bahsettiğin gibi Humax yada Kat server olan bir cihaz alıp tüm eve onun üzerinden yayın yaptırmak.

Benim de acelem yok. Proje aşamasında şu an. UHD Humax beklerim eğer Server özelliği varsa. Bende de UHD panel yok zaten

ya hacı bu kadar yazıyı nasıl üşenmeden yazıyorsun anlamıyorum tebrikler ....
    Sayın albani, 4K televizyonum var; ancak, dahili uydu alıcısı hâlihazırdaki TRT 4K yayınını desteklemiyor; bu nedenle bir uydu alıcı almak istiyorum. Sizi uzun zamandır takip ediyorum, uydu alıcılarının her çeşidine vâkıf olduğunuzu görüyorum. TECHNİSAT DIGIT ISIO STC 4K UHD adlı cihazı almayı düşünüyorum, (sanıyorum, bu cihazı siz de kullanıyorsunuz ve gayet memnunsunuz!) ancak, forumdan öğrendim ki, yakın zamanda HUMAX 4K receiver de satışta olacak. Sizce TECHNİSAT DIGIT ISIO STC 4K UHD'yi mi alayım, yoksa HUMAX 4K cihazın çıkışını bekleyip alma kararımı sonraya mı erteleyeyim?
    Bilgi paylaşımınız için şimdiden teşekkür ederim.
  • 2017 dede karasal dijitale geçiyoz sadece turksat kullananlar boşuna masraf yapmasın beklesinler tv lerin içindeki dvbt2 tuner süper kalite veriyor...karasalı londroda izlemiştim cam gibiydi tüplü tvlerde dandik panelli tvlerde bile....küçük bir anten parçasıyla full hd...uydular çöpe.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: hüseyni

albani hocam elinize sağlık
    ben computeruniverse den kargo konusunda hassas olduğum için premium paketleme ile +4-5 euro ödeyerek satın aldım buna rağmen cihazın modül kapağının köşesinde çok ufak bir kırık var 1 cm bile değil ayrıca ön cam kısımda ayrıklık var bastırınca yerine geliyor ama cam kısmı çekince hafif çıkıntı oluyor bu durum hepsinde mi böyle yoksa darbeden dolayı mı oldu bilmiyorum
    ben amazondan çok fazla alışverişim oldu satandart paketlemede bile tüp şeklinde hava korumalar koyuyorlar bu computeruniverse sadece biraz kalın bir kutu içine koymuşlar biraz da sözde koruma için kağıt ekleyip öylece göndermişler Allah'tan premium pektleme aldık dedim sonra site ile iletişime geçtim kesinlikle dönmediler cevap vermediler müşteri hizmetleri sizi sorunla karşılaştığınızda muhatap bile almıyor ben paypal ile sorun bildirip kargo ücretini zoraki aldım bu siteyi şahsen tavsiye etmem ayrıca merak edenler için cihazda filbox sorunsuz çalışıyor, dmsart sorunlu, epg de türkçe karakter sorunu var resim kalitesi şubatta çıkan son yazılımla daha da iyi oldu ayrıca cihazın kumandasının görüş açısı tek kelimeyle mükemmel heryeden görüyor nasıl iş anlamadım hatta bizim 18 aylık oğlum da maalsef çok beğendi evde diğer kumandaların yüzüne bakmıyor bunu çocuğun ağlayınca eline veriyoruz
    cihazdan çok memnunum izlemesi keyifli yanlız kayan altyazılarda cihaz sapıtıyor bunun bir ölçüt olmadığını albani hocanın geçmiş yazılarında okudum sorun değil ancak aynı cihaza sahip olanlar veya stc+ sahiplerinde durum nedir diye bakarsa sevinirim özellikle kanald anahaber başlamaya 3-5 dk kala geçen altyazılarda ciddi sorun oluyor

bir arkadaşım da STC aldı. almanydan elden getirtti. ama aynen yazdığınız sorunlar/kusurlar onda da vardı. demek ki bu küçük zararlar kargodan kaynaklanmıyor gibi. zira bu tür zaralar kargodan olması çok zor görünüyor. her halde bir parti (artık bilemiyorum konteyner mı çoklu kolilerdeyken mi olmuştur) böyle sorunlu çıkmış olabilir. zira technisat firması kesinlikle ürünün arkasında duran bir firmadır. paylaşmak istedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: dr_nrdgn

quote:

Orijinalden alıntı: hüseyni

albani hocam elinize sağlık
    ben computeruniverse den kargo konusunda hassas olduğum için premium paketleme ile +4-5 euro ödeyerek satın aldım buna rağmen cihazın modül kapağının köşesinde çok ufak bir kırık var 1 cm bile değil ayrıca ön cam kısımda ayrıklık var bastırınca yerine geliyor ama cam kısmı çekince hafif çıkıntı oluyor bu durum hepsinde mi böyle yoksa darbeden dolayı mı oldu bilmiyorum
    ben amazondan çok fazla alışverişim oldu satandart paketlemede bile tüp şeklinde hava korumalar koyuyorlar bu computeruniverse sadece biraz kalın bir kutu içine koymuşlar biraz da sözde koruma için kağıt ekleyip öylece göndermişler Allah'tan premium pektleme aldık dedim sonra site ile iletişime geçtim kesinlikle dönmediler cevap vermediler müşteri hizmetleri sizi sorunla karşılaştığınızda muhatap bile almıyor ben paypal ile sorun bildirip kargo ücretini zoraki aldım bu siteyi şahsen tavsiye etmem ayrıca merak edenler için cihazda filbox sorunsuz çalışıyor, dmsart sorunlu, epg de türkçe karakter sorunu var resim kalitesi şubatta çıkan son yazılımla daha da iyi oldu ayrıca cihazın kumandasının görüş açısı tek kelimeyle mükemmel heryeden görüyor nasıl iş anlamadım hatta bizim 18 aylık oğlum da maalsef çok beğendi evde diğer kumandaların yüzüne bakmıyor bunu çocuğun ağlayınca eline veriyoruz
    cihazdan çok memnunum izlemesi keyifli yanlız kayan altyazılarda cihaz sapıtıyor bunun bir ölçüt olmadığını albani hocanın geçmiş yazılarında okudum sorun değil ancak aynı cihaza sahip olanlar veya stc+ sahiplerinde durum nedir diye bakarsa sevinirim özellikle kanald anahaber başlamaya 3-5 dk kala geçen altyazılarda ciddi sorun oluyor

bir arkadaşım da STC aldı. almanydan elden getirtti. ama aynen yazdığınız sorunlar/kusurlar onda da vardı. demek ki bu küçük zararlar kargodan kaynaklanmıyor gibi. zira bu tür zaralar kargodan olması çok zor görünüyor. her halde bir parti (artık bilemiyorum konteyner mı çoklu kolilerdeyken mi olmuştur) böyle sorunlu çıkmış olabilir. zira technisat firması kesinlikle ürünün arkasında duran bir firmadır. paylaşmak istedim.

bana gelen kargoda zarar görmüş gibiydi premium paket denilen karton kutu ezilmişti içine en azından hava koruma koyulmuş olsaydı hiçbirşey olmazdı bu durum computeruniverse sitesinin baştan savma paketlemesiyle ilgili bir durum kaç defa email attım sitelerinden yazdım görmezden geldiler sağolsun paypal aracılığıyla kargo ücretini fazlasıyla aldım cihaz bana çok uygun fiyata geldi stc+ dan yaklaşık 500 tl daha ucuza mal oldu diyebilirim
    paylaşım için teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: friendlyboy

cevabın için teşekkürler.

SES group videosunu ben de izledim. Sistem çok iyi.
    Bir decoder uydu yayınını IP üerinden tüm ağa yayınlıyor. Tabi burda aynı anda aynı trans. daki yayınların izlenebilmesi sıkıntısı var. Bunun içinde çoklu decoderler yapmışlar. 2'li 4'lü 8'li gibi.
    Astra kısıtlamasını ilk defa duydum. Uydu bazında kısıtlama mı var ki.

Bu linkte şu an onaylanmış serverlar var. Hem sadece server olarak çalışan hem decoder olarak çalışıp ağa yayın yapanlar var.
    Benim düşüncem senin de bahsettiğin gibi Humax yada Kat server olan bir cihaz alıp tüm eve onun üzerinden yayın yaptırmak.

Benim de acelem yok. Proje aşamasında şu an. UHD Humax beklerim eğer Server özelliği varsa. Bende de UHD panel yok zaten

hocam Astra uydusu lazım,çünkü sen yayını/içeriği mecburen zaten bir Uydudan alacaksın!! daha doğrusu ben Astra diye ya okudum yada bir şekilde duydum diyeyim+

daha olmadı bana Humi geldiğinde bir ara sana gönderirim,test etmen için,benim ağla mağla işim yok çünkü

• Atlantanın ET-9000 modelini tavsiye ederim sağlam cihaz zaten atlanta yazılım konusunda sıkıntı yaşamazsın

http://www.merterelektronik.com/Uydu-Alicilar,LA_2926-2.html#labels=2930-2
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusaeker

Sayın albani, 4K televizyonum var; ancak, dahili uydu alıcısı hâlihazırdaki TRT 4K yayınını desteklemiyor; bu nedenle bir uydu alıcı almak istiyorum. Sizi uzun zamandır takip ediyorum, uydu alıcılarının her çeşidine vâkıf olduğunuzu görüyorum. TECHNİSAT DIGIT ISIO STC 4K UHD adlı cihazı almayı düşünüyorum, (sanıyorum, bu cihazı siz de kullanıyorsunuz ve gayet memnunsunuz!) ancak, forumdan öğrendim ki, yakın zamanda HUMAX 4K receiver de satışta olacak. Sizce TECHNİSAT DIGIT ISIO STC 4K UHD'yi mi alayım, yoksa HUMAX 4K cihazın çıkışını bekleyip alma kararımı sonraya mı erteleyeyim?
    Bilgi paylaşımınız için şimdiden teşekkür ederim.

şimdilik "acele etme"

hele Humi yi de bir görelim sonra bakarız,ülen bana çok ulaşn oluyor bu aralar millet UHD-Receiver peşinemi düştü ne

gerçi bazıları haklı,zira adama HEVC-dec.desteği olamayan paneli satmışlar UHD-TV diye şimdi UHD kanalları haliyle izleyemiyor
    ne yapacak bu adam o zaman??? kaldırıp atacakmı panelini kızıp da cam dan aşağıya mecburen UHD-Receiver alacak masrafa girerek!

ben o zaman da 2013/14 başı gibi uyamıştım her gördüğünüz UHD panelin üstüne atlamayın diye! kimileri de sallıyordu artık UHD panel alınmalıdır
    diye millete ucuz yollu bu panelleri gazlıyorlardı

dışarıdan cihaz getirmek "risk" dir,yani macera dır beyler! kafası yatmayan hiç bulaşmasın sonra! beklesinler ve nasılsa Karaköy işi bazı cihazlar çıkacaktır
    UHD olarak böyle bir şey alırsınız,illa macera yaşarım diyen olursa ona da bir şey demem ama uyarırım her zaman için!

Sayın albani, ben yabancı sitelerden değil, HEPSİDİJİTAL adlı firmadan almayı düşünüyorum. 4K televizyonum içinde 4K receiver barındırıyor; ancak, 30p resim hızına kadar destekliyor, bundan dolayıdır ki 60p'de yayın yapan TRT4K gibi kanalları seyredebilmem olanaksız. Televizyonum LG 55LA970v nano full led tv, televizyonumun görüntü kalitesi mükemmel, diyebilirim ki, OLED tv'ler haricindeki 4K led tv'ler içinde en iyi görüntü kalitesini veren tv'lerden biri. Technisat'ın fiyatı 1700TL. bu cihazı almayı istiyorum; ancak, fiyatı daha uygun aynı kalitede, HUMAX gibi markaların cihazları çıktığında pişman olurum kaygısıyla bu hususta bilginize ve yardımınıza başvurdum. Birkaç ay bekleyip HUMAX'ın cihazını gördükten sonra mı karar vereyim, yoksa Technisat'ı alayım mı?
  • yusaeker Y kullanıcısına yanıt
    yahu o 4k gelene rahat 2020+ olur ne işine yarıycak 30p 60p olsa ne olcak boşuna masraf yapmayın şu 4k için türkiyeye geldiğinde 10 ca yeni modeli alternatifi olucak zaten ....2017 de dijital karasala geçiyoruz analog yayınlar şubat 2017 de kesliyor uydu bile boş teknoloji şu an...4k için zamana bırakın....şu an türkiyedeki kanalların hiç biri 4k ya uygun altyapıları yok yapmak için çalışma dahi bile yok zaten....sırf onun için para vericen ama gelene kadar o uydu cihazın emekli olur 5-10 sene sonra...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 5 Mart 2016; 14:48:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

yahu o 4k gelene rahat 2020+ olur ne işine yarıycak 30p 60p olsa ne olcak boşuna masraf yapmayın şu 4k için türkiyeye geldiğinde 10 ca yeni modeli alternatifi olucak zaten ....2017 de dijital karasala geçiyoruz analog yayınlar şubat 2017 de kesliyor uydu bile boş teknoloji şu an...4k için zamana bırakın....şu an türkiyedeki kanalların hiç biri 4k ya uygun altyapıları yok yapmak için çalışma dahi bile yok zaten....sırf onun için para vericen ama gelene kadar o uydu cihazın emekli olur 5-10 sene sonra...

Doğru söylüyorsunuz, söyledikleriniz mantıklı. Bir receivere bu kadar para vermek mantık ölçülerimi de zorlamıyor değil; ancak, televizyon 4K özellikli, ama kullanamıyorum bu özelliğini. Dediğiniz gibi zamana bırakmak, en akla yatkın olanı galiba!

• yusaeker Y kullanıcısına yanıt
    kardeşim türkiyedeki ulusal kanalların şu an 4k adına hiç bir çalışma yaptıkları yok türkiyede herşeyin nekadar yavaş ilerlediğinde biliyosundur 7-8 senedir dijital karasala bile geçemedik ama bu sefer 2017 başı diye kesin tarih verildi camlıcadaki bina hızla yapımı sürüyor 4k olsa sana hak vericemde yok türkiye için 2020+ gibi birşey o gelene kadar daha neler çıkacak neler o techi üstüne 5+ model günceller hiç cüzdanını boş bişey için harcamana gerek yok... aynen yaygınlaşınca bakarsın okadar basit saygılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 5 Mart 2016; 15:23:56 >
  • 
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.