Şimdi Ara

Reeder A8i intel islemcili Tablet Sizce Nasil Arkadaslar ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
10.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İnternette tablet modellerini araştırırken Reeder A8i modeli gözüme çarptı, fiyatı 499 TL. Benim kullanım amacım genellikle oyun olacak ve bütçem sınırlı olduğundan bu model sizce nasıl bir tercih olur ?

İntel Atom Z2580 Dual Core 2.0 Ghz işlemci, PowerVr SGX 544 MP2 grafik işlemcisi kullanıyor. 8" Ips ekran, 5 mp kamera 16 gb dahili hafıza 1 gb ram var.

İşlemci de eminim çoğu piyasadaki quad core diye gezinen islemcilerden iyidir ve grafik işlemcisi de pek çok lider telefon markalarının modellerinde kullanılıyormus.

Sizce ne yapmalıyım kararsız kaldım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar önerilerinize ihtiyacım var

• Hyperious kullanıcısına yanıt
    Merhaba. İntel atom işlemcili cihazlar android dünyasında pek kabul gören cihazlar değildir. Şuanki atom işlemciler hız olarak ve pil kullanımı konusunda çok kötü performansları var. Size kendi kullandığım tableti Artes Q972yi önerebilirim. İnceleme konuma bakabilirsiniz

http://forum.donanimhaber.com/m_83646599/tm.htm
  • Öneriniz için teşekkür ederim ama Artes bildiğiniz çöp, önceki kullandığım tablet ile ilgili çok çok kötü anılarım var :)
    Bende Artes Kullanıyorum ancak size katılamayacağım. kolay gelsin.
  • 100 mesajınızdan 99'u Artesle ilgili olunca taraflı davrandığınızı düşünüyorum Teşekkür ederim ilginiz için
    Evet taraflıyım nedenini hemen açıklıyım.

Artes Firması Yerli bir firma.

Kapıdan Kapıya garanti sunuyor.

Sıfır Ölü piksel garantisi veriyor.

Forumda Teknik destek veren bir yetkilisi var.

Ayrıca diğer kullandığım tabletimde Excon M80T. Öneri isteyen arkadaşlara kendi kullandığım ve memnun kaldığım cihazlarımı öneriyorum.

Sizde Donanımhaber forumunda kullanıpta memnun kaldığınız cihazlarınızla ilgili öneriler yapabilirsiniz
  • Ne yapın edin Reeder marka bir cihaz almayın hatta bedava verseler bile kullanmadan hemen satın. Kesinlikle Reeder marka ürünlerden uzaklaşım. Anahtar kelime : Selekt Bilgisayar
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetemek

Ne yapın edin Reeder marka bir cihaz almayın hatta bedava verseler bile kullanmadan hemen satın. Kesinlikle Reeder marka ürünlerden uzaklaşım. Anahtar kelime : Selekt Bilgisayar

+1 Kesinlikle almayin bende 2.5 sene once reedpad 2 aldim hic memnun kalmadim servisi cok kotuydu.Ayrica aldigimda android 3.0'in kesinlikle gelecegi soyleniyordu fakat gelmedi.Kesinlikle Reedpad almayin

Ben de intel z2580 işlemcili tabletleri çok merak ediyorum. Gladiotürk arkadaşımın dediğinin aksine atom işlemçiler daha az güç tüketiyorlar ve çift çekirdek işlemciler olmalarına rağmen çok iyi sonuçlar alıyorlar. Bu modelin çinli muadili sanki teclast p89 mini. Özellikler benzer. Zaten bu işlemciyi kullanan ilk tablet galiba bu. Sonra benim çok hoşuma giden ramos i9 var. Bir de yeni yeni vido m6 mini diye bir model görüyorum. Ramos'un iyi tarafı 8.9 inç olması ve 2 gb ram'i var bir de pili 7000 mAh. Teclast yani reeder 2 gb olsaydı çok iyi olurdu, bi de pili biraz daha büyük olsaydı. Ama yine de iyi bor performans alacağına eminim. Eski antutu testinde rk3188'li benzer bir rablet 18.000 puan alırken bu cihaz neredeyse 30.000 puan aldığını söyluyor yabancı siteler...
    Bence gayet güzel bir tablet olmalı... Bir yerde kurcalama şansınız varsa gidin bakın bence...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acer_sahibi77 -- 13 Kasım 2013; 19:23:15 >
  • acer_sahibi77 kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Malesef İntelin mobil işlemcilerinin şuan için yeni Arm işlemcilerle kafa tutabilecek bir yanını göremiyorum. Enerji verimliliği ve stabilitedir önemli olan. Mobil işlemci pazarında şuan denemeler yapıyor intel. İleride çıkartacakları ürünler fikrimi değiştirmemi sağlayabilir
  • Gladiotürk kullanıcısına yanıt
    Enerji verimliliği gayet güzel bence. Biraz google'da araştırın ve herkesin ortak olarak kabul ettiği bir şey vardır o da az pil tüketmesidir. Hem bu arada yıllardır işlemci üreten bir şirketin bu kulvarda da başarılı olacağına inanıyorum ben. AMD baş edemedi onlarla tablet ve cep telefonu sektörüyle uğraşmaya başladı ortalığı kasıp kavuracaktır. Aslında bu rekabet ve böyle bir şirketin ciddi ciddi bu kulvara girmesi bizi son kullanıcı olark memnun etmeli..

• acer_sahibi77 kullanıcısına yanıt
    Ben rekabetten oldukça memnunum sonuçta mobil işlemciler gelişiyorlar. Şu videoyu Donanımhaber editörlerinden erdi paylaşmıştı. Sizinde izlemenizi tavsiye ederim..

Bu hangi clovertrail olduğuna bağlı. Z2580 2 ghz saat hızında çalışıyor. Artı PowerVR 544MP2 GPU kullanıyor ki benim bildiğim kadarıyla iyi bir grafik işlemci birimi... Videoyu şu an seyredemiyorum daha sonra sseyrederim...

• İnternetten biraz araştırma yapınca Intel'le çalışan şu an Türkiye'de 5 firma varmış. Çalışma şartları da en az iade gelen ilk 5 firma olma koşuluymuş. İçlerinde Casper,Grundig,Exper gibi firmalar da var. Intel'in yalancısıyım, isteyen destek maili atıp sorabilir
    Casper,Grundig gibi markalara da baktım haliyle öyle denilince fakat istediğim fiyata istediğim özellikte bulamadım.
    Onun haricinde biraz düz mantık olacak ama Intel'i karşılaştırdığınız Cortex çinden 1$ topluca alınan işlemciler. Yani siz kutuda 1.6 diye belirtirsiniz fakat genelde 1.2 up to 1.6 dır mantığı. Yani 1.6 verecek de bekle gülüm bekle :)
    Ayrıca dediğiniz gibi teknik kısımları biraz sıkıntılı gibi, internette şikayet var ama şimdiki zamana göre bayağı azalma yaşamış. Intel enayi değildir gidip sorunlu bir firma ile çalışsın diye düşünüyorum :)

Yani Artes benim için başta da çöptü şimdi iyice ezilip büzüldü gibi. Hepsinde mantık aynı aslında, kiloyla al Çin'den tableti gel burada sat. Reeder da diğer ürünlerinde belki öyledir o kısım beni ilgilendirmiyor fakat bu ürün ile çıtayı yükseltmiş gibi gözüküyor

Edit: Imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hyperious -- 14 Kasım 2013; 9:57:56 >

Artes firması ile ilgili dediklerinize kesinlikle katılmıyorum. Sizin görüşlerinize saygı duyarım.
    Artes ilgili bir firma. Ama benim aldığım 2 ürünün de öyle ya da böyle sorunları olması evet biraz kafa karıştırıcı.
    Ama doğruyu söylemek gerekirse beni hiç uğraştırmadan paramı iade ettiler.

Reeder'e gelince nasıl bir firma olduğu hakkında pek bir bilgim yok.
    Aslında intel şirketleri seçiyor diyorsunuz ama bu durumda reeder gidip yine bir çin üretimi tableti satıyor.

Yukarıda da belirttiğim gibi reeder a8i'nin özellikleri aynı teclast p89 mini. Ha intel onlara güvendiklerine göre fena bir şirket değil demek ki...
    Ram 2 gb olsa gözüm kapalı alırdım herhalde...

Şu an zaten elimde bir tablet var. Görüp kurcalamak isterim almadan önce. Ama bana sanki gönül rahatlığıyla alınabilecek bir tablet gibime geliyor.
    Yurtdışında teclast p89 mini 190-200 dolar gibi bir fiyata satılıyor. 2 yıl garantili bir ürün için 499 tl bence gayet iyi bir fiyat.

Satan bir yer var mı? Ben göremedim...

Bu videoda incelenen işlemcinin zaten yeni nesil z2580 işlemci olmadığı belli (1.6 Ghz de çalışan ve GPU'su farklı clovertrail+ ) . Yeni z2580 Dual 2.0 GHz işlemci ve 533 MHZ de çalışan PowerVr SGX 544 MP2 grafik işlemciye sahip. Aşağıdaki linkte güzel bir karşılaştırma da var.

http://www.youtube.com/watch?v=jc8EokZG5Ro

Bu arada LPDDR2 ile ddr3 enerji kullanım farkı çok ciddi.Ayrıca aynı tip oyunların kıyaslandığı daha güzel bir inceleme de vardı. Onu da bulursam link atarım.Asıl farklar orada daha açık görünüyordu .Ben de tablet alacağım ama RK3188 'de rk30sk kullanımı güncellenene dek uzak duruyorum. Yani Rk 3188 de henüz tam performanslı çalışmıyor aslında.Şu anda CPU + özellikle GPU' nun güçlü olduğu yeni tabletlere bakıyorum. 7.9" Teclast ile 8,9 Ramos i9 arasında çok kaldım. Vido da gelsin bi bakalım. i9 un kenarları kalın olmasa alıcam fakat 7,9" estetiğine yaklaşan hiç olmuyor. Şu anda bu işlemcinin 9,7" veya 10.1 " inç modellerini bekliyor olacağım..

İşlemcinin dual core olması sizi yanıltmasın. Qualcomm'un ,8 çekirdekli MTK işlemcilerle alay ettiği video da çok şey anlatıyor

http://www.youtube.com/watch?v=2fihdYHJJMk

• Oyunlardaki inceleme testi de aşağıdadır. Test edilenler Teclast p89 mini(intel Z2580) vs ifive mini3(RK3188)

http://www.youtube.com/watch?v=AjDQvTVqb7Y

Az çok fikir veriyor

Burada da telefon kısmından test var

http://www.youtube.com/watch?v=6f1HIwFnqyU

• quote:

Orijinalden alıntı: sivrisinek

Oyunlardaki inceleme testi de aşağıdadır. Test edilenler Teclast p89 mini(intel Z2580) vs ifive mini3(RK3188)

http://www.youtube.com/watch?v=AjDQvTVqb7Y

Az çok fikir veriyor

Burada da telefon kısmından test var

http://www.youtube.com/watch?v=6f1HIwFnqyU

Teşekkür ederim ilginiz için, az çok fikir oluştu kafamda

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.