Şimdi Ara

OPEL ASTRA J KASA 1.6 CDTI 110 /136 HP (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.712
Cevap
56
Favori
414.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dogo argentino

Yaklaşık olarak 50 gündür 1.6 cdti astra kullanıyorum, şuan 3000 km de, aracı adanadan aldım ve Bolu da oturuyorum, Ankara ya defalarca gittim, bu araca gitmiyor diyorsanız açık ve net bir şekilde söylüyorum aracı hiç kullanmamışsınız, insanları yanlış bilgilendirmeyin. Ankara Bolu arası 220 km civarı, yakıt tüketimi 100km de 4.8 litre ortalama 90 km hız.

Yine basliyor ayni muhabbetler. Herhalde gidyor. Kiyastan bahsediyorum.

Siz farkli cok arac surmemissiniz demek ki.

Yakit tuketimi gayet tatmin ediciymis yalniz.

2-3 aya roll yapanlar vb. videolar duser youtube'a goreceli olarak agir kaldigini gormus oluruz. 100-150 kg hafif olsa keske.

Denk gelebilirseeg eger. Buradaki 1.6 136 test araciyla arkadasin 1.4 140 ile roll yapmaya calisayim test esnasinda 40-120, 60-160 gibi. Kismet olur video da cekebilirsek gormus olurum hakli ya da haksiz oldugumu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Evomania kullanıcısına yanıt
    Aracı almadan önce golf, passat ve i30 u test ettim, saydığım araçları otobanda test edemedim tabiki sadece trafikte test ettim, işim gereği şantiyede çalışıyorum, duster(konu ile alakası yok biliyorum), C4 ve fluence de kullandım, motor olarak 1.6 cdti ın hiç bir eksiği yok.Aracı almadan önce bir sene kadar astra 1.3 kullandım, motorun kasaya yetmediğini kendimde gördüm ve almayı düşünen çevremde ki arkadaşlarıda pek çok kez uyarmışımdır, fakat 136 beygirlik bu motorun kasaya yetmeme gibi bir ihtimali yok, 150-200 kilo hafifletilse elbette çok çok iyi olur, fakat bu hali ile bu araca bu motor oldukça yeterli.
  • Yeni astra 200kg hafiflerse yakıt tüketimi acaba kaça düşer bende onu merak ediyorum. Özellikle 110hp lik model.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuf24

Yeni astra 200kg hafiflerse yakıt tüketimi acaba kaça düşer bende onu merak ediyorum. Özellikle 110hp lik model.

Reelde 1lt kesin düşer

• quote:

Orijinalden alıntı: yasin90

quote:

Yeni astra 200kg hafiflerse yakıt tüketimi acaba kaça düşer bende onu merak ediyorum. Özellikle 110hp lik model.

Reelde 1lt kesin düşer

110hp lik model mevcut 1.6 dizeller arasında en az yakanı sanırsam. 1lt daha düştüğünü düşünemiyorum. Motosiklet gibi tüketimi olur heralde
  • quote:

quote:

quote:

Reelde 1lt kesin düşer

110hp lik model mevcut 1.6 dizeller arasında en az yakanı sanırsam. 1lt daha düştüğünü düşünemiyorum. Motosiklet gibi tüketimi olur heralde

136 lık olanın fabrika verisi 1.5 dci megane den bile az ki 100-150 kilo daha ağır olmasına rağmen.

• quote:

Orijinalden alıntı: berkaydj

quote:

quote:

quote:

Reelde 1lt kesin düşer

136 lık olanın fabrika verisi 1.5 dci megane den bile az ki 100-150 kilo daha ağır olmasına rağmen.

110hp lik golf ün verisi ortalama 3.2 lt idi yanlış hatırlamıyorsam. (3.0lt-3.4lt) Astra aynı ağırlığa iner, çeşitli iyileştirmeler yapılırsa 2 küsürlü değerler görünebilir belki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf24 -- 29 Temmuz 2014; 17:36:13 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: berkaydj

quote:

quote:

quote:

Reelde 1lt kesin düşer

110hp lik golf ün verisi ortalama 3.2 lt idi yanlış hatırlamıyorsam. (3.0lt-3.4lt) Astra aynı ağırlığa iner, çeşitli iyileştirmeler yapılırsa 2 küsürlü değerler görünebilir belki

golfun verilerini bilmiyorum, suan aracım 400 kmde şehir içi klima açık ara ara gazlamalarla ortalma 6.5 litre gösteriyor. 5000-10000 km gelince 5 litre gibi değere düşeceğini tahmin ediyorum, eğer bu araç 150 kilo daha hafif olsaydı 0-100 8-9 sn rahat olurdu, ama araç şu haliyle bile gayet tatminkar.

• Su an aracim 1500 km de. Dün Büyükçekmece pendik Büyükçekmece 182 km lik yolu 78 km ortalama hizla, 2.kademe klima açık ve şoför + 2 yolcuyla 4.9 lt/100 km yakıt tüketimi ile gerceklestirdim.

• unci4 U kullanıcısına yanıt
    1- cevap vermeye bile gerek görmüyorum
    2- elimde sendeki 2 uyduruk grafikten çok daha fazla teknik detay var
    3- tork bandı genişliğine önemsiz diyene birşey anlatmaya gerek görmem
    4- speed of nedir onu önce öğren sonra 5000 devirde vites değiştirmenin ne olduğunu anlarsın

1.6 twin turbo kullanılmaya başlandı onu da araştır öğren

zaten benim birşey dememe gerek yok motorların performansı senin saçma sapan grafiğini yalanlıyor
    F/P nedir bir haber olduğunda belli oluyor

bundan sonra mesajlarına cevap yazarak vaktimi harcamayacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybars_ -- 31 Temmuz 2014; 10:37:14 >
  • still paketteki 7" ekranda video oynatılabiliyor mu deneyen var mı?
  • eg2203 E kullanıcısına yanıt
    Malesef öyle bir seçenek mevcut değil. Resimler bölümü var ama henüz onuda açmayı başaramadım
  • 5 lt yakar mı izmir de ? 6lt ler korkutuyor beni
  • 1500 km oldu araç. Şehir içi klima açık oldugu zaman 1 haftalık ortalamam 7.5 lt. klima kullanmadıgım zaman veya az kullandıgım zaman 1 haftalık ortalama 6.5 lt. şehir dışı otobanda 130 km sabit ve klima açık 5.8 lt.

ayrıca depoyu doldurdugun zaman sanki arabanın her yerinde damacana varmış gibi lıkır lıkır ses geliyor depo yarılanana kadar.

bunun haricinde bir sorunla karşılaşmadım. önceki aracım scirocco 1.4 tsi 160 hp dsg idi. sıfır almıştım. bu araç her türlü onun yarısı yakıyor. onunda fabrika verisi 8.0 lt idi ama 10 lt nin altına düşmezdi pek. klima ile 11-12 lt yakardı ortalama. ama bariz bir hızlanma farkı var tabiki.

birde uzun yolda 90 dan sonra rüzgar sesi çok yapıyor. bunların haricinde yumuşak ve konforlu bir araç. sport paket var bende 136 lık. sakın mahogani kahve almayın. ben görünce çok begendim aldım. ama araba sanki toz ve pislik yaratıyor. tamam beyaz gibi olmasını beklemiyordum ama bu kadarıda fazla. içide dışıda çekiyor sanki ne var ne yok havada. aman diyorum.

sanmıyorumki bu araç şehiriçinde 6 lt altında yaksın. çünkü gaz ayarı biraz zor.

bunlarında haricinde aracı 67.500 tl ye aldım. bu rakama araç yok maalesef. sport donanımdaki özellikleri 1.4 tdi 90 hp lik poloya ekleyince 64-65 civarı yapıyor ki hala sport donanım olarak çok önde oluyor polodan. o yüzden bu fiyata alınabilecek en iyi sıfır araç bu.

• Orijinalden alıntı: Elf Mariachi

ayrıca depoyu doldurdugun zaman sanki arabanın her yerinde damacana varmış gibi lıkır lıkır ses geliyor depo yarılanana kadar.

Aracı alalı dört gün oldu , şimdilik konfor, yakıt, performans olarak çok memnunum. Ancak depodan gelen ses beni de çok rahatsız ediyor. Neredeyse bir sıkıntı olduğunu düşünüp servise gidecektim. Yinede bu sesin normal olduğunu düşünmüyorum . Bu araçtan önce değişik model ve marka araçlarım oldu hiç böyle bir ses duymamıştım.
    Depodan gelen bu sesi duyan arkadaşlardan çözüm arayıp bulan oldu mu acaba.
  • Evet arkadaşlar, araç ile 5600 km yi tamamlamış bulunmaktayım, 1.6 cdti astra hatchbag. Ankara-Bolu arası, ortalama hız 90 civarı, basmadan, sakin bir sürüş, yakıt tüketimi 100km için ortalama 4.9lt. Kullanılan yakıt Total excellium euro dizel, yaklaşık olarak 2000 km dir kullanıyorum. Po, Shell, Opet i de denedim, özellikle opet kullandığım zaman aracı ilk çalıştırdığımda motordan daha yüksek ses gelmekte, en sessiz ve içime sinen yakıt Total in oldu, sanırım bu motora en uygun yakıt bu. Aracın arka buğu çzücüsü anlayamadığım şekilde arada bir devreye girmekte, aynı sorunu yaşayan yada duyan varmı?
     OPEL ASTRA J KASA 1.6 CDTI 110 /136 HP OPEL ASTRA J KASA 1.6 CDTI 110 /136 HP

• dogo argentino kullanıcısına yanıt
    Arka buğu çözücü Dizel Partikül Filtresi otomatik olarak kendini temizlemeye aldığında devreye giriyor. Sizinki de o durum büyük ihtimalle.
  • Nén-El kullanıcısına yanıt
    Partikül filtresi ile buğu çözücünün bağlantısını anlayamadım bu duruma herhangi bir forumda denk geldiniz mi? Buğu çözücüyü manuele alsamda kendi kendine devreye giriyor.
  • Hocam enteresandir nette bu konuyu baya bi arastirmistim fakat herhangibir yazi bulamamistim, sizin cevabiniz üzere dizel partikül filtresi ve arka bugu çözücüyü google da beraber arattim ve asagida ki linki buldum, arkadasin yasadigi durumun birebir aynisini ben üç yada dört kez yasadim.
    Link de yakit kalitesi ile sürüs tarzindan da bahsedilmis.
    http://www.****.com/forum/index.php?action=printpage;topic=12564.0
    link tam olarak gözükmüyor, site ismi o.p.e.l.s.i.z.a.s.l.a

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogo argentino -- 1 Eylül 2014; 1:13:09 >
  • Bir tek benim aracımda bu arka buğu çözücü olayı var sanıyordum
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.