Şimdi Ara

Apple belgelerini sızdırmaktan dolayı Samsung cezaya çarptırılabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple belgelerini sızdırmaktan dolayı Samsung cezaya çarptırılabilir

Samsung ve Apple arasında yıllar önce başlayan ve halen devam eden patent davaları, zaman zaman daha farklı davaların da açılmasına neden oluyor.

Apple ile Samsung arasında tasarım patentlerinin ihlali ile ilgili davada Samsung, Apple'ın başka firmalara sunduğu patent anlaşmalarını kendisine sunmadığını iddia etmişti. Bunun üzerine mahkeme de Apple'ın Nokia ile olan patent anlaşmalarını mahkemeye sunmasını istemişti. 

Apple'ın mahkemeye sunduğu patent anlaşması evrakları sadece bu dava içerisinde kullanılması gereken belgelerdi. Ancak gelen bilgilere göre Samsung mahkemeye sunulan bu evrakları toplamda 100 çalışan ve 130 yetkisiz avukata dağıttı. Amacı ise Nokia ile devam etmekte olan patent görüşmelerinde elini güçlendirmekti.

Mahkeme ise dağıtılan evrakların davaya özgü olduğunu ve kesinlikle dışarı çıkarılmaması gerektiğini belirterek Samsung'dan savunma istedi. Ayrıca Nokia ve Apple da konu ile ilgili dinlenecek. Firmalar 9 Aralık tarihinde yargıç karşısına çıkacak. 

Eğer Samsung suçlu bulunursa hem kendisi hem de yetkisiz avukatlar cezaya çarptırılacak. Samsung ise istem dışı bir sızıntının meydana geldiğini belirtmekle yetiniyor. 

Kaynak:http://www.technobuffalo.com/2013/11/09/samsung-accused-of-purposely-leaking-secret-apple-documents/

• İtiraz ediyorum hakim bey!
  • 9 Aralıkta ak koyun kara koyun belli olacak.

• Markadan bağımsız : Bu çaptaki devasa firmalar için cezalar çok bir şey ifade etmiyor zira resmen olmasada strateji olarak 300.000.000$ civarı ceza öderim ama 3 katını da kazanırım hem de geri kaldığım yerlerde dava bitene kadar yetişirim gibi hareketleri hemen her firmadan (Ama en çok da Samsung dan) görüyoruz.
  • Nokia ne mübarek markaymış, her yerde patenti var maşallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Heyy yavrum hey güney Koreli samsungu sevmeden bırakır mı elin amerikalısı..

• Mahkeme suçlu bulduğunda Samsung'a para cezası vermek yerine, en az 1 yıl telefon üretmesini yasaklayabilmeli bence. Para cezası caydırıcı bir ceza olmaz.

• apple makheme mi ki cezaya çarptırsın

• quote:

Orijinalden alıntı: inexo

apple makheme mi ki cezaya çarptırsın

Apple belgelerini sızdırmaktan dolayı Samsung cezaya çarptırılabilir deniliyor, Apple belgelerini sızdırmaktan dolayı Samsung'u cezaya çarptırabilir denmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: e-Militarist

quote:

Apple belgelerini sızdırmaktan dolayı Samsung cezaya çarptırılabilir deniliyor, Apple belgelerini sızdırmaktan dolayı Samsung'u cezaya çarptırabilir denmiyor.

ben başlığa takıldım hocam

• quote:

quote:

quote:

Onu diyorum işte ben de. Apple belgelerini sızdırmaktan dolayı Samsung cezaya çarptırılabilir yazıyore başlıkta.

• quote:

quote:

quote:

Tam takılamamışsın.

• ne yanı sımdı apple samsungun gozunu para ıle mı korkutacak? samsung ceyrek basına 7-8 mılyar dolar kar edıyor.. 1 mılyar dolar ceza gelse dokunmaz samsunga....

• quote:

quote:

quote:

"Apple belgelerini sızdırmaktan dolayı", Samsung mahkeme tarafından cezaya çarptırılabilir.
    Mahkeme, "Apple belgelerini sızdırmaktan dolayı", Samsung'u cezaya çarptırabilir.

Oldu mu hocam?

• yesinler birbirlerini
  • Apple baktı kapışamıyor, Samsung'un önünü kesmek için saçmasapan davalarla falan uğraşıyor.

Yazık gerçekten.
  • Haklı olan kazansın diyecemde...

Güçlü olan kazanır bence...

• Apple belgelerini sizdirmaktan dolayi samsung cezaya çarptırılmayabilir demektir bu aynı zamanda.

Halamın biyigi olursa amcam olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Apple baktı kapışamıyor, Samsung'un önünü kesmek için saçmasapan davalarla falan uğraşıyor.

Yazık gerçekten.

Yorumların gözüme çarpıyor artık samsung fanı olmaktan çıkmışsın kafayı yeme derecesine gelmişsin .Samsung'u savunduğun kadar babanı bile savunmazsın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurboCore

Nokia ne mübarek markaymış, her yerde patenti var maşallah

nokia yı mı daha çok seviyorsun yoksa sarışınları mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.