Şimdi Ara

FM 2014 Galatasaray Kariyerimi anlatıyorum. (Başarı içermez) 3. sezon yayınlandı :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
12.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, yıllardır oynadığım FM’de nedense ilk defa Galatasaray kariyerimi anlatasım geldi böyle delice. Öyle sıra dışı başarım falan da yok gerçi ama neyse işte. İlerledikçe de editleyeceğim.

2013-2014 Sezonu (1. Sezon)

Kadroya ilk baktığımda gerçekten moralim bozuldu, yaşlı yabancılar, kalitesiz Türk oyuncular, yabancı sınırlaması, maddi imkansızlıklar.. Kadro iskeletini kurmak adına kaliteli Türk oyuncular gerekiyordu.. Neyse direk giriştim transfere..

FM 2014 Galatasaray Kariyerimi anlatıyorum. (Başarı içermez) 3. sezon yayınlandı :)

Bunların çoğu az miktar peşin ve 48 ay taksitle..

Şampiyonlar Liginde grupta 3. olup Avrupa Ligine gittim. Orada da oynadığım ilk Eleme turunda Ajax'a elendim. (Bir sonraki sezonun Şampiyonlar Ligi Şampiyonuna elendiğimi kim bilebilirdi ki )

Şubatta Avrupa’ya veda etmeme rağmen Lig de ancak 2. olabildim. (Sistem oturtmaya çalıştık kardeşim, hemen küçümsemeyin  ) Türkiye Kupasını müzemize götürdük.

Kontratım bitiyordu, sadece 1 hafta kalmıştı, Ünal Başkan kontratımı yenileyecek mi acaba diye korku içinde beklerken, teklif geldi şükür, 3 yıl daha imzaladık.

2014-2015 Sezonu (2. Sezon)

İlk sezon bittikten sonra kadrodaki revizyon olaylarına devam ettik. Drogba gibi bir oyucuyu bırakmış olmanın stresiyle iyi bir forvet arayışına başladık ve Seydou Doumbia ile anlaştık.

Tüm sezon boyuncaki transferler:

Şampiyonlar Ligi ön elemelerinde Zenit’e elenerek yine Avrupa Ligi’nin yolunu tuttuk. Ligin tozunu atan bir Galatasaray varken (9 maç 9 galibiyet) ve maalesef Avrupa’da hayal kırıklığı yaratıp Gruplardan dahi çıkamayarak, yine Avrupa’ya erken veda ettik.

Revizyon yapayım, kadroyu gençleştireyim, klübü finansal olarak rahatlatayım derken, kadroyu okadar daraltmışım ki, birçok maça 3-4 yedekle çıkmak zorunda kaldım. Türkiye Kupasından’da elendikten sonra tek kulvarda ligde rahat bir şampiyonluk kazandım. Seydou Doumbia ligi gerçekten domine etti diyebilirim.

Şuna da değinmeden geçemeyeceğim, bir önceki sezon beni Avrupa Liginden eleyen Ajax, Şampiyonlar Ligi Şampiyonu oldu.. Kendilerine tebriklerimizi iletiyoruz.
    [simage]
    [/simage]

2015-2016 Sezonu (3. Sezon)

Bu sezon gerçekten takım olarak çok hırslıyız Bu sezon ilk işim personeli düzenlemek oldu, antremanların en kötüsü 4 yıldız artık. Hadi onları da paylaşayım. (O ne kadar gereksiz scout birader, görende Porto'yuz, Ajax'ız zanneder)

Bu sezon gerçekten güzel transferler yaptık.

Alvarez Balanta’ya özellikle dikkat etmenizi istiyorum, worldwide olacak bir arkadaşımız kendisi. Transferine 7.5m a onay verirken takımı, ben 9m € teklif yaptım ve buradan kazandığım zamanla, resmen Barça, Chelsea ve B.Münih’in elinden kaptım bu çocuğu. En büyük icraatim diyebilirim

Carlos Fierro üzerinde fazla durmayacağım, kendisini zaten bilen bilir..

Bu sezon daha derin derin bir kadroya sahibiz.. Hedefimiz Avrupa’da başarı yakalayarak Ünal Başkan’ın gözüne girmek.. (Bu borçlar zor kapanır yoksa Avrupa’da başarı gelmeden) Ligi zaten domine edeceğimi düşünüyorum.

Bu arada taktikle ilgili bir şey paylaşmadığımı fark ettim. Taktiğimiz de budur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IbraKadabrA -- 14 Kasım 2013; 18:32:44 >

• Necip Töre Cenk ile Onur Kıvrak ın profillerini atar mısın? Birde bulabilirsen Oğuzhan teşekkürler şimdirn.
  • Abi Adam Ünal Aysal 2 yahu :) Beşiktaş'ı toplamış resmen :P
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0peth

Abi Adam Ünal Aysal 2 yahu :) Beşiktaş'ı toplamış resmen :P

Farketmemiştim ancak baya olmuş hakkaten
    Cenk-Pektemek-Fernandes-Necip
  • Fernandes den memnun muydun? aldın kaça sattın bi yazıversen.
  • Bruma'nın profilini koyabilir misin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: juniorhonour

Fernandes den memnun muydun? aldın kaça sattın bi yazıversen.

1 sezon oynadı bende. Ligde 21 maç 2 gol 4 asist 6.93 ort. Yani çok parlak değildi. 5m € ya sattım Leverkusen'e.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IbraKadabrA -- 12 Kasım 2013; 7:12:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TMoE

Bruma'nın profilini koyabilir misin?

• kardeş başlığa "başarı yok" yazmışsın ya niyeyse gülesim geldi:)..
  • keyifle okudum,devamını bekliyorum :)
  • Oyuna dun basladım transferlerim ;

Mehmet Ekici : 8.5M
    Ömer Toprak : 13.25M
    Gaitan: Kiralık
    Adnan Januzaj.: 11M

Gidenler;
    Riera:1.1M
    Hamit:5.7M
    Eboue:5.25M
    Engın:2.7M
    Dany:5.5
    Ambrabat:5.75
    Sneijder:22.5M
    Yekta:4M

Önereceginiz Türk yada yabancı sol ve sag bek varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MA11

Oyuna dun basladım transferlerim ;

Mehmet Ekici : 8.5M
    Ömer Toprak : 13.25M
    Gaitan: Kiralık
    Adnan Januzaj.: 11M

Gidenler;
    Riera:1.1M
    Hamit:5.7M
    Eboue:5.25M
    Engın:2.7M
    Dany:5.5
    Ambrabat:5.75
    Sneijder:22.5M
    Yekta:4M

Önereceginiz Türk yada yabancı sol ve sag bek varmı ?

Valla sağ bek yerli tek adam var gelecek vaadeden; Alparslan Öztürk
    Sol beki çok araştırmadan aldım. Obradovic (free) sol beki idare ediyor.. (3m ye de satarsın bir sonraki sezon)
  • Takip
  • 3. sezonumu yarın anlatıyorum arkadaşlar, devre arasındayız şuan
  • 2015-2016 Sezonu (3. Sezon) Devamı

Sezona Süper Kupa’yı alarak başlasak ta, daha 3. hafta Adnan Jazunaj’ın maçta bacağının kırılması ile 4 ay sahalardan uzak kalacak olması moralleri bozdu.

Bu sezon ilk hedef yukarda da söylediğim üzere Avrupa’ydı. En azından Gruplardan çıkmalıydık. Gözler Nyon’a kura çekimlerine çevrilmişti.
    C Grubuna düştük: Chelsea, A.Madrid, Celtic, Galatasaray.

Lige 8 de 8 ile rahat bir giriş yaptık, ancak Devler Liginde maçlar zorlu geçiyordu. Geçen sezona göre nispeten daha geniş bir kadromuz olmasına rağmen üst üste gelen sakatlıklar özellikle Ligde sıkıntı yaratmaya başladı. Avrupa’da Gruptan çıkmak adına Ligde oyuncuları dinlendirmem, 7 puan gerimdeki Beşiktaş’a yaradı.

Ancak buna değdi, Gruptan 2. olarak çıkmayı başardık. Ligin ilk yarısını da Beşiktaş’ın 1 puan gerisinde 2. olarak bitirdik.

Devre arası geldiğinde takviye edilecek bölgeler zaten belliydi. Sağ ve Sol Bek alarm veriyordu. Vaktinde büyük umutlarla aldığım Jetro Willems (18 yaşında iken 12m€ vermiştim) 2 sezondur yokları oynuyordu. Sağda da Alparslan çok tecrübesiz kalıyordu.

Uzun görüşmeler sonunda sağa Danilo, sola da Massadio Haidara’yı alarak defansa takviyemizi yaptık. Jetro ve Janmaat ile yolları ayırdık. (Taraftar Jetro Willems’ı sattığım için akıl sağlığımdan şüphe ediyormuş, ne faydasını gördülerse ) 6 ay sonrası içinde Caner Erkin ve Oğuzhan ile anlaştık. Januzaj’da iyileşti.

Şampiyonlar Ligi İlk eleme turunda, Bayern Münih ile eşleşmiştik, ilk maç İstanbul’daydı. Tam konsantre maçı bekliyorduk.

Biraz taktiğimden bahsedecek olursam; Genel olarak 2 dizilişim bulunmakta;

Maçların zorluğuna, ev/deplasman durumlarına göre bu ikisi arasında değiştiriyorum. Mentalite olarak; geniş alanda, hızlı tempoda, ayağa pas oynuyorum.. Oyuna kontrollü başlayarak, gerekirse sonradan hücuma dönüyorum.

Maç günü geldi çattı. Maça iyi başladık ancak 22. dk da en iyi defans oyuncum Balanta’nın kırmızı kart görmesiyle planlar altüst oldu. Semih Kaya’nın defansta yaptığı pas hataları yüzünden 2 gol yedim ve 2-0 yenildik. (Takıma artık deli gibi top kontrol çalıştırıyorum) Rövaşta ise 3 kez öne geçmeme rağmen 4-3 kaybederek Avrupa’ya veda ettik.

Devre arasında yaptığım transferlerden sonra takım ekonomik olarak zor bir dönemden geçiyordu, ancak idare ediyorduk ya da ben öyle zannediyordum. Şu haberi gördüğümde idare etmediğimizi anladım.

Üzüldüm gerçekten, nerdeyse 1 yıldır devam ediyordu çalışmalar, Ünal Başkan’ı zor ikna etmiştim bunu yaptırmak için.

Avrupa’dan elenince Lig kolay oluyor, rahatça şampiyon olduk. Türkiye Kupasını Fenerbahçe aldı. (Yarı finalde beni elediler)

Bu sezonun kazananı Carlos Fierro oldu. Kadro rotasyonunu en iyi değerlendiren oyuncu oydu. Doumbia ile sürekli değişerek oynadılar.

Milli takımımız da fena gitmiyor (16. sırada), 2016 Avrupa Şamp. Gitmeye hak kazandılar, bakalım ne yapacaklar. 2014 Dünya Kupası’na da katılmışlardı ancak gruptan çıktıktan sonra elenmişlerdi.

• takipteyim başarılar hocam (başarı yok yazmışsınız ama :D)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thailand

takipteyim başarılar hocam (başarı yok yazmışsınız ama :D)

Eyvallah hocam, inşallah başaracağız
  • oyun fm tarihinin yüz karalarından biri olduğu için bi anormallik yok zira maçı kazanman için üstün oynaman yetmiyor .. çünkü sen 10 pozisyondan 1 gol cıkarabilirken rakip 2 pozisyondan 1 gol cıkarıyor hesabını yap işte kazanmak için nasıl oynaman gerektiğinin ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: linqs

oyun fm tarihinin yüz karalarından biri olduğu için bi anormallik yok zira maçı kazanman için üstün oynaman yetmiyor .. çünkü sen 10 pozisyondan 1 gol cıkarabilirken rakip 2 pozisyondan 1 gol cıkarıyor hesabını yap işte kazanmak için nasıl oynaman gerektiğinin ..

2. kısma Tamamen katılıyorum

Gelişen yönlerde var..
    Oyun biraz hızlanmış, birazda mesela basın açıklamalarını direk ekrana koymaları gibi küçük güzel iyileştirmeler de var.
    Saçma transfer ücretleri büyük oranda kalkmış. (Mesela FB 21 yaşındaki Kurt Zouma'yı 9m€ ya alabiliyor)
    Yeni Antreman olayı güzel olmuş bence..
    En büyük eksisi ise, maç motoru, eskileri daha iyiydi.
    Taktikte birkaç eksik var..

• Maç motorunu düzelteceklerini umuyorum.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.