Şimdi Ara

Cooler Master, mekanik oyuncu klavyesi QuickFire XT'yi kullanıma sunuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Cooler Master, mekanik oyuncu klavyesi QuickFire XT'yi kullanıma sunuyor

Cooler Master, CM Storm markası altında hazırladığı yeni mekanik klavyesi QuickFire XT'yi oyun severlerin beğenisine sunuyor.

440 mm uzunluğunda, 132 mm genişliğinde, 29 mm kalınlığında (en ince noktası 19 mm) ve yaklaşık 1.100 gram ağırlığında tasarlanan QuickFire XT, QuickFire Rapid'in büyük kardeşi olarak nitelendiriliyor. Bunun temel nedeni ise QuickFire XT'nin toplamda 104 adet tuşu bünyesinde barındırması. Mekanik klavyenin üstteki fonksiyon tuşlarından 7 tanesi çoklu medya uygulamaları için kısayol görevi (Ses seviyesini ayarlama, video oynatma / duraklatma, müzik değiştirme vs.) görüyor. İstendiği takdirde Windows tuşu iptal edilebiliyor. Bu sayede oyun oynama esnasında yaşanabilecek olası kesintilerin önüne geçiliyor.

Kahverengi, kırmızı, mavi ve yeşil renkli Cherry MX anahtar seçenekleriyle gelen QuickFire XT, sadece 1 ms tepki süresine sahip. Cherry MX anahtarların çelik bir plaka üzerine yerleştirildiğinin ve her bir tuşun 50 milyon kez basmaya dayanabildiğinin altı çizilmiş. Ayrıca mekanik klavyenin mat tuşlarının üzerindeki karakterler lazerle işlenmiş. Mekanik klavyenin örgülü USB kablosu ise takılıp çıkarılabilir yapıda.

Cooler Master'ın bu aydan itibaren satışına başladığı QuickFire XT'nin fiyatı 79 Euro olarak belirlenmiş. QuickFire XT'nin yüksek çözünürlüklü görsellerine aşağıdaki fotoğraf galerimizden erişebilirsiniz.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    CM Storm QuickFire XT
    CM Storm QuickFire XT
    CM Storm QuickFire XT
    CM Storm QuickFire XT

• Tuşlar kaç mm içeriye giriyor ondan bahsedilmemiş.

• sade ve şık. daha çok şekil değil de sağlamlık ve hızlı tepkime isteyen kullanıcılara göre bir model.
  • ENTER ?

• Küçük Enter tuşundan nefret ediyorum. Neden böyle bir seçim yapmışlar acaba
  • bu kadar düz tasarımı oyuncular tercih etmeyecektir
  • Bu klavye tasarlanmış olamaz.. Çünkü tasarımdan eser yok!!
  • Bildiğin kalas.
  • Pek oyuncu klavyesine benzemiyor. Özelleştirilmiş tuş bile göremiyorum.

• Kırmızı ışıklandırmalı olacak üstünde ve Türkiye'ye uygun fiyattan gelecek off deli gibi satar :) 200 TL den yukarı olmayacak ama..
  • quote:

Orijinalden alıntı: yqtcn

Küçük Enter tuşundan nefret ediyorum. Neden böyle bir seçim yapmışlar acaba

seven bir Allahin kulu gormedim ama kucuk enter tusu heryerde goruyorum. arkadas hic mi tuketici dikkate alinmaz. mesela kes kopyala yapistir tuslari hic olmaz internet explorer kisa yolu olur multimedya tuslari olur....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyuncuların tercihleri arasında olacağını sanmıyorum.
  • Merhaba Arkadaşlar,

CM Storm XT mekanik klavyemiz Türkiye'de satışa sunulmuştur. Gameekstra, Sanalmarketim, İnventus firmalarından temin edebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coolermaster_Türkiye

Merhaba Arkadaşlar,

CM Storm XT mekanik klavyemiz Türkiye'de satışa sunulmuştur. Gameekstra, Sanalmarketim, İnventus firmalarından temin edebilirsiniz.

Yukarıdaki arkadaşları da cevaplarsanız sevinirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aazam

quote:

Orijinalden alıntı: Coolermaster_Türkiye

Merhaba Arkadaşlar,

Yukarıdaki arkadaşları da cevaplarsanız sevinirim..

Merhaba,

Tabiki. Şuan gelen ingilizce versiyon ve enter ufak.

Özelliklerimi ekteki gibi Türkçeleştirmeye çalıştık. Bunu inceledikten sonra bir soru olursa tekrar cevaplarız.

• yqtcn kullanıcısına yanıt
    Geç yanıt olacak ama Türkçe sürümde büyük enter mevcut. Görsel İngilizce sürüme ait.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.