Şimdi Ara

Analiz : Android, teknoloji tarihindeki en hızlı büyüyen ürün

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Analiz : Android, teknoloji tarihindeki en hızlı büyüyen ürün

Cihaz sayısı bir milyar sınırına dayanan Android işletim sistemi, bu noktaya yaklaşık 5 yıl gibi bir süre içerisinde gelmeyi başarırken teknoloji dünyasında da yeni bir rekorun sahibi oldu.

Teknoloji dünyasında ürün kullanıcı sayısındaki artış ve geçen süre odaklı yapılan bir analize göre, Android işletim sistemi sadece 20 çeyrek yılda 1 milyar kullanıcı sayısına ulaştı ve teknoloji dünyasının en hızlı büyüyen ürünü oldu.

Onu 35 çeyrek yılda 1 milyar kullanıcı sayısına ulaşan Facebook takip etti. iOS işletim sistemi ise 23 çeyrek yılda 700 milyon kullanıcı sayısına ulaşmayı başardı. Onu ise 44 çeyrek yılda 450 milyon kullanıcı sayısına ulaşan Symbian ve 367 milyon kullanıcı sayısına ulaşan iPod takip etti. 

Kaynak:http://www.phonearena.com/news/Android-is-the-fastest-growing-product-in-tech-history_id49089

• Facebook 35 yasindamiymis?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TrMhMt

Facebook 35 yasindamiymis?

"çeyrek yıl"

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ". iOS işletim sistemi ise 23 çeyrek yılda 700 milyon kullanıcı sayısına ulaşmayı başardı."

Şaka gibi resmen. Müsait olan bunu birilerine açıklasın
  • 44 çeyrek yıl nedir yahu 11 yıl yazmak zor mu

• Apple sayesinde bu kadar yayıldı İos biraz özelleştirilebilseydi şimdi İos lehine tam tersi bir durum olurdu

• Üst düzey akıllı telefonlarda güzel işliyor, ama Galaxy Ace gibi telefonlarda rezalet.
  • Şu sistemi birde virüssuz ve stabil yapsalar

• Bu nasil bi haber arkadas? havuz problemi gibi.. android 25 çeyrek yılda 1 milyar kullanici sayısına ulasirsa, yilda 1 milyar kullanici sayisina facebook ne kasar ceyrek yilda ulasir??

:))

• FireFox OS geliyor :)

• Android'de virüs falan yok ki.

Millet nereden virüs buluyor anlayamıyorum.
  • android 512mb ram, 1 ghz ve altındaki donanımlarda çok kasıyor. yazılıma hiç önem vermiyor.
  • Facebook'un o kategori de yer almasını saçma buldum, sonuçta gidip parayla satın alınan bir cihaz veya işletim sistemi değil. isteyen binlerce hesabı kolayca açabilir
  • Cihazların, adroid işletim sistemini seçmesinin etkisi büyük.
  • Symbian 44 ceyrek 11 yilda 450 milyona ulasmis, 8 ceyrek 2 yildada sifirladi. Onuda teknoloji dunyasinin en hizli dusen urunu olarak belirliyebiliriz. Teknoloji tarihinde daha hizli dusen bir urun yoktur herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: __BadblooD__

Facebook'un o kategori de yer almasını saçma buldum, sonuçta gidip parayla satın alınan bir cihaz veya işletim sistemi değil. isteyen binlerce hesabı kolayca açabilir

facebook kullananların genelde bi fake hesabı oluyo, hatta kullanmayanların bile sahte bi hesabı olabiliyo. mesela ben hiç facebook kullanmadım ama sırf radyo voyage'ın yayınlandığı müzik derlemelerini alabilmek için mecburen fake bi facebook hesabı açtım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kokoreç mi kardeşim bu çeyrek yıl nedir yani. çeyrek ekmek olur.
  • Ekrem 71 evleniyor galba.
    çeyrek altın mı istiyorsun gizlice bizden?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.