Şimdi Ara

Saturn, Türkiye pazarına veda ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
238
Cevap
1
Favori
9.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Saturn, Türkiye pazarına veda ediyor

Teknoloji perakende sektöründe bir dev isim daha Türkiye pazarına veda etme hazırlığında.2009 yılında "Büyük oyuncular büyük konuşur, büyük konuşmaya geliyoruz." mottosuyla Türkiye'deki ilk mağazasını açan Alman teknoloji perakende firması Saturn, ülkemize veda etmek için günleri sayıyor.

Ekonomist'in haberine göre 16 ülkede 900'e yakın mağaza ile faaliyetlerde bulunan Saturn, önümüzdeki aylarda 5 mağazasını da iştiraki olduğu Media Saturn Group'un diğer öncü markası Media Markt'a devrederek Türkiye pazarına veda edecek.

2009 yılında Türkiye'deki ilk mağazasını açan Saturn, geçen 4 senelik sürede mağaza sayısını ancak 6'ya yükseltmiş; ilerleyen zamanlarda bir mağazasını da sonra kapatarak 5 mağaza ile faaliyet göstermeye devam etmişti.

Haberi doğrulayan Media-Saturn Türkiye yönetimi, Ekonomist'e yaptığı açıklamadı şunları şöyledi:

"Dinamik organizasyon yapımızı devam ettirmek, şehrin içinde, kalbinde yer almak ve Türkiye'de marka gücü ve tanınırlığı yüksek olan Media Markt'a daha fazla odaklanmak amacı ile Saturn mağazalarımızı Media Markt olarak değiştirme kararı almış bulunuyoruz. Türkiye’de Media Markt’ın artan pazar payı ve marka bilinirliği göz önüne alındığında yılda bizi ziyaret eden 50 milyon müşterimize çoklu kanal stratejimizle de daha da yakın olacağız.

Saturn mağazalarının Media Markt olarak değiştirilmesi sonucu herhangi bir mağaza kapanması ve işten çıkarma operasyonu yaşanmayacaktır. Müşterilerimize Saturn çatısı altında sunmuş olduğumuz tüm hizmetler ve geçmiş dönemde kazanılmış tüm haklar aynı şekilde Media Markt markası ile devam edecektir"

• Marmara Parktaki çok rağbet görüyordu. Saçmalık bence. Gayet güzeldi yazık oldu.
  • İyi olur media markt daha iyi

• BestBuy kadar üzülmedim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • satürnu alimimiza özel yüzde bilmemne indirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bestbuy, EP, EW den sonra Saturn
    Rekabet ortamı azalıyor, tüketici için iyi olmayacak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saturn,MediaMarkt fark etmiyor aynı firma zaten
  • Hiç önemli değil zaten aynı firma,çok mantıklı bir hamle yapıyorlar.
    Mediamarkt çatısı altında birleşerek...
  • saturn ve medimarkt arasındaki tek fark logo değil mi zaten? sahibi aynı kişi bunların?
    ayrıca 2sininde tez zamanda batması dileğiyle .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayrton_SENNA

Bestbuy, EP, EW den sonra Saturn
    Rekabet ortamı azalıyor, tüketici için iyi olmayacak.

Media Markt bünyesinde zaten, bir şeyin azaldığı yok.

Ayrıca göstermelik indirimlerle milleti söğüşleme sistemi tüm hızıyla devam edecek. Denetleyen, ilgilenen yok çünkü. 1000 tane firma da olsa değişmez.
  • electro world ün satılması çok kötü oldu bimeksin kazık fiyatlarına hoşgeldiniz haa bide reklam yapmışlar electro worldü almamınızn şerefine %33 indirim yazıyor fiyatları inceledim indirim filan yok hepsi kazıkk
  • jay jay justified kullanıcısına yanıt
    Hakikaten hocam ya çok rahatsız oluyorum bu göstermelik indirime.Nefret ediyorum birde böyle firmalardan.Teknosadan nefret ediyorum bimeksden de bu %33 indirim olayından sonra nefret ettim 1 lira bile indirilmemiş,indirimsiz fiyatlar arttırılmış sadece.
    Yine bana mı denk geliyor bilmiyorum da media markt arada gerçek indirimler yapıyor.
  • varlığı ve yokluğu arasında fark var mı
  • Sebebi türkiye de özellikle işçi kökenli sorunlar !!! Adamlar vergi / işçi hakları konusunda sıkıntılı...... MM / saturn hatta EW gitti çünkü sözleşmeleri bitti. Devlet onlara İNDİRİM verdi o süre bitti ve gittiler. arçelik / beko ve ariel / alo gibi bu büyük firmalar. hep aynı ama isimler farklı !!

• Sadece ismi değişiyor onun dışında bir fark yok. Gaziemirdeki 1 senedir mediamarkt ama içi Saturn.

• migrosla tansaş birleşince bu kadar üzülmemişsinizdir ama ondan bi farkı yok :)
  • ilk kez duydum bu mağazayı. media marktta fiyatlar piyasayla aynı olsada hiç değilse güven veriyor hizmeti.
  • Güle Güle...
  • Çalışanları aynı AVM de Gold un ve Teknosa nın bulunduğunu bile bile arkadaşım ve beni o kapıdan giremezsiniz çıkın buradan girin diye bomboş mağazanın içinden çıkarmışlardı,gittik alacağımızı başka yerden aldık.

Böyle mandalarla çalıştıkları için beter olsunlar.
  • aynı .... şeyin yeşili işte...adı değişik ama bildiğin dandik media markt...hep kazık tam kazık
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.